Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
šargarepa recepti kakao sirova oraha piramida jogurt maslacka namaz indijskih proso Knjige keks kafa vegane kopriva majonez sladoled free tofu vegetarijanci sirove sremusa puding avokado tikvice
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 55 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 55 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Zasto jesti jaja

Ići dole 
+7
dmitras
anasana
zanahoria
anett
mimihu
Bed Bob
Branko
11 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 10, 2010 9:38 am

Tea ::
Jaja su ipak kokoškina menstruacija. Smile

Da, vegani vole da upotrebe tu rec menstuacija da bi sto vise ogadili jaja. Pre svega jaje NIJE kokina menstruacija. Ako nekom nije jasno, mozemo pojasniti sta je jaje a sta menstruacija kod sisara, ali svakako nije pandam. Jaje se moze porediti sa zenskom jajnom celijom.



Citat :
Ne bih se složila za priču o holesterolu..pitajte nekog ko je iz porodice srčanih bolesnika, šta znači holesterol..evo ja ću vam reći: Smrt!

Moramo biti precizni - previse holesterola je smrt. Kao i previse vode ili vitamina. Mi moramo imati holesterola, ako ga imamo premalo isto cemo imati problem. Nas organizam proizvodi holesterol !



Citat :
meni je bilo tako muka od jaja da mi se povraćalo..valjda se tako ne reaguje ako organizmu nešto prija..

Ko zna u kom momentu si probala jaja i sta ti se smucilo - mozda su bila suvise masna ? Meni prijaju. Meni je bilo muka od meda kad sam bio mali. Sada ne.


Citat :
e sad ta priča o pumpanju mišića pije vodu zbog brzine uvećanja mišićne mase..ali..pošto sam pre studija išla u medicinsku školu za fizioterapeute..sa takvom ishranom i sportom Apsolutno SVAKI sportista ima problem sa srce.


Problem nije sa umerenim jedenjem jaja, problem je u ogromnim kolicinama belanaca i neprirodnim pumpanjem misica. To nije zdravo. Na zalost u danasnje vreme se to naziva sportom. Da bi se postigli vrhunski rezultati, treba unistiti svoj organizam. Govorim o redovnom konzumiranju i redovnoh fizickoj aktivnosti, sta je tu lose ?
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 10, 2010 10:54 am

Jedini problem sa jajima u danasnje vreme su ta industrijska sto si ih spomenula, jer da bi se doslo do njih koke moraju da se napate. Tu se slazem. Ali ako neko ima koku na dvoristu, ona snese jaje i veselo kokodace, niko nije povredjen - u cemu je problem ?

E u ovome, podatak sa sela u Sremu gde živi moja baka: APSOLUTNO sve kokoške su u kavezima. nijedna se više ne šeta po dvorištu. Hteo ti to da prihvatiš ili ne, istina je takva,

Da, vegani vole da upotrebe tu rec menstuacija da bi sto vise ogadili jaja. Pre svega jaje NIJE kokina menstruacija. Ako nekom nije jasno, mozemo pojasniti sta je jaje a sta menstruacija kod sisara, ali svakako nije pandam. Jaje se moze porediti sa zenskom jajnom celijom.

tako je! kao što meni i svakoj drugoj ženi sa svakom menst. izađe i neoplođena jajna ćelija tako i koki. da si žensko razumeo bi:) dakle ne izlazi samo krv svaki mesec al što bi vi muškarci morali sve da vidite i znate.

Tako je. da su slobodne koke bio bi trenutak kad bi jaja bila oplođena i trenutak kad ne bi, onda kada bi bilo vreme u godini da se ta jaja oplode. Tako da ko ima svoje koke, slobodne i ako ne leže na jajima čitaj nije im trenutak, iako ima petla u dvorištu, recimo da su ta jaja cruelty free.

Bilo mi je muka od živih jaja u kolačima, od kuvanih i pečenih i to ne od belanca već od žumanca. Upravo si pogrešio problem je u Ogromnoj količini Žumanaca a ne belanaca.

Holesterol imaš dovoljno u svom organizmu i ne treba mu "pumpanje" iz spoljašnje sredine.

dakle dobar holesterol unosiš sa hladno ceđenim salatnim maslinovim, lanenim, bundevinim uljem i orašastim plodovima. drugi holesterol je štetan.

Vidi ovako, ja sam napisala da ja nemam ništa protiv da ljudi jedu šta im je volja...dok im ne škodi...ja sam rekla da ja neću iz etičkih razloga:)

Čini mi se nekad da te grize savest što jedeš jaja lol! šala mala, moram malo da te zezam..al ipak pripazi jer si ipak u godinama kad su muškarci skloni srčanim oboljenjima, pa polako sa holesterolom.. party
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 10, 2010 7:19 pm

Hmm, to s jajima, ne znam sta bih rekla. Konzumiram ih , ali vrlo umereno ( iz zdravstvenih razloga ).
Cela prica o njima me poseca na onu o snajki i svekrvi.
Lako je vama veganima sad kad ste vegani, a sta je bilo s etikom pre toga ili kad zamirisu kolaci koji sadrze jaja ? Zaboravimo na tu etiku ??? Salim se malo dmitras, misljenja sam da ipak ne mozemo spasiti ceo svet . Ne znam ni da li cu biti vegan i sta cu misliti o jajima ako se to desi.
Na svetu ima mnogo ozbiljnijih etickih pitanja ( ako smem to ovde da kazem ), nego sto su pitanja o jajima. Ima gladnih ljudi, ali to je Zasto jesti jaja - Page 2 Offtopic pa zavrsavam i saljem jednu saljivu slicicu

Zasto jesti jaja - Page 2 Fdc5b46c4cda50ecc9c5d45e017b242d

Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_arrow
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 10, 2010 8:21 pm

Tea ::

E u ovome, podatak sa sela u Sremu gde živi moja baka: APSOLUTNO sve kokoške su u kavezima. nijedna se više ne šeta po dvorištu. Hteo ti to da prihvatiš ili ne, istina je takva

Prihvatam istinu da su u TOM selu SVE koke u kavezima. Tako mozes reci da u su u TOM selu sve jabuke poprskane stravicnim otrovima i da mestani stavljaju dulo vece doze (za svaki slucaj). Treba li da zakljucimo onda da ne treba jesti jabuke ? A sad pazljivo poslusaj jos jednom sta sam ti rekao. Uzmimo hipoteticki, ako vec ne verujes da postoje koke koje se setaju po dvoristu, da negde na svetu postoji koka koja se seta po dvoristu i nosi jaja. Pitam te sta je u TOM slucaju eticki problem sa konzumacijom jaja ?



Citat :
tako je! kao što meni i svakoj drugoj ženi sa svakom menst. izađe i neoplođena jajna ćelija tako i koki. da si žensko razumeo bi:) dakle ne izlazi samo krv svaki mesec al što bi vi muškarci morali sve da vidite i znate.

Uf, Tea, imam dovoljno godina da vrlo dobro znam sta je menstruacija, ne moras mi pojasnjavati. U prosloj poruci sam upravo i spomenuo slicnost jajeta sa jajnom celijom. Ali menstruacija je mnogo vise, tako da uporedjenje nije realno i sluzi samo da ogadi jaje, sto je nekorektno.


Citat :
Holesterol imaš dovoljno u svom organizmu i ne treba mu "pumpanje" iz spoljašnje sredine.

dakle dobar holesterol unosiš sa hladno ceđenim salatnim maslinovim, lanenim, bundevinim uljem i orašastim plodovima. drugi holesterol je štetan.

Ops, holesterol imas samo u hrani zivotinjskog porekla, nesto si pobrkala.

Citat :
Vidi ovako, ja sam napisala da ja nemam ništa protiv da ljudi jedu šta im je volja...dok im ne škodi...ja sam rekla da ja neću iz etičkih razloga:)

OK, nije ovo nikakvo ubedjivanje niti kritika. Stvar izbora.
Jedino se zalazem da dodjemo da cinjenica, a onda nek svako odluci.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 11, 2010 7:27 am

Ma šta se uzbuđavašSmile što dižeš toliku prašinu kad sam rekla da svako ima prava da jede šta želi..postoji dobar i loš holesterol. dobar se održava unosom kvalitetnih masnih kiselina, tj omega 3, 6, 9.
Ne šetaju se koke po dvorištu više nigde..al misli šta hoćeš..tako da etički problem ipak postoji jer one ni neće biti puštane na dvorište jer je ovako isplativije.a profit je najvažniji proizvođaču i jaja između ostalog.
Joj to sa gladnim ljudima uvek spomene neko kad se povede razgovor o ugroženosti životinja.
kad smo kod toga..nudim ja cigančici klopu..ona neće..nudim joj čokoladu..ona neće, kaže imam takvih 100 kod kuće..ja u čudu:) pa šta želiš..hoću pare:) naravno dala sam joj al mi je bilo komično što sve ima, samo pare hoće:)) što se mene tiče ja uvek dajem i novac, odeću poklanjam, obuću poklanjam..i životinje hranim..i nikad ne kažem ima gladnih..naravno da ih ima..ali mi nismo gladni pa imamo pravo izbora:)
Uzdravlje i nemojmo upadati u rasprave, pogotovo ti Branko, nemoj se nervirati flower
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 11, 2010 7:34 am

Ps, evo šta piše za povećanje dobrog holesterola HDL: Povećajte unos nezasićenih masti (maslinovo ulje)- verovatno ste već puno puta čuli da je maslinovo ulje zdravo, a to je zbog sadržaja mononezasićenih masti koje povećavaju HDL holesterol. Povećajte unos rastvorljivih dijetnih vlakana- žitarice, voće, povrće, leguminoze. Za najbolje rezulteta bar 2 porcije ovih namirnica dnevno. I love you
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 11, 2010 11:06 am

Hehe, rain Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_wink, u pravu si, i sama priznajem da je bilo slučajeva da mi se 'omaklo', pa sebe ne mogu sa punim pravom nazvati vegankom (mada, daaavno mi se nije desilo Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_pirat, jer sam počela da se raspitujem za sastav kolača).
A što se većih etičkih problema tiče, već sam na drugim mestima otvarala takve teme, pa ću ovde (mudro) da prećutim. Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_scratch
Odnosno - neću: napisaću ono što mislim. Ne pruža se često prilika da se pomogne onime kojima je pomoć zaista (alli, ZAISTA!) potrebna. Zato, kada se ukaže - ne treba je propustiti!

Branko, prirodno bi bilo da se iz tog oplodjenog jajeta izlegne pile, ako mene pitaš. Jeste, Zemlja je ustrojena surovo, takav je lanac ishrane. Ipak, kao ljudsko biće kome je svojstven razum, iz etičkih razloga sam odlučila da neću jestio meso i da se uzdignem iznad lanca ishrane (a kasnije saznah i da je dobro za zdravlje Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_cheers ), i iz istog razloga neću uzeti jaje, jer: ako će ga već pojesti neka životinja, moj izbor je da to ne budem ja.

A što se argumeta ‚ruku' tiče: priroda (ili Bog) nas je obdarila razumom i razvijenim rukama, pa smo u stanju da ulovimo, isečemo, zapalimo vatru, ispečemo i pojedemo životinju. Tako nam je priroda nadoknadila nedostatak instinkata. A i ostavila nam je očnjake... Evo, do kakvog zaključka sam stigla, prateći tvoju logiku, a sada me streljajte! Zasto jesti jaja - Page 2 Meditate

Inače, ne smeta mi to što neko jede, a neko ne jede jaja. Kao što napisah - stvar izbora.Zasto jesti jaja - Page 2 Ziveli
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 11, 2010 11:57 am

dmitras ::

A što se argumeta ‚ruku' tiče: priroda (ili Bog) nas je obdarila razumom i razvijenim rukama, pa smo u stanju da ulovimo, isečemo, zapalimo vatru, ispečemo i pojedemo životinju. Tako nam je priroda nadoknadila nedostatak instinkata. A i ostavila nam je očnjake... Evo, do kakvog zaključka sam stigla, prateći tvoju logiku, a sada me streljajte! Zasto jesti jaja - Page 2 Meditate

Inače, ne smeta mi to što neko jede, a neko ne jede jaja. Kao što napisah - stvar izbora.Zasto jesti jaja - Page 2 Ziveli

Ovo mi je dalo ideju za još jedno razmišljanje. Koliko smo kao rasa destruktivni. Imamo razum, ruke, noge moć govora i sl.... Da bi gradili, da bi kreirali. Da bi mogli da volimo i da poštujemo prirodu. Zašto za promenu ne bismo malo drugačije razmišljali o svojim sposobnostima. Umesto noža uzmimo olovku ili lopatu, umesto puške, foto-aparat. Uloga ljudi na ovoj planeti Zemlji je da brine o planeti da čuva prirodni sklad. Gde smo mi otišli? U svoju destruktivnu suprotnost. Od svakog pronalaska koji su naučnici stvorili za dobrobit čovečanstva uvek se nađe neko da te pronalaske pretvori u novije savršenije oružije za masovna ubijanja. Tako je i sa ishranom i svim drugim oblastima života. Bitan je ugao iz kog posmatramo život i šta za nas taj život znači.

Kakve veze ovo ima sa jedenjem jaja? Pa nikakve ali me asociralo da ovo napišem. Čovek je sposoban svašta da radi. U nekim krajevima jedu zmije, majmune, insekte i njihove larve i svašta još da ne nabrajam.

Kada ćemo konačno početi da razmišljamo pozitivno i da počnemo da volimo svoju planetu i sva bića koja žive u našem okruženju. Kao prvo nemamo osećanja jedni prema drugima a da ne pišem o drugim vrstama koje su nam verne "komšije" koje od nas očekuju pomoć i spas a mi ih uništavamo kao i sami sebe međusobno. Totalno smo destruktivni kao rasa. Neka se niko ne oseti uvređenim tu računam i sebe. Samo skrećem pažnju i naravno što napisa Dmitras
Zasto jesti jaja - Page 2 Cvece2 i Zasto jesti jaja - Page 2 Ziveli
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 11, 2010 3:13 pm

Tea ::
kad smo kod toga..nudim ja cigančici klopu..ona neće..nudim joj čokoladu..ona neće, kaže imam takvih 100 kod kuće..ja u čudu:) pa šta želiš..hoću pare:) naravno dala sam joj al mi je bilo komično što sve ima, samo pare hoće:)) što se mene tiče ja uvek dajem i novac, odeću poklanjam, obuću poklanjam..i životinje hranim..i nikad ne kažem ima gladnih..naravno da ih ima..ali mi nismo gladni pa imamo pravo izbora:)
Uzdravlje i nemojmo upadati u rasprave, pogotovo ti Branko, nemoj se nervirati Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_flower

Tea, pricala sam o ljudima koji me okruzuju, koji su u radnom odnosu , a imaju dvoje - troje odrasle nezaposlene dece.
Prica mi koleginica kako je pravila palacinke ( s brasnom, mlekom i tim vec toliko puta spomenutim jajima, onako kako ih vecina ljudi pravi ) i kaze da vec ne zna sta da izmisli da svi budu siti i zadovoljni.
U mom okruzenju ima malo vegetarijanaca, a vegana licno ne poznajem.
Tezak je ( finansijski ) taj prelaz s uobicajene na vegetarijansku ishranu, mozda i nije toliko dok se covek ne uštosi i ne stavi sve na papir, mislim da je prelaz na vegansku jos tezi.
Ako neko umesto l ulja moze da kupi 3 ili 4, sigurno ce izabrati drugu varijantu jer su ljudi mahom ugrozeni, kupuju hranu na akcijama Zasto jesti jaja - Page 2 Affraid , deca im ne putuju na letovanja i sl.
Zato mi je ta rasprava o jajima malo degutantna, kao i tvoj zakljucak da mi imamo pravo izbora jer nismo gladni ( ili u prevodu - imamo para Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_question )
O tome vise necu pisati ! Sit gladnom ne veruje ! Odgovor ne ocekujem.
dmitras, tebe sam spomenula jer si mi nekako najbliza. Iz moje perspektive uopste nije strasno ako ti kao veganka pojedes nesto ponekad sto nije po "pravilima". Meni je strasnije sto se ti ili bilo ko drugi zbog toga nervira.
Slazem se da zdravlje na usta ulazi, ali mislim da se ne moze narusiti povremenim "izletima". Ti to znas bolje, toliko, pozdrav Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeSre Avg 11, 2010 6:18 pm

dmitras ::

Branko, prirodno bi bilo da se iz tog oplodjenog jajeta izlegne pile, ako mene pitaš.

Onda se ti izgleda usudjujes da prirodi kazes sta je prirodno ! Smile Hoces da kazes da se npr, zmija ponasa neprirodno sto pojede jaje ? Prirodno je da jaje nekom bude i hrana. Zato koke i nose vise jaja nego sto je potrebno za odrzanje vrste, jer je priroda to tako uredila.
Jedino pitanje je da li je coveku prirodno da jede jaja. Gledajuci argumente na ovom forumu npr. koji govore zasto covek nije stvoren da jede meso, i koji su OK, dokazuju da mi nismo mesojedi. Cime dokazujes da nismo "jajojedi" ? Ima li argumenata ili samo osecaj da to nije ljudska hrana ?
Nazad na vrh Ići dole
Bastet
novi član
novi član
Bastet


Broj poruka : 7
Datum upisa : 01.10.2012

Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitimeUto Okt 02, 2012 2:29 pm

ja ih jedem... i dalje. Ne puno, jer ne smem, ja naime smem da pojedem samo dva žumanceta nedeljno, i to kuvana... belanaca smem koliko hoću, ali ih ja ne odvajam, pojedem dva cela jajeta i to je to. I ne treba mi više, to mi odgovara kad me mrzi da sebi posebno kuvam klopu.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Zasto jesti jaja - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Zasto jesti jaja   Zasto jesti jaja - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Zasto jesti jaja
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» Nekoliko razloga zasto treba jesti sivovo voce i povrce!
» Kakao - zasto ga ne koristim...
» film-Raw for 30 days/ Jesti sirovo 30 dana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Recepti :: O namirnicama-
Skoči na: