Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
free šargarepa recepti tofu sirova jogurt sremusa indijskih oraha vegetarijanci kakao maslacka proso namaz kopriva avokado sladoled majonez vegane piramida kafa Knjige keks puding sirove tikvice
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Sta je vas omiljeni hobi?

Ići dole 
+2
sinisa
Lily
6 posters
AutorPoruka
Gost
Gost




Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeUto Nov 06, 2007 8:06 pm

Evo otvaram ovu temu sa zeljom da se malo vise upoznamo odnosno pored veg ishrane i svojih najblizih siguran sam da volimo jos nesto da radimo. Evo ja volim cvece i uzivam u gajenju lepih biljaka, naravno bez dobrih zacina nema dobre klope a jos kad su svezi pa ako mogu jos i u saksije eto zabave cele godine:D .
Nazad na vrh Ići dole
Lily
vege majstor
vege majstor
Lily


Broj poruka : 158
Godina : 52
hobi : knjige,fotografisanje prirode
Datum upisa : 13.12.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 8:06 pm

Ja takodje cvijece volim da gajim..volim i povrce da gajim..onako bas domace da bude bez vestackih djubriva i u tome uzivam(posebno kada ubiram plodove)..ali najomiljeniji hobi mi je slikarstvo onako cisto za svoju dusu.
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 10:35 pm

Uskoro pripremam iznenađenje. Da vidite šta se sve može uzgajati na malenom balkonu. Posadio sam paradjz, krastavac i naravno uvek obavezne papričice. Dobio sam iz Meksika seme najljuće papričice na svetu. Tokom sledeće nedelje treba da mi stigne beli krastavac i okrugle tikvice. Gde će sve to da stane nemam pojma ali pravim police žardinjere "kradem" svaki santimetar prostora da sve postavim. Najvažnije od svega da su biljke arhaične nisu hibridi i nisu GMO.
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 10:39 pm

Hmmm, mene je svasta interesovalo i svasta mi je neko vreme bilo hobi. Cveće sam uvek imala na balkonu, nista specijalno, koliko je bilo mesta, ali sam uzivala u tome, imam ga i danas, trenutno i tek izniklo zacinsko bilje.
Citanje oduvek, volim film, volim da sijem, volim da fotografisem, onako amaterski, sve sto mi se ucini zanimljivim. Nekad sam pravila svece od parafina. Naravno nakit od glinamola, isto davno i jos mnogo toga Smile
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 8:00 am

Glina, grnčarija, unikatan nakit, crtež. Fotografije (makro) insekata i bilja.
Nazad na vrh Ići dole
Lily
vege majstor
vege majstor
Lily


Broj poruka : 158
Godina : 52
hobi : knjige,fotografisanje prirode
Datum upisa : 13.12.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 9:37 pm

Lily ::
Ja takodje cvijece volim da gajim..volim i povrce da gajim..onako bas domace da bude bez vestackih djubriva i u tome uzivam(posebno kada ubiram plodove)..ali najomiljeniji hobi mi je slikarstvo onako cisto za svoju dusu.

Moram da se nadovezem na ovo gore,zaboravih i ja knjige spomenuti.Svako vece citam knjige,i to mi je nesto sto me bas odmara.Andrica obozavam,i u zadnje vreme sam se posvetila orhidejama.Tako su lijepe,neobicne i pravo je uzivanje kada gledate kako cvijetaju.Imam ih 6 komada.(za sada,a bice ih jos).Slikacu ih pa cu vam pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 9:59 pm

obožavam čitati...najdraži pisac mi je meša selimović, najdraža knjiga svih vremena ,mi je 100 godina samoće
i ja sma radila nakit od glnamola prije....
sad me jako zanima ljekovito bilje i postaje mi hobi travarstvo..
volim glazbu, sviram afrički bubanj...puno molim Boga i volim religije i duhovnost, u zadnje vrijeme učim medicinu, posebno anatomiju i fizilogiju, mozak, živci,....
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 10:42 pm

Ančice, bilje i mene veoma zanima, ali kod nas ima toliko sličnih biljaka, da bez pomoći stručnjaka u početku ne bih smela da berem i primenjujem pojedine vrste... Da li te neko iskusan upućuje?
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePon Jun 14, 2010 1:58 pm

nemam nikog iskusnog blizu, imam nekoliko knj, čitam ih, itd

ali imam forum o bilju i to je super stvar jer ima par ljudi iskusnih i oni su mi jako važni......s njima ne mogu ostati na nivou predškolca.....jako sam za njih zahvalna....
evo ti link:
http://www.cvijet.info/forum/forum_topics.asp?FID=15
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePon Jun 14, 2010 4:12 pm

Hvala ti, draga! Sta je vas omiljeni hobi? Icon_flower
Nazad na vrh Ići dole
ANČICA
vege majstor
vege majstor
ANČICA


Broj poruka : 302
Godina : 48
Lokacija : Pula, Hrvatska
hobi : obožavam čitati
Datum upisa : 07.05.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePon Jun 14, 2010 4:28 pm

a moja zasad neostvarena želja je rad s glinom..ajde vi koji se njom bavite recite malo više, odakle s enjom bavite, gdje pečete radove i što radite, tko vas je naučio, gdje glinu zbavljate... Sta je vas omiljeni hobi? Balavko
pokažite svoje radove itd....da li itko na forumu radi nakit od one nove mase za modeliranje neznamsadkakosezove...ali znate na što mislim, ona masa u bojama koja se peče, a nije baš ni jeftina...
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePon Jun 14, 2010 5:34 pm

Misliš na fimo masu, verovatno, ili beolin...
Evo, imas ponesto o tome ovde:
http://www.samsvojmajstor.com/Forums/viewforum/f=38.html

Mene je nešto priučio jedan stari grnčar, ali mu nekako nije imponovalo što sam žensko (čini mi se), pa me je zabatalio. Kod njega sam i pekla svoj nakit, jer je njima (keramičarima, grnčarima) to jednostavno i ništa ih ne košta: samo ubace sitne predmete u neki ćup ili vazu, i ispeku sa time.
Drugi koji je hteo da me obučava se nije dopao meni, to jest, nije mi se dopao njegov rad, pa sam sama osustala: suviše debeli zidovi koji pucaju pri pečenju, suviše teški komadi...
Nešto gline sam uzimala od njega, imao je neku belu, potpuno belu, prekrasnu, tako se lepo oblikovala, a sada kupujem italijansku, samosušeću, ali to su male količine, baš za nakit. Ako bi vajala, raspitaj se za neko nalazište gline u bližoj okolini.

Nešto od mojih radova možeš da vidiš i na linku dole.

Slobodno me pitaj što god išteš - ako znam, odgovoriću ti sa zadovoljstvom. Sta je vas omiljeni hobi? Icon_rolleyes
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimePon Jun 14, 2010 7:51 pm

Moram da pohvalim ANČICU, africki bubanj ? Svaka cast, bas si svestrana Sta je vas omiljeni hobi? Icon_biggrin
dmitras, odusevljena sam ovim radovima koje sam videla, ne znam da li je sve tvoje, ali je SOOOPER Sta je vas omiljeni hobi? Icon_biggrin
Davno sam pozelela da se bavim grncarenjem, jos kad sam na TV-i videla onaj tocak i kako se rukom lako oblikuje posuda, ali nikad nisam bila u prilici i da to isprobam.
Poz obema i samo nastavite Sta je vas omiljeni hobi? Cvece2
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Sta je vas omiljeni hobi? Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta je vas omiljeni hobi?   Sta je vas omiljeni hobi? Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 7:55 am

Hvala, rain. Moji su, ali mali deo onoga što sam uradila. Mrzi me da stavljam fotke...Sta je vas omiljeni hobi? Icon_redface
Što se točka tiče, to je jedan način da se radi grnčarija. Može i da se nadogradjuje rukom, parčićima, mislim da tako rade u Zlakusi, a može i da se oblikuje od dugačke glinene 'gliste' (tako su radili američki Indijanci). Za te načine znam, a verovatno ih ima još. Da, naravno, tu je uvek i kalup. Sta je vas omiljeni hobi? Icon_tongue
Teško? Hmmm... Pa, nije jednostavno, ali je istovremeno i lako, ne znam kako bih opisala doživljaj, osim kao - sreću! Nisam mnogo radila na točku, ali sam njime potpuno opčinjena.

Ovo je neverovatno brzo za moje pojmove, pogledajte i uživajte: