Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Marinirane bukovace Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Marinirane bukovace Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Marinirane bukovace Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Marinirane bukovace Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Marinirane bukovace Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Marinirane bukovace Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Marinirane bukovace Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Marinirane bukovace Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Marinirane bukovace Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Marinirane bukovace Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Marinirane bukovace Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Marinirane bukovace Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Marinirane bukovace Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
sirove namaz kakao avokado kopriva vegane sladoled sirova indijskih puding kafa oraha keks šargarepa piramida tikvice free maslacka recepti jogurt proso majonez Knjige vegetarijanci sremusa tofu
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Marinirane bukovace

Ići dole 
+2
TARA
anett
6 posters
AutorPoruka
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimeUto Apr 14, 2009 5:42 am

Ovih dana sam isprobala ovaj recept. Bukovace sam kuvala oko 3 minuta, ne preporucenih 5.
Bukovace kojima su odrezane drske prokuvati u slanoj vodi oko 5 minuta. Tu vodu posle baciti.
U drugi sud sipati 1l vode, 2dl sirceta(koristila sam jabukovo), 1 kasiku soli i 2 kafene kasicice secera. Kada prokljuca, dodati bukovace i kuvati ih u marinadi oko 5 minuta. Izvaditi ih iz marinade resetkastom kasikom i odmah redjati u sterilisane tegle, naliti marinadom do samog vrha tegle, zatvotiti poklopcima.
Dok se bukovace kuvaju, tegle sterilisete u rerni, tako da su i one tople. Koristite kuhinjsku krpu ili rukavicu, da se ne opecete !
Pretpostavljam da u marinadu moze da se doda biber ili neki drugi zacin


Retko nalazim bukovacu na pijaci, u prodavnicama je nema pa sam odlucila da je sama gajim za svoje potrebe. Ako to uspesno odradim, trebace mi jos koji recept za konzervaciju bukovace . Ako znate neki provereni recept, napisite emotions
Nazad na vrh Ići dole
TARA
Član
Član
TARA


Broj poruka : 68
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 14.01.2009

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimeUto Apr 14, 2009 8:06 am

Neznam gde živiš, ali u Novom Sadu ih ima, ma samo na Ribljoj pijaci (a ona mi je najbliža pa znam 100%) ima 2 čoveka koji ih redovno donose a gotovo da mogu da garantujem da i na Limanskoj uvek ima bar jedna tezga na kojoj su redovne Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimeUto Apr 14, 2009 8:28 am

Sad sam zvao drugara - kaze da je za bukovacu najbolje mariniranje. On vrganje i smrckove susi. Isece ih na listove pa preko dana drzi na suncu, uvece unosi i otprilike za 3 dana budu suvi.
Ja se sa tim nisam bakcao. Cele godine ima na pijaci sampinjona, bukovace, u zadnje vreme i sitaka je redovna. Povremeno bude i jos poneka vrsta npr. borovnjaca. Jos kad mi taj drugar donese iz sume friske gljive... mmm. Tako da nemam potrebe za konzervisanjem.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimeUto Apr 14, 2009 7:20 pm

TARA ::
Neznam gde živiš

Ovako ide prica..."vozim ja tako,vozim...i taman kad sam pomislio da nigde necu da stignem, vidim tablu na kojoj pise Negotin"...tu zivim Laughing

Skoro da vam zavidim, svega imate u svako doba. Neko vreme je jedna porodica ovde gajila sitaku, nesto im nije islo pa su sada resili da gaje bukovacu...da ne cekam na njihove plodove, okusacu se i sama...inace, na pijaci ima samo sampinjona...a njih retko koristim otkako sam citala sta o njima misle iskusni gljivari Shocked

Branko,hvala...znaci, da se ja drzim mariniranja...
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimeUto Apr 14, 2009 8:49 pm

anett ::
TARA ::
Neznam gde živiš

Ovako ide prica..."vozim ja tako,vozim...i taman kad sam pomislio da nigde necu da stignem, vidim tablu na kojoj pise Negotin"...tu zivim Laughing
ahahahaah Anett baš me nasmeja...daj molim te...ti živiš na jako jako lepom mestu....a moje i tvoje mesto spaja Dunav....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
TARA
Član
Član
TARA


Broj poruka : 68
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 14.01.2009

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimePet Apr 17, 2009 3:50 pm

Da to je malo nezgodno, ali sjajno je što te smisao za humor ne napušta-DRŽI SE love
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimeSre Nov 03, 2010 7:06 pm

anett ::
Ovih dana sam isprobala ovaj recept. Bukovace sam kuvala oko 3 minuta, ne preporucenih 5.
Bukovace kojima su odrezane drske prokuvati u slanoj vodi oko 5 minuta. Tu vodu posle baciti.
U drugi sud sipati 1l vode, 2dl sirceta(koristila sam jabukovo), 1 kasiku soli i 2 kafene kasicice secera. Kada prokljuca, dodati bukovace i kuvati ih u marinadi oko 5 minuta. Izvaditi ih iz marinade resetkastom kasikom i odmah redjati u sterilisane tegle, naliti marinadom do samog vrha tegle, zatvotiti poklopcima.
Dok se bukovace kuvaju, tegle sterilisete u rerni, tako da su i one tople. Koristite kuhinjsku krpu ili rukavicu, da se ne opecete !
Pretpostavljam da u marinadu moze da se doda biber ili neki drugi zacin


Retko nalazim bukovacu na pijaci, u prodavnicama je nema pa sam odlucila da je sama gajim za svoje potrebe. Ako to uspesno odradim, trebace mi jos koji recept za konzervaciju bukovace . Ako znate neki provereni recept, napisite emotions

Mozes da je cuvas sterilisanu (malo prokuvas gljive u vodi, tek da prebaci kljuc, oko 1 min, zatim sipas u tegle (ohladjene), sipas kasiku ili dve soli, zatvoris teglu, stavis je na neku drvenu resetku u dubok lonac, i nalijes vodom skoro do samog zatvaraca, i prokuvavas oko 10-15 min), a onda tako pripremljene gljive koristis u svim jelima, od paprikasa, preko pita itd Very Happy hekla
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitimePet Jul 01, 2011 6:06 pm

i kolko dugo tako prpremljene gljive smeju da stoje ..Smile?
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Marinirane bukovace Empty
PočaljiNaslov: Re: Marinirane bukovace   Marinirane bukovace Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Marinirane bukovace
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Bukovace sa povrcem
» kupus i bukovace
» Bukovace s bamijom
» Bukovace i boranija
» Bukovace na zaru

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Recepti :: Zdrava zimnica-
Skoči na: