Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Dijeta sa pirincem Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
maslacka Knjige puding recepti vegane tofu indijskih proso majonez sremusa tikvice namaz free keks vegetarijanci šargarepa sirova kafa piramida sladoled oraha kakao kopriva avokado sirove jogurt
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 25 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 25 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Dijeta sa pirincem

Ići dole 
+4
veki78
balea
mima79
anasana
8 posters
AutorPoruka
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeČet Jan 21, 2010 10:20 am



Dijeta zasnovana na pirinču ilustruje ekstremno strog pristup ishrani. Predviđeni efekti ove dijete: gubite dosta kilograma, a ukoliko ste bolesni - izlečite se ishranom.



Detaljni plan ishrane ograničava unos šećera, soli, masnoća i industrijski proizvedene hrane. Autori dijete obećavaju sledbenicima rapidni gubitak kilograma - deset kilograma prve nedelje, a sledećih nedelja po dva kilograma. Ako tome dodate i preporučene vežbe, gubitak kilaže može biti i veći. Ova dijeta je uspešno isprobana na ljudima koji su boravili u specijalnom dijetnom kampu, a pri tom se bolovali od gojaznosti, dijabetesa, srčanih bolesti, hipertenzije.



Hrana koju su stručnjaci uključili u ovu dijetu zapravo je niskokalorična, sadrži složene ugljene hidrate, nemasna, niskoproteinska, integralna, sa minimalnim količinama šećera i natrijuma. Prema zamislima autora, ova dijeta trebalo bi da vam pročisti organizam i da bude od pomoći u prevenciji ili lečenju hroničnih bolesti. Uz dijetu se preporučuje i smanjivanje stresa, i to pomoću joge i meditacije.



VAŽNO: ova dijeta ne preporučuje se ljudima koji imaju problema sa debelim crevom ili sa bubrezima!



Sledbenici ove dijete ne jedu baš samo pirinač, ali veliki deo dijete čini upravo ova namirnica. Mogu se jesti sledeće namirnice: integralne namirnice koje sadrže skrob, pasulj i slične biljke sa minimalnom dozom natrijuma, voće, povrće, nemasni mlečni proizvodi i nekoliko namirnica koje su izvor proteina. Stručnjaci kažu da će vam sitost održati vlakna koja se nalaze u integralnim žitaricama, voću i povrću.



Dijeta zasnovana na pirinču ima nekoliko faza, u kojima su preporučene određene namirnice.





Faza 1 - jedna nedelja



1. dan: osnovni obroci od pirinča (800 kalorija i 50 mg natrijuma): pirinač i 2 voćke za doručak, ručak i večeru.

Sledećih 6 dana: pirinač na lakto-vegetarijanski način (1000 kalorija i 300 mg natrijuma).

Doručak: pola činije pirinča, 1 voćka, 1 nemasni mlečni proizvod.

Ručak i večera: 3 porcije pirinča, 3 povrća i 1 voćka





Faza 2 - jedna nedelja



1. dan - osnovni obroci od pirinča.

5 dana - pirinač na lakto-vegetarijanski način.

7. dan

Doručak: činija pirinča, 1 voćka.

Ručak: 2 porcije pirinča, 3 povrća, 1 voćka.

Večera: 2 porcije pirinča, 2 nemasna mlečna proizvoda, 2 povrća, 1 voćka.





Faza 3 - smirivanje



Ista je ishrana kao u fazi 2, samo što dodajete oko 200 kalorija sedmično, sve dok ne prestanete da mršavite.



Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
mima79
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.02.2010

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSub Feb 27, 2010 10:07 am

Pocela sam ovu dijetu pre 6 dana i smrsala sam 2 kg,ali sam je ja malo prilagodila svojim potrebama pa nije tako rigorozna. Zadovoljna sam jer deluje!!!
Nazad na vrh Ići dole
balea
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Godina : 61
Datum upisa : 27.03.2010

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 9:07 pm

može li mi netko malo objasniti ovu dijetu ?
Nazad na vrh Ići dole
mima79
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.02.2010

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeNed Mar 28, 2010 7:29 am

Pa ako se pridrzavas oavko po spisku prilicno je jednostavno i rigoroznoDijeta sa pirincem Vegi,Po soljica pirinca za obrok,ali ja sam je malo prilagodila,dodajem u pirinac povrce,zacine i sl. Za mesec dana skinula sam 10 kg,zaista delujeDijeta sa pirincem Party
Nazad na vrh Ići dole
veki78
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 11.03.2011

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Mar 11, 2011 8:57 pm

hej mima79 ,zelim da ti cestitam na izvarednom uspehu 10 kg manje ja za svaku pohvalu veliki uspeh, BRAVO!!!

ja sam ovde nova ,a za dijetu sa pirincem cula pre par dana i resila da krenem sa njom danas mi je 3 dan,i nezalim se fino mi ide za sad nisam gladna a pogotovo ne sad kad sam procitala sta si ti napisala dala si mi veliku ispiraciju i volju da nasatvim dalje i da istrajem u ovome jer vec danima lutam iternetu i tezim motivaciju ,podrsku i necije iskustvo .
vezano za ovu dijetu sa pirincom

inace ima 32 god visina 1,62 a kilaza nesmem i da kazem 68kg uzas !!!
al se nadam da ce i meni da se posreci pa smrsam 10 kg kao i ti .

bila bi ti zahvalna ako bi zeljela da podelis samnom tvoje iskustvo vezano za ovu dijetu i das mi malo podrske Very Happy

Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 7:09 am

Dobro dosla Veki !

Nadam se da ces pogledati jos po nesto sa ovog foruma, osim dijete Smile
I zapamti, jedna je stvar skinuti kile, a sasvim druga promeniti nacin zivota, ishrane da se kile ne bi vracale. Naravno, opet je sve u glavi. Nemoguce je ceo vek sebe ogranicavati, to je robstvo.
Kako se inace hranis, koliko se kreces ?
Pozdrav !
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 8:51 am

Dobro rečeno, Branko.
Dodala bih još samo napomenu da deset kilograma manje ne znači da je 'otišlo' deset kilograma masnog tkiva, tako da treba biti veoma oprezan kod takvog brzog opadanja telesene težine... Preporučljivije je mršaviti laganijim tempom, biti siguran da odlazi masnoća iz tela, a ne tečnost.
Srećno!
Nazad na vrh Ići dole
veki78
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 11.03.2011

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 2:33 pm

hvala branko

branko naravno da hocu vec sam dosta toga procitala zaista ste sjajni i sve pohvale od mene.
kako se hranim hmm uglavnom se hranim zdravo i pazim sta jedem sta spremam i sta kupujem ,unosim dosta voca ,povrca ,proteina dovoljno vode itd itd,a sto se tice vezbanja ni po tom pitanju nisam lenja odlazim u fitnes doduse ne stalno sve zavesi od finasije ,al rado kad god sam u mogucnosti bozavam voznju beciklom u prirodi duge brze setnje,radim i neke vezvice kod kuce imam nekolico video snemaka,pilates ,vezbe snagom ,kardio trening sve su to snimciod po 20-30 min.a imam ih dosta koristim ih redovno i kobinujem

e sad verovatno se pitate kako ja onda sa tolikim viskom ako sam vako aktivna i vodim racuna sta jedem, e ovde ima jedan problem i to jako velik i ozbiljan bar za mene i za sad ja neznam kako da sebi pomognem a znam da samo ja sama sebi mogu da pomognem al kako nemam pojma.

preko dana ja super funkcijonisem al nocu ustajem i jedem nije vazno sta jedem i slano i slatko i kiselo sve nisu odredjene namirnice,a po nekad se desi da i vise puta nocu ustanem i jedem i onda se ujutru osecam sva nikakva umorna nenaspavana nervozna jer sam svesna da sam citavu noc ustajala i jela ,ma pravi uzas mislim da sam fenomen hehe i naravno sve sto danju napravim pocu pokvarim ,da pojasnim u jakom sam stresu tenutno mislim u vakvom sam stresu vec nekoliko zadnjih godina i od tad je sve ovo pocelo prvo sam ponekd ustajla nocu a onda sve cesce i sad je to skoro svako vece tako da meni djaba i vezbanje i to sto danju pazim sta jedem kad nocu ustajm i jedem ,ne nisam mesecar potpuno sam budna i maltene svesna sta radim al nemogu da se oduprem toma ,samo sam jedno svatila da mi je to sve na nervnoj bazi cim se malo svirim proredi se usatajenje i jedenje nocu pa onda ponovo naidje neku sresni period i opet sve isto i tako vec godinama .
i ja za sad nevidim resenje ovome a kele sa samo tovare i tovare,semetaju mi a puna sam i kopleksa zbog toga mislim razocarana sam u sve toliko truda a toliko neuspaha jer nisam od onih koji nemare za svoje prvensteno zdravlje pa posle i figuru i to me jos vise psihicki dotuce .

posto nevidim nacin i resenje kako da resim i sprecim zavek svoj problem u glavi za sad,ja pokusavm da smrsam malo de nebi kako sam krenula dosla do 100 kg znam da ovo nije pravo resenje al mislim da je bar i to nesto ,borim se sama sa sobom ,moj je problem malo ozbiljniji
toga sam svesna.eto to je moja prica u najkracoj verziji .
u svakom slucaju branko,dmitras hvala na dobrodoslici i podrsci a srece ce mi trebati sto poosto i to puno .

jos jednom hvala i pozdrav
emotions
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 8:30 pm

Zaista moras naci resenje za nocne obroke ! Pred spavanje zastani i obecaj sebi da neces do ujutru nista jesti. Napisi neki plakat i zalepi ga na frizider kao podsetnik. Drzi flasu vode pored kreveta i kad se probudis pi vode, ili spremi jabuku ili nesto slicno i to pojedi...
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimePon Mar 14, 2011 7:10 pm

Da... Ti već znaš šta je tvoj problem, a znaš i njegov izvor. Ja glad često zavaram svežim ili suvim voćem, a može i semenjem. Grickaš, grickaš, ali ne možeš da ga pojedeš mnogo. Na kraju ti se smuči grickanje, pa batališ Wink !
Nazad na vrh Ići dole
Jelena (:
novi član
novi član
Jelena (:


Broj poruka : 1
Datum upisa : 16.03.2011

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSre Mar 16, 2011 11:23 am

Kada kazete "porcija pirinca" koliko je to grama pirinca?
Question
Nazad na vrh Ići dole
Gagee
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 23.03.2011

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 11:33 am

Poslednjih par godina se birim sa 10 kg viska. Stalno sam na nekim cajevima i mini dijetama. Ove zime sam se poprilicno opustila i taj broj duplirala. Pohvalno je sto sam diplomirala. :-) Sad sam resila da preduzmem radikalne mere. Vec nedelju dana redovno treniram, kombinujem aero vezbe i pilates. I pijem jabukovo sirce. Osecam se mnogo snaznije. To mi je i ojacalo duh da se upustim u borbu sa pirincem. Nadam se da ce imati dobar efekat. Posto sam tek danas pocela i sem hvalisanja nemam sta da dodam, ockujte me uskoro sa nadam se dobrim rezultatima!
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeSre Mar 23, 2011 5:01 pm

emotions

Nemoj ocekivati previse odjednom, da se ne razocaras. Odluci sta zelis i budi istrajna !

Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimePet Mar 25, 2011 9:04 pm

Pa, porcija je... onako, kad naspes u tanjir, ali da ne bude prepun, valjda...
Nazad na vrh Ići dole
mima79
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.02.2010

Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitimeNed Okt 23, 2011 3:23 pm

Jelena (: ::
Kada kazete "porcija pirinca" koliko je to grama pirinca?
Question
Trecina solje kuvanog pirinca (solja od 2.5 dcl)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Dijeta sa pirincem Empty
PočaljiNaslov: Re: Dijeta sa pirincem   Dijeta sa pirincem Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Dijeta sa pirincem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» UN dijeta
» DIJETA
» Pritkinova dijeta
» LIMUNOVA DIJETA
» DIJETA SA JABUKAMA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Dijete-
Skoči na: