Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
jogurt proso free Knjige avokado indijskih sladoled oraha sremusa vegetarijanci sirova piramida puding majonez tikvice keks recepti tofu šargarepa namaz vegane kakao maslacka kafa sirove kopriva
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 22 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 22 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Arijel5
Član
Član
Arijel5


Broj poruka : 191
Datum upisa : 10.06.2008

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimePon Dec 01, 2008 10:30 pm

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka KonstantinPB

Konstantin Pavlovič Butejko


čuveni ruski doktor smatra da je duboko disanje uzrok više od 150 oboljenja. Ovladavanje tehnikom disanja, koju autor predlaže, siguran je način ozdravljenja, pomoću koga se možete spasiti mnogih oboljenja.

Konstantin Pavlovič Butejko rodio se u seljačkoj porodici 27. januara 1923. godine u selu Ivanicja, udaljenom 150 kilometara od Kijeva. Pod uticajem oca, posle završetka srednje škole upisuje Kijevski politehnički fakultet. Studije na Politehničkom fakultetu zaustavlja Drugi Svetski Rat. Nakon rata odlučuje se da napusti studije tehnike i 1946. godine upisuje Prvi moskovski medicinski fakultet.

Na trećoj godini studija Butejko je dobio praktični zadatak koji je uključivao praćenje disanja obolelih pacijenata. Baš tada je zapazio da što je bolesnik bliži smrti njegovo disanje je sve dublje i dublje. Prema dubini bolesnikovog disanja mogao je da odredi posle koliko dana ili sati će umreti.

Te iste godine dodelili su mu pacijenta da bi naučio da prepozna rad pluća. Zamolio je bolesnika da duboko diše i on je pao u nesvest. Nakon toga zaiskrila mu je misao da se neke bolesti javljaju usled dubokog disanja. Pošto je i sam bolovao od hipertonije, odmah je to u praksi proverio, na sebi. Smanjivao je disanje i neki simptomi hipertonije su nestali. Počeo je ponovo duboko da diše i simptomi su se vratili. Shvatio je da je otkrio uzrok bolesti.

Na samom fakultetu gde je radio nailazio je na veliku prepreku pri prihvatanju njegovih ideja od strane drugih kolega. To ga nije obeshrabrilo da nastavi i dalje da usavršava svoju metodu i svoju teoriju.

Godine 1952. završava fakultet i zapošljava se u kliničkoj ordinaciji za terapiju. Postao je rukovodilac laboratorije za funkcionalnu dijagnostiku. Godine 1958. pozvan je oformi laboratoriju za funkcionalnu dijagnostiku pri Institutu za eksperimentalnu biologiju i medicinu pri Sibirskom odeljeju Akademije nauka SSSR. Neprekidno u narednih 10 godina vršio je razne eksperimente i koristio raznovrsnu apraturu za snimanja i posmatranje skoro svih važnih funkcija organizma, kako zdravih tako i bolesnih ljudi.

Obučavao je veliki broj studenata, budućih lekara, svojom metodom. I svi oni primenjujući metod Butejka, lečili su veliki broj ljudi i istovremeno su prikupljali podatke, koji su kasnije obrađivani. Do 1. januara 1967. godine više od 1000 pacijenata koji su bolovali od astme, hipertenzije ili angine je izlečeno. Ministarstvo zdravlja SSSR organizovalo je 1968. godine suđenje koje je predstavljalo jedan veliki eksperiment, gde je Butejko da bi dokazao uspešnost svoje metode, morao da od 46 teško bolesnih asmatičara izleči barem 80% njih. Ukoliko to uspe njegova metoda će biti zvanično priznata. Na tom suđenju Butejko je uspeo da izleči 44 od 46 bolesnika, dok su ona dva koje nije uspeo da izleči, imali male pozitivne pomake. Neki bolesnici su bolovali od po nekoliko bolesti istovremeno. Jedna žena je bolovala od tumora, kojeg je izlečila u ovom eksperimentu. Rezultati ovog suđenja su lažirani i Butejku nije priznata metoda.

Godine 1980. Ministarstvo zdravlja SSSR, pod velikim pritiskom stručne javnosti i uspeha koji je metoda doživela u praksi, organizuje drugo suđenje, na kome Butejko ima uspešnost lečenja disajnih bolesti od 100% i nakon toga ga i zvanično priznaju.

Iako su ova suđenja dokazala uspešnost metode uglavnom u slučaju astme, ona se može primenjivati u lečenju mnogih poremećaja, poput alergija, rinitisa, bronhitisa, nesanice i drugih poremećaja spavanja, problema disanja itd.

Biblioteka "Recepti Zdravlja"
Lečenje disanjem
Izvor http://www.prometej-beograd.rs/Autori/KPButejko.html
Nazad na vrh Ići dole
Arijel5
Član
Član
Arijel5


Broj poruka : 191
Datum upisa : 10.06.2008

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Re: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeUto Dec 02, 2008 10:05 pm

"Zvanična medicina nije uspela da pronađe uzroke oboljenja kao što su astma, stenokardija, hipertonija, rak i slična, pa je njihovu pojavu tumačila na osnovu iskustva. Zato je narušen osnovni princip na kome se ustvari zasniva istočna medicina čžud-ši:
"Ako ne zna uzrok bolesti, lekar nema pravo da je leči.
Samo kada zna uzrok bolesti, može garantovati izlečenje"
.
Sada su u zvaničnoj medicini ili prestali da traže uzrok astme, stenokardije i hipertonije, ili imaju lažne predstave o njihovim uzrocima. Eto zašto su te bolesti i dalje ostale neizlečene.

Pokazalo se da je duboko disanje uzrok oko sto pedeset oboljenja, među kojima i oboljenja od raka. Drugim rečima, od trideset hiljada oboljenja kod čoveka oko sto pedeset nastaju kao rezultat dubokog disanja. Mi smo izdvojili najčešća oboljenja koja su posledica loše tehnike dubokog disanja (astma, epilepsija, hipertonija, stenokardija, infarkt, insult, hemoroidi, ekcem) i zaključili da ako te bolesti postoje kod čoveka, one se mogu izlečiti, što je i dokazano u Sankt-Peterburgu i Moskvi za vreme odobrenja i ocenjivanja našeg metoda. Svi su izlečeni našom metodom i postali su zdravi ljudi."

Konstantin Pavlovič Butejko, ruski akademik i autor metode
izvor http://www.prometej-beograd.rs/Alternativa/ReceptiZdravlja/LecenjeDisanjem.html
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Re: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeSre Dec 03, 2008 4:14 pm

Dosad sam citala da je bas plitko,povrsno disanje uzrok raznih bolesti zbog nedovoljne kolicine kiseonika u krvi i celijama...narocito stradaju mozak i nervne celije.Ja disem plitko(kao i vecina odrasle populacije) i kad god se setim ili sam pod stresom pocnem svesno da disem,idealnim disanjem...osecam se mnogo bolje u svakom pogledu kada to radim.
. Zbunjena sam scratch
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Re: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeČet Dec 04, 2008 6:43 am

Neko se izgleda trudi da za svako uvrezeno misljenje - da suprotno. Na kraju necemo vise znati kome da verujemo. Mozda je to i dobro, vise cemo slusati sebe Smile
Nazad na vrh Ići dole
marijana021
Urednik
Urednik
marijana021


Broj poruka : 212
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Master zastite zivotne sredine
hobi : sport, priroda
Datum upisa : 29.09.2007

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Re: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeSre Dec 10, 2008 3:24 pm

Evo moja iskustva. Odavno sam upoznata sa metodama Dr.Butejka ( tacnije otkad sam bila 7 meseci bolesna od bronhitisa, zahvaljujuci lekarima opste prakse koji moj bronhitis, pa ni hronicni nisu uspeli da cuju...i koji je polako poceo da prelazi u astmu).
Sve sto sam radila do tada kao da nije imalo zeljeni efekat, antibiotici koje sam pila mesecima samo su pogorsavali 
stvari i nista mi nije donosilo bog zna kakvo olaksanje.Tacnije ko je imao bilo kakvu dugu bolest zna 
da ako ne ide na bolje, sigurno ide na gore. Jer bolest ne stagnira!
Kad sam najzad stigla kod specijaliste dobila sam groznu terapiju ( aminofilin i jos neke antiinflamatorne lekove,
uz pumpicu i lekove posle te terapije...)Naravno toliki lekovi suzbili su dalje napredovanje bolesti, medjutim niko 
mi nije garantovao da mi se takvo stanje nece vratiti i ja sam osecala da je to vise nego moguce. 
  Prvo sto sam primenila i sto mi je jako pomoglo jeste potpuno izbacivanje mlecnih proizvoda. To je jako vazno 
zato sto mleko i stvara sekret u bronhijama koji na kraju dovodi do inflamacije i njihovog potpunog zacepljivanja.
Do tada su me kljukali kozijim mlekom kao to najvise pomaze kod takvih bolesti ( mozda kad je covek zdrav da ne
dodje do bolesti, ali kad je vec bolestan odmaze).Ne mogu vam ni opisati neslaganje mojih bliznjih takvom 
mojom odlukom.I umesto mlecnih proizvoda ja sam konzumirala puno zitarica ( izvor minerala i sl.), ovsene ujutro pogotovo.Po najnovijim istrazivanjima ovsene cak i pomazu disanje.  

Pa zatim to kontroverzno plitko disanje.Radi se o tome da je osim kiseonika bitna i kolicina co2 u krvi,
odnosno najbitniji je ustvari odnos o2 i co2 u krvi.Ako je taj odnos nepovoljan telo automatski zatvara bronhije 
i sprecava dotok stetnog gasa .Dalje treba razlikovati plitko i brzo disanje.Brzo disanje ( koje se javlja kao posledica astmaticnog soka je najgore po bolesnika kako zbog disbalansa u kolicini co2 i o2 u krvi, tako i zbog 
ubrzanog rada srca koje onda najvise strada). Zato Dr.Butejko savetuje plitko disanje.Kad se nadjete u takvoj situaciji, duboko disanje za vas kao plucnog bolesnika nije ni moguce, i svaki napor da tako disete kroz poluprohodne kanale je kontraproduktivan.Onda disite plitko, a ne brzo i nepravilno.Istina je da ljudi na samrti disu jako polako i duboko, 
to ima veze sa simpatikusom i parasimpatikusom, na taj nacin organizam omogucava da se velika kolicina co2
 nadje u krvi, odnosno rad srca se tako usporava, i nervni sistem polako smiruje. U jogi kazu da je duzina covekovog zivota direktno srazmerna kvalitetu disanja. Odnosno duboko disanje jeste korisno, 
ali da bi se covek sluzio njime na pravi nacin ( da ne izazove vise stete nego koristi ne znajuci osnovne principe),
 mora imati odgovarajuce predznanje.Takvo predznanje mozete steci jednim osnovnim kursem joge 
u svakodnevnom zivotu ( toplo preporucujem svima ).  
  Ja sam svoju bolest svela na minimum sa kojim mogu ziveti ( nemam napade, ne uzimam nikakve lekove,
 po pumpici mi se hvata prasina.. Mora se imati u vidu da je stres mozda najbitniji faktor za razvoj svih bolesti, 
ali to vec ne mogu da izbegnem.Veliko hvala Dr.Butejku, njegovi saveti spasli su me ne samo duge i gadne bolesti 
nego i iz depresije u koju sam polako padala dok sam bila bolesna jer sam nakon pet meseci polako pocela da
verujem da stvari za mene idu samo nizbrdo. Nadam se da ce ovo jos nekom pomoci.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Re: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeSre Dec 10, 2008 5:21 pm

divna prica marijana (hocu reci pozitivna)
ja znam da je jedna moja prijateljica sasvim slucajno otkrila i da je velika kolicina vode pomogla joj da se rijesi slajma brze jer je voda bukvualno razredjivala taj gusti slajm i omogucavala da se on lakse iskaslje
Nazad na vrh Ići dole
marijana021
Urednik
Urednik
marijana021


Broj poruka : 212
Godina : 42
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Master zastite zivotne sredine
hobi : sport, priroda
Datum upisa : 29.09.2007

Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Re: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitimeČet Dec 11, 2008 11:42 am

Sigurno joj je i voda pomogla, odnosno uzimanje velikih kolicina tecnosti je jako bitno za iskasljavanje.Ja sam uglavnom pila caj od belog sleza i timijana.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Empty
PočaljiNaslov: Re: Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka   Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Lecenje disanjem - Metoda Dr. Butejka
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Lecenje koprivom
» Lecenje gladovanjem
» Lecenje uljem?
» LECENJE PIJAVICAMA
» Hladno cedena ulja i lecenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: