Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
UN dijeta Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
UN dijeta Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
UN dijeta Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
UN dijeta Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
UN dijeta Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
UN dijeta Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
UN dijeta Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
UN dijeta Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
UN dijeta Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
UN dijeta Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
UN dijeta Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
UN dijeta Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
UN dijeta Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
UN dijeta Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
UN dijeta Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
UN dijeta Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
UN dijeta Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
UN dijeta Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
UN dijeta Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
UN dijeta Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih puding Knjige sremusa recepti kafa sirova oraha sirove vegane avokado vegetarijanci šargarepa keks namaz free tikvice proso maslacka kakao majonez sladoled kopriva jogurt tofu piramida
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 24 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 24 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 UN dijeta

Ići dole 
+11
Bed Bob
Lily
Bojana-boldrik
smiley
anasana
aleksandra.bc@
Olivera
anett
Branko
zelika
zanahoria
15 posters
AutorPoruka
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 9:39 am

90-dnevna dijeta (ili dijeta kod nas poznata pod imenom UN dijeta ili dijeta Ujedinjenih naroda) vrlo je popularna, prvenstveno zbog toga jer daje vrlo dobre rezultate. Cilj ove dijete nije samo skidanje viška kilograma već i promjena metabolizma, čime se isključuje mogućnost brzog vraćanja kilograma. Upravo iz tog razloga je izvorni naziv ove dijete UN DIET, što bi u prijevodu značilo ne-dijeta, s obzirom da ova "dijeta" treba asocirati na pravilan način prehrane, a ne izgladnjivanje, na što se odmah pomisli.
Dijeta traje 90 dana i u tom periodu možete smršavjeti 18-25 kg. Ako želite skinuti manje kilograma, samo ranije prekinite dijetu.

Dijeta se sastoji od četiri dana – proteinskog, škrobnog, ugljikohidratnog i voćnog dana, a čijeg redoslijeda se morate strogo pridržavati.

Doručak: kroz svih 90 dana doručak je isti – voće u paru (2 jabuke, 2 naranče, 2 kruške, i sl.) ili 2 šake sitnog voća kao što su šljive, trešnje, borovnice i dr.
PRVI DAN – PROTEINSKI DAN:
Ručak: meso kuhano ili pečeno u količini 3 šnicle (jedna težine 180 grama), šnita integralnog ili crnog kruha i salata u neograničenoj količini. Meso možete zamijeniti sa istom količinom (tri) kuhanih ili pečenih jaja.
Ovaj dan su dopušteni sir i mlijeko.
Nakon ručka obavezno popijte 2 dcl juhe (bistre juhe, bez tjestenine)
Večera: isto kao i ručak, samo bez juhe. Ono što ste ručali, morate i večerati, dakle ako ste jeli meso, isto ćete i večerati, a ako ste jeli jaja, za večer uzmite isto jaja.
DRUGI DAN – ŠKROBNI DAN
Ručak: možete uzeti grah, grašak, mahune, rižu, krumpir i sl. obavezno kuhano uz dodatak svih začina radi okusa (sol, papar, vegeta, koncentrat rajčice i sl.)
Uz to možete uzeti jednu šnitu integralnog ili crnog kruha i salatu.
Večera: isto kao i ručak, ali u manjoj količini
TREĆI DAN – UGLJIKOHIDRATNI DAN
Ručak: ručajte bilo koji oblik tijesta uz dodatak začina (kečap, origano, povrće i sl.) U obzir dolazi tjestenina, slano pecivo, pizza vegetariana...
Večera: dva komada torte, ili 3-4 kolača ili 3 kuglice sladoleda i obavezno jedno rebro čokolade za kuhanje.
ČETVRTI DAN – VOĆNI DAN:
Za ručak i večeru uzmite voće.
Tijekom držanja dijete jednom mjesečno trebate uvesti vodeni dan koji obavezno slijedi iza voćnog dana, a nakon njega vam slijedi opet proteinski dan.
Kavu i čaj (po mogućnosti bez šećera) možete piti u neograničenim količinama tijekom svih dana dijete. Možete piti i sokove, ali vodite računa da je u njima što manje šećera.
Poslije završene dijete možete nastaviti sa svojom uobičajenom (normalnom) dijetom, s tim da nastavite još slijedećih 90 dana jesti za doručak voće. Ako u ta slijedeća 3 mjeseca izgubite još 3 kilograma, znači da je došlo do promjene u metabolizmu.
U slučaju potrebe možete ponoviti dijetu, ali tek nakon pauze od 3 mjeseca.
Važne napomene:
· strogo se pridržavajte propisanog rasporeda
· dozvoljeno je promijeniti redoslijed obroka u jednom danu (ručak sa večerom, doručak sa večerom, ali to vam ne smije biti praksa)
· jedite namirnice sa što manje šećera
· namirnice kojima nije ograničena količina u dnevnom jelovniku mogu se jesti u neograničenoj količini
· nikako ne smijete preskakati obroke
· ne smijete jesti između obroka
· umjesto šećera koristite umjetne zaslađivače
· hranu možete začiniti svim željenim začinima
· od masnoća koristite isključivo biljna ulja, po mogućnosti ekstra djevičansko maslinovo ulje
· u što većim količinama jedite sezonske salate, te jedite svježe voće i povrće
· jednom dnevno obavezno pripremite limunadu od jednog limuna koju možete zasladiti umjetnim zaslađivačom ili medom
· dnevno je potrebno popiti minimalno 2 litre tekućine u obliku vode, kave, čajeva, limunada, dijetalnih napitaka i sl.
· nemojte gladovati jer ćete samo usporiti metabolizam, a nećete izgubiti suvišne kilograme
· ne bi bilo loše da jednom dnevno uzmete jednu multivitaminsko- mineralnu tabletu
Više o 90-dnevnoj dijeti možete pročitati u knjizi Breda Hrobat / Mojca Poljanšek :"90-dnevna dijeta"


Ja poznajem dosta ljudi koji su uspeli da skinu kilograme ovom dijetom i koji se nisu vracali....Inace sam gledala na TV neku emisiju u kojoj manekenke govore da je ovo njihov nacin ishrane tokom celog zovota....Sa medicinske tacke dijeta je odlicna....zato sto se ako pazljivo pogledate...unose u organizam sve neophodne namernice,proteini,minerali,vitamini...tecnost....jedino je razdvojeno po danima i sto je najbolje nekako dosta se jede i niste gladni.....Ja trenutno praktikujem ovo ...pa ukoliko neko ima iskustva sa ovom dijetom da podelimo....
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Maj 29, 2008 9:48 am

Za vegetarijance koji jedu jaja i mlecne proizvode...resenje je lako za proteinski dan...dok vegani taj dan mogu da jedu tofu ili seitan .....

U mom slucaju ovu dijetu prati i voznja bicikle,koristim steper kuci(ali ga mrzim iz dna duse)...i najbolja stvar za skidanje kilograma.....PRESKAKANJE VIJACE....
UN dijeta 13156-10

UN dijeta 42-15410
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimePet Maj 30, 2008 4:25 pm

kakva sam "spretna" ja bi se saplela i pljusnula po sred ceste ko da ne kazem sta Embarassed sunny
a ja sam od nedavno uvela bicikl do posla....sto ce reci dnevno u dva navrata "odbiciklam" oko dvanaest kilometara...nije lose a?
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimePet Maj 30, 2008 6:32 pm

Super je biciklica Zelika...evo meni je ovih dana stigao bajs pa odbiciklam od kuce do Ade i tamo krug koji je oko 8km i nazad...proslog vikenda za 2 dana presli smo 35 km...nije lose....ali je za "deljanje" tela ipak zakon vijaca...malo jee problem dok se covek navikne...kasnije je super i za dusu i za telo....ja sam ovih dana malo cool pa cu sutra ako mi bude bolje do Ade ipak busom.....
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimePet Maj 30, 2008 8:24 pm

Jos ja mislio da sam medju redjima koji koriste bicikl... i ja ga redovno koristim, oko 10km dnevno.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeSre Nov 05, 2008 1:43 pm

http://undijeta.blogspot.com/
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Nov 27, 2008 7:26 pm

Moracu i ja da se pridruzim na UN dijeti - pocela u Bosni, pa stala.
I dalje sam debela, ali ovde puno setam po sumi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
aleksandra.bc@
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 03.05.2009

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeNed Maj 03, 2009 12:19 pm

Ja od danas nastavljam sa Un dijetom.Skinula sam 5 kg pa sam prestala,sada hocu jos Wink
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Maj 07, 2009 6:29 am

emotions aleksandra.bc@ !
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeSub Jul 25, 2009 8:00 pm

Pre devet godina sam mesec dana strogo po upitstvu drzala UN dijetu i smrsala oko 10kg. Na zalost ista tezina je trajala samo oko 2,5 do 3 godine, pa sam opet sa viskom kilograma.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
smiley
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.09.2009

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeSub Sep 26, 2009 8:09 pm

uhh, ja nikako ne mogu da smrsam, a jako malo jedem, a mnogo se krecem, i sto je najgorem ne jedem masnu hranu uopste, a i hljeb odavno ne koristim u ishrani , tek po nekada tost ito ga bacim jer mu istekne rok, hmmm, pokusacu sa ovom dijetom, mada meni treba nekih 4-5 kg da skinem ali vrijedi pokusati Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Okt 01, 2009 8:42 am

Treba da smrsas samo 4-5kg?! Pa to nije nista! Ja treba da smrsam nekih 10-15kg, e to je nesto!
Tako ti je to kad obozavas nezdrave slatkise i hleb!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Bojana-boldrik
novi član
novi član



Broj poruka : 20
Godina : 44
Lokacija : Podgorica
Datum upisa : 02.11.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimePon Dec 21, 2009 5:14 am

Pozdrav svimaUN dijeta Icon_smile...želim samo da iznesem svoje iskustvo sa un dijetom,možda će nekome koristiti...supruhg i ja smo je držali svih 90 dana prije otprilike četiri godine i trenutni ishod je stvarno bio zadivljujući..oboje smo (inače buce) smršali dosta..ali....od tada su se i meni i njemu poremetili neki parametri u organizmu...njemu su trigliceridi naglo porasli već nakon par dana završetka sa dijetom..i do skora je imao s vremena na vrijeme neke probleme,a o meni da ne pričam..potpuno mi se poremetio metabolizam,pao mi je drastično imunitet,napale su me gljivice,bakterije i šta sve ne...prošla sam kroz stvarno težak period u životu..tek mi se sad prije nekih pola godine stanje stabilizovalo...nakon te dijete smo i prešli na vege ishranu i siroviju hranu,tako da je to dosta pomoglo...eto.to je ono što sam htjela da podijelim sa vama,jer nisam mogla a da ne iznesem svoje iskustvo,ako će nekome pomoći..treba samo jesti manje količine hrane i jesti kvalitetnu hranu i naravno sve to fizički potrošiti...znam da je sladokuscima i gurmanima to teško,ali to je,ustvari,jedini pravi načinUN dijeta Icon_biggrin...ni ja nisam vjerovala doktorici kad mi je rekla da ta dijeta ne valja,ali sam posljedice iskusila na svojoj koži i o dijetama više ni ne razmišljam...puno pozdrava svima!!!!!!!!!!!!!UN dijeta Wave
Nazad na vrh Ići dole
Lily
vege majstor
vege majstor
Lily


Broj poruka : 158
Godina : 52
hobi : knjige,fotografisanje prirode
Datum upisa : 13.12.2009

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 10:43 pm

Par kg viska,nista strasno...ni jedna dijeta ne pomaze.. najbolje se pokazala fizicka aktivnost..voznja sobnog bicikla.. (i ja ga mrzim,alii uz mp4 ga zavoleh)..i trcanje u prirodi,takodje sa mp4..e to se zaista pokazalo odlicno.Dnevno po 1 sat trcanja kroz sumsku stazu jos uz muziku..tako da ne praktikujem vise ni jednu dijetu..
Cak sam za par kg kupila i "herba fast".. e pa zali boze one 23 marke sto dadoh..nista ne pomaze..ali bas nista..ni gram jedan nisam od toga smrsala..
ipak trcanje se pokazalo najbolje..i fizicka aktivnost uopsteno..
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeSre Jan 06, 2010 8:27 pm

Lily ::
Cak sam za par kg kupila i "herba fast".. e pa zali boze one 23 marke sto dadoh..nista ne pomaze..ali bas nista..ni gram jedan nisam od toga smrsala..
ipak trcanje se pokazalo najbolje..i fizicka aktivnost uopsteno..

Nema precice za smanjenje kilograma, tj. nema zdrave precice. Ali ce uvek biti firmi koje zele da zarade na proizvodima za mrsavljenje. Kao sto smo postupno nakupili taj visak kilograma, kroz duzi vremenski period, tako ga treba polako i skidati. Umerenom i raznovrsnom ishranom. Sto je vise moguce sirovom. Problem je kako biti karakter, kako odoleti iskusenjima i stecenim navikama. Zato mnogi potezu za "carobnim" dijetama i preparatima.
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 8:10 am

Па не би ти 'многи' посезали за свим тим, да им 'укус - карактер & судбина' нијесу компатибилни сас 'проверено функционалном' чаролијом дијета чаробно препорођујућих! UN dijeta Vegi
Nazad na vrh Ići dole
nemanjad
novi član
novi član



Broj poruka : 9
Datum upisa : 25.07.2010

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeNed Jul 25, 2010 10:16 pm

Ajde ja cu da vam objasnim jednu stvar sada Smile

Dijeta = smanjene misicne mase jer organizam ne dobija sta mu treba i samim tim mora od nekud da crpi .. masnoce se samo smanjuju volumenski ali ne i broj masnih celija ...
Nakon dijete misicna masa nam je uzasna ... masnoce onako deluju smanjene a voda povecana ..
Nakon dijete par dana Smile misicna masa krece da se obnavlja takozvani jojo efekat .. masnoce pocinju da rastu i volumenski i brojcano na vidu celija jer hrana stize i telo odma deponuje u masti ...


Eto mali info .. ceo zivot sam se mucio sa viskom kilograma skinuo sam 20kg jedem 6x dnevno + treninzi.. poceo sam da koristim program ishrane herbalife zamena obroka sejk u 2.5dl mleka ujutro i uvece + 2 uzine i za rucak sta hocu .. i eto nekim cudom sam poceo da radim i kao wellness savetnik tj distributer.. e sad ko hoce da veruje nek veruje ko nece nek drzi dijete Smile
Otvorile su mi se oci samo tako ...

Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeSre Jul 28, 2010 6:55 am

Hej strava moja kuma Duška radi Herbalife i ja ga pijem umesto jednog obroka i stvarno je strava:) ja sam dodala 6 kg zbog sedenja u kancelariji po 8h dnevno, te jedenja po pekarama..
jedina mana Herbe je što mora da se pije čitav život..ako hoćeš da zadržiš kilažu, znači kad bi se polako prebacio i na veganski način života ne bi se nikad vratile kile ili vegetarijanski bez jaja (holesterol bombe), bez belog šećera i sa manje soli i bez belog brašna..to je recimo po meni idealno posle prestanka pijenja.
sad dosta da ne reklamiramo (nije lepo)Smile pozdrav!!!
Nazad na vrh Ići dole
meck@
novi član
novi član
meck@


Broj poruka : 3
Datum upisa : 02.04.2012

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimePon Apr 02, 2012 2:02 pm

imam i ja iskustva s ovom dijetom...smrsas i po prestanku ugojis se toliko pa cak i vise...strano...da li uopste koriste ove dijete??
Nazad na vrh Ići dole
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 6:21 am

bila na dijeti jer sam posle porodjaja htela da sa 56 kg dodjem na staru liniju od 48 i uspela sam, mada nisam ispostovala odrzavanje koje traje isto 90 dana jer mi ne odgovara samo voce za dorucak,tipa dve jabuke jer se mucim i kasnije budem gladna i nervozna jer ne mogu gladovati. plus imam malo i zahtevno dete, posao...
vratila sam se na stari rezim dorucak voce, posle dva sata nesto konkretno : zdrav kolac, sendvic, neka pita ili integralni keks, musli (koje ne mogu stici spremiti), rucak bude konkretan tu i tamo sa dosta salate, izbegavam prziti hranu.
vecera je salata uz dodatak malo badema ili kikirikija, a uzina je poslepodne neko voce ili povrce i odrzavam kilazu vec godinu dana.

dijeta tj sama zabrana da se nesto jede tera nas da samo mislimo o namirnicama koje su "zabranjene" i onda, konkretno pricam o UH danu znala sam da pojedem tepsiju kolaca jer tad smem.

mislim da ako orgaizam trazi slatko uzmemo slatko, ali ne previse

uz rizik da cu zvucati kao klise, ali reci cu sledece:
jedes da bi ziveo, ne zivis da bi jeo
jedes kad si gladan, ne jedes iz obesti kad si sit
jednom nedeljno mozes malo preterati i dati sebi oduska
cim se ne misli o hrani kao pretnji "ugijicu se, ugojicu se" nema gojenja, i bez preterivanja i dosta kretanja sve se resava

inace nikad nisam imala probleme sa viskom kila, samo posle porodjaja se nisam osecala lepo sa tih nekoliko kilica viksa, cak me je frustriralo i evo sad kad ni ne mislim hoce li se kile vratiti ili ne sasvimnormalno funkcionisem
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitimeČet Maj 31, 2012 6:22 am

i da : jednom nedeljno sprodvodim vocno-povrtni dan, samo znaci sirovo voce i povrce i sokovi
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
Sponsored content





UN dijeta Empty
PočaljiNaslov: Re: UN dijeta   UN dijeta Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
UN dijeta
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» DIJETA
» Vegeterijanska dijeta
» Pritkinova dijeta
» LIMUNOVA DIJETA
» DIJETA SA JABUKAMA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Dijete-
Skoči na: