Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
maslacka proso vegane tikvice šargarepa avokado piramida jogurt sladoled tofu Knjige oraha kafa namaz kopriva sirova sirove free kakao sremusa vegetarijanci puding keks indijskih recepti majonez
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 6 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 6 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Moj raw početak :)

Ići dole 
+14
Megi
milicacica1
anasana
rain021
Branko
Danica
pomidora
eni
mnkar
dmitras
Olivera
zelika
rawman
Azaiqua
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 12:26 pm

današnji ručak, ručak Very Happy

kašasti zeleni sok, punjeni paradajz sa calciki sosom i avokado i dezert... moram da zapišem da ne zaboravim

kašasti zeleni sok

- veza zelja
- 1 krastavac
- unutrašnjost paradajza
- 6, 7 grančica peršuna
- začini: morska so, djumbir u prahu, origano
- malo maslinovog ulja
prvo sam to sve samlela u multipraktiku sa onim S nozem, pa onda u blenderu da bude kao gusti sok, što usitnjenije, i stvarno je bilo extra ukusa...

paradajz sam punila calcikijem od semenki i krastavca prema receptu, avokado naseckan sa strane

dezert:
- šaka natopljenog badema (lepše je ako se oljušti, ali nisam imala vremena)
- 200 ml vode
- dve banane
- dve SK ravne rogača u prahu
- 1/2 SK kakaa u prahu
- 1 SK herbalife šejka (e, sad, ja to koristim, nije obavezno ali daje dodatnu gustinu, ima razne vitamine, i svašta nešto, na bazi je soje... dakle, nije neophodno)


i vuala!!! Bogovski

sve je bilo gotovo za pola sata
Nazad na vrh Ići dole
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeUto Jun 29, 2010 8:15 pm

IMAM ISKUŠENJA SA TERMIČKI OBRADJENOM HRANOM!!! POMOĆ

Već danima smo muž i ja na Raw hrani, osim što uzmemo šaku suvo-pečenog kikirikija, medjutim juče i to uveče i danas, smo jeli neke sendviče Moj raw početak :) - Page 3 Icon_redface i to nisu čak ni domaće napravljeni, nego iz obližnje sendvičare, jer ja sada više nemam u kući hranu sa kojom bih to napravila... mada je svejedno
Kao da imam potrebu da me malo ta preradjena hrana "ošamuti" kao da imam potrebu da mi padne energija... da napunim stomak...
Takodje, trudim se da se hranimo raznovrsnom presnom hranom, ali mi je sad ponestalo ideja, pa su se zadnja dva dana svela baš na salate krastavac, paprika, paradajz, pa u krug, i ovaj puding od rogača.
Medjutim, sendvič nisam mogla da pojedem bez salate pride Smile prosto su mi zalogaji zapinjali, i onda sam nasekla paradajza, da bih mogla da ga pojedem
Treba mi savet, pomoć, kako da odolim ovim iskušenjima, žašto se dešavaju i šta još da jedemo, a da se kao više zasitimo... koliko semenki raznih bi trebalo (kapiram da one zasićuju)
Moj raw početak :) - Page 3 Affraidjaoooo, a treba imati i vremena da se sve to spremi, i onda samo salate, a to ispadne da mi nije dovoljno...

pomagajte ako znate Moj raw početak :) - Page 3 Icon_bounce Moj raw početak :) - Page 3 Icon_bounce Moj raw početak :) - Page 3 Icon_bounce
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Jul 02, 2010 5:16 am

MEGI, ŠTA SAM VAM GOVORIO?!
LEPO SAM VAS UPOZORIO DA NE GLADUJETE! GLADOVALI STE DANIMA JEDUĆI MALO KALORIJA KOJE DOLAZE IZ ŠEĆERA I NARAVNO DA STE UPALI U KRIZU. ORGANIZAM RADI NA ŠEĆERE, A NE NA MASNOĆE IZ SEMENKI I VITAMINE I VODU IZ POVRĆA. SVE JE TO OK, POTREBNO TELU, ALI NAJPOTREBNIJI SU UGLJENI HIDRATI.
MOJ SAVET VAM JE, A POSEBNO VAŠEM MUŽU, DA JEDETE DOVOLJNO KALORIJA IZ ŠEĆERA, A TO JE OKO 80 POSTO. TO ZNAČI DA JEDAN OBROK TREBA DA BUDE OKO 5-6 KG LUBENICE, ILI 10 BANANA, ILI 2 KG ŠLJIVA, ILI 2 KG BRESAKA, ITD. PUUUUUNO VOĆA, ALI SAMO OPREZNO, MORA DA BUDE ZRELO, A NE ZELENO. DAKLE MEKANO, SLATKO, ZRELO BANANE SE JEDU SAMO ONE POCRNELE SPOLJA.
MASNOĆE, DAKLE SEMENKE, SAMO UVEČE ILI NAKON ŠTO STE ZA TAJ DAN ZAVRŠILI S VOĆEM.
JA UVELČE JEDEM KUVANO, OPET UGLJENE HIDRATE: PRINIAČ, PROSO, QUINOU, ŠPAGETE, KROMPIR, ITD.
POZDRAV!
Megi ::
IMAM ISKUŠENJA SA TERMIČKI OBRADJENOM HRANOM!!! POMOĆ

Već danima smo muž i ja na Raw hrani, osim što uzmemo šaku suvo-pečenog kikirikija, medjutim juče i to uveče i danas, smo jeli neke sendviče Moj raw početak :) - Page 3 Icon_redface i to nisu čak ni domaće napravljeni, nego iz obližnje sendvičare, jer ja sada više nemam u kući hranu sa kojom bih to napravila... mada je svejedno
Kao da imam potrebu da me malo ta preradjena hrana "ošamuti" kao da imam potrebu da mi padne energija... da napunim stomak...
Takodje, trudim se da se hranimo raznovrsnom presnom hranom, ali mi je sad ponestalo ideja, pa su se zadnja dva dana svela baš na salate krastavac, paprika, paradajz, pa u krug, i ovaj puding od rogača.
Medjutim, sendvič nisam mogla da pojedem bez salate pride Smile prosto su mi zalogaji zapinjali, i onda sam nasekla paradajza, da bih mogla da ga pojedem
Treba mi savet, pomoć, kako da odolim ovim iskušenjima, žašto se dešavaju i šta još da jedemo, a da se kao više zasitimo... koliko semenki raznih bi trebalo (kapiram da one zasićuju)
Moj raw početak :) - Page 3 Affraidjaoooo, a treba imati i vremena da se sve to spremi, i onda samo salate, a to ispadne da mi nije dovoljno...

pomagajte ako znate Moj raw početak :) - Page 3 Icon_bounce Moj raw početak :) - Page 3 Icon_bounce Moj raw početak :) - Page 3 Icon_bounce


Poslednji put izmenio rawman dana Pet Jul 02, 2010 11:48 am, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Jul 02, 2010 5:18 am

MEGI,
AKO OVO SVE ZAJEDNO IMA 1000 KALORIJA, DAJEM GLAVU!
VI GLADUJETE, ŠTO JE OK RADITI NEKOLIKO DANA, ALI NA DUŽE TO JE NEODRŽIVO.
BOLJE BI I JEDNOSTAVNIJE BILO DA STE SELI I POJELI POLA LUBENICE OD 12 KG ILI OLJUŠTILI 10 BANANA I SMAZALI IH. BILO BI GOTOVO ZA 3 MINUTA, A NE BISTE IMALI NI SUDOVE ZA PRANJE:=)
Megi ::
današnji ručak, ručak Very Happy

kašasti zeleni sok, punjeni paradajz sa calciki sosom i avokado i dezert... moram da zapišem da ne zaboravim

kašasti zeleni sok

- veza zelja
- 1 krastavac
- unutrašnjost paradajza
- 6, 7 grančica peršuna
- začini: morska so, djumbir u prahu, origano
- malo maslinovog ulja
prvo sam to sve samlela u multipraktiku sa onim S nozem, pa onda u blenderu da bude kao gusti sok, što usitnjenije, i stvarno je bilo extra ukusa...

paradajz sam punila calcikijem od semenki i krastavca prema receptu, avokado naseckan sa strane

dezert:
- šaka natopljenog badema (lepše je ako se oljušti, ali nisam imala vremena)
- 200 ml vode
- dve banane
- dve SK ravne rogača u prahu
- 1/2 SK kakaa u prahu
- 1 SK herbalife šejka (e, sad, ja to koristim, nije obavezno ali daje dodatnu gustinu, ima razne vitamine, i svašta nešto, na bazi je soje... dakle, nije neophodno)


i vuala!!! Bogovski

sve je bilo gotovo za pola sata
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Jul 02, 2010 11:48 am

Moj raw početak :) - Page 3 Dsc00001s

Uploaded with ImageShack.us
Nazad na vrh Ići dole
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimePet Jul 02, 2010 1:23 pm

MNOGO HVALA NA SAVETIMA Smile
I NA FOTOGRAFIJI

Upravo takve banane kupujem, ali jedva pojedem dve odjednom, onda ih "šejkiram" sa suvim šljivama i tako jedem.

Jedemo mi voće celo jutro, pre podne, mozda treba još malo da pojačamo... stvarno ne gladujem, prosto nisam gladna.
mislim da je kriza posledica potrebe za nekim ukusima, pogotovo slano... jedem voće i za popodnevnu užinu.
Sad je već bolje, izvukli smo se, već se ustalilo, od te večere kad sam jela sendvič (naravno vege sendvič), opet smo se vratili na raw
malo je mozda tezi prelaz jer praktično 100% jedemo raw...
mozda bih mogla po nekad da skuvam pirinač integralini... to volimo...
JOŠ JEDNOM HVALA NA POMOĆI
Nazad na vrh Ići dole
Jelena92
novi član
novi član



Broj poruka : 15
Datum upisa : 24.08.2010

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeUto Avg 24, 2010 3:00 pm

rawman ::
kikiriki koliko ja znam ne može sirov... možda i nisam u pravu.
blitvu isecite zelene delove na tanke tanke tanke listiće, pa izgnječite rukama s malo soli i limuna.
banane su teške ako jedete zelene (odnosno perfetno žute), jer ovalve banane imaju skrob, koji se teško vari nekuvan. KAda jedete banane, morate da jedete one s tačkicama i potamnelom korom, tada se skrob kod njih pretvorio u neki prost šećer, ne znam tačno koj, glukozu valjda... ali u svakom slučaju lagano za stomak.

ja danas jeo 5 kg lubenice, 15 banana, 100 g badema i evo sad večera - kuvana boranija s paradajzom i heljdom:=)
I NIJE MI DOSTA! Smile)))
doduše idem u teretanu!

i ne ugojis se od tolike hrane. Mislim 5 kg lubenice i 15 banana hehe svaka cast Smile
Nazad na vrh Ići dole
Jekac
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 24.06.2012

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 12:16 pm

Zdravo svima! Vidim da je vecina od vas, kako mi se cini, dugo u ovim vodama.. Ja sam se poprilicno zainteresovala za ovakav nacin ishrane i zelela bih da se tako hranim.. Meso slabo jedem, pa mi to nece biti problem, samo me zanima da li moram u pocetku odmah u potpunosti da se pridrzavam svih pravila ili to ide postepeno? Mnogo volim slatkise pa mislim da ce to vec biti problem, i da, i mlesne proizvode... :/ I da li mogu da jedem kuvano povrce? Hvala vam u napred.. Smile
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 24, 2012 5:34 pm

Dobro dosla Jekac,

Po onome sto volis, ti bi mogla u vegetarijanske vode. Izbaci meso za pocetak. Isprobavaj pojedina sirova jela, pa ces videti i sama sta ti prija.
Nazad na vrh Ići dole
Modestyns
novi član
novi član
Modestyns


Broj poruka : 5
Lokacija : Novi Sad
hobi : masaža, yoga,
Datum upisa : 05.10.2012

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 18, 2012 10:16 am

Molim za pomoć prijatelja!!! Pokušavam da unesem smoothie u svoju ishranu ali mi je posle 20-30 min. strašno loše. Evo sad sam morala i povratiti. Inače sam osoba koja sluša svoje telo pa kad mi nešto ne prija ja to više ni ne unosim, ali sada mi je strašno žao da odustanem. Sad Pokušala sam klasiku-limun i blitvu, bilo mi je jako loše. Sada sam pokušala zelje , jabuku i limun i zamalo se nisam onesvestila koliko mi se slošilo. Ne preterujem!!! Inače limun jedem kao i jabuke te sam sigurna da nije od njih. Smoothie sam popila na prazan stomak. Vodu nisam dodavala, jer je bilo već jako tačno. GDE GREŠIM??? Potpuni sam početnik u svemu ovome.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 18, 2012 6:19 pm

Ja nemam iskustva s sirovom hranom, ali sam cisto pomislio, sto ne probas nek druge kombinacije, mozda nesto sladje ? Kruska, banana, med...





Nazad na vrh Ići dole
Modestyns
novi član
novi član
Modestyns


Broj poruka : 5
Lokacija : Novi Sad
hobi : masaža, yoga,
Datum upisa : 05.10.2012

Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitimeČet Okt 18, 2012 10:08 pm

Probaću sutra ujutru. Pa se javljam.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moj raw početak :) - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj raw početak :)
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: