Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
Knjige proso keks piramida kopriva free jogurt kakao majonez sirove tikvice maslacka namaz recepti kafa sladoled sremusa vegane sirova oraha puding avokado šargarepa vegetarijanci indijskih tofu
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D

Ići dole 
+9
Olivera
njacca
Bambina
zelika
zanahoria
Arijel5
Branko
anett
Nikola_subotic
13 posters
AutorPoruka
Nikola_subotic
novi član
novi član
Nikola_subotic


Broj poruka : 45
Godina : 34
Lokacija : Kumanovo, Makedonija
Zaposlenje : student
hobi : Knjige, astronomija, Star Trek, prijatelji, priroda i dr
Datum upisa : 07.11.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSub Nov 08, 2008 12:13 am

Zdravo ljudi
Veoma mi je drago sto sam ve pronasao. I moram reci da vi je forum super. Ja sam inace jedan momak iz Makedonije(tako da izvinite ako napravim neku gramaticku gresku) koj odavno masta da postane vegan i evo sada je stvarno resio i da ostvari te svoje maste. Vec dva dana ne jedem nista od zivotinskog porekla, dobro osven meda:tongue: Ali jasno mi je da ako zelim da stvarno nastavim da se ovako hranim moram da se dobro organiziram. Prvo zato sto kod kuce vlada silna propaganda kao vegetarijanstvo nije zdravo, a vtoro i zato sto ovde u Makedoniji, a posebno u mom gradu to je kao spansko selo:(
E sada dakle sta mislite koe zalihe bi trebao da stvorim za da mogu da odrzim ovaj nacin ishrane. Prodavnice zdrave hrane nema u mom gradu, a najbliza mi je na 30km. To dosta komplikuje stvari. Pa ondak sto mislite sto bi trebao da kupim na pocetak???
Hvala Unapred
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSub Nov 08, 2008 2:21 pm

Za pocetak se naoruzaj znanjem,onda raznovrsnim vocem i povrcem,kvalitetnim hladno cedjenim uljem,sirovim semenkama bundeve,suncokreta,lana...nabavi morsku so,razne zacinske biljke kojima ces da poboljsas ukus hrani...mahunarke,nesto zitarica,orasasto voce,alge,miso pasta...
Ima toga dosta emotions ,dodace nasi forumasi ostalo sto sam propustila
emotions
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSub Nov 08, 2008 4:46 pm

Zdravo Nikola, dobro dosao.
Drago mi je da si se javio i da si usao u ove vode, samo mi je malo cudno kako odjednom pa u vegane. To je velika promena, mozda bi bolje bilo u prvo vreme da uzimas nesto i zivotinjskog porekla (mlecne proizvode, jaja) dok ti se organizam malo ne privikne. Vidim da si i ne pripremljen, pa mi to vise lici na trenutnu dijetu nego na odluku o nacinu ishrane, ali dobro. Nadam se da cemo se ovde druziti i pozdravljam i tebe i Makedoniju u kojoj dugo nisam bio, ali imam lepe uspomene odatle.
Nazad na vrh Ići dole
Nikola_subotic
novi član
novi član
Nikola_subotic


Broj poruka : 45
Godina : 34
Lokacija : Kumanovo, Makedonija
Zaposlenje : student
hobi : Knjige, astronomija, Star Trek, prijatelji, priroda i dr
Datum upisa : 07.11.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSub Nov 08, 2008 5:08 pm

Hvala ljudi. Znam da je pitanje malo glupo i da zavisi od samog coveka. AKo neko voli da je raw vegan ondak ne treba mu mnogo zacina, ako je od drugu stranu gurman(kao ja) ondak treba da se malo vise pobrine za razlicnih dodataka. Inace Branko citao sam na netu i gledao onaj dokumentarac na vegangal i mnogi strucnjaci uputuju da reigorozna promena nije tako losa stvar. A i znam da lako polako nikad ne bi stigo tamo. Mislim da zavisi od coveka. Ja sam po ovj put posao pa nadam se da cu se srediti za neki mesec dana.
Nazad na vrh Ići dole
Arijel5
Član
Član
Arijel5


Broj poruka : 191
Datum upisa : 10.06.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSub Nov 08, 2008 8:24 pm

Zdravo Nikola

Meni bebac trenutno spava, pa reko da iskoristim da ti napisem par redova

inace jos danas sam htela kad sam videla tvoj post, ali tesko bebceta uspavati No

Iako nisam ekspert, napisacu ono malo sto znam

Najvaznje je da se prvo informises sto vise: iz literature, sa ovakvih foruma i slicno........

Evo na ovom sajtu mozes da downloadujes gomilu literature sto domace sto na engleskom http://sirovahrana.com/forum/viewtopic.php?f=49&t=24
Od odmace literature imas 10 knjiga za skidanje od stranih na engleskom ima 12 knjiga, ni ja jos nisam sve stigla da procitam (opet koristim bebca ko izgovor ha,ha) ali one sto jesam sledci put cu ti napisasti koje imaju dobre recpte (mnoge pored teorije imaju i proverene recepte raw food resorana, iako ih nisam licno isprobala, racunam da su dobri, jer su ih pravili sefovi tih restorana.....)


Sto se tice zaliha:

Pa ovako voce i povrce mozes da kupis, tamo gde si, to ti je bar blizu, a posto ti je nazalost daleko prodavnica Zdrave hrane, tu bi mogao da pokupujes zitarice, semenje i sl.

Recimo od zitarica
1 Psenicu
2.Ovas
3.Raz.
4 Jecam
5. Proso
6 .Kinou
7. Heljdu
8. Pirinac
.......od zitarica mozes svasta da pravis:
Na primer:
- hlebove - evo primera sa receptima i slikama sirovih hlebova koji se suse u dehidratorima http://goneraw.com/recipes/list/bread

- krekere, kekse (evo primera keksa i krekera, opet za to ti treba dehidrator/susac hrane http://goneraw.com/recipes/list/cracker

- klice - znaci mozes da ih klijas cime mnogostruko povecavas njihovu nutritivnu vrednost, recimo sadrzaj vitamina C se u ovsu posle klijanja povecava za 600%.....

"U procesu klijanja, sadržaj vitamina, minerala i proteina se višestruko povećava uz istodobno sniženje udjela kalorija i ugljikohidrata. U usporedbi sa suhim sjemenkama, grahoricama i žitaricama, udio vode se u klicama poveća deset puta.Slijedi prikaz promjene nutritivnih vrijednosti koje nastupaju prilikom pretvorbe sjemenke u klicu;
Sadržaj energije - sniženje 15 %
Sadržaj ugljikohidrata - sniženje 15 %
Raspoloživost bjelančevina - povećanje 30 %
Sadržaj kalcija - povećanje 34 %
Sadržaj kalija - povećanje 80 %
Sadržaj natrija - povećanje 690 %
Sadržaj željeza - povećanje 40 %
Sadržaj fosfora - povećanje 56 %
Sadržaj vitamina A - povećanje 285 %
Sadržaj vitamina B1 - povećanje 208 %
Sadržaj vitamina B2 - povećanje 515 %
Sadržaj vitamina B3 - povećanje 256 %
Sadržaj vitamina C - povećanje 500-600 %


Cak za vreme drugog svetskog rata kad je Amerika bila zabrinuta zbog moguce nestasice mesa, naucna javnost je savetovala Americku vladu da je konzumacija klica najbolji i najjeftinija alternativa i zamena za proteine iz mesa....)
A kad sam vec kod klica - Evo i nekih clanaka o klijanju i klicama (ovo gore sam ctirala iz ovih clanaka o klicma)
http://www.living-foods.com/articles/sproutedseeds.html
http://www.living-foods.com/articles/sprouts.html

http://www.vitamini.hr/3194.aspx
http://www.net.hr/zdravlje/page/2007/10/12/0374006.html

Zalihe semenja

Najcesce se koristi suncokretovo semenje
badem
susam
lan
socivo
i jos gomile ostalog semenja i mahunarki (da ne nabrajam) koje mozes isto ko zitarice da klijas ili da kosristis svugde od salata, hlebova, jela itd..........

A posto pomene da si gurman (kao i ja Wink - zato i meni i predstavlja problem da se odreknem ishrane na koju sam navikla, a i Bik sam ti u podznaku horoskopa, pa ko prabi "Bik" hrana mi je stalno u glavi ha,ha)

Ne sumljam da ces kao Skorpija biti uporan, a kako ces preci na vegansku ishranu, polako i ostepeno ili brzo zavisi od tebe, kakav si kao licnost i sta ti najbolje odgovara)

Nego al sam rasejana (opet se vadim na bebca koji polu hrce ovde, pa me dekoncentrise, jer se stalno bojim da se ne probudi pre nego sve stignem da napisem)

Nego ko sto rekoh al sam rasejana, pa zaboravi da spomenem da ce ti kao gurmanu sigurno stavrno biti potrebni za takav prelaz (brz il spor, koji god izaberes) dobri recepti, a posto ja jos nisam presla na sirovu hranu (i dalje jedem ne zdravu hranu) ali bar moja beba jeste na 100% sirovoj ishrani, tako da kao sto rekoh, posto ja jos nisam presla na nov nacin ishrane, ja licno n e mogu da ti preporucim neke dobre recepte koje sam licno isprobala

ali recimo prosto rece da planiras tu za nekih mesec dana da okoncas pripreme i predjes na vegan life style, evo ti par sajtova gde mozes za ovih mesec dana prikupiti dobre recepte

Na sajtu www.goneraw.com imas gomile recepata (i i ako ima jos mnogo drugih sajtova sa receptima, ali mi se ovaj svidja jer pored svakog recepta imas sliku i komentare drugih ljudi koji su isprobali taj recept, tako da vidis koji se recpeti hvale pa da znas da su dobri)

Takodje i na ovom nasem forumu imas dosta dobrih recepata i komentare na recepte (a mnoge recepte su hvalili i oni koji ne vole sirovu ishranu nego rkaju hamburgere stio bi rekli, a meni ko gurmanu uvek je to najbolja preporuka, kad neko ko se uopste ni ne hrani na ovaj nacin niti uopste voli takvu hranu a ipak pohvali neki recepet da je super, e onda je garant dobar)

Nastavicu kasnmije beban se probudio...placuci Crying or Very sad


Poslednji izmenio Arijel5 dana Sub Nov 08, 2008 10:36 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeSub Nov 08, 2008 9:05 pm

Zdravo Nikola ,drago mij e da si nam se pridruzio....videces sam sta ti najvise nedostaje...mogao bi da nabavis recimo sojine ljuspice i komadice...posto je vrlo verovatno da ce ti se prijesti nesto nalik na meso...mozes da pravis punjene paprike,sarme,pljeskavice i to sve sa sojom a bice ti vrlo blisko sa jelima koje si dosad konzumirao...samo polako i nemoj se previse opterecivati...kasnije ces vec sam znati koliko ti je potrebno zaliha i odlazices po namernice kao u svaki veci market....

Arijel hvala na ovako iscrpnim informacijama!

pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Nikola_subotic
novi član
novi član
Nikola_subotic


Broj poruka : 45
Godina : 34
Lokacija : Kumanovo, Makedonija
Zaposlenje : student
hobi : Knjige, astronomija, Star Trek, prijatelji, priroda i dr
Datum upisa : 07.11.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Nov 09, 2008 12:58 am

Wow Arijel hvala hvala hvala hvala na nekoliko redova:D Very Happy Very Happy
Probacu da nabavim sve to. Stvarno si mi puno pomogla. Hvala i tebi zanahoria na dobrodoslicu, nadam se da cemo uskoro razviti dobru druzbu. Idem sad da spavam. Arijel evo nesto za bebicu party party party
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Nov 09, 2008 2:39 am

velika dobrodoslica nikola
ja mislim da kad je veganstvo u pitanju nece ti nikad zafaliti nista u smislu da se neces razboljeti (naravno tu vazi ona stara prica da je raznovrsnost kljuc zdrave ishrane...dakle probaj jesti sto raznovrsnije namirnice...zdrave naravno)
problemi koji se mozda mogu pojaviti su vise psihicke prirode...kad ti se prijede nesto od stare hrane...ali to ce vec zavisiti kao sto si i sam rekao od tebe tj od svakog ponaosob covjeka....
moj je savjet da se naoruzas raznovrsnim mahunarkama tj pasuljem, graskom, leblebijama, socivom ili lecom, fava pasuljem i svim sto spada u tu grupu,,,naravno soja je jako pozeljna i to narocito kad ti se prijede nesto "kao prije"...sigurna sam da mozes pronaci ljuspice ili komadice kao sto je zanahorija predlozila
voce povrce zitarice...brasna puna a ne obezvrijedjena bijela, morska so u umjerenim kolicinama...pa umalo da zaboravim orasasto voce...u umjerenim kolicinama....ono osigurava i energiju i vazne masne kiseline kao i vitamine posebno b kompleksa
nabavi kad imadnes priliku pivski kvasac i dodavaj ga u salate...to je ja nalazim najjednostavnija mu zdrava upotreba....ako imas priliku da kupujes sojino mlijeko (ili jos bolje sam ga pravis) slobodno ga koristi...vjerovatno ce ti trebati malo vremena da se naviknes na ukus koji naravno nije istovjetan sa kravljim ali je sasvim ok
sto se tice zamjene za jaja i pri tom iskljucivo mislim u kulinarskom smislu nikako u smislu kako su jaja zdrava pa ih je neophodno konzumirati...mozes da koristis samljeveno laneno sjeme ...jedno jaje je jedna supena kasika lanenog sjemena pomjesana sa tri kasike hladne vode
naprimjer ja palacinke pravim tako sto uopsteno izostavim ikakvu zamjenu za jaja ali se 'ladno moze dodati samljeven lan
a sto se tice lanenog sjemena ja ga volim dodavati u svasta sto pravim...u kolacima ga ladno zamaskiram obicno i po dva mlina za kafu sameljem i dodam u recimo kad pravim braonije
i eto nabaca se ja sa informacijama a ti sad procesiraj Smile
u principu citaj knjige i pitaj pitanja ovdje ili bilo gdje dna drugim mjestu gdje su dobronamjerni ljudi
ne ustrucavaj se pitati
i ako ne maris da mi kazes zasto si odlucio tako "naprasno" postati vegan
da li je tvoja odluka zbog zdravlja ili cisto eticke prirode ili kombinacija tog dvog ili pak nesto slicno
cheers party
Nazad na vrh Ići dole
Nikola_subotic
novi član
novi član
Nikola_subotic


Broj poruka : 45
Godina : 34
Lokacija : Kumanovo, Makedonija
Zaposlenje : student
hobi : Knjige, astronomija, Star Trek, prijatelji, priroda i dr
Datum upisa : 07.11.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Nov 09, 2008 8:06 pm

zelika ::
velika dobrodoslica nikola
ja mislim da kad je veganstvo u pitanju nece ti nikad zafaliti nista u smislu da se neces razboljeti (naravno tu vazi ona stara prica da je raznovrsnost kljuc zdrave ishrane...dakle probaj jesti sto raznovrsnije namirnice...zdrave naravno)
problemi koji se mozda mogu pojaviti su vise psihicke prirode...kad ti se prijede nesto od stare hrane...ali to ce vec zavisiti kao sto si i sam rekao od tebe tj od svakog ponaosob covjeka....
moj je savjet da se naoruzas raznovrsnim mahunarkama tj pasuljem, graskom, leblebijama, socivom ili lecom, fava pasuljem i svim sto spada u tu grupu,,,naravno soja je jako pozeljna i to narocito kad ti se prijede nesto "kao prije"...sigurna sam da mozes pronaci ljuspice ili komadice kao sto je zanahorija predlozila
voce povrce zitarice...brasna puna a ne obezvrijedjena bijela, morska so u umjerenim kolicinama...pa umalo da zaboravim orasasto voce...u umjerenim kolicinama....ono osigurava i energiju i vazne masne kiseline kao i vitamine posebno b kompleksa
nabavi kad imadnes priliku pivski kvasac i dodavaj ga u salate...to je ja nalazim najjednostavnija mu zdrava upotreba....ako imas priliku da kupujes sojino mlijeko (ili jos bolje sam ga pravis) slobodno ga koristi...vjerovatno ce ti trebati malo vremena da se naviknes na ukus koji naravno nije istovjetan sa kravljim ali je sasvim ok
sto se tice zamjene za jaja i pri tom iskljucivo mislim u kulinarskom smislu nikako u smislu kako su jaja zdrava pa ih je neophodno konzumirati...mozes da koristis samljeveno laneno sjeme ...jedno jaje je jedna supena kasika lanenog sjemena pomjesana sa tri kasike hladne vode
naprimjer ja palacinke pravim tako sto uopsteno izostavim ikakvu zamjenu za jaja ali se 'ladno moze dodati samljeven lan
a sto se tice lanenog sjemena ja ga volim dodavati u svasta sto pravim...u kolacima ga ladno zamaskiram obicno i po dva mlina za kafu sameljem i dodam u recimo kad pravim braonije
i eto nabaca se ja sa informacijama a ti sad procesiraj Smile
u principu citaj knjige i pitaj pitanja ovdje ili bilo gdje dna drugim mjestu gdje su dobronamjerni ljudi
ne ustrucavaj se pitati
i ako ne maris da mi kazes zasto si odlucio tako "naprasno" postati vegan
da li je tvoja odluka zbog zdravlja ili cisto eticke prirode ili kombinacija tog dvog ili pak nesto slicno
cheers party

Hvala zelika. Inace nisam postao vegan iz cisto etickih razloga. Nazalost dosga dugo se borim sa tezinom pa mislim da bi ovakva veganska prehrana bila dobra i po tom pitanju. Pisao sam to na temu nov vegan. Inace prolistao sam dosta od recepta na forumu i uocio sam da se luk i crni luk koriste puno. E sada pitanje mi je dali ima nekoja zamena za njih, mislim nije da imam neki problem sa njima ali sam ipak tinejder i malo je neprijatno, da merisem na luk, ili pa dali postoi nekoja super efektivna zvaka protiv ovaj miris. Kako vi resavate ovo pitanje????
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Nov 09, 2008 9:36 pm

Ako je kuvana hrana u pitanju,crni luk se ne oseca,izmesaju se mirisi namirnica...iskreno,najvise se na luk osecaju ljudi koji jedu pljeskavice i cevape,a ne vegani tongue...a svez beli luk zameni susenim,ima da se kupi u kesicama ili teglicama...ako jedes sveze cenove belog luka izbijace ti iz pora taj miris ,nema te zvake koja moze efektno da ga otkloni Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Nov 09, 2008 9:58 pm

posle nekog vremena ti to tako postane normalna pojava, da ti uopšte ne smrdi i ne smeta....ne znam...ja lično volim da mirišim na beli luk lol!
e sad...kako li je ljudima oko mene kad ga jedem zaista ne znam ungry emotions
Šalim se ja malo...
Al kad uđeš u ovakvu ishranu shvatićeš koliko su dobri i nezaobilazni...i beli i crni i crveni ....LUK emotions a tek mlaadii...a tek sremuš...i vlašac.... emotions emotions
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Nov 09, 2008 10:35 pm

Bambina ::

Al kad uđeš u ovakvu ishranu shvatićeš koliko su dobri i nezaobilazni...i beli i crni i crveni ....LUK emotions a tek mlaadii...a tek sremuš...i vlašac.... emotions emotions

Bas tako Bambina,nista bez luka...narocito belog...ja ga obozavam,trpam ga u sve osim u kolace...kad se setim koliko smo belog luka pojele Olivera,Helena i ja emotions ...mogu samo da zamislim kako je mirisalo oko nas emotions...srecom po okolinu,nismo izlazile odmah posle takvih obroka
Nazad na vrh Ići dole
Nikola_subotic
novi član
novi član
Nikola_subotic


Broj poruka : 45
Godina : 34
Lokacija : Kumanovo, Makedonija
Zaposlenje : student
hobi : Knjige, astronomija, Star Trek, prijatelji, priroda i dr
Datum upisa : 07.11.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeNed Nov 09, 2008 11:43 pm

Pa ok sto se mora mora se. I ja volim ukus jela sa crnog luka bas onako dava poseban ukus, mada to malo regde jedem. Nema veze sada cu cesce. Znaci u spisak namirnice mogu da stavim i jedan sleper Orbit:D Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Arijel5
Član
Član
Arijel5


Broj poruka : 191
Datum upisa : 10.06.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeUto Nov 18, 2008 11:31 am

Nisam stigla od onda da nastavim svoj post (sve me zadrzalo, razne obaveze, bebac a i od pre par dana sam se otrovala pokvarenom hranom Crying or Very sad tako da sam prezivela pakao, al od danas mi je napokon bolje pa da nastavim post dok mi internet ne istekne i dok mi se bebac ne probudi Sleep )


Racunam posto si kao ja gurman, tesko je preci na hranu koja je razlicitog ukusa od one na koje smo navikli (i ja pokusavam da predjem na sirovu vegensku) pa je dobro skupiti sto ukusnijih recepata, da bi olaksali tu traziciju iz mesne u vegansku ishranu


Al posto ja jos nemam licnih iskustva sa receptima, evo par knjiga o sirovoj ishrani gde na kraju knjige imas recepte (koje su sastavljali sefovi "kuvari" Raw food restorana Wink ) pa rekoh posto su to restoranski recepti sigurno ima ukusnih recepata cheers


Pa ako si vec uspeo onda da download-ujes knjige sa onog linka http://sirovahrana.com/forum/viewtopic.php?f=49&t=24 (gde mas gomilu knjiga na srpskom i hrvatskom i englskom) evo koje od tih knjiga imaju recepte od sefova ("kuvara") Raw food restorana, pa da mozda prelistas te recepte (i mozes i da zapises koji zacini i namirnice se najcesce ponavljaju u receptima i koji se najcesce koriste da bi znao sta da kupis za zaliha u Zdravoj hrani posto ti je prilicno udaljena)


Znaci u ovim se pojavljuju recepti iz Restorana Raw food (tj. te sam procitala pa zasigurno znam):

01 Raw food Bible - Craig Sommers (recepti ranih sefova "kuvara")

09/ The complete idiots guide to eating raw - Mark Reinfeld & Rinaldi & Jennifer Murray (Tu imas recepte nagradjivanog Lotus Raw food restorana)


A i druge knjige sigurno imaju dobre recepte pogotovo kad su njihovi autori i po 10-20tak godina Raw foodisti kao recimo David Wolfe i ostali, pa sigurno imaju iskustva u pravljenju ukusnih recepata



A evo jos jednog linka za downlodovanje knjizice od 11 stranica koja ima 10-tak recepata Raw food starter za one koji tek prvi put zapocinju da se hrane sa sirovom ili hoce bar da proobaju (samo da bi ih downloadovao moras da prijavis svoj email da bi dobio pristup za Free download ove knjige Raw food stater (a dobijes i pristup Free download intervjua sa David Wolfe-om sad bas inace citam njegovu knjigu Sunfood diet system i dobra je, imas je na onom linku gore za skidanje knjiga) http://www.rawfor30days.com/signup.html
Nazad na vrh Ići dole
njacca
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Godina : 64
Lokacija : smederevo
Datum upisa : 13.05.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeUto Feb 24, 2009 7:51 pm

zasto sirova ishrana mora biti toliko komplikovana..nema drugacijeg nacina?
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeUto Feb 24, 2009 8:38 pm

Pa sirova ishrana nije komplikvana - mi smo je takvom napravili, zbog želja za različitim ukusima...obično svi koji preferiraju sirovo jedu voće i salate...to su najjednostavnije i varijante koje su uvek ukusne. Ponekad zaista umemo da pokažemo i veliko kulinarsko umeće raznim sirovim jelima, posebno za goste koji se ne hrane tako, a zašto i da ne Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 47
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeUto Feb 24, 2009 9:53 pm

Bambina ::
posle nekog vremena ti to tako postane normalna pojava, da ti uopšte ne smrdi i ne smeta....ne znam...ja lično volim da mirišim na beli luk lol!
e sad...kako li je ljudima oko mene kad ga jedem zaista ne znam ungry emotions
Šalim se ja malo...
Al kad uđeš u ovakvu ishranu shvatićeš koliko su dobri i nezaobilazni...i beli i crni i crveni ....LUK emotions a tek mlaadii...a tek sremuš...i vlašac.... emotions emotions




Hahaha, Bambina slažem se u potpunosti, bez luka ne bih mogla da zamislim mnoga jela, a mladi luk tek.........
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
Makedonac91
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Datum upisa : 31.12.2009

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: pozz   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeČet Dec 31, 2009 12:06 pm

mi padna mnogu cudno sto tuka ima i lugje od Makedonija, jas sum roden vo Vojvodina i ziveam tuka, ama bev dolu vo Makedonija, svativ deka se mnogu zdravo jadate, za 10 dena kolku bev nitu edno jadanje ne jadav so meso.... Smile tamu i sfativ kolku e ubavo koga ne jadas meso... E sea ti mene mi izvini za greski sto gi napraviv, prosto ne mi odi dobro gramatikata sum Makedonec, ama roden tuka i ziveam tuka.......
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeČet Dec 31, 2009 3:27 pm

Naravno, sveže voćke i povrćke, pod jedan (tu ubrajam i lukove, korenje, lisnato...). Dalje - semenje. Nešto od soje. Alge. Inregralne žitarice. Nerafinisano kvalitetno ulje (više vrsta po mogućstvu). Začine (po mogućstvu iz sopstvene bašte Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_cool ). Integralna brašna.
E, za finese (naročito slatke) - kukuruzni skrob umesto jaja!
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitimeČet Jan 07, 2010 9:41 am

Један до два вегана (на пр. bed Bob & аЈ), требало би да имају у кући/хижи/сојеници/земуници својој за 'добар почетак' барем једну ИСКРЕНУ ВЕГАНКУ! - ал' не да је посматрају као неку 'намирницу', већ као ону која може бити у стању да не заборави вазда актуелно 'добро сећање', а не само да прискрбљујући пребројава разнолике неопходне ВЕГАНСКЕ живежне намирнице, зарад пораста виталности овоземног (дуго)'вечног' жизленија! Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_smile Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Carrot Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Chilipep Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_lol Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_cheers Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Nedostaj Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Njanja Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Zaljublj
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Vegi
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Empty
PočaljiNaslov: Re: Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D   Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Koje namirnice treba jedan vegan da ima kuci:D
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kako kombinovati namirnice
» PSENICNA TRAVA-jedan od najjacih lekova
» Kurkuma-jedan od najzdravijih zacina na svetu
» Bela corba

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Recepti :: O namirnicama-
Skoči na: