Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegetarijanci keks indijskih sirove kopriva namaz majonez sremusa kafa vegane Knjige free proso maslacka šargarepa avokado kakao puding piramida recepti sladoled tofu tikvice sirova jogurt oraha
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Moj raw početak :)

Ići dole 
+14
Megi
milicacica1
anasana
rain021
Branko
Danica
pomidora
eni
mnkar
dmitras
Olivera
zelika
rawman
Azaiqua
18 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 15, 2010 5:48 am

Dobro dosla Danice,

Drago mi je da si nam se prikljucila. Naci ces ovde istomisljenike, ali nemoj se ljutiti ni na nas koju i dalje saljemo manje zdrave recepte, koji kuvamo i pecemo hranu. Ima mesta za sve!

Pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Danica
novi član
novi član
Danica


Broj poruka : 33
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : sideralni astrolog i student filozofije
Datum upisa : 14.05.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 15, 2010 1:06 pm

hvala na dobrodošlici!

Citat :
nemoj se ljutiti ni na nas koju i dalje saljemo manje zdrave recepte,
koji kuvamo i pecemo hranu. Ima mesta za sve!

Moj raw početak :) - Page 2 Herz slažem se
Nazad na vrh Ići dole
http://siderallia.blogspot.com/
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 15, 2010 6:42 pm

Društvo, i ja sam odlučila da se vratim sirovoj hrani, tj. da prestanem da "varam" sa kuvanim rendeer
Kao i Pomidora, postim na vodi po 24 sata kad su mene, čisto da se disciplinujem i udjem u normalne tokove sa sirovom hranom. Imam u bašti spanaća, rukole, radiča raznih, korijandera, berem to i pravim salate sa mladim lukom. Sutra ćemo milicacica1 i ja da pravimo raw gozbu, glavno jelo biće a la tuna pate sa majonezom i zelene salate, a biće još toga na meniju party
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 15, 2010 8:04 pm

Branko ::
Dobro dosla Danice,

Drago mi je da si nam se prikljucila. Naci ces ovde istomisljenike, ali nemoj se ljutiti ni na nas koju i dalje saljemo manje zdrave recepte, koji kuvamo i pecemo hranu. Ima mesta za sve!

Pozdrav.

Ni na mene se nemoj ljutiti, znas, ja sam ti negde izmedju, u okolini u kojoj zivim sam OUT, a i ovde bas nisam IN, ali trudim se Moj raw početak :) - Page 2 Icon_smile

A zasto meni niko nije pozeleo dobrodoslicu, osim Olivere, tek kasnije sam ukapirala da je to bilo u privatnoj poruci, a i ti Branko poslao mi privatnu poruku, kao da sam neki spijun ??? Moj raw početak :) - Page 2 Icon_smile Moj raw početak :) - Page 2 Icon_cool Moj raw početak :) - Page 2 Hm
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 15, 2010 8:09 pm

Ovako sam se zahvalila Oliveri, tek da se zna da nisam nekulturna, kopirana PP :

Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 5:16 pm Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minipostTema: Re: Dobrodošli!


Hvala, bolje vas našla. Sajt je, koliko sam videla pre registracije, divan! Moj raw početak :) - Page 2 Yes
U početku ću više čitati nego pisati. Pozdrav svima Moj raw početak :) - Page 2 Icon_study Moj raw početak :) - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 1:20 pm

Branko ::
Dobro dosla Danice,

Drago mi je da si nam se prikljucila. Naci ces ovde istomisljenike, ali nemoj se ljutiti ni na nas koju i dalje saljemo manje zdrave recepte, koji kuvamo i pecemo hranu. Ima mesta za sve!

Pozdrav.
Brako, slazem se stobom da ima mjesta za sviju jer za mene genijalnost ovog sajta je u tome da ima mjesta za sviju. Ima ljudi koji ovdje dolaze i isprobavaju svoje prve vegetarjanske i veganske recepte, nesto mjenjaju u svojim navikama, osvjescuju. Ja osobno ne volim niti jedan oblik fanatizma, prehrabenog, vjerskog, nogometnog...
Sajt je pun dobre energije i zato hvala Oliveri, ovo je ipak njeno cedo.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 3:17 pm

Rain021 love i dobro dosla!
Mislim da smo malo emotions!
Da se vratimo na temu; Ja sam malo posustala sa zelenim sokicima. Razlog nije ljenost, vec imam blagu upalu tankog crjeva ( tako su mi bar dijagnosticirali poslje drugog odlaska kod doktora). Sad vise pijem nego jedem( tako mi je lakse).
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 5:02 pm

Hvala pomidora, jel to cvece s tvog balkona ( sukulenti ), divno je Moj raw početak :) - Page 2 Icon_biggrin
Pa... ja sam delimicno sirovnjak ( malo se salim da ne bude off topic ). Jako volim salate, imam obicaj da iseckam sve sto imam u kuci ( i sirove tikvice ) pomesam, zacinim i uzivam Moj raw početak :) - Page 2 Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 5:06 pm

p.s.
Zelim ti brz oporavak Moj raw početak :) - Page 2 Goodluck
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 16, 2010 5:13 pm

Pomidora, hvala ti mnogo na komplimentima! Posebno mi znači tvoja rečenica da je sajt pun dobre energije - u stvari, greje mi srce! love
I , oko onog povratka na sirovo, malo da se pohvalim šta smo danas pripremile Milicacica1 i ja. Obratite pažnju na atraktivnu i maštovitu dekoraciju - Milice, svaka čast! emotions

Moj raw početak :) - Page 2 F_ril8m_fa505dd
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 10:15 am

Njam... Moj raw početak :) - Page 2 Balavko... bas deluje ukusno. Pravo Moj raw početak :) - Page 2 Icon_sunny iz tanjira.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
milicacica1
Član
Član



Broj poruka : 75
Godina : 36
Lokacija : Srbija
Zaposlenje : kozmetičar
Datum upisa : 30.04.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 2:30 pm

Hvala Olja Surprised Sad sam se uobrazila queen

Bilo je divno,iako je vreme bilo ocajno mi smo se super zabavile i uzivale.
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 4:01 pm

Divno izgleda, a verujem da je i takvog ukusa, uvek sam kulinarstvo smatrala umetnoscu, sad to mislim i o vegetarijanskoj i veganskoj ishrani Moj raw početak :) - Page 2 Vegi Moj raw početak :) - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 19, 2010 12:59 pm

Ozbiljno počinjem sa presnom hranom. Muž i ja. Srećom da ćemo to zajedno - olakšavajuća okolnost.
Do sada smo u fazi da ne jedemo meso, ni proizvode životinjskog porekla, takodje ne jedemo hleb i sve što spada u to, sve smo postepeno izbacivali.
Sada smo u fazi da se hranimo blendiranim voćem ujutru (mada u njega dodajem još uvek Herbalife šejk na bazi soje je), sunčevom energijom, i pokušavam da nam spremim neke sirove namirnice koje nikad nisam jela sirove, ili ih čak nisam jela uopšte. Juče je večera bila jedna manja cvekla, jedna šargarepa, dve jabuke, sok jednog limuna, sve to izblendirano sa malo vode i pojedeno kao neka kaša... nije bilo loše, bili smo siti...
Danas ručak: pet listova blitve, 5, 6 grančica peršuna, i četvrt glavice svežeg kupusa i voda i sve to opet izblendirano u nekakvu kašu, plus malo presnog maslinovog ulja, soli i bibera i djumbira u prahu za ukras Smile
Evo, ja sad to jedem, nije loš ukus, ali nisam ni oduševljena, zasićuje me, što je dobro, ne da mi da samo sručim to u sebe, nego moram da jedem polako... a da, i pre ručka sam pojela 6 badema...
Malo sam zabrinuta, jer ne znam šta da spremam i šta da jedemo, da li neko ima neki jelovnik nedeljni kao predlog?

A šta ćemo za večeru? 'Leba, sira i krompira ... Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 19, 2010 7:03 pm

Večera: veliki krastavac, dve babure, tri srednja paradajza (znam da mu nije vreme, ni paradajzu ni paprici..., ali ne znam šta da jedem Smile dok ne udjem u materiju više), seckani peršun, malo mrvljene sušene nane, radi mirisa, drobljeni kiki-riki... ali on nije presan, nego suvo-pečen, nisam imala drugi, i naravno maslinovo ulje.. sve izmešala, povrće sam baš lepo sitno iseckala na kockice, bilo je stvarno super ukusno
Super mi je osećaj što uopšte nisam gladna, a čini mi se da sam jela malo...
Nazad na vrh Ići dole
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 6:13 pm

Vecera za drugi dan našeg sirovog početka:

Rendana salata:

1 srednja
cvekla
1 manja
glavica celera (obožavam CELER Smile)
1 veća
šargarepa
¼ od manje glavice kupusa
nekoliko grančica
peršuna
½ soka od 1
limuna

Sve izrendati
u multipraktiku, sjediniti, dodati malo maslinovog ulja. Nije neophodno dodavati
so, jer joj celer daje slanost.
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 20, 2010 8:05 pm

Megi, za tebe i muža:
doručak: po pola lubenice od 10 kg
ručak: po 10 banana
večera po osobi: veza blitve, 3-4 paradajza, 2 krastavca, glavica salate, kasika maslinovog ulja, limun... Šaka natopljenih badema.

NEMA GLADOVANJA, ako hoćete da uspete na raw food! Morate da unosito dovoljno kalorija!!!
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 9:15 am

hvala ti za ovaj recept, tj. dnevni jelovnik, ali nema sanse da ja pojedem 10 banana odjednom, najvise mogu dve ako su manje Smile
ovaj recept za veceru mi se bas svidja, i spremam danas!
pitanje: da li sve ove sastojke da izblendiram ili da iseckam? najvise pitam zbog blitve, jer sam nju do sada samo blendirala sa kupusom i persunovim listom i sa malo vode, i jeli to kao neku kasicu.
Stvarno ne gladujemo
Jedemo preko dana, do ručka, voće koliko nam se hoće Smile
Onda mi je rucak neka slana salata, velika, kupim sve sto nadjem iseckam, plus badem ili kiki-riki, i maslinovo ulje i mleveni lan...
Vecera opet salata, ili ova kasica
Da li kiki-riki moze da se jede sirov, i kako?
HVALA
pozz
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 2:23 pm

kikiriki koliko ja znam ne može sirov... možda i nisam u pravu.
blitvu isecite zelene delove na tanke tanke tanke listiće, pa izgnječite rukama s malo soli i limuna.
banane su teške ako jedete zelene (odnosno perfetno žute), jer ovalve banane imaju skrob, koji se teško vari nekuvan. KAda jedete banane, morate da jedete one s tačkicama i potamnelom korom, tada se skrob kod njih pretvorio u neki prost šećer, ne znam tačno koj, glukozu valjda... ali u svakom slučaju lagano za stomak.

ja danas jeo 5 kg lubenice, 15 banana, 100 g badema i evo sad večera - kuvana boranija s paradajzom i heljdom:=)
I NIJE MI DOSTA! Smile)))
doduše idem u teretanu!
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 2:25 pm

ah da, i 15 urmi... brzo se zaboravlja, hehehee Very Happy
inače, te dobre banane koje su zrele su uvek na popustu, ja ove moje kupio za 60 dinara
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 8:01 pm

Zdravo Rawman!
od kada te nisam cula ! Vidim da si jos na dijeti Dr. Grahama , a posto iz tvog stila pisanja izbija raspolozenje i veselost , shvatam da si odlicno! mnogo mi je milo !
Gde sada kupujes urme , posto oni na Bajlonijevoj pijaci nemaju vise one urme iz Irana? Kazu, bice tek na jesen, mozda.?
Dobila sam nize navedenu poruku i resila da odem na to predavanje, pogotovo sto ce predavac biti Irena Berret :

Ako zelite izvolite na besplatno predavanje "Ishrana presnom hranom"u
Balans Medika u Beogradu na adresi Bulevar Despota Stefana br.1./III
(bivsa 29.novembra). Najavite svoj dolazak telefonom, na broj
011/322.68.26 i 064/551.50.50

Mozda budes ti ili neko drugi zainteresovan za ovo predavanje.
Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimePon Jun 21, 2010 10:59 pm

rawman ::
kikiriki koliko ja znam ne može sirov... možda i nisam u pravu.

U pravu si! Sirovi kikiriki nije zdravo jesti, čak je i toksičan u sirovom stanju. To sam negde davno pročitao. U pitanju je enzim koji se pečenjem ili prženjem razgrađuje. Koji je tačno enzim u pitanju naći ću pa ću vam javiti.
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 22, 2010 7:04 am

bio sam na putu, pa sam sad nakupovao urme u Moskvi, verovali ili ne:))) gde sve neću lutati u potrazi za voćem:) šalim se, čak i u skupoj moskvi bile su jeftinije nego kod nas, nažalost. Valjda je njima Iran bliži...
Čuo sam za to predavanje i poznajem Irenu preko interneta, čak sam i pravio intervju s njom u prošloj Sensi ako ste čitali, pod naslovom "Raw food revolution". Nažalost, ne mogu sve da postignem:(
pozdrav!
mnkar ::
Zdravo Rawman!
od kada te nisam cula ! Vidim da si jos na dijeti Dr. Grahama , a posto iz tvog stila pisanja izbija raspolozenje i veselost , shvatam da si odlicno! mnogo mi je milo !
Gde sada kupujes urme , posto oni na Bajlonijevoj pijaci nemaju vise one urme iz Irana? Kazu, bice tek na jesen, mozda.?
Dobila sam nize navedenu poruku i resila da odem na to predavanje, pogotovo sto ce predavac biti Irena Berret :

Ako zelite izvolite na besplatno predavanje "Ishrana presnom hranom"u
Balans Medika u Beogradu na adresi Bulevar Despota Stefana br.1./III
(bivsa 29.novembra). Najavite svoj dolazak telefonom, na broj
011/322.68.26 i 064/551.50.50

Mozda budes ti ili neko drugi zainteresovan za ovo predavanje.
Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Megi
novi član
novi član



Broj poruka : 22
Godina : 53
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : Wellness Coach
Datum upisa : 13.06.2010

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 23, 2010 10:12 pm

Ovo je potpuno fantastično! i to kako se osećam u vezi ishrane, imam ogromnu zelju da experimentisem sa hranom, jesam i pre, ali ovo je još bolje
Dodjoh večeras sa predavanja o raw food, kratko ali super... dočekalo me kod kuće potopljeno semenje koje sam ostavila pre polaska, i odmah sam morala da primenim Oliverin recept koji je sa nama podelila na predavanju. Hvala
Malo sam modifikovala, jer sam zajedno potopila više vrsta semenja, suncokret, golicu, susam i lan, sve sam to izblendirala sa jednim neljuštenim krastavcem, dodala nekoliko lista celera (u nedostatku mirodjije), sok od pola limuna, malo morske soli, malo bibera, i dva česna belog luka (muž kaze, mogla si jedno Smile), mozda 30, 40 ml vode, a mozda i nije moralo, jer je krastavac dovoljno voden, ali OK, iskustvo čini majstora.... elem, prvo sam probala sve to u multi-praktiku sa nozem u slovo S (kojim sam davnih dana mlela meso ....ccc), ali onda je bilo nekako retko, pa sam ipak ubacila u blender i bilo je savršeno... e, sad to bi dobro došlo na neku tortilju ili reš somun, ali ja odavno ne jedem 'lebac... nadjem dva paradajiza, izdubim ih, napunim, i dobismo extra večeru... extra, stvarno...
hvala za večerašnju inspiraciju svima koji su bili, stvarno je bila odlična energija na predavanju.
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitimeČet Jun 24, 2010 12:54 am

Ah ta "Tranzicija" uvek je najteža ali mora se proći i "Mile" je imao problema sa tranzicijom pa je peživeo, Nadam se Moj raw početak :) - Page 2 Icon_biggrin .

Pogledajte:
https://www.youtube.com/watch?v=KUUn0odd_cA&feature=related
https://www.youtube.com/watch?v=zoRt8RbIYnM&feature=related
i na kraju
https://www.youtube.com/watch?v=gwuVD8gg6jw&feature=related
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Moj raw početak :) - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Moj raw početak :)   Moj raw početak :) - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Moj raw početak :)
Nazad na vrh 
Strana 2 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: