Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
avokado vegane vegetarijanci šargarepa keks kakao proso tofu namaz sladoled Knjige oraha sremusa indijskih puding sirove jogurt recepti free majonez piramida maslacka sirova kopriva kafa tikvice
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 21 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 21 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Novi clan

Ići dole 
+68
sogi
sanja1
rosabella
Blacky87
arta2
mr.kucevic
Van Goga
Modestyns
Bastet
bobbosa
Post Modernista
zelenišsamja
Noodle
malajaca
Ivanka
Olujna
John Dove
dennnis
MayaMaja
Patka
belleamie
sunce na prozorcicu
Sunrise
fibra
tamish
Sanja Novi Sad
nataly
vojkan
Jassmina
Vision
MrMara
Vasilika
Vicke_bg
teodoraa
zivotjelep
Nenka
Dawta
jura_68
PolarnaSvetlost
sveMIR
drazen
bianka
Zlica
Oljenka
ANČICA
The Darkest Star
rain021
amber
lanaMk
OLI
ljubičica
Drama
St.Helena
pomidora
Dani
MalaZeko
zelika
legends
Olivera
eni
BrankoP
Tea
zanahoria
Lily
dmitras
anasana
Branko
Papricica
72 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 9:41 am

Patka emotions kva,kva,kva....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Patka
novi član
novi član



Broj poruka : 15
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 12.08.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 9:42 am

Kva kva kva Smile emotions
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Avg 18, 2011 11:22 am

Patkice-pričalice,
dobro došla, živjela zdravo i osjećala se fenomenalno! flower
Nazad na vrh Ići dole
MayaMaja
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : mama :)
Datum upisa : 02.09.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 6:33 am

Pozdrav svima!

Uclanila sam se prije par dana, ali sad reko' da se predstavim.. Do 1 avgusta sam bila svastojed, rob raznih dijeta i izgladnjivanja.. Otkad sam presla na presnu hranu-konacno sam slobodna.. Prvi put u zivotu nisam gladna, nisam neraspolozena, ne kijam kad ustajem, ne razmisljam o salmonelama i ostalim opasnostima, i to samo posle mjesec dana .. Laughing Imam bebu od 8 i po mjeseci, najvise me afirmisao njegov dolazak da promijenim nacin ishrane.. Smile

Inace u okruzenju me gledaju blijedo, nikom nije jasno zasto to radim kad smo mi porasli na piletini, curetini, kravetini.. Komsinice s kojima setam bebu misle da sam "prsla" No i vec vidim kako se ide u setnju bez nas Very Happy Suprug (koji je veeeeeeeeliki gurman) pokusava da me podrzi, mada mu se bas ne svidja ideja da ne jede meso, tek kad dodje vrijeme rucku i vidi nesto interesantno i bezmesno- shvati da je sve ok Smile Cula sam komentare da sam hrabra jer djeci jaja i meso cuda cine za gvozdje.. Nas pedijatar nije bas odusevljena sto David nece jesti meso, ali je to prihvatila uglavnom ok.. Hvala vam svima sto nas pocetnike usmjeravate kako treba..


Pozdrav od nas troje sunny
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 8:23 am

Sve sto je razlicito od vecine, je cudno. Licno i meni je preterano biti na 100% sirovom, ali ko voli samo napred ! Ja licno gledam da imam sto vise sirovog, u obliku voca, salata i sl. ali od kuvanja i nezdrave hrane ne odustajem (npr. przeni krompirici, krofne emotions )
Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 11:55 am

Draga Majo dobrodošla!
Mislim da ne treba gledati što tko kaže jer će netko uvijek misliti da radiš "gluposti". Ja sam već 4 godine na sirovom i svaki dan spoznajem nešto novo. Važno je da pokušaš što više uzimati hrane koja je organski uzgojena (pogotovo zbog bebe) te da jedete vrlo raznoliko kako ne bi došlo do nedostataka u organizmu.
Nazad na vrh Ići dole
MayaMaja
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : mama :)
Datum upisa : 02.09.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePon Sep 05, 2011 12:55 pm

Hvala, Eni..

Zbog bebe najvise pazimo odakle je sta sto kupujemo, a imamo tu srecu da se moja mama bavi uzgojem povrca bez pesticida te nas tako snabdijeva zdravim povrckama.. David tamani voce, obozava povrce, miksam mu sejkove od sirovog i nekad susenog voca, mi uz njega jedemo isto tako.. emotions
Nazad na vrh Ići dole
dennnis
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.08.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 08, 2011 6:53 pm

Pozdrav svima!
Na neki nacin me nuzda naterala (sestrina bolest) da se uclanim na ovaj ocigledno koristan forum, ali bez obzira na sve nadam se da cu nauciti nesto novo i korisno, a valjda ce neko imati i pomoci od mene.

Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 08, 2011 9:15 pm

Tuzan je razlog, ali svakako dobro dosla. Pretpostavljam da se klasicno hranite, jel ? Imas li nameru da menjas nacin ishrane ?
Nazad na vrh Ići dole
dennnis
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.08.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeČet Sep 08, 2011 9:28 pm

„Dobro dosao“, posto sam ja njen brat Smile
Sestra ima nameru da menja nacin ishrane.
Na srecu ima i jaku volju i takva ishrana je uvek privlacila, samo zbog „gomilu svakodnevnih obaveza“ nije se nikada ozbiljno posvetila tome.
Ali sada je doslo vreme.

Veliki pozdrav i hvala na dobrodoslici...

Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Sep 09, 2011 8:38 am

Izvini sto sam ti "promenuo pol" Smile

Probaj i ti nesto sa naseg jelovnika...
Nazad na vrh Ići dole
dennnis
novi član
novi član



Broj poruka : 3
Datum upisa : 25.08.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Sep 09, 2011 9:23 am

Ma nema nikakvih problema, sve dok nisi hirurg Wink
Salim se...

Mogu vam svima reci da je forum vrlo bogat informacijama i da vecina ljudi zivi dobrim delom u zabludi i ide linijom manjeg otpora...

Veliki pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
John Dove
novi član
novi član



Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.12.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Dec 09, 2011 11:48 am

Pozdrav!
Vas sam nov kolega i na forumu i po nacinu ishrane. Zato od mene tesko da cete da dobijete korisne savete, pa cu se zato potruditi da od vas pokupim sto vise istih Razz
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Dec 09, 2011 7:44 pm

Dobro dosao !

Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 8:11 am

John Dove emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
John Dove
novi član
novi član



Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.12.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 9:46 am

Fala!
Nazad na vrh Ići dole
John Dove
novi član
novi član



Broj poruka : 13
Datum upisa : 09.12.2011

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSub Dec 10, 2011 4:34 pm

Citao sam forum i malo me grize savest sto sam dosao u vase drustvo netestiran, jer zapravo ne jedem meso tek nekoliko dana.

Oduvek sam izbegavao da razmisljam o mesu kao etickom problemu. Jedino sto me stvarno ubija u pojam je nasilje nad zivotinjama i tesko podnosim sve takve teme. Ali u poslednje vreme sam citao Pitera Singera (u prvi mah ne zbog prava zivotinja), tako poceo da razmisljam sve vise o mesu pa sam prvo smanjio sa upotrebom, te sam sve vise davao kucnim ljubimcima kojih imam za izvoz Smile , da bi definitivno resio da prestanem.

I toliko sam cvrst u svojoj nameri da ne probam meso vise u zivotu da se eto posle par dana smatram vegetarijancem. Moj jedini problem je sto ne podnosim ukus paradajza (narocito) i paprike, ali koliko vidim iz vasih pisanja to i nije neki problem Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeNed Dec 11, 2011 12:03 am

Kako kazu kinezi - najduzi put pocinje prvim korakom. Tako da to sto si tek par dana vegetarijanac, mozda je samo pocetak jednog lepog humanog puta... Nadam se daje tako.

Nazad na vrh Ići dole
Olujna
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 18.03.2012

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 18, 2012 6:17 pm

Ah!

pre nekoliko godina sam bila član ovog divnog foruma! Još tada sam imala želju da postanem vegetarijanac! Međutim moja bed karma je htela da još nekoliko dugih godna jedem meso,budem bolesna od glavobolja,dijareja,cisti na jajaniku itd..

plakala sam što nisam bila spremna da prekinem sa tom tako ružnom i bolesnom navikom..uz sve moje napore- to je bivalo jače od mene..sve moje kolege (vegetarijanci) su me tešile da to treba da dođe prirodno! i govorili mi- Bolje šnicla u tanjiru,nego šnicla u glavi! jer kad jednom to dođe prirodno,staro se više neće vratiti. Ako postoji želja u umu,a ti pokušavaš nasilno da je eliminišeš- to će se vraćati kao bumerang..

naravno- kako sam duhovno rasla i ojačavala..moja svest se promenila-- ja sam od januara ove godine vegetarijanac. Uspešni! više se ne lomim,želje više nema..pa se sad eto,pitam ponekad- kako to da je sada sve to lako i jednostavno..nema više borbe u meni,ne postoji osećaj uskraćenosti! sada jedem više puta dnevno,i počela sam da kakim dva puta dnevno! Shocked valjda je evo,skoro tri meseca bilo potrebno da se organizam očisti. Ne jedem jaja,ribu niti bilo kakvu vrstu mesa. Razbolela se nisam,a nadam se da mi ni krvna slika nije opala.

nemam puno iskustva šta je sve potrebno da unosim od kvalitetnih namirnica,pa ću detaljno čitati forum. Tranzicija je skoro prošla..i ja se sada osećam ful..

Moram vam reći - samilost prema svim bićima na ovom svetu je divna.. Odluka biti vegetarijanac ne treba da se donese kada nas bolest pritera na to - već to treba da bude zdrava pamet i milost. Meni život ne zavisi od te šnicle- preživeću sasvim lepo i udobno i na povrću. To treba da bude ključ svakog čoveka na ovoj zemlji. Niko ne mora da umre,da bih ja jela danas!


O! koliko sam srećna što postojite vi- vegetarijanci! Vi ste dokaz da na ovom svetu još ima milosti..


ps- ja sam student Veda.. Vede kažu - Volite sva bića na ovoj planeti. Naravno ja sam,kao i mnogi odrasla među mesožderima,to je tako normalno,niko nas ni ne vaspita drugačije,nikada se ni ne zapitamo..

O! Koliko ste mudri vi koji ste došli do ovog zaključka tako prirodno i bez borbe! Vaša je dobra sudbina i karma. Ja sam morala mnogo da propatim na tom putu ka ovako uzvišenom cilju! Imala sam endometriouzu -za koju se veruje da se stvara od jedenja mesa! imala sam strašne bolesti..depresije,anksioznosti,besa.,.svega je tu bilo!

Sada - sada znam zašto je sve to bilo i odakle je poteklo..oni koji poznaju energiju i karmu jasno im je - da je ta životinja ubijena,da je u toj životinji postojala besmrtna duša,kao što duša sedi i u nama- samo je telo drugačije.. ubijena životinja oseća i ljubav,a kada je ubijena osetila je strah! taj strah je postojao u njenim mišićima i mesu.. a ja sam sve to unosila u sebe.. strah,i karmu te životnje,,,na stranu šta sve industrija čini tim jadnim životinjama...čime ih kljuka - antibioticima itd!

Blago vama! Vi ste zaista Bogu mili..jer imate milosti prema njegovoj kreaciji.Nebitno da li verujete u Boga ili ne- ovo nije pitanje religije- ovo je stvar etike.

Sada sam i ja ponosna jer sam deo vašeg društva


sve vas puno voli vaša Olujna cheers
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePon Mar 19, 2012 6:56 am

Dobro dosla (opet) Olujna !

emotions
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimePet Mar 30, 2012 11:27 am

emotions svi novi clanovi Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Ivanka
novi član
novi član
Ivanka


Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.03.2012

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 1:55 am

Pozdrav svima! Ja sam Ivanka, imam 28 godina, vegetarijanka, mada u zadnje vreme ne jedem mlečne proizvode i jaja. Moglo bi se reći da sam vegan, i to nekih 70% raw. Very Happy Mogu reći da je moja ishrana veoma zdrava. Ne jedem nikada ni hleb, belo brašno tačnije nikakvo brašno, ni peciva naravno, nikakav šećer, ni beli ni smeđi itd, nikakve gotove proizvode iz marketa, ništa što sadrži aditive, emulgatore itd. U toku dana jedem sve sirovo + jedan dinstan obrok. Osnova je povrće i semenje (deset vrsta semenja koristim), voće, suvo voće, pomalo žitarice. U zadnje vreme velike količine voća jedem. Recepti su vam super! Svako dobro! Nadam se da ćemo se lepo družiti na forumu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 6:11 pm

Dobro dosla emotions

Sada cu odmah da te kritikujem - naravno u sali... Very Happy
Vidim trudis se da se zdravo hranis, ali za zdravlje je potreban i san emotions, a ti nocu pises poruke po forumima cool



Nazad na vrh Ići dole
Ivanka
novi član
novi član
Ivanka


Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 28.03.2012

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSub Mar 31, 2012 11:16 pm

Ah..da, nemam posao trenutno, pa istražujem net..hehe. Čitaj blejim. Znam da ne valja. Sad
Nazad na vrh Ići dole
malajaca
novi član
novi član



Broj poruka : 6
Datum upisa : 04.04.2012

Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitimeSre Apr 04, 2012 4:34 pm

party pozdrav svima bas mi je drago sto sam naisla na ovakav sajt,vec duze vreme sam razmisljala da postanem vegetarijanac al bas nemam neki put odakle da krenem,gde da nadjem kuvare,i da li uopste ima te namirnice u srbiji?
Ja sam jasmina,imam 20 godina,i studiram visoku medicinsku skolu ,za fizioterapeuta
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Novi clan - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Novi clan   Novi clan - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Novi clan
Nazad na vrh 
Strana 8 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Novi format ?
» novi sajt
» TAMJAN- drevno drvo-novi lek

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Predstavite se-
Skoči na: