Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
Knjige kafa keks majonez sirove maslacka sremusa kakao sirova oraha šargarepa sladoled recepti kopriva avokado vegetarijanci puding indijskih piramida tikvice free vegane proso tofu jogurt namaz
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Potrebna pomoc u prvim koracima

Ići dole 
+8
mimihu
dmitras
Bambina
anasana
Branko
onna-no-hito
ANČICA
Legolas
12 posters
AutorPoruka
Legolas
novi član
novi član
Legolas


Broj poruka : 7
Godina : 45
Datum upisa : 22.08.2010

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 1:59 pm

Dragi zdravohranci,
vec dugo u mein tinja ideja da prestanem da jedem namirnice zivotinjskog porekla. Iako sam navodno totalni mesozder po krvoj grupi, ako to uopste ima neke veze i ako je tacno, moja ljubav prema zivotinjama je znatno snaznija. Pravim sada prve korake u veganstvu, nepretenciozno i tiho, ipak imam velike probleme. Problemi su prakticne prirode, i tu vas molim da mi pomognete. Navescu sva pitanja kojih sada mogu da se setim.

1. Ne znam sta treba da unosim i koliko cega a da budem siguran da je to zdravo i izbalansirano;

2. Potrebni su mi recepti, kojih vidim da ovde ima na pretek i jako sam srecan zbog toga;

3. znate li za neku knjigu o vegantsvu, vidim ima o makrobiotici i vegetarijanstvu, ali ima li bas i o vegantsvu knjiga?

4. Vec sma poceo da se susrecem sa negodovanjem sredine i strahovima, te postacu anemican, te ovo, te ono. Imam utisak da je sve nekako sizoidno po tom pitanju. Sa jedne strane lekari pricaju svoju pricu, sa druge strane ljudi koji se hrane zdravo, a te price kao da nemaju blage veze jedna sa drugom. I svi se pozivaju na nauku. Postoji li realan rizik prema odredjenim bolestima ako se ne unose zivotinjske namirnice?

Drago mi je da postoji ovaj sajt, i jako sam vam zahvalan. Nadam se da cete mi odgovoriti na pitanja, a i ako ne, vec ste mi jako mnogo pomogli citavim sadrzajem. Hvala!!!
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 5:56 pm

e pa dobro nam došao... i samo polako; tvoja pitanja su ok i najnormalnija su..ja se i dan danas (a već gazim dobro) pitam tko je tu lud....međutim, plodovi sve govore....tvoja je osobna muka izaći na kraj sa okolinom..to je križ svakog pojedinca, svatko od nas ovdje ima svoje borbe s okolinom, ne vjerujem da je ikome lako...naslušat ćeš se i načitati svakakvih mogućih gluposti, a i najesti ako popustiš...ljudi prže banane, jabuke, breskve....meni je to jedna od najvećih gluposti ali toga ima, te još i hvale kao specijalitete....gluposti na svakom koraku.... Mad
piši sam svoju knjigu...tj polako se upusti u avanturu veganstva, smišljaj jela sam....

bolesti ako ne jedeš meso?
hm...ja se ne odričem jaja, to sa odlučila zbog B12....za ništa drugo me nije briga, NE VJERUJEM IM...
Nazad na vrh Ići dole
onna-no-hito
novi član
novi član
onna-no-hito


Broj poruka : 6
Godina : 52
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.06.2010

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 7:05 pm

Poydrav novom clanu

Odmah da ti preporucim knjigu od "Victoria Boutenko - U 12 koraka do sirove hranef" mi smo

je skinuli u pdf-u.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 7:58 pm

Dobrodosao emotions

Slozio bih se sa Ancicom da se ne odrices jaja, i onda zaista nemas razloga da razmisljas da li unosis sve potrebne sastojke.
Zasto preskaces vegetarijansku fazu pa odmah u vegane ? To je jako krupan korak, mozda je bolje postupno - ako vec zelis biti vegan. Naravno da te ne odgovaram od toga, kako ti zelis.

Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
Legolas
novi član
novi član
Legolas


Broj poruka : 7
Godina : 45
Datum upisa : 22.08.2010

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:04 pm

hajd da krenem otpozaadi, hehehe.
osecam da zelim odmah u vegantsvo, nekako mi se vise to dogodilo, nego sto sam kao presekao. nekako mi je spontano doslo to sada. poslednjih nedelju dana sam samo jeo neke mlecne proizvode i to posredno, kroz npr. malo cokolade koje sma pojeo. ne zelim da silim sebe. ovo mi sve spontano nadolazi. otuda sve ovo. jako, jako dugo u meni to tinja, i evo me sada. mlecni proizvodi me mame, tipa sladoledi i uopste slatkisi, ali to je emotivna potreba, a ne zelja iz tela, tako da se time tako bavim, ali mi mlecni proizvode obaraju energiju, dakle ne prijaju. jaja mi se ne jedu iz istog razloga kao i meso, dozivljavam to kao... ne zelim vama da kvarim, pa necu zavrsiti recenicu, jer uvazavam vase integritete. osecam da je ovo put zdravlja, zaista. razmisljam o svemu ovome kao srednjem putu ka makrobiotici ili necemu trecem.
jedino sto mi je do sada problem, to je sto ja geenralno, iako odrasla osoba, nisam vodio racuna o tome sta se kuva i gde se sta nabavlja, problem mi je nauciti da kuvam, u stvari i nije, uzivam u svemu tome, samo ne mogu sve odjednom nauciti. i nemam potrebne informacije, neophodne u stvari, o tome o cemu trebam voditi dodatno racuna, tipa b12 koji ste sada pomenuli ili nesto slicno, npr. gvozdje su mi rekli da omze da bude problematicno ako se veganski hranim.
da, sto se tice sirove hrane, samo to da jedem, to me u ovom trenutku makar ne privlaci. naravno, nemam nista protiv. mozda mi je to sledeci korak, ko zna. ali, kao sot rekoh, zelim da mi sve ide iz unutrasnjeg osecaja, a ne iz glave, inace je na silu ne ne valja.
inace, upravo sam saznao sada i za DEMETER namirnice - bio-dinamicna poljoprivreda koja verovatno ne postoji kod nas ali mozda i ima takvih bio prodavnica. ideju je zaceo steiner (filozof koji je bio tvorac i waldorf -skola). postoji li to kod nas? malo sam kopi-pejstovao deo mejla u ovom pasusu.

puno vam svima hvala na dobrodoslici!!!! stvarno nisam ocekivao toliku ljubaznost!!!
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 9:51 pm

aha pa ti niš ne znaš o kuhanju..aha. Exclamation Idea
..polako samo, trebaš puno čitati..al fakat puno... živiš sam- ili? ( pitam zbog kuhanja)
ne znam kako te sirovo ne privlači...al OK slušaj sebe, svoje tijelo, srce,
tako to svi radimo ovdje....i svakako bi ti preporučila da ako ikako možeš, upoznaš uživo Oliveru, Branka ili nekog drugog s foruma, ta druženja uživo zlata ti vrijede...mislim da ti svako trebaju prijatelji u istom duhu...kako onda zamišljaš svoju prehranu? puno skuhane hrane, puno pržene i pečene? skuhane na pari, ili nešto drugo? na koji način bi najviše volio znati spemati hranu? koliko si spreman trošiti na hranu? ja recimo nemam love za organsko voće i povrće, al najviše ih jedem sirovo, tako da svoje namirnice perem u vodi sa sodom bikarbonom...blagoslovim ih i tada vjerujem da jedem OK naminice.... bolje mi ne može biti jer za bolje nemam love....al neki drugi ljudi kupuju sve organsko i vjeruju da jedu OK namirnice...
čitaj i polako kreni.... kuhanje, nije to strašno ako nekad nešto baciš jer nisi uspio, to je normalno.....evo to me baš zanima; na koji način bi najviše volio spremati hranu, na koji način ćeš je najčešće spremati?
Nazad na vrh Ići dole
Legolas
novi član
novi član
Legolas


Broj poruka : 7
Godina : 45
Datum upisa : 22.08.2010

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeNed Avg 22, 2010 11:44 pm

pa, ispostavilo se, i to je bas nekako cudno ispalo da uopste saznam, da mi je bambina dugogodisjna prijateljica, lol! i to sam samo intuitivno provalio i nikako drugacije. i imam jednog druga koji je polu makrobioticar-polu vegetarijanac. iskreno, kada osecam nesto, meni nije neophodno da su svi oko mene u tom fazonu. sestra me podrzava, iako ona nije jos presla na to, bila je vegetarijanka, pa se vratila na normalno. svakako ce biti smaranja sa strane, ali sam ja navikao biti vanzemaljac. ne bunim se.
ne zivim sam jos. niti cu ziveti potpuno sam u narednom periodu. narednih se meseci najverovatnije selim kod decka, koji se hrani normalno, ali on mene podrzava u svemu, pa i u ovome, i nece me smarati.
hrana: pored toga sto postajem polako vegan, ne zelim jesti nezdravo. ovo mi je korak ka ljubavi prema samom sebi, jedan od najvecih koji pravim do sada, i ne vidim svrhu da nastavim da se trujem stvarima koje skode mom organizmu, tako da od toga odustajem. slicno je i sa namirnicama, npr. cuo sam da biljni sir ne valja i da je pun nezdravih stvari, onda ga prosto ne zelim jesti. trudim se izbegavati belo brasno, secer svakako i potpuno itd. nameravam uciti o svemu tome, otuda i postavljanje teme. interesuje me odakle. neko je pomenuo jednu knjigu o jedejnu sirove hrane, a mene interesuje ima li knjiga o veganstvu sa kuvanjem. sada to osecam za sebe. i zelim nauciti sta gde da nabavljam, koliko cega da unosim u organizam. koji su eventualni zdravstveni rizici i da ih otklonim tako sto cu unositi svega dosta. organsko voce i povrce u ovom trenutku ne znam ni gde bih kupio. mislim da ot svejedno sebi sada ne mogu da prisutim, makar ne u celosti. gde toga ima u bg, zna li neko?
volim kuvanje. nov sam u tome, ali sam razbio prve strahove, i ide mi lepo. uzivam u tome. citao sam recepte veceras bas dosta i stvarno ima super recepata.
u oko cega u stvair lekari i ostali dizu frku kada je vegantsvo u pitanju? zasto oni misle da to ne valja i koji je odgovor veganaca na to
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePon Avg 23, 2010 1:43 pm

emotions Dobrodosao Legolas!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePon Avg 23, 2010 4:59 pm

e moj ti....unutrašnji osećaju... Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_lol Potrebna pomoc u prvim koracima Odmor
sad ti je pravo vreme za nekuvanje...kuvaćeš čitave zime...kad ne bude ovoliko lepih divnih svežih povrćkica...
ma...videćeš već kad se sretnemo... ljub
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePon Avg 23, 2010 5:24 pm

mada ja nikako ne kužim zašto ne voliš sirovo voće i povrće?
i još više ne kužim na koji način želiš najviše spremati hranu koju jedeš?
kupit ćeš vege i ubit ćeš je i pojesti? ma gledaj; i ja jedem kuhano, al kužim da jedem mrtvu hranu...jel ti to razumiješ? što te odbija od sirove hrane? znaš li da je to živa hrana? spremanje vege hrane podazumijeva kuhanje, pečenje, prženje....i ti isključivo tako želiš jesti? oprostite mi kolege, znam da ovdje ima i vegana al nema nikoga tko ne voli sirovo...i svi znamo istinu o živoj i mrtvoj hrani i da mrtvo ne može nahraniti živo....evo mene zanima što tebe odbija od prehrane sirovim
i
koju više voliš; prženu, pečenu ili kuhanu vege hranu....
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePon Avg 23, 2010 5:57 pm

[quote="Legolas"]sestra me podrzava, iako ona nije jos presla na to, bila je vegetarijanka, pa se vratila na normalno. /quote]
Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_scratch Ova rečnica mi govori da (još uvek) ne doživljavaš vegetarijansku ishranu kao normalnu... Navići ćeš već, pretpostavljam.

Makrobiotičari poprilično konzumiraju termički obradjenu hranu. To jest, salate čine polovinu ili trećinu 'tanjira', čini mi se. Meni nije smetalo, ali sada već ne bih mogla da se hranim tako.

Legolas, jednostavno: čitaj recepte, gledaj emisije o kuvanju i - iz recepata izbacuj meso! U ovom stadijumu može i tako. Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_wink
Nazad na vrh Ići dole
Legolas
novi član
novi član
Legolas


Broj poruka : 7
Godina : 45
Datum upisa : 22.08.2010

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePon Avg 23, 2010 11:16 pm

anasana, hvala ti!!!

ancice, ko je rekao da ne voli sirovo povrcce ili voce? rekao sam da ne zelim sada da prelazim na sirovi veganizam, jer ne osecam to spontano. ne zelim nista na silu. razumem kako to osecas i dozivljavas. mozda cu i ja jednog dana, samo bez navaljivanja svakako.

dmitras, ta recenica moze to da znaci, ali ne mora.

bambina, vidimo se sunny
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeUto Avg 24, 2010 10:08 am

evo ti super sajt sa veganskim receptima

http://vegweb.com/

da li si na stranici ovog foruma našao listu mnogo dobriuk njiga i kuvara

https://vegan.editboard.com/literatura-f45/online-knjige-free-download-t1157.htm?highlight=knjige

Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeUto Avg 24, 2010 2:43 pm

Legolas pozdrav.

Kreni sa vegeterijanskom ishranom ako tako želiš. Niko od nas nije odmah prešao na sirovu ishranu a i nagle promene nisu zdrave, organizam je nespreman i možeš imati neželjene reakcije u početku. Za sada je dobro što si odlučio da ne jedeš meso i mesne prerađevine, za početak. Pretpostavljam da si dok si jeo meso jeo voće i salate uz obroke pa tako nastavi i uz vegeterijansku ishranu. U prodavnicama zdrave hrane imaš dosta proizvoda koji ti zamenjuju meso kao što su soja burgeri, sejtan, sojine viršle, sojin parizer i sl.. Ovde na forumu imaš dosta vegeterijanskih recepata pa pošto voliš da kuvaš samo napred. Ima i drugih sajtova za pripremu vege hrane. O štetnosti mesa i mleka je već pisano ovde negde na forumima pa malo "istražuj". Zvanična medecina i nutricionisti nikad neće podržavati vegeterijanstvo jer imaju svoje komercijalne razloge za to.

Radi onako kao ti misliš da treba i opušteno doći će sve na svoje. Samo napred i ne odustaj emotions
Nazad na vrh Ići dole
Legolas
novi član
novi član
Legolas


Broj poruka : 7
Godina : 45
Datum upisa : 22.08.2010

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeUto Avg 24, 2010 4:15 pm

opet hvala svima!!!!
mimihu, video sam to, ali ne znam sta da skinem. citam deepaka chopru trenutno, njega znam i od ranije, ali meni trebaju prakticni saveti. koju biste mi knjigu preporucili za pocetak, od ovih koje nisu vezane za sirovu ishranu a da pokrivaju potrebe jednog pocetnika?
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeSre Avg 25, 2010 12:42 am

pozdravi legolasu
(dobar ti nick i avatar) Smile
drzim ti palceve i samo polako
ovdje ima recepata koliko ti dusa hoce...a veganizam -ja licno potpuno podrzavam i odobravam
ali kao sto i sam rece moras sve to polako i onako kako tebi godi
javljaj nam rezultate i nemoj puno da se sekiras oko balansiranja ishrane-potrebno je samo da izbacis junk food i da baziras ishranu na zdravim namirnicama....sa sto vis esirovog
(ja nikad nisam otkad sam vegetarijanac i vegan imala problem sa manjkom zeljeza....dok sam kao mesozder bila vjecito anemicna!!!)
sto bi rekli braca englezi: Go figure it!
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 7:17 am

Pozdrav Legolasu! Dobrodošao! cheers
Evo ovako imaš puno knjiga na temu veganstva, na PETA sajtu inaš veg cooking no oni su malo komplikovani jer tih namirnica nema u Srbiji, dalje inaš sajt Prijatelja životinja u Hrvatskoj..inaju spisak knjiga, puno recepata i saveta, posebno za taj B!2, dalje imaš knjigu u PDF Zakoni zdravlja Nil Nidli, evo još jedan link http://www.vegan.hr/postanivegan.aspx,
Ne postoji nikakva opasnost od manjka gvožđa, imaš ga u bademu, spanaću (sirovom), cvekli, paradajzu, suvo grožđe, suve šljive i kajsije, kopriva..ali pazi nemoj preterivati jer preterana količina gvožđa škodi..
o B12 stvarno nemam mišljenje..toliko je već ižvakana tema..ne znam šta da mislim..njegov nedostatak je praktično nemoguć jer ga telo skladišti najmanje 10ak godina u rezervama.
jedi uravnoteženo, jedi sve, nikako jednolično, uz svaki kuvan obrok imaj salatu pored, voća jedi koliko možeš da pojedeš..u principu hrana s pijace je 70% organska..ja u NS znam gde da kupim čistu organsku i vrlo je jeftina..al ne znam za BG. kontaktiraj Oliveru urednicu sajta, ona je iz BG pa zna..
Prestao si da jedeš meso iz razloga kao i ja..i verujem da se kao i ja ponosiš što ne jedeš životinje više. Svaka čast! i srećno! party
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimeČet Avg 26, 2010 1:21 pm

dobrodosao legolas u nasu ..pa ne bas tako malu druzinu
ja mislim da je bas cool sto si resio da krenes pravo u vegane ja nekako nisam mogla i bas mi zao..al bice Very Happy
zelika ::
(ja nikad nisam otkad sam vegetarijanac i vegan imala problem sa manjkom zeljeza....dok sam kao mesozder bila vjecito anemicna!!!)!
Very Happy
i meni je posle mojih godinu dana nejedenja mesa krvna slika odlicna...mada neki kazu da je to zato sto jedem jaja al ako mi jedno do u vr' glave 2 jaja mesecno koje unesem kroz slatkise i kolace doprinose dobroj krvnoj slici....ne znam kaku krvnu sliku treba da imaju ljudi koji jedu po 5 jaja nedeljno...Very Happy cheers flower
Nazad na vrh Ići dole
Legolas
novi član
novi član
Legolas


Broj poruka : 7
Godina : 45
Datum upisa : 22.08.2010

Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitimePet Avg 27, 2010 12:07 am

hvala vam puno, stvanor ste divni. nemam sada vremena da odgovorim vise od toga, niti da jurim te knjige. nadam se da cu uspeti negde da ih nadjem sutra. sada sam svratio samo na brzaka. super ste svi!!!!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Potrebna pomoc u prvim koracima Empty
PočaljiNaslov: Re: Potrebna pomoc u prvim koracima   Potrebna pomoc u prvim koracima Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Potrebna pomoc u prvim koracima
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Potrebna pomoc
» Potrebna pomoc
» Pomoc
» Pomoc!!!

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Literatura-
Skoči na: