Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegane sirove sirova tofu kafa recepti kakao free sremusa šargarepa piramida oraha jogurt avokado puding keks Knjige sladoled namaz maslacka indijskih vegetarijanci kopriva proso majonez tikvice
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 28 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 28 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Solarna joga

Ići dole 
+11
Jassmina
dmitras
sinisa
loonyc
Branko
brokolica
sveMIR
rain021
pomidora
Megi
anasana
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 5:14 am

Svekrva mi je pricala o svo prijatelju koji vec trideset godina prakticira Suncevu jogu i hrani se sirovim. Tip ima osandeset godina, a po njenim pricama izgleda kao cetrdesetogodisnjak.
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 1:21 pm

Ovo je stvarno za neverovanje, ali verujem, ima tako na ovoj nasoj planeti retkih i cudesnih stvari Smile
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 1:33 pm

Citat :
Tip ima osandeset godina, a po njenim pricama izgleda kao
cetrdesetogodisnjak.


Solarna joga - Page 2 Icon_sunny Stvarno!??!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 10:51 pm

sunny
Nazad na vrh Ići dole
sveMIR
the Expert
the Expert
sveMIR


Broj poruka : 141
Godina : 40
Lokacija : sveMir sveMIRA
Datum upisa : 17.09.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 2:42 pm

Pozdrav svima. sunny sunny sunny sunny

Vrlo sam se začudila što postoji samo jedan post na temu Solarne joge iliti. Sungazing-a, a po naški "sunčarenja" (makar je meni samo ovaj jedan izlistan). Možda sam koncept i stigne do većeg broja ljudi, ali zbog predrasuda ili pogrešnih interpretacija, neveliki broj njih tj. nas, se usudi okušati u praksi.
A praksa je potpuno jednostavna i besplatna!
Na samom početku ove teme piše jedno neosnovano upozorenje (anasana, ne zameram ti, nemoj ni ti meni, molim te. verujem da si čitav tekst kopirala odnekud gde je tako bilo naznačeno): da se praksa uči sa iskusnim praktičarem, da samostalni pokušaji mogu biti opasni po vid, itd.. što zaista zvuči zastrašujuće A NIJE TAČNO!
Uh, moguće da je baš to odbijalo ljude od ideje Solarne joge. Opasno je i treba iskeširati...

No, istina je posve drugačija.
Solarna joga je bezbedna po vid - ukoliko se sprovodi u bezbednim satima. O svemu tome, detaljno možete pročitati na stranicama Hirinog prijatelja, sledbenika i velikog entuzijaste širenja sungazinga u nas, i uspešnog praktičara iz Srbije Miroslava Kiša. Pored knjige koju je pre koji mesec publikovao, kreirao je i vrlo posećenu Internet stranicu za Sungazere sa Balkana. Tamo je vrlo jasno predstavio celu ideju, postupak i benefite Solarne joge.
A na samom početku navodi:


Ovo su JASNA i PROSTA uputstva za samostalnu i potpuno BEZBEDNU praksu sungazinga po HRM metodi!

Siguran sungazing po HRM metodi se radi BEZ ikakvog gurua ili učitelja koji hoće samo da vam pokupe novac. Vi ste sami sebi guru i učitelj. SVI koji rade siguran sungazing kako im mi preporučujemo a po HRM metodi, imaće uspeha!

Ljudi, samo ustrajte do kraja i videćete kako ćete se preporoditi!!!

PRIDRŽAVAJTE SE OVIH PRAVILA I IMAĆETE REZULTATE KOJE MI DOLE GARANTUJEMO! OVA PRAKSA VAS NIŠTA NE KOŠTA, POTPUNO JE BESPLATNA (mada njena popularizacija košta) I RADITE JE BEZ DA IMATE NEKOG "ISKUSNOG" PRAKTIČARA SA SOBOM !



Celokupan postupak je ovde:
http://www.cybermikan-sungazing.org/postupakibenefiti.htm

Na njegovim stranicama ćete pronaći i nebrojeno drugih korisnih informacija, iskustava drugih, itd.

Ja sam se, inače, za Solarnu jogu zainteresovala na prošlomesečnom predavanju pod nazivom "Povratite svoje zdravlje i dugovečnost", vođeno od strane dr Slađane Velkov u Novom Sadu, koja je pored ostalih tema koje sve nas ovde interesuju (Zaprašivanje (chemtrails), GMO , šta je codex alimentarius?, kako sačuvati i poboljšati svoje zdravlje sirovom hranom, Hrana budućnosti iliti SUNGAZING). Odmah posle par dana smo moj partner i ja smo otpočeli sa gledanjem u Sunašce. Iako smo na početku, promene već osetimo... Manje i bolje spavamo, radosniji smo, energičniji, mirniji.
Savetujem svima da malko izuče tematiku i počnu sa praksom. Ništa ne gubite ako probate, a za uzvrat dobijate mnogo.

Preporučujem da pogledate i epizodu emisije "Na rubu znanosti", iz osam delova, u kojoj je gost bio Hira Ratan Manek.. Srž ideje iz prve ruke:

https://www.youtube.com/watch?v=TJnV6rpYVNg

Veliki pozdrav i svako dobro.. sunny flower sunny flower sunny flower
Nazad na vrh Ići dole
sveMIR
the Expert
the Expert
sveMIR


Broj poruka : 141
Godina : 40
Lokacija : sveMir sveMIRA
Datum upisa : 17.09.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 19, 2011 2:52 pm

Jedan dodatak.
Čitavo predavanje dr Slađane Velkov, koje sam spomenula, nalazi se i na JuTjubu, za one koji su ga propustili u Beogradu ili Novom Sadu.

Prvi, od 11 delova:

https://www.youtube.com/watch?v=ZfPqsZjprVE


I love you
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 5:45 pm

deluje zanimljivo.... Very Happy
mozd bi moglo i da se proba....
mozd se tako oducim od mleka i jaja
sunny sunny
hmmmmmmmm
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 8:06 pm

Ajde da kazem i ja svoje misljenje.
Po meni ovo je sve najobicnija izmisljotina. Cuvajte oci, nemojte se igrati !
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSre Feb 23, 2011 8:20 pm

pa i to je moguce ..al nekako 10-ak sekundi u raanuuu zoru ne zvuci tako opasno
hmmmm e sad ko zna.....sve to jest nekako bajkovito al sto sta zvuci bajkovito a kazu ljudi sljaka Surprised ..tako da sta znam..... jes da nista ne treba uzeti zdravo za gotovo i prvo dobro prouciti pa videti posle sta s tim
Nazad na vrh Ići dole
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Feb 25, 2011 7:03 pm

Ja sam na 5:50 minuta i osecam se ok.Nije doslo do nekih vecih promena, ali neke sitnice se ocituju. cool
Imam vise energije, lakse se koncentrisem, posto ucim jako puno za fax, mirnija sam nekako.
Tesko je objasniti promene, jer nisu velike i drasticne.Apetit mi se nije smanjio uopste, jedem kao i pre, vezbam i bavim se hatha jogom, ali sam po prirodi istrazivaca, pa sam dala sansu i ovoj praksi. cool
E da, ako gledate u sigurne sate nece doci do nikakvih ostecenja vida...pa ja bih do sada vec oslepela emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePet Feb 25, 2011 8:26 pm

loonyc ::
Ja sam na 5:50 minuta i osecam se ok.Nije doslo do nekih vecih promena, ali neke sitnice se ocituju. cool
Imam vise energije, lakse se koncentrisem, posto ucim jako puno za fax, mirnija sam nekako.
Tesko je objasniti promene, jer nisu velike i drasticne.

Mogu se lako objasniti sugestijom - placebom.
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 7:59 am

Branko ::
loonyc ::
Ja sam na 5:50 minuta i osecam se ok.Nije doslo do nekih vecih promena, ali neke sitnice se ocituju. cool
Imam vise energije, lakse se koncentrisem, posto ucim jako puno za fax, mirnija sam nekako.
Tesko je objasniti promene, jer nisu velike i drasticne.

Mogu se lako objasniti sugestijom - placebom.

Pa Branko šta da ti pišem osim da nije placebo efekat. Solarna Yoga je vrlo moćna tehnika duhovnog razvoja. Ako si skeptik, kao što uobičajeno jesi, onda kod takvih osoba ništa ne deluje. Ako ti napišem da je i disanje trivijalna glupost, odnosno placebo efekat, jer svi moramo da dišemo da nebismo umrli a kako dišemo to nije važno. Yoga disanja je glupost. Zavisi od osobe do osobe sve je relativno. Kako kaže Čika Albert Anštajn Smile
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 8:45 am

Kada bi tako gledali na život i zdrava ishrana je placebo efekat (ubeđenje). Utiče na zdravlje samo u odnosu između 15 i 17%. Zavisno od toga jesi li vegeterijanac ili vegan. Odnosno kako ishrana utiče na pojedunca i koliko neko veruje (ne veruje) u lekovito dejstvo ishrane. Sve ostalo je vezano za duhovni razvoj. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 8:55 am


Znaci i ti verujes da se moze ziveti od Sunca bez hrane ?

Zdrava ishrana nema veze sa placebo efektom.
Npr. daj jednoj grupi zdravu drugoj grupi nezdravu hranu a da oni pri tome ne znaju sta jedu - sta ce se dogoditi ?

Stvarno su te knjige perfidno napisane da lako ubede citaoca u kojestarije. Nisam ja zadrt da ne prihvatam nove ideje. Sve treba ispitati, stare tvrdnje proveriti. Ali ne verovati u bilo sta .
Nazad na vrh Ići dole
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 11:01 am

E bas tako, treba sam ispitati.Ne zelim nikoga da ubedjujem u bilo sta, nego sam samo podelila svoja iskustva u odnosu na ovu praksu.
A Sinisin primer za disanje je odlican.Mozes disati sa 10 % svojih pluca i zivotariti, ali mozes i koristiti potpuno jogi disanje i ziveti ''punim plucima'' cool
Tako da, dok ne probate, ne mozete biti objektivni. emotions
To je isti primer sa mesojedima koji me ubedjuju da ce mi se mozak ''osusiti'', sta god to znacilo, ako ne jedem meso.Cist primer komentarisanja necega sto nije dozivljeno ni probano...da ne kazem pametovanja party


Razmenjujete iskustva ljudi, zajedno cemo rasti brze party
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 5:47 pm

Slazem se, nek isproba neko od vas da ne jede, nego da se hrani Suncem, pa nek podeli ovde iskustvo sa nama Smile

Nazad na vrh Ići dole
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 6:27 pm

Branko ::
Slazem se, nek isproba neko od vas da ne jede, nego da se hrani Suncem, pa nek podeli ovde iskustvo sa nama Smile





cool Pa neuzimanje hrane je kod nekih ekstremnih slucajeva, koliko ja znam, kao i kod veganstva...dosta njih ne jedu meso, ali jako malo nas jede samo sirovo.Neko uspe, a neko ne, stvar odluke i karaktera.
Neki jogiji hatha joge mogu da urade neverovatne stvari sa svojim telom, neki cak i da kontrolisu vitalne procese organizma...dok mi ostali smo srecni ako uspemo uraditi neke malko teze asane emotions
Ako bi gledali extreme, onda niko ne bi se bavio ni jogom, jer zaboga, a sta ako vezbam 10 god i ne uspem da zaustavim svoje srce samovoljno ili da meditiram 5 dana bez prestanka emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
sveMIR
the Expert
the Expert
sveMIR


Broj poruka : 141
Godina : 40
Lokacija : sveMir sveMIRA
Datum upisa : 17.09.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 10:07 pm

Branko, ne radi se samo o onome šta je napisano u nekoj autorskoj literaturi. Ja sam sam se na netu načitala i načitala pozitivnih iskustava ljudi koji rade solarnu jogu.
Da li mislite da je moguće da MNOGI od njih autosugestijom tj. placebo efektom smanje ili skroz skinu (i to nije retkost) dioptriju?
Na sajtu od Hire se nalaze izveštaji tima lekara koji su ga preko 400 dana / 24h dnevno držali pod nadzorom dok on nije ama baš ništa jeo! To je činjenica koju možete proveriti. Mnogi od tih naučnika su posle toga i sami krenuli da se bave Solarnom jogom i ona je sada sastavni deo njihove svakodnevnice. Pa čak se priča da i NASA uvodi sungazing kao obaveznu praksu svojih astronauta.

Ja lično, mislim, da vrlo teško mogu postići taj nivo svesti da uopšte ne jedem. Morala bih se jako potruditi da razbijem mehanizme u glavi (kojih smo svi prepuni) i pre svega sopstvenu opsesiju za kuvanjem. Ali najiskrenije verujem i divim se ljudiima koji su to postigli...



emotions sunny
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeSub Feb 26, 2011 10:36 pm

loonyc ::

To je isti primer sa mesojedima koji me ubedjuju da ce mi se mozak ''osusiti'', sta god to znacilo, ako ne jedem meso.:
hmm ako se od nejedenja mesa susi mozak..sta li se tek desava ako ne jedes nista uopste...a jos svaki dan gledas u sunce.....affraid
pazite mozak gledaci u sunce.....
confused confused confused
sunny sunny sunny
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 27, 2011 9:33 am

sveMIR ::

Na sajtu od Hire se nalaze izveštaji tima lekara koji su ga preko 400 dana / 24h dnevno držali pod nadzorom dok on nije ama baš ništa jeo! To je činjenica koju možete proveriti.

Sta je chinjenica ? Ako na sajtu pise nesto mislis da je to istina ? Pa imas sijaset "chuda" po internetu, kad bi smo sve verovali gde bi nam bio kraj. Jednostavno, takvo nesto se kosi sa zdravom logikom i to ne mogu da svarim. Ili onda treba ceo svet preokrenuti tumbe, vise osnovni zakoni fizike ne vaze (zakon odrzanja energije koji je osnova svega). Da odbacimo svu nauku zarad jednog napisa koji niko od vas nije video niti je imao priliku da se uveri ? Ili uzeti verovatniju mogucnost da je to samo jos jedna prevara ?


Sto se same joge tice i njenog delovanja tu se slazem. Mozes puno postici radeci na sebi. To je OK, samo daj nemojmo preterivati.
Svakoj metodi su potrebna chuda da bi pojacali dejstvo, ali ovi ga bas preterase Smile
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 27, 2011 9:51 am

uh Branko zdrava logika je vrlo subjektivna stvar.....vacini ljudi njihova zdrava logika kaze ako ne jedes meso osusice ti se mozak...i cik ih ubedi u suprotno kad ce gomila lekara to da ti potvrdi...dakle.... Question Question Question
i ja sam skepticna verovatno kolko i ti...al s druge strane ..nisam probala niti poznajem nekog ko jeste pa ne mogu da kazem dal jest prevara il nije...
al sama ideja zvuci cool..
steta je sto zivimo u takom svetu gde nas stalno nesto lazu i zamajavaju pa prosto moramo da budemo neverne tome po pitanju svega sto se kosi sa NASOM zdravom logikom
Nazad na vrh Ići dole
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimeNed Feb 27, 2011 11:47 am

Hahahaha, Brokolice ti si se bas uhvatila za to ''susenje mozga'', iskreno da ti napisem i ja sam se smejala svaki put kada bih se setila cool
Najgore od svega je to sto je tu izjavu dala osoba koja je tipican mesojed, ima tridesetak kila viska, alergicna je na sve i svasta, a na drugacije misljenje pogotovo...i onda sta reci, samo-,,Pa da, moguce je, ali kod mene to ne pali'' emotions ili ako je neko mozda na kraju zivaca za agresivniju varijantu: -,,Ma idi i emotions na nekom drugom mestu "
Izvinjavam se sto skrecem sa teme, ali nedavno sam se preselila i okruzena sam ljudima koji su najblaze receno u totalnom mraku, pa ponekada me jako povrede svojim komentarima i ophodjenjem sa ''nama ostalima'', da ne kazem ludacima cool
Evo, sad sam se izjadala, odo da rucam...divan je ovaj forum, dodje mi kao svetlo na kraju tunela party
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 6:50 am

brokolica ::
uh Branko zdrava logika je vrlo subjektivna stvar.....vacini ljudi njihova zdrava logika kaze ako ne jedes meso osusice ti se mozak...i cik ih ubedi u suprotno kad ce gomila lekara to da ti potvrdi...dakle.... Question Question Question

OK, kad je logika u pitanju ne mozemo biti sasvim sigurni, ali ovo nije stvar samo logike. Tvrdnja da se moze ziveti bez hrane rusi osnovu nauke. Rusi fizicke zakone koji se svakodnevno potvrdjuju kao ispravni.

Citat :

steta je sto zivimo u takom svetu gde nas stalno nesto lazu i zamajavaju pa prosto moramo da budemo neverne tome po pitanju svega sto se kosi sa NASOM zdravom logikom

Bas tako. Nekad je ljudima bio problem doci do informacije. Sada zahvaljujuci internetu lako dolazimo do informacija, ali je posledica toga da je jako lako proturiti i DEZinformacije. Zato moramo biti oprezni.
Nazad na vrh Ići dole
sveMIR
the Expert
the Expert
sveMIR


Broj poruka : 141
Godina : 40
Lokacija : sveMir sveMIRA
Datum upisa : 17.09.2010

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 11:53 am

Mislim da ljudi moraju biti spremni na prihvatanje novih ideja.
Jer da se držimo nekih, za svako određeno vreme u istoriji proverenih i naučno utvrđenih postavki, nauka nikad ne bi uznapredovala, zar ne? Već bi samo cupkali u mestu. Sve nove ideje jesu revolucionarne i za većinu nepojmljive i teško prihvatljive (kao već navedeni primer nekadašnjeg ubeđenja da je Zemlja ravna ploča, i da sve sve planete oko nje okreću, a ne oko Sunca. Ljudi su gubili živote ukoliko su tvrdili suprotno! Ili neki noviji primer iz 20. veka - do nedavno je pisano nebrojeno doktorskih disertacija o tome kako broj ljudskih gena dostiže i cifre po nekoliko miliona, ali se ipak novijim istraživanjima dokazalo da ljudski genom ne prelazi broj od oko 25-30.000).

Uostalom, nije li svima poznata činjenica da je Sunce NEOPHODNI izvor života na Zemlji? To je jedna naučna postavka.
Koncept solarne joge se na tome i zasniva, smatrajući je neophodnim i JEDINIM POTREBNIM izvorom života...
I Tesla je rekao: "Nаjpre je bilа energijа, potom mаterijа. Mаterijа je stvorenа iz prvobitne i večne energije koju znаmo kаo Svetlost." Tesla nije bilo ko, njegove izjave se ne uzimaju olako.

No, opet, svako ima pravo na svoje mišljenje. Ja sopstvenog oca ne bi mogla ubediti u tu priču, kao što ne mogu, niti želim, Vas uveravati..
Moj tata bi, sasvim sigurno kao i Vi, bio ubeđen da je tokom svih tih meseci nadgledanja, Hira ugrabio trenutak da krišom smaže neku čokoladicu ili hamburger ili da je imao dogovor sa nekim ko će pauzirati snimanje kamerama dok on ne smaže svoju večeru. Laughing Neverni Toma nikad ne poveruje i uvek pronađe razlog da posumnja.

Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitimePon Feb 28, 2011 3:53 pm

sveMIR ::
Mislim da ljudi moraju biti spremni na prihvatanje novih ideja.

Svakako. Bez novih ideja nema napretka.
Ali se ideje moraju filtrirati.
Ako nekriticki verujes u sve, onda si obican sundjer.
Shvatas da to "treba prihvatati nove ideje" nije nikakav argument. Ako ja sad kazem da na Jupiteru ima ljudi i da sam komunicirao sa njima specijalnim radio uredjajem, hoces li mi verovati ? Jos napravim sajt gde objavim deo razgovora, koji je vodjen posebnim simbolima, zasnovanim na osnovnim konstantama univerzuma.
Ako mi kazes da izmisljam ja ti odgovorim da su tako govorili i ljudima koji su tvrdili da je Zemlja okrugla jer nisu prihvatali nove ideje...
Shvatas sta hocu da kazem ?

Citat :
Uostalom, nije li svima poznata činjenica da je Sunce NEOPHODNI izvor života na Zemlji? To je jedna naučna postavka.

Tacno.

Citat :
Koncept solarne joge se na tome i zasniva, smatrajući je neophodnim i JEDINIM POTREBNIM izvorom života...

Ops ? Otkud sad ono "JEDINIM" potrebnim uslovom ? To je klasicna varka. Vremenom ces nauciti da prepoznajes te cake. U objasnjenju se pocne od neke opste poznate stvari, i onda na mala vrata ubaci po nesto i dalje se barata sa tim kao da je to dokazano, kao da je to cinjenica.

Citat :
I Tesla je rekao: "Nаjpre je bilа energijа, potom mаterijа. Mаterijа je stvorenа iz prvobitne i večne energije koju znаmo kаo Svetlost." Tesla nije bilo ko, njegove izjave se ne uzimaju olako.

I zvanicna nauka (jedna od teorija) kaze da je prvobitno postojala energija. Tu nije nista sporno. Ajnstajn je dao formulu koja povezuje energiju i materiju.


Citat :
No, opet, svako ima pravo na svoje mišljenje. Ja sopstvenog oca ne bi mogla ubediti u tu priču, kao što ne mogu, niti želim, Vas uveravati..
Moj tata bi, sasvim sigurno kao i Vi, bio ubeđen da je tokom svih tih meseci nadgledanja, Hira ugrabio trenutak da krišom smaže neku čokoladicu ili hamburger ili da je imao dogovor sa nekim ko će pauzirati snimanje kamerama dok on ne smaže svoju večeru. Laughing Neverni Toma nikad ne poveruje i uvek pronađe razlog da posumnja.

Kazi tati da ja mislim da nije Hira uopste morao da se skriva i krade, da je cela prica verovatno izmisljena. Pozdravi tatu.

P.S. Vise bih voleo da smo na TI.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Solarna joga - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Solarna joga
Nazad na vrh 
Strana 2 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Joga za lice bez bora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Zanimljivosti-
Skoči na: