Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegane indijskih majonez sladoled recepti sirova namaz sremusa oraha free šargarepa jogurt puding proso Knjige vegetarijanci kopriva tofu maslacka keks sirove kakao piramida kafa avokado tikvice
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Solarna joga

Ići dole 
+11
Jassmina
dmitras
sinisa
loonyc
Branko
brokolica
sveMIR
rain021
pomidora
Megi
anasana
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 8:37 am

Loonyc ne mogu da verujem da nema mesta za jutarnje gledanje, možda je malo dalje ali sigurno može da se nađe.
Ako je od pomoći, meni kada stigne merač potrudiću se da svaki dan objavim svoja merenja pa da vidimo ima li tu nekog pravila...

Branko hvala što brineš o nama. Naravno da treba koristiti zdrav razum i biti oprezan, ali ja se (ponavljam) uzdam u osećaj u oku i nikad ne radim nasilu već samo kad mi prija. Što se tiče odsjaja u vodi, to mi je ranije više smetalo pa sam na samoj plaži našla mestašce malo dalje od vode gde nema tog efekta. Ipak je to u 5 ujutru i Sunce zaista nije tako jako. Druga bi situacija bila da sam u avgustu na moru, u podne na jedrenju...

SveMIR hvala, i tvoja je slika super, imaš i ti lepu lokaciju Smile

Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 9:51 am

Okruzena sam zgradama, tako da treba da ustanem jedno 45 minuta pre sunca, uzjasem bajs i odem na Palic emotions
Posle treceg dana ima da odustanem emotions
Da, pokusacu da gledam u poslednjih 20 min, ako budem mogla od krovova komsijskih, mozda se popnem na tavan party
Jaoooooo, sta sve necu raditi da bih nastavila sa ovom praksom ?! cool
U svakom slucaju, devojke hvala na pomoci i korisnim savetima love
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 10:59 am

Loonyc to sam i ja skontala da je mnogim ljudima "komplikovano" pa odustaju... Nadam se da ti nećeš.

Navešću ti primer moje sestre. Ona živi na Fruškoj gori u "rupi", okružena je brdima i stvarno nema odakle. Svako jutro ustaje pre sunca, uzima svoje dete od 17 meseci u ranac za bebe, na leđa (inače ima preko 10kg + ranac) i sa decom (starijom) i mužem se penje na brdo!! Veruj mi ne propušta ni jedan dan kad ima Sunca, jer duboko veruje da ovo sve vredi. A ja ustanem 10 min pre izlaska i tu sam... Ne znam da li možeš da izađeš na krov zgrade pa odatle. Ja i to radim, kada gledam uveče. Inače, vodu sunčam upravo na krovu, tamo imam Sunca ceo dan.

Ja sam juče imala situaciju da je komšija (koji živi na VII spratu) izašao da vidi "ko se to šunja po krovu" jer oni koji žive gore kao da smatraju da je to samo njihov prostor... I ukoliko se neko malo drugačije ponaša od uobičajenog, odmah je "nenormalan"...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Jun 01, 2011 1:59 pm

Draga Jassmina, ja zivim u kuci, a moj komsiluk su pocele da prozdiru odvratne zgradurine koje mi zamrace i ono malo sunca preko dana emotions
Svaka cast drugarici i njenoj posvecenosti, volela bih da uspem kao ona...
A sto se tice nenormalnosti...hahahahaha, samo tim sto hodam bosa u obliznjem parku zigosana sam kao ludak, dalje necu ni da nabrajam cool
Samo jedan detalj...posto suncam 3 flase vode za celu orodicu, svako ko udje u dvoriste malo se izbulji, pa pocne da koluta ocima, valjda pomisle da grejem rakiju emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 7:45 am

Joooj baš to sa zgradama i nije veselo Crying or Very sad . Da li imaš mogućnosti možda da pribaviš ključ od neke komšijske zgrade... ne znam, lupam sad napamet, ali treba tražiti rešenje..

A to za flaše... ja isto nosim svaki dan staklenu flašu na posao sa vodom i evo baš jutros me je obezbeđenje na ulazu priupitalo za tu rakiju party , kažem ja njemu "od ove se rakije nećeš baš napiti" Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 02, 2011 8:36 pm

Evo, da se javim i ja. Sutra ću biti na osam minuta. Polako napredujem... Cesto mantram ''oum'' (u sebi, naravno), za sada ne osećam potrebu da slusam muziku, a vreme mi začas proleti.
Moram nekako da rešim to sa bosim nogama, krajnje je vreme da se izujem...
U poslednje vreme moje boje su zelena i bela i donose mi mir.
Mislim da sam 'zarazila' još jednu osobu sunčarenjem. Wink

Nego, zabrinuste me sada sa ovom informacijom o UV indexu... Gde si naručila merač? Ujutru nema šanse da ustanem, ali sunčarim u poslednjih dvadeset ili petnaest minuta, pa se za sada ne osecam ugroženom. Ipak, uznemirjujuća vest...

Jassmina, dobro došla!
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 8:04 am

Dmitras hvala na dobrodošlici. emotions

UV merač sam naručila kod Mikana, pronađi ga na FB-u. (Miroslav Kiš Cybermikan)
Njegov sajt je: http://www.cybermikan-sungazing.org/

Ja sam danas trebala da odradim 8 min, ali vidi ovo vreme... baš nam ne ide na ruku emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 9:00 am

Ako mozda neko zna, da li i jutro kad se gleda sunce ima veci UV od dozvoljenog?
Mislim kad gledamo cim sunce izadje i jos ima onako krvavo crvenu boju.
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 10:31 am

Imaću te informacije (i objaviću ih) kada mi stigne merač. Ali ja lično ne verujem, to je baš slabo. Uzdam se dosta u osećaj u oku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 7:27 pm

Ne mozes se uzdati u osecaj, jer nase oko ne oseca "uv". Zato ljudi nastradaju gledajuci npr. elektro varenje. Cini ti se da nije jako, a oci posle bole, suze, ako ne bude nesto i gore...
Svojevremeno sam experimentisao sa jednom lampom, nisam znao da ima i uv zracenje. Nista nisam primetio. Uvece sam primetio da ne vidim najbolje, ujutru nisam mogao da otvorim oci. Bukvalno su me odveli u bolnicu kao slepca.
Jednostavno nisu nase oci predvidjene da gledaju u Sunce, i cudi me da ste prihvatili jednu takvu ideju, na osnovu price jednog coveka.
Ajd da ne budem opet kako kazete "negativan", ali sam stvarno zabrinut za vase oci, verujte da je dobronamerno.
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jun 03, 2011 7:59 pm

OK Branko, ja verujem da si dobronameran čovek Very Happy

Ipak to nije "ideja, na osnovu priče jednog čoveka"... Meni se vid popravlja a tek sam na osam minuta!

Ipak, naručila sam UV merač radi sigurnosti.


"Kada um prihvati, telo se prilagodi" (Hira Ratan Manek)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 5:05 pm

Jassmina, je li ti stigao merač? Imaš li neku statistiku da nam predočiš? Pogledala sam ovlaš Mikanov sajt, ali ne primetih link za naručivanje... Verovatno nisam detaljno tražila.

Ovih dana Sunce je stvarno prejako. Jedva da mogu da gledam u njega, pa ću početi i ja da koristim one rupičaste naočare. E... Još nešto: meni Sunce zadje za planine nekih dvanaest minuta pre zvaničnog vremena zalaska, pa ja ustvari počinjem nekih dvadeset i pet minuta ranije, a tada je baš jako...

Inače, stigla sam do deset i po minuta. Izula sam se (konačno!) i nemam reči! Trebalo je da to uradim ranije... Very Happy Znam da se fizička pšoboljšanja ne očekuju u ovoj fazi, ali ja ih primećujem. Znam, sada će Branko reći da je to posledica autosugestije, ali autosugestija nekako nije ''radila'' ranije, sa medicinskim ili biljnim preparatima.

Da li neko zna šta znači ''možete da gledate kroz lišće, gazu, granje...''? Da li treba približiti lišće očima, ili stati na razdaljini od nekoliko metara iza nekog drveta, recimo, pa da granje i lišće malo ublaže zračenje?


Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 9:54 pm

Naš dragi, brižni Branko. Pa neko mora i da pazi na nas Smile .

"Znam da se fizička pšoboljšanja ne očekuju u ovoj fazi..." Dmitras, šta da ti kažem, poboljšanja se (po meni) ne javljaju kada stignemo do striktno određene minutaže. To je svakako i individualno kod svakog, vrednosti mislim da su date orjentaciono. Za mene je to neki linearni proces koji počne da se dešava i polako se razvija.

Nisam se hvalila, ali bila sam u optici da proverim vid (jer sam imala strašne glavobolje i morala sam da skinem naočare). Dioptrija mi se smanjila sa -1,5 na -1,0! Naočare sada ne nosim više od mesec dana (od kad sam došla na 5 min) i očekujem da će mi se vid normalizovati u potpunosti. Inače, naočare sam nosila više od 22 godine. Osim toga, primetila sam da od kad solarnu jogu radim redovno i to bosonoga i redovno pijem solarnu vodu, glad mi se u velikoj meri smanjila. Dnevno u proseku pojedem 2 obroka i to ujutru voće ili smoothie, posle ceo dan pijem samo solarnu vodu i nisam gladna i predveče pojedem salatu ili kuvano povrće ili ponekad i totalno zgrešim pa jedem po sarom hleba i nekog namaza. Ali meso sam u potpunosti izbacila i to bez napora, kao i industrijske proizvode u velikoj meri. U odnosu na ranije navike, mnogo sam se popravila. I to sve bez napora, zahvaljujući solarnoj jogi, jer i ranije sam ja pokušavala ali rezultat je uvek bio isti = nervoza i stres, zatim odustajanje. Sada osećam da ću da istrajem u tome da se potpuno okrenem zdravim navikama.

Da pomenem i moju sestru, koja je sada na 11 ipo minuta. 8 godina je pila tablete protiv visokog krvnog pritiska, sada više ne pije ni jednu! https://www.facebook.com/notes/sladjana-velkov/pismo-prijateljice-koja-je-bolovala-od-visokog-pritiska/10150280885609974
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeČet Jun 23, 2011 10:06 pm

A da, nisam odgovorila na pitanje. Ne, nažalost merač mi još nije stigao, izgleda ima problema jer je puno ljudi naručilo a ti merači se više ne proizvode.

Ovih dana je stvarno bilo malo jače sunce, pa sam se trudila da hvatam ili stvarno prve ili totalno poslednje zrake. Ja mislim da to što se lišća tiče znači da se može gledati kroz krošnju drveta, pod uslovom da se vidi sunce Laughing .

Ja od ruku napravim "prozor" ali tako da ne zaklanjam ni levom ni desnom oku sunčeve zrake, samo smanjim onaj odsjaj sa strane. Ako mi je i dalje prejako, onda prekidam (žmurim) i vežbu odlažem za sutra.

Ni ja ne mogu da vidim baš sam izlazak ili zalazak, pa ipak smo mi u gradu...

Solarna joga - Page 5 Dsc06921r



Solarna joga - Page 5 Dsc06923cr

Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jun 24, 2011 8:01 am

Draga Jassmina, hvala ti na iscrpnom odgovoru!
Juče je već bilo sasvim prijatno gledati u Sunce, za razliku od prethodnih dana, a ja sam za svaki slucaj pripremila list zelja izbockan na mnogo mesta tako da sam načinila više rupica za gladeanje na njemu (poput onih ''naočara''. Wink I oaj tvoj metod mi se čini dobrim, probaću ga, kada bude trebalo!
Na žalost, ne mogu da vidim link, jer nemam FB nalog, ali verujem ti, jer i ja osećam promene.
Hmmm... Kada predjem pola sata, morau da ''podelim'' vreme za jutranje i popodnevno sunčarenje.

Nešto mi u poslednje vreme nedostaje vetromet boja, ali se neposredno posle gledanja javljaju bledo ljubičasti krugovi tankih ivica, koji se šire, kao što se cvet otvara na ubrzanom snimku, a potom izblede. Više njih istovremeno. Vrlo interesantna slika. Smile
Nazad na vrh Ići dole
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jul 01, 2011 8:43 am

Ako oblaci ovako nastave da nam prekrivaju nebo moracu da krenem od jednog minuta i izgubim 11 dana da dodjem do svoje minutaze emotions
Jos i kisa svako malo ljosne, pa mi je i zemlja mokra, ne mogu da stojim na njoj.Nosim se sa mislju da zakopam neku sipku u zemlju i drzim se za nju kad gledam u sunce emotions
I ovako komsijama izgledam kao totalni ludak, al' sad kad dodam sipku...ugodjaj ce biti potpun emotions
Oni nikad ne pitaju sto ''blejim'' u nebo, ja ne objasnjavam...svima je zabavnije, a misterija ostaje, za njih party
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeNed Jul 03, 2011 7:41 am

Hahaha, loonyc, zamisljam te...
A nije ti palo na pamet da komsije jednostavno misle kako uzivas u zalasku Sunca? Ja se tako tesim: mozda izgledam kao ludjakinja, a mozda oni ipak vide samo nekoga ko gleda zalazak...

Nemam pojma o cemu pises, jer kod Mikana nisam procitala nista o vracanju minutaze! Verovatno pise na Hirinom sajtu. Ako te ne mrzi, napisi samo posle kolike pauze to treba uciniti?
Mada, ja ne odustajem kada je oblacno, samo ne povecavam vreme gledanja, jer je Sunce tu (a znam gde da gledam), samo je prikriveno. Uostalom, cesto mi se desi da se ukaze Sunce par minuta po pocetku, pa... Smile

Sve vise sticem utisak da bi trebalo maksimalno ispostovati intuiciju u ovome.

Presla jedanaesti minut pre neki dan, jedva cekam petnaesti. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeUto Jul 05, 2011 12:07 pm

Loonyc, slatko sam se nasmejala, ali iskreno da kažem i ja razmišljam o metalnom štapu...

Dmitras, ukoliko se duže pauzira treba početi od početka, ali se onda dodaje po 1 minut dok se ne dostigne prethodna minutaža. Zatim se redovno nastavlja sa dodavanjem po 10 sekundi kako je normalno. Ni ja tu nisam sigurna posle kolike pauze nastupa to pravilo, mislim posle 2 nedelje pauze, treba proveriti. Nikada nisam imala toliku pauzu pa se nisam mnogo oko toga angažovala.
Ja bih danas trebala (ako bude sunca) 12 min Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 5:34 pm

Drage moje, ja sam na moru i ostajem tu do septembra. emotions
Sunca i mora svugde.Sva sreca, pa mestani ne izlaze iz kuca pre devet, tako da imam vremena za svoju jutarnju rutinu cool
Dmitras, ja nisam gledala u sunce jedno dobre 2 nedelje, pa zato praktikujem povecavanje po 1 minut dnevno do svoje trenutne minutaze, da bi mi se okice ponovo privikle.
Puno vas pozdravljam, uzivajte u nasem suncu gde god da ste emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSre Jul 06, 2011 7:26 pm

loonyc, uživaj i iskoristi svaki tren mora i Sunca! cheers sunny

Hvala vam obema na objašnjenju. A što se šipke tiče... Nisam sigurna da je to prava prava stvar, pošto je cilj uzemljenje, ali preko stopala, u dodiru sa zelmljom. Tako da sumnjam da su funkcionalne i one varijante sa lavorom punim zelmlje u sobi. Otkada sam se izula, shvatam suštinu uzemljenja. Mada, možda ste u pravu: bolje ikakvo uzemljenje, nego stopala u patikama!
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jul 08, 2011 12:13 am

Loonic, divno, uživaj i koristi......

Dmitras, sad nije problem kad je toplo, ali šta ćemo da radimo kad zazimi?? Gledala sam neki video o uzemljenju i tim podlogama koje se prodaju. Tamo je bilo rečeno da ako se jedna osoba uzemlji preko podloge (ili na drugi način) i da ako samo jednim prstom dodiruje drugu osobu, tada je i ta druga osoba takođe uzemljena. Osim toga, tamo su (tokom predavanja) radili na dobrovoljcima eksperiment. Tražili su dobrovoljce koji su trenutno imali neke bolove i izvadili su im krv, pre početka i nakon uzemljenja. Razmak između je bio 1 sat. Na analizi se jasno videlo kako su pre uzemljenja krvna zrnca bila sva slepljena u grozdovima-grupama, dok se krv potpuno normalizovala već posle 1 sat uzemljenja (ne hodanja, već uzemljenja putem žice).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jul 08, 2011 1:40 pm

Jassmina ::
Loonic, divno, uživaj i koristi......

Dmitras, sad nije problem kad je toplo, ali šta ćemo da radimo kad zazimi?? Gledala sam neki video o uzemljenju i tim podlogama koje se prodaju. Tamo je bilo rečeno da ako se jedna osoba uzemlji preko podloge (ili na drugi način) i da ako samo jednim prstom dodiruje drugu osobu, tada je i ta druga osoba takođe uzemljena. Osim toga, tamo su (tokom predavanja) radili na dobrovoljcima eksperiment. Tražili su dobrovoljce koji su trenutno imali neke bolove i izvadili su im krv, pre početka i nakon uzemljenja. Razmak između je bio 1 sat. Na analizi se jasno videlo kako su pre uzemljenja krvna zrnca bila sva slepljena u grozdovima-grupama, dok se krv potpuno normalizovala već posle 1 sat uzemljenja (ne hodanja, već uzemljenja putem žice).

Što se tiče uzemljenja jedan savet: Ako je moguće pre spavanja povezati palac na nozi bakarnom žicom za radijator i tako spavati. Vrlo blagotvorno utiče na organizam i otklanja stres. Imamo i primere u trgovinskom marketingu gde nam prodaju skupu posteljinu koja u sebi ima mogućnost uzemljenja. U prirodi se preporučuje da zagrlimo drvo u trajanju od pola časa. U ovom slučaju pored uzemljenja dolazi do razmene energija između biljke i osobe koja je u kontaktu sa drvetom (poznato je da drvo privlači grom, ponaša se kao gromobran). Mali savet u ovom slučaju. Pazite da drvo nije na putu mravima ili sličnim insektima ume da bude neprijatno Neutral
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jul 08, 2011 7:52 pm

Jassmina, nisam gledala taj video, ali sada će iz mene da progovori naučnik: trebalo je uvesti u taj eksperiment i kontrolnu grupu, da bi se ustanovilo da li je do uzemljenja, ili do nečega drugoga...

Jao, sinisa, kada si već pomenuo mrave... Uglavnom sam ok kada sunčarim, ali desi se da moja stopala spopadnu mravi, ruke komarci, a pod odeću mi se zavlače leptirići... affraid
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimePet Jul 08, 2011 9:21 pm

I o tome razmišljam kako da se uzemljim dok spavam, jer ipak je to nekoliko sati u kontinuitetu (kao i decu). Kakva posteljina može da se uzemlji? Da li obična pamučna vredi? Hmm...

Dmitras, da slažem se to bi bilo dobro, ali samo navodim kao temu koju vredi razmotriti i istražiti malo.

Kako je ono Milan Gutović (davno na TV-u u nekoj svojoj kratkoj emisiji) imao frazu, hmm, nešto kao: to ne šteti, a što ne šteti onda sigurno koristi Laughing
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitimeSub Jul 09, 2011 7:50 am

Jassmina Smile
Bila sam na prezentaciji te posteljine (u stvari nije posteljina, više je bilo nešto kao prekrivač...) sa srebrnim nitima i verujem da je zdravo spavati na tome. E, što se tiče pamučne... Ja je volim jer je prijatna na dodir i može da se iskuvava, ali što se uzemljenja tiče - mrka kapa od pamuka.

Takodje, imala sam magnetnu narukvicu (izradjuje firma koja vodi računa o jačini i nameni magneta) i u propratnom materijalu sam pročitala da su ti proizvodi sa magnetima namenjeni upravo ljudima koji zbog načina života ne hodaju više bosi, žive u višespratnicama, pa su silom prilika uskraćeni za iskonski kontakt sa tlom. Ovo je sada druga priča, ali nije nepovezano sa našim nastojanjima da se uzemljimo. Mada, intuicija mi govori da je u igri mnogo više od magnetnog zračenja naše planete.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Solarna joga - Page 5 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 5 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Solarna joga
Nazad na vrh 
Strana 5 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Joga za lice bez bora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Zanimljivosti-
Skoči na: