Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
sladoled vegane tikvice piramida jogurt kakao namaz sirove free majonez kafa Knjige šargarepa keks indijskih oraha avokado sirova vegetarijanci puding tofu kopriva recepti proso sremusa maslacka
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 18 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 18 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Čaj, kafa i ostali napici

Ići dole 
+5
tedi
zelika
Olivera
FelisDomestica
bakica
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Feb 20, 2007 7:12 pm

Kakve su naše navike, u pogledu ispijanja, napitaka? Što i koliko pijemo, u toku dana?Da li ispijamo napitke u društvu,recimo kafu i čaj?
Da li čajeve pijemo samo kada smo bolesni?
Voda, što je sa najenophodnijim pićem, da li pijete dovoljno vode?cool
Nazad na vrh Ići dole
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Feb 20, 2007 7:23 pm

Pošto sam postavila temu red je da se i oglasim tim povodom.
Biukvalno sam do prije dvije godine, živjela kao kamila, ne smijem da vam kažem ,kako sam rijetko uzimala vodu ili sokove, jer ne biste vjerovali. Čajeve sam pila nerado i kada sam bolesna.
Kafu, dok sam radila, po 6 -7 dnevno.
Sada sam uvela promjene, probam da pijem čajeve , bar litar devno(ali mi baš ne uspjeva), čašu mineralne vode dnevno, dvije tri kafe i to isključivo u društvu.
I dalje zaboravljam da pijem sokove.
A htjela bih da budem zdravija...Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Feb 20, 2007 8:42 pm

bakica ::
Pošto sam postavila temu red je da se i oglasim tim povodom.
Biukvalno sam do prije dvije godine, živjela kao kamila, ne smijem da vam kažem ,kako sam rijetko uzimala vodu ili sokove, jer ne biste vjerovali. Čajeve sam pila nerado i kada sam bolesna.
Kafu, dok sam radila, po 6 -7 dnevno.
Sada sam uvela promjene, probam da pijem čajeve , bar litar devno(ali mi baš ne uspjeva), čašu mineralne vode dnevno, dvije tri kafe i to isključivo u društvu.
I dalje zaboravljam da pijem sokove.
A htjela bih da budem zdravija...Embarassed

Bakice, mozda ce ti ovaj post pomoci, a mozda i nece, ali evo da iznesem neka svoja iskustva, navike i saznanja.
Neophodno je dnevno u organizam uneti oko 1,5l vode. Ne bilo koje tecnosti, nego bas vode. Nisam nikada (osim kada ceo dan provodim na vodi) uspela da unesem toliko vode u sebe. Ali, zato po ceo dan mogu da pijem cajeve. Nas narod kada kaze caj, obicno misli na onu vrucu, bljutavu tecnost koja se pije kada smo bolesni. Caj je mnogo lepsi i ukusniji.

Letnja mesavina

2l vode
2 kasike maticnjaka
2 kasike nane
2 kasike kalaminte
2 kasike majcine dusice

Cajevi od biljaka se ne stavljaju da kljucaju, niti se zalivaju vrelom vodom. Prelivaju se vodom koja nije toplija od nekih 60 stepeni celzijusa.
Znaci, u lonac ili bokal stavite biljke i prelijte toplom vodom. Pustiti da odstoji nekoliko sati. Procediti u flasu, po zelji mozete dodati nekoliko kapi limuna i eto osvezavajuceg letnjeg napitka. Drzati u frizideru i piti tokom celog dana.

Mesavina koja smiruje, narocito one u klimakterijumu ili PMS

2l vode
3 kasike kantariona
1 kasika lavande
2 kasike nane
2 kasike maticnjaka

preliti toplom vodom, kao sto je gore opisano, pustiti da odstoji par sati, procediti i po potrebi zasladiti sa malo meda, jer kantarion je gorak. Ja volim tu gorcinu, ali neko ne voli.
Ne mora se hladiti, mozete ga drzati na sobnoj temperaturi i pijuckati tokom celog dana.

Kafa je nezdrav napitak, aljudi je piju zbog kofeina koji sadrzi. U tom slucaju je mnogo bilje popiti solju zelenog caja(nikako crnog), koji je, osim sto je pun kofeina, jos i veoma zdrav.
Sokovi, zamene za kafu (jecmena, cikorija i sl.) su hranljivi napici, i ne treba ih konzumirati bilo kada. Najvaznije od svega je da napravite raspored. Te napitke nemojte konzumirati neposreno posle jela, niti nemojte jesti neposredno posle napitaka. Dajte vasem zelucu vremena da svari bilo koju od tih stvari. Hrana se vari 2-4sata, u zavisnosti od toga sta je (zitarice, voce, povrce,mahunarke isl.), a hranljivi napici se vare oko 1 sat. Izmedju toga svakako mozete konzumirati biljne cajeve i vodu.
Nemojte piti mineralnu vodu, jer to ne prija nasem organizmu. Povremeno se castite sa ponekom casom ako je bas volite. Gledajte da ne bude svakodnevno.

Evo, toliko od mene za sada. Da naglasim da je ovo metod Georgi Nazarova, koji je veoma priznat u polju zdrave ishrane, ali prilagodjeno obicnom coveku, to ce reci:na moj nacin. cool
Nazad na vrh Ići dole
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSre Feb 21, 2007 10:21 am

Vi ste veliko srce, hvala za strpljenje i iscrpnu informaciju.Auu ,pa ja i moj suprug sve radimo naopako.ungry
On dnevno popije obavezno 1l mineralne vode.
Ja opet ,sve čajeve potapala u kipuću vodu.
Od sada ću isključivo ,postupati na navedeni način.
Neizmjerno hvala ,za mješavinu koja smiruje.
Danas idem u Pančićevu apoteku po čajeve.
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSre Feb 21, 2007 1:21 pm

@Bakica

Evo da pridodam još nešto.

Prema novijim istraživanjima Kantariona (Hypericum perforatum), otkriveno je da poseduje osim, do sada poznatih isceljujućih i antiseptik svojstava i smirujuće delovanje. U svetu počinje da se koristi kao zamena za Prozak, naravno, ekstrahovan i spakovan u tablete.

Matičnjak (Melissa officinalis) deluje umirijuće, ali i popravlja raspoloženje. Takođe je izvrstan za kožu. Nekoliko kapi etarskih ulja u vašoj kremi za lice će blagotvorno delovati.

Kalaminta (Callamintha officinalis)je samonikla biljka i nekako je kao mešavina matičnjaka i nane. Ako je nemate, možete povećati kolićinu nane i matičnjaka u napicima.

Mineralne vode su bogate mineralima, ali je to previše za naš organizam, naročito ako unosimo više od jedne čaše dnevno. Pri tom, postoji razlika među njima, jedna je bogatija natrijumom, druga magnezijumom, treća selenom itd. Iz tog razloga je vrlo važno menjati vrstu mineralne vode koju konzumiramo. U svkom slučaju, daleko je bolje uzimati niskomineralne vode, od onih visokomineralnih. Ja neću nabrajati koje su koje, jer bi to već bilo reklamiranje Wink , ali na svakoj boci mineralne vode to piše na deklaraciji.
Ukoliko preterujemo sa količinama mineralne vode, organizam ne uzima više minerala od količine koja mu je potrebna, sve ostalo odbacuje. Ti odbačeni minerali se talože u bubrezima, i stvara se kamenje ili pesak.

Zeleni čaj je veoma blagotvoran za nas organizam, jer potpomaže izbacivanje štetnih materija iz njega. Naravno, šolja do dve dnevno su više nego dovoljne.
Nazad na vrh Ići dole
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSre Feb 21, 2007 7:23 pm

E, pa ovo sam na glas isčitala mužu, možda dođe sebi, pa smanji sa mineralnom vodom.Evo vidim klimoglav, ali ni riječi nije izustio.emotions
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSre Feb 21, 2007 7:59 pm

Ha,ha, Bakice, pa valjda znas da muskarci o zdravlju brinu tek kada ih nesto tresne po glavi. ungry Samo ti njemu kontrolisi unos mineralne vode, i bice OK.

Elem, kad smo kod muskaraca i njihovog zdravlja, kao sto sve znamo, nakon 40-te godine, vreme je da muskarci brinu o zdravlju zlezde koja se zove Prostata.

Za prostatu je blagotvorno i lekovito da se npravi mesavina soka od narandze, izmleveno seme bundeve (golica)i med. Svakoga dana jedna do dve kasike toga i prostata ce se zadrzati u okvirima normale, nece se preterano uvecati a nece biti ni problema sa mokrenjem. Ta mesavina treba da bude slicne gustine kao med ali ja ne znam tacne mere, jer to uvek odprilike odmeravam.
Svedjani su napravili neki napitak na bazi bundeve i narandze i jako skupo ga prodaju, a ovo je nasa narodna zamena za to. party

Znam da je ovo emotions ali ne znam ni gde bih to stavila.
Nazad na vrh Ići dole
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Feb 22, 2007 12:33 pm

Ovaj recep za prostatu, sam odmah proslijedila mojoj komšinici, jer njen suprug ima grdnih problema te vrste.Ali i još jedan, deda ima ostipaciju i gadne muke s tim, pa molim, da predložite neki čaj, kako da mu olakšamo prolem. Hvala puno.emotions
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Feb 22, 2007 12:45 pm

Što se tiče opstipacije, tu čaj od sene sigurno pomaže, mada ja nisam sklona takvim rešenjima...znam da sam dosadna kao papagaj, medjutim, promene u ishrani rešavaju većinu problema. Lanene semenke su isto čudo za pokretanje normalne probave, i treba ih uvrstiti u ishranu na neki način, bilo da se samelju pa dodaju hrani, bilo da se potope u vodu pa onda kotiste, ili probajte one moje krekere od lanenog semena Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Feb 22, 2007 1:15 pm

Hvala Olivera, preporučiću, pa neka se odluče.Inče čiča je, težak srčani bolesnik i upravo izašao iz bolnice, pa ne znam, kako najbrže, da mu se pomogne.Obećala sam, da ću da tražim po sjatovima, nešto da mu se problem opstipacije ublaži.
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Feb 22, 2007 1:29 pm

@Olivera

U potpunosti se slažem sa tvojim mišljenjem da čajeve protiv opstipacije ne treba koristiti. Sena i Bekunis, u stvari stvaraju neku vrstu zavisnosti. Bez njih je nemoguće išta "uraditi", a nakon nekog vremena više ne deluju. Ako se već koriste treba ih često menjati.
Laneno seme je veoma dobar lek, ali ishrana je još bolji. Naravno, oni koji su patili od opstipacije u trenutku promene ishrane, treba da uvedu mekinje kao redovan doručak. Dve kašike mekinja u čaju, jogurtu, sojinom jogurtu ili već nekako u nekoj tekućini. Mekinje nisu svarljive, ali odlično pročišćavaju creva. Nema potrebe da naglašavam da je potrebno svaki dan ih koristiti.
Moja majka nije tako htela da ih jede, pa sam joj ja pravila mešavinu od muslija, lanenih semenki, suvog voća, uveče joj dve kašike te mešavine pomešam sa jogurtom, ona to lepo, ujutru pojede i regulisala je stolicu, oslobodila se problema gasova i stalne nadutosti, a nema vise ni povremenih opstipacija.
Znači, ako deda neće da menja način ishrane, neka doručkuje mekinje u jogurtu, ili po ovom mom receptu. Laughing I Oliverine krekere za grickanje tokom celog dana, ima deda da trčka svaki čas.Wink lol!
Nazad na vrh Ići dole
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Feb 22, 2007 7:55 pm

Hvala puno, ujutro odmah idem da prenesem savjete i prepišem Oliverin recept.cool
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Feb 23, 2007 12:07 am

znam za jedan oprobani recept iz domace "radinosti"
(za regulisanje stolice)
ujutro se naste srca popije casa tople vode (temperatura treba da bude podnosljiva : ne prehladna a pogotovu ne prevruca)
sjednes par minuta i sacekas reakciju (ozbiljno vazno je da se odmiruje tih par minuta)
napominjem da nece raditi bas kod svih-uglavnom kod koga radi nece omanuti, kod koga ne radi nek pribjegne necem drugom
Nazad na vrh Ići dole
bakica
novi član
novi član
bakica


Broj poruka : 32
Godina : 72
Datum upisa : 14.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePon Feb 26, 2007 1:18 pm

U svakom slučaju Zelika hvala lijepa.Laughing
Nazad na vrh Ići dole
tedi
Šef za maštovite dekoracije
Šef za maštovite dekoracije
tedi


Broj poruka : 484
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeSub Mar 03, 2007 7:28 pm

Jedva da ima dokaza da treba da izbegavate kafu ili kofein kako biste sačuvali srce, mada možda nije loše da osobe sa visokim rizikom od srčanog oboljenja smanje unošenje kafe. Analiza jedanaest velikih studija iz 1992. godine nije našla nikakvu povezanost između uzimanja kafe i srčanog oboljenja, bilo da su ispitanici pili jednu šolju ili više od šest šolja kafe na dan.

S druge strane, studija kojom je praćeno preko 100.000 osoba u toku deset godina govori da četiri ili više šolja kafe dnevno kod muškaraca povećava izglede za srčano oboljenje za oko 30 odsto, a kod žena do 60 odsto. Čaj se nije pokazao opasnim, što govori da krivac nije kofein. Osobama sa visokim rizikom od koronarnog oboljenja srca savetuje se da ograniče uzimanje kafe na manje od četiri šolje dnevno. Jedna druga skorašnja studija utvrdila je da pijenje deset ili više šolja kafe dnevno utrostručuje rizik od srčanog oboljenja.

A šta je sa prelaskom na kafu bez kofeina?
Nema dokaza da je obična kafa opasnija za srce nego ona bez kofeina. Možda je upravo obratno. Jedna harvardska studija iz 1990.godine, koja je obuhvatala 45.000 muškaraca, nije pokazala da kafa, čaj ili ukupno unošenje kofeina prete većim izgledima za srčano oboljenje ili moždani udar, ali je našla da oni koji piju kafu bez kofeina imaju malo povišen rizik. To je nagnalo istraživače da zaključe da je "malo razloga" za prelazak sa obične na kafu bez kofeina kad je u pitanju sprečavanje srčanog oboljenja

Ako patite od aritmije - nepravilnog rada srca - bilo bi pametno da smanjite unošenje kofeina, ali možda ne morate da ga potpuno isključite. Na Univerzitetu u Torontu su analizirane 23 nedavno obavljene studije o vezi između kofeina i srčane aritmije, i nije nađen dokaz da manje od 500 miligrama kofeina - oko pet šolja kafe na dan - povećava učestalost ili ozbiljnost srčanih aritmija kod zdravih osoba ili kod osoba sa srčanim smetnjama. Ipak neki stručnjaci misle da ukoliko imate nepravilan rad srca ne bi trebalo da pijete više od dve kafe dnevno.

S druge strane, visoke doze kofeina, količina koja se nalazi u devet ili deset šolja kafe, može da pogorša postojeće ventrikularne aritmije. Isto tako, nepravilnosti u radu srca mogu se pojačati kod osoba koje su posebno osetljive na kofein. Skorašnje istraživanje na Univerzitetu za medicinske nauke u Oregonu pokazalo je da količina kofeina koju sadrže dve i po šolje kafe lakše može da izazove ozbiljne ventrikularne aritmije kod osoba koje su posebno izabrane kao "osetljive na kofein". Radi apsolutne bezbednosti, pacijentima sa srčanim oboljenjem savetuje se da ograniče uzimanje kafe na dve šolje dnevno.

"Tri ili više (alkoholnih) pića dnevno neće izazvati negativne efekte kod koronarnog oboljenja srca, ali hoće povećanje broja obolelih od povišenog krvnog pritiska, ciroze jetre, raka grla, zatim broja saobraćajnih udesa, bolničkih lečenja i, na kraju, smrtnosti." - Artur L. Klatski, šef kardiologije u Medicinskom centru Kajzer u Oklandu, Kalifornija.
Nazad na vrh Ići dole
mama3
Član
Član
mama3


Broj poruka : 89
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 19.05.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeNed Jun 10, 2007 8:52 pm

da dodam jednu info koju sam negde procitala:
caj od kantariona npr .ne bi trebalo piti duze od 15-20 dana jer dugotrajno konzumiranje moze tesko da osteti bubrege
sad ,ne znam da li isto vazi i za ostale cajeve..
ja sam prestala kafu da pijem,ali sam sad oprezna i sa cajevima...
mozda je jedno od resenja upotreba vise cajeva pa koristiti ih naizmenicno
a,koliko znam,mineralna voda ,kao i ostali gazirani napici se izbacuju iz upotrebe kad je dijeta u toku
pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Jun 12, 2007 9:34 am

To nije tačno. Prema novijim istraživanjima, kantarion je domaći prozak, što znači da se može piti neograničeno. Nikada i nije bio kategorisan kao biljka koja oštećuje bubrege, tako da mislim da treba birati literaturu koju čitamo. Nekadašnji ritam je bio 40 dana konzumiranja, 10 dana pauze, ali nikada i nigde u ozbiljnim knjigama nije bilo naglašeno samo 15-20 dana.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Jun 12, 2007 11:24 am

hej felis pa dobro nam dosla ponovo
kako si
da i ja znam za kantarion da je vrlo dobar za depresiju i nisam za njega ni mislila da je stetan
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Jun 12, 2007 1:52 pm

zelika ::
hej felis pa dobro nam dosla ponovo
kako si
da i ja znam za kantarion da je vrlo dobar za depresiju i nisam za njega ni mislila da je stetan

Dobro sam, hvala na pitanju, a silno sam se uželela svih vas. love love Prosto nisam stizala da postujem bilo gde, čak ni na sopstvenom forumu, nagomilalo se posla i obaveza, ali uspela sam da stvorim malo vremena za sve što volim.love

Naime, nova istraživanja su sproveli Nemci, i utvrdili da je Kantarion najbolji prirodni antidepresiv. Oni ga sada gaje, i pakuju kao kapsule, jer da bi se oboleli zaista izlečili od depresije(govorimo o pravoj bolesti) potrebne su veće količine koje se čajem ne mogu uneti u organizam. Ja sam sebi često pripremala mešavinu sa lavandom, i nanom,(mislim da sam negde ranije to postovala), u nekim veoma stresnim periodima, i pomagalo je.
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Jun 12, 2007 3:38 pm

Felis kakva je to mesavina sa lavndom i nanom?
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeUto Jun 12, 2007 6:25 pm

Pa, ja sam je kuvala kao čaj za opuštanje i smirenje. 2 kašike kantariona, 1 kašika lavande i 2 kašike nane, preliješ sa nešto više od litar vruće vode(da ne bude ključala) i ostaviš da stoji nekoliko sati(barem 1 sat). Procediš i ohladiš, i piješ tokom dana. Smiruje a i osvežava. Ja nisam dodavala ni limun ni šećer, ni med, jer volim da pijem čajeve bez dodataka, ali obzirom da je kantarion gorak, nije loše dodati malo meda. Ako želiš Ice tee, onda dodaj i malo limuna i to je to.
Nazad na vrh Ići dole
mama3
Član
Član
mama3


Broj poruka : 89
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 19.05.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Jun 14, 2007 8:00 am

http://www.doktor.co.yu/view.php?IDteksta=61

evo samo ovaj tekst ,nisam htela da kopiram komentare ljudi sa nekih foruma
pozdrav:)
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Jun 14, 2007 1:20 pm

kako majka mu stara niko od tih naucnika nije dosao do zakljucka i glasno propagira da i serotoninski vjestacki lijekovi za depresiju su stetni i da mogu da izazovu poremecaje kod osjetljivih ljudi vec iz terapije izbacuju ono sto se vjekovima znalo da je zdravo
ah pa da na lijekovima ce da zarade a na kantarionu koji je siroko dostupan i koji kosta skoro nista nece
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimeČet Jun 14, 2007 9:52 pm

Pa Zelika, zar ne vidis da je to vrlo poznato ime, nas cenjeni istrazivac ili ko vec A.Zivkovic. Ja ne mogu da kopiram linkove nemackih istrazivaca, jer sam citala literaturu koja je malo ozbiljnijeg tipa ( i uglavnom je u knjigama), i iskreno, mrzi me da je prepricavam. Neka se informise ko kako hoce. Ja sam napisala sta sam imala, a svako ko prati oblast lekovitog bilja zna da su Nemci vodeci. Svakako da je terapija biljem i terapija lekovima kontraindikovana, ali nasi ljudi smatraju biljke neozbiljnim, i verovatno misle da je njihovo delovanje zanemarljivo. Skoro nikada ne idem kod lekara, lecim se iskljucivo biljem i gljivama, i do danas mi nista nije falilo. Sama berem svoje biljke, sama ih susim i vrlo sam zadovoljna njihovim delovanjem.
Nazad na vrh Ići dole
mama3
Član
Član
mama3


Broj poruka : 89
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 19.05.2007

kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitimePet Jun 15, 2007 9:41 am

iskljucivost je vrlo losha karakterna osobina:)
moj cilj je bio samo da naglasim da i biljke koje vrlo cenimo mogu da izazovu ,kod pogresne upotrebe, negativne efekte
i da sam,naisla na internetu vise podataka koji idu u prilog tome
inace i sama sam sklona svemu tome,jer inace ne bi bila na ovom sajtu uopste:)
pozdrav:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kafa - Čaj, kafa i ostali napici Empty
PočaljiNaslov: Re: Čaj, kafa i ostali napici   kafa - Čaj, kafa i ostali napici Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Čaj, kafa i ostali napici
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» NAPICI ZA DOBRO RASPOLOZENJE

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Da li znate?-
Skoči na: