Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
recepti namaz kafa majonez free tikvice maslacka šargarepa piramida kopriva avokado sremusa kakao sladoled Knjige vegane sirova sirove proso tofu vegetarijanci puding oraha keks indijskih jogurt
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 4 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 4 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Sta ste danas rucali ?

Ići dole 
+41
samanera
belleamie
Patka
Jassmina
Vasilika
mnkar
sinisa
rawman
Drama
ANČICA
rain021
milicacica1
Tea
eni
aleksandra vreco
gordanak
pomidora
Dani
Lily
dmitras
brokolica
TARA
NovemberBlut
nikki
veegun
ilovegreen
draganvla
mama3
zelika
mimihu
Magrat Garlik
Bed Bob
marijana021
hana-banana
Helena
Bambina
anett
zanahoria
Olivera
Ružica Cvetić
Branko
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 2:29 pm

prvi tušac u današnjoj salati uz krastavce, tikvice, paprike i zel salatu;Sta ste danas rucali ? - Page 9 IMG_0634
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 3:35 pm

jao Ančice kakva prelepa fotografija!!!
guacamole sa mladim belim i crnim lukom, domaća tortilja
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 3:41 pm

Aaaančice, pa tušt... emotions
Salatu od sirove koprive sa mladim belim i crnim lukom, toplu proju sa vlašcem, ruzmarinom i bosiljkom i bereni krompir sa sočivom. Nedostajao je samo vegan, da klopa sa mnom.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 3:45 pm

kako praviš salatu od koprive dmitras, može recept?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 4:19 pm

e, Olivera opariš je vrelom vodom i jedeš je sirovu-ne grize, časna riječ!
evo mog sokića od mrkve i jagode;
Sta ste danas rucali ? - Page 9 Sokiuai
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 4:39 pm

Prekrasna slika Ančice!
ja ubacim po malo koprive kad pravim pesto od spanaća,kad se samelje i doda limunov sok isto ne peče, ali je ukus veoma jak. Možda bi mogla da se doda i u zelene smoothi-je
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 4:42 pm

ma šta možda bi mogla? obavezno dodaj u zeleniš koprivu, ne misli se oko toga, samo dodaj , pa zar već nisi? Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_idea
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 4:53 pm

jesam u pesto, nisam u zeleni sok....nekako više koprivu koristim sa termičkom obradom
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimePon Maj 31, 2010 5:06 pm

ma ne boj se, jesti koprivu sirovu, znaš da je bezopasnije od spinača....samo je opari vrelom vodom i jedi je na salatu, a ja je čak i ne oparim, nego smješam s drugim zelenjem, začinim, malo sačekam i jedem u salati..
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:13 am

Azuki pasulj

Gledao ja recepte, i sve neka variva, sa semenkama, zitaricama, a meni se bas jeo corbast pasulj i odlucim da isprobam. Skuvam ga na klasican nacin. Luk, sargarepa, persun, krompir, ljute paprike. Dodao i paradajs soka, pred kraj i belog luka. Ukus je bio super, ali izgled bas i nije za pohvalu : I sargarepa i krompir je poprimio braon boju, kao i sama tecnost. Pretpostavljam da jeto razlog sto s ne pravi corbast azuki pasulj Smile
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:18 am

Dakle: koprivu sam juče nabrala po kiši, samo vrhove, uživajući u zvucima kišne šume (veoma je važno brati koprivu sa osećanjam sreće! Wink ) . Kod kuće je otrebiti, pa oprati u hladnoj vodi nekoliko puta (dok voda u kojoj se peru ostane čista, bez trunja i biljnih vaši). Sitno, sitno iseckati.
Takodje sitno, sitno iseckati lukove (sve vrste koje se zateknu u kući) i peršun, pa dodati koprivi.
Preliti limunovim sokom, visokokvalitetnim uljima, posoliti, dodati od začina još ko šta voli.
E, onda gnječiti viljuškom... (Ne treba joj termička obrada, jer posle seckanja i gnječenja u limunovom soku i uljima nema šanse da ožari.)

Što se oksalne kiseline tiče, nemam pojma. Ne jedem je sirovu često, pa ne brinem o tome. Ali, salata je mineralna bomba! Sve što bi inače 'otišlo' sa vodom, osteje u koprivi. Može se jesti i kao glavno jelo, uz hleb.

Verujem da će tebi, Olivera, biti još ukusnija, pošto ja nisam vešta sa začinima kao ti.
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 5:21 am

Branko, to se reši dodavanjem povrća tik pred kraj kuvanja. Isečeš na tanke kolutove, pa dodaš u šerpu kada isključiš ringlu i poklopiš. Skuva se dovoljno od toplote samog jela. Wink
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 6:34 am

Dragi moji,
ja sam u subotu pravila moje čuvene lazanje sa sojinim ljuspicama u paradajz sosu i naravno preliveno bešamelom od sojinog mleka i posuto pravim biljnim sirom. U nedelju smo jeli boraniju sa soja komadićima (sve na luku) i pirinač kao prilog, za salatu mini paradajz sa maslinama u maslinovom ulju i naravno pivooooo:)
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 8:28 am

Dmitras, hvala puno! To ću sada da isprobam obavezno, da napravim salatu sa koprivom, imam je ovde na livadi blizu kuće.

Wow kakav meni, i ja bih Tea kod tebe na ručak Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 8:39 am

dmitras ::
Branko, to se reši dodavanjem povrća tik pred kraj kuvanja. Isečeš na tanke kolutove, pa dodaš u šerpu kada isključiš ringlu i poklopiš. Skuva se dovoljno od toplote samog jela. Wink

Tesko da bi se krompir bas tako skuvao, ali mogao bi se obaska skuvati pa ubaciti... No nema veze, cemu komplikovati kad je tu klasican pasulj, a azuki se moze pripremati na drugi nacin Smile

Jedino sam hteo da kazem svoj iskustvo sa farbajucom osobinom azukija.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 8:51 am

Imam i ja recept za Azuki:) bio je fantastičan, ljut, slatkast i gasoposledičan:)))))

Olivera pa naravno da si dobrodošla, ja sve više učim da kuvam..i sama mesim moj hleb od kojeg se najedeš posle jenog parčeta:)
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 9:03 am

I super ti ide Tea, i ja ranije nisam bila zainteresovana za kuvanje, ali eto - vremena i interesovanja se menjaju.
Spremanje hrane je uvek na izvestan način čin ljubavi, i to posebno važi za veganska jela jer su ukusna, zdrava i nose dobru, pozitivnu energiju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 10:47 am

Corba od tikvica, krompir paprikas sa pecurkama, salata.
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 12:24 pm

leća pod ulje i salata od tušcaSta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_bounce
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeUto Jun 01, 2010 3:10 pm

Mladi krompir pečen u rerni sa tzatziki prelivom od semenki suncokreta, sa puno zelenih listova iz moje bašte i mladim lukom

Sta ste danas rucali ? - Page 9 F_pacxkdn6m_10def31
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 6:28 am

Uh, Olivera, ogladeh!
Da, Branko, za krompir si u pravu... to sam previdela.
Da li neko iz Srbije koristi tušt? Gde ga berete?
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeSre Jun 02, 2010 12:19 pm

Jao Olivera pa ovo je...ovo je...stvarno deluje taaaaaaaaaako preukusno!Smile Mnjam mnjam mnjam Mmmmmmmmm:b
Nazad na vrh Ići dole
Dani
Član
Član
Dani


Broj poruka : 123
Lokacija : kroz prozor gledam Kozaru
Zaposlenje : Čudni su životni putevi,veoma čudni.
hobi : Smijati se svakom novom jutru, još jedna nova prilika za uživanje u životu
Datum upisa : 09.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 3:45 pm

Ja ću na kraju ispasti pravi kuvar, zahvaljujući i Vašim receptima. Polako isprobavam recepte i mogu reći da su ukusni mmmmmm
Olivera tako posloži hranu na tanjir da mi je žao što nisam baš to pravila kada vidim na slikama kako to izgleda.
Danas sam jela tikvice punjene prosom, nešto se i ja usudila da eksperimentišem.
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 6:41 pm

Dani, pa što ne napišeš kako si ih napravila i kakve su bile? Smile Ostavi recept...
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 8:57 pm

ostavi sliku.....
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta ste danas rucali ? - Page 9 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 9 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta ste danas rucali ?
Nazad na vrh 
Strana 9 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 6 ... 8, 9, 10 ... 14 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Ćaskanje-
Skoči na: