Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
sirova tofu oraha indijskih kafa namaz tikvice vegane vegetarijanci avokado piramida proso sremusa recepti šargarepa Knjige kakao majonez sirove keks sladoled free maslacka kopriva puding jogurt
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 29 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 29 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Da li je soja dobra ili ne ?

Ići dole 
+4
dmitras
Branko
Tea
mnkar
8 posters
AutorPoruka
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePon Avg 30, 2010 7:57 am


Dragi moji,
gledam i citam sta je ko ruckao ovih dana da bi i sama dobila ideju da spremim nesto novo
pa vidim, prilicno se koristi soja i proizvodi od nje. Malo mi se dize kosa na glavi... upravo citam ponovo knjigu Elaine Hollingsworth " Preuzmite kontrolu nad svojim zdravljem i otrgnite se industriji bolesti", gde ona pise o velikoj steti koju soja i njeni proizvodi nanose nasem zdravlju ( soja- ta uzasna grahorica trebalo bi da bude zakonom zabranjena za ljudsku ishranu). Pretpostavljam da ste citali ovu knjigu jer se nalazi na SIROVA HRANA.COM i lako je skinuti.
I sama sam jedno vreme rado jela soju : tofu, sojine odreske, mleko , a kako Elaine pise da
soja koju unesemo u organizam deluje cak i na nase potomke( ako majka u trudnoci koristi bilo sta od soje ) , to sam se prilicno zabrinula.
Obzirom da besni proizvodjaci ovih proizvoda u svetu , a koje je ona prozvala imenom i prezimenom u svojoj knjizi , nisu nista ucinili da opovrgnu njene tvrdnje ( pretili su tuzbom sudu) , znaci da tu nesto krupno postoji i da je ona u pravu.
Ako neko nije procitao ovu knjigu ja mu je toplo preporucujem . Ne samo radi istine o soji vec zbog mnogih drugih nasih "zabluda" u vezi ishrane, lekova, dodataka hrani, kozmetickih preparata itd.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePon Avg 30, 2010 8:40 am

Hvala..potražiću je:) a ćevape sam kupila od Vegetarijane i one su od pšenice i ovsa..naime Vegetarijana od koje kupujem kulen, čvarke, namaze sve pravi od pšenice i toplo je preporučujem.Smile


Poslednji izmenio Tea dana Pon Avg 30, 2010 8:45 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePon Avg 30, 2010 8:42 am

Ps, soya food ima oznaku da je soja NON GM. tako da možeš i od njih kupiti:) takođe i Joya od koje kupuem mleko.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePon Avg 30, 2010 2:26 pm


Draga Tea , dok ne procitah ovu knjigu , moja saznanja o soji su bila sasvim drukcija -da je veoma zdrava za nasu ishranu , samo se treba cuvati genetski modifikovane soje.
Avaj, Elen pise da je soja sama po sebi jako opasna jer je jedina od svih biljaka jako prijemciva za aluminijum koji je veoma bogato rasprostranjen u zemljistu i ona ga upija i skladisti u svojim zrnima koja mi jedemo.
Znaci, ne samo da je opasna GM , vec uopste sama soja zbog tog njenog svojstva . Elen pise da bi nju morali zakonom zabraniti za ljudsku ishranu!!!
Jos mnogo pise o soji i njenim proizvodima , tako da je vrlo korisno procitati knjigu ( ja je citam po drugi put).
Osim toga, Elen opisuje razne drasticne slucajeve degeneracije kod ljudi zbog konzumiranja soje i njenih proizvoda , kao i bolesti koje izaziva. Ja sam se licno "smrzla" citajuci sve to iako sam vec ranije procitala knjigu.
Videces, kako je cela knjiga interesantna jer pise o skoro svim najvecim mahinacijama proizvodjaca hrane, kozmetickih proizvoda , lekova , itd. , a nama je vrlo korisna da znamo sta da izbegavamo kao stetno , a sta mozemo da koristimo.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 6:38 am

Uh kad si ovo napisala za kozmetičke proizvde..juče sam videla isti aluminijum koji spominješ u dezodoransu onom kao stick Fa:( znači da ga direktno unosimo preko kože u telo...
Moram pronaći knjigu da je čitam kad se vrnem sa honeymoon...
Možeš ti u međuvremenu da pišeš ovde sve ono što je zanimljivo iz knjige, u kratkim crtama..mene baš zanima..a nemam kad da je čitam u narednih mesec dana:)
Recimo baš to, šta da izbegavamo, šta kaže za kozmetičke proizvode..itd..
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 6:54 am

Svakako treba napisati, ali ne moramo bas sve verovati, kao sto ne treba odmah ni odbaciti kao neistinu.

Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeČet Sep 02, 2010 9:10 am

Više puta sam pročitala da se soja preporučuje ženama i da ima
blagotvorno dejstvo na uspostavljanje hormonske ravnoteže. Čak se i
farmaceiutski preparati namenjeni ženama u menopauzi i sa izraženim
PMS-om prave od soje. Konzumiram je umereno, ne opterećujem se ovakvim
otkrićima, jer smatram da ionako unosim teške metale u tragovima sa
zagadjenim povrćem koje kupujem na pijacama. Kao i po pitanju svake
namirnice - umerenost je najbolja i mislim da ne preterujući sa
pojedinim namirnicama sebi ne možemo da naškodimo.
U Japanu koriste soju redovno (za razliku od sira, mleka), pa su, čini
mi se, zdraviji od nas (a to zadravlje se pripisuje velikim delom
njihovoj ishrani)...

E, sada me izvinite, jede mi se nešto slatko, pa ću verovatno da preteram! Da li je soja dobra ili ne ? Lol
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeSub Sep 04, 2010 3:36 pm

Citat :
BRANKO:
Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minipost_newNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ? Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 8:54 am Da li je soja dobra ili ne ? Citira10
Svakako treba napisati, ali ne moramo bas sve verovati, kao sto ne treba odmah ni odbaciti kao neistinu.


Citat :
Војничког ми пасуља, нек' извиниду она нека нечија 'ребарца суха', соја се не боји немодификованог боја!
Бране, Da li je soja dobra ili ne ? Icon_king написах ови одговор, ал', не мораш ми баш скроз-наскроз по/веровати, а пред не/истинама је целовит задатак да се без разбацивања отму људовишном не/аргументованом одбацивању, бре! Da li je soja dobra ili ne ? Icon_study Da li je soja dobra ili ne ? Icon_scratch Da li je soja dobra ili ne ? Icon_sunny Da li je soja dobra ili ne ? Icon_cheers Da li je soja dobra ili ne ? Alikako Da li je soja dobra ili ne ? Benny_mo Da li je soja dobra ili ne ? Vegi
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeSub Sep 18, 2010 6:37 am

http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Vesti/207659/Soja-ublazava-nesanicu


Soja ublažava nesanicu

B. Tasić | 18. 09. 2010. - 00:02h | Foto: Shutterstock | Komentara: 0


Istraživanje sprovedeno na ženama koje su prošle menopauzu pokazuje kako sastojci soje slični estrogenu mogu da poprave kvalitet sna u značajnoj meri. Da li je soja dobra ili ne ? 75047_svsojafotoshutterstock57204205_hf Brazilski naučnici sa Univerziteta Federal de Sao Paolo su dejstvo spojeva izoflavona pratili tokom četiri meseca kod 38 ispitanica koje su patile od nesanice.
Koristeći polisomnografiju, niz preciznih testova za merenje kvaliteta sna, istraživači su utvrdili da je svakodnevno uzimanje 80 miligrama izoflavona povezano s produženjem sna i povećanjem efikasnosti sna.
Na početku istraživanja 90 odsto ispitanica se žalilo na nesanicu, a na kraju istraživanja samo 37 odsto.
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimePon Sep 20, 2010 10:13 am

Da li je soja dobra ili ne ? Icon_smile Jao kad god kupim nesto od sojinih proizvoda, ljudi oko mene mi stalno pricaju da kod nas nema nemodifikovane soje, i da svi lazu!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Bastet
novi član
novi član
Bastet


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.10.2012

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 2:18 pm

gde može da se nađe ta knjiga? ima li neko link za download?
Nazad na vrh Ići dole
St.Aleksandra
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.12.2012

Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitimeUto Jan 08, 2013 1:38 am

Brata i mene je, kada smo bili bebe, Mama dohranjivala sojinim mlekom. Jaki smo, zdravi i pravi oboje. Cool
Što se tiče soje u ishrani, mislim da ima previše proteina i da jedino zato ne treba preterivati sa njom. I naravno bez GMO.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Da li je soja dobra ili ne ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li je soja dobra ili ne ?   Da li je soja dobra ili ne ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li je soja dobra ili ne ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Mjeseceva dijeta, koliko je dobra i da li je djelotvorna...
» Soja, ta uzasna grahorica
» Soja iz drugog ugla
» Soja poreklo priprema i jos po nesto

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Recepti :: O namirnicama-
Skoči na: