Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
keks free sladoled vegane namaz avokado vegetarijanci puding kopriva piramida Knjige tofu recepti tikvice šargarepa maslacka oraha jogurt sirove majonez proso indijskih kakao sremusa sirova kafa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 16 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 16 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
anyayu
vege majstor
vege majstor
anyayu


Broj poruka : 60
Datum upisa : 16.03.2010

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeUto Mar 23, 2010 2:02 pm

Uz malo dovitljivosti moguće je napraviti i poslastice na koje, zbog sastava životinjskog porekla, izbegavamo i da pomislimo. Zahvaljujući sojinom i/ili pirinčanom mleku u prahu ne moram da se odričem meni nekih veoma dragih slastica, kao što su Rafaelo kuglice. Otkrila sam i da je palmino ulje nakon kratkog "boravka" u frižideru odlična zamena za margarin, pa ne trošim ogromne svote novca na puter od soje.
Ukoliko i vi imate neki modifikovani kolač, molim vas da podelite recept sa nama. Hvala!

RAFFAELO KUGLICE
SASTOJCI:
250 g šećera
1 dl vode
250 g sojinog ili pirinčanog mleka u prahu
oko 2 dl palminog ulja (koje prethodno držite u frižideru oko 15 minuta)
kokosovo brašno
PRIPREMA:
Pomešati šećer i vodu, pa dovesti do tačke ključanja. Postepeno i uz stano mešanje da se ne bi stvorile grudvice umešati mleko u prahu. Pustiti da se dobijena smesa prohladi, pa umešati palmino ulje i ostaviti masu u frižideru oko pola sata. Od hladne smese praviti kuglice i valjati ih u kokosovo brašno. Po želji u svaku kuglicu možete dodati jezgro oraha, badem, suve grožđice ili lešnjake. Čuvati u frižideru.

ČOKOLADA

SASTOJCI:
500 g šećera
100 g kakao praha
250 g pirinčanog ili sojinog mleka u pahu
1 dl vode (može i sojinog mleka)
oko 1 dl palminog ulja
1 kašika ruma (nije obavezno)
PRIPREMA:
Pomešati vodu (ili sojino mleko) sa šećerom, pa kuvati dok se šećer ne otopi. Skloniti s vatre. Dodati palmino ulje i postepeno umešati (pazeći da se ne stvore grudvice) prethodno pripremljenu smesu mleka u prahu i kakao praha. Na kraju umešati rum (koji, ponavljam, nije obavezan, ali znatno poboljšava ukus poslastice). tepsiju obložiti folijom, pa je navlažiti vodom. Sipati dobijenu masu, izravnati i ostaviti (najbolje preko noći) da se suši na vazduhu. Hladno rezati na šnite, a po želji svaku možete ukrasiti orasima, bademima, lešnjacima ili suvim voćem.

EUROCREM

(ovaj recept bi mogao ići i u rubriku Namazi)
SASTOJCI:
10 kašika šećera
10 kašika vode
10 kašika palminog ulja (može i suncokretovo)
10 kašika sojinog ili pirinčanog mleka u prahu
2-3 kašike kako praha (za tamni deo)
PRIPREMA:
Prokuhati šećer, ulje i vodu. Pustiti da se smesa prohladi, pa dodati mleko u prahu i dobro umutiti mikserom. Podeliti masu na dva jednaka dela i u jedan umešati kako prah. Obe smese sipati postepeno u veću teglu kako bi dobili pravi izgled eurokrema. Ko voli samo tamni (čokoladni) deo može u celokupnu masu dodati kakao prah. Čuvati u frižideru.
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 11:22 pm

Mislim da je ovo odlična tema!
Nadam se da će biti više recepata, jer ja nisam baš vešta u modifikovanju nezdravih slatkiša u zdrave. Smile
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeČet Mar 25, 2010 11:25 pm

Što se mene tiče, mogli i da raspravljamo o promašenim 'slučajevima' modifikovanja...
Recimo, napišem šta sam pokušala, i kako je loše 'ispalo', pa neko ko ume bolje napiše šta je i kako trebalo uraditi da bude bolje.
Ili da to bude posebna tema, ako ima interesovanja? Neka odluče urednici.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Mar 26, 2010 7:11 am

Zasto da ne, svako iskustvo je dobro doslo. Da znas da sam kod nekih mojih experimenata u kuhinji (neuspesnih) i dolazio u iskusenje da se "pohvalim" ovde, pa sam ipak odustao.
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Mar 26, 2010 8:01 am

Verujem...
I ja sam pre par sedmica htela da zakukam ovde povodom čitava dva komada rolata sa mlevenim smokvama, suncokretom, sušenim pšeničnim klicama, rogačem, medom i kakaom. Bilo je nekako...bljutavo. MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Kopfschuettel Samo ja sam jela.
Ne znam kako da napravim fil za oblande, a da bude i dovoljno ukusno i zdravo, pa da ga jedu i ostali.

No, možda bi trebalo otvoriti temu koja bi obuhvatala, ne samo slatkiše, već i ostala 'vešto' pripremljena jela.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Mar 26, 2010 8:33 am

Treba nam sad i neki duhoviti naziv teme...

Za sadrzaj cemo se pobrinuti sami Smile
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Mar 26, 2010 8:50 am

Hahaha: 'Kulinarski biseri forumaša'? Neee... Potrebna nam je tema koja
će jasno ukazati na sadržaj.
Tipa: 'Korigujte moj recept', 'Poboljšajte moj kulinarski pokušaj',
'Pomozite, omanuh!'...MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_rolleyes

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Alien MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_cheers MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Drunken_smilie
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Lol
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 7:43 am

Djurine kucne carolije Smile Salim se. Ajde videcemo da li ima jos predloga. Gde bi bilo zgodno da stavimo temu, u koji deo foruma ? Da je posle ne trazimo puno.
Nazad na vrh Ići dole
anyayu
vege majstor
vege majstor
anyayu


Broj poruka : 60
Datum upisa : 16.03.2010

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 3:45 pm

Vidim moje slatke modifikacije izazvaše celu zbrku. MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_smile
Imam mnoštvo modifikovanih slanih recepata, ali sam njih mislila da uskoro napišem u delu za glavna jela. Kad urednici odluče šta i kako neka mi jave, da ne otvaram hiljadu tema (i dilema). MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_smile
@dmitras
postaviću ovde uskoro (poslednjih dana sam u nekoj frci zbog posal, pa ne stižem ni da zraknem u ovaj naš dragi forum) i modifikovani recept za oblande. Isproban je i vrlo ukusan, a kolačićima se oduševe i oni koje zdrava ishrana baš mnogo i ne zanima.
Nazad na vrh Ići dole
anyayu
vege majstor
vege majstor
anyayu


Broj poruka : 60
Datum upisa : 16.03.2010

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 4:22 pm

OBLANDE
(koje sam obećala Dmitras)

SASTOJCI:
1 litar sojinog mleka (možete ga i sami pripremiti od sojinog mleka u prahu)
2 šolje šećera (po mogućnosti žutog, ali nije obavezno)
200 g crne čokolade (sa bar 70 odsto kakao mase)
paket oblandi
PRIPREMA:
U šerpu sipati šećer i mleko, pa kuvati na laganoj vatri uz povremeno mešanje dok masa ne postane gusta (za to je potrebno oko sat-sat i po). Umešati čokoladu da se rastopi. Po želji u smesu se mogu dodati seckani orasi ili grožđice. Pustiti da se smesa prohladi, pa filovati oblande i pustiti da se dobro ohlade. Hladne oblande seći na željene oblike.

@dmitras
Nadam se da sam ti bar malo pomogla i da ćeš uskoro uživati u ovim ukusnom slatkišu. Javi kako su ti ispale. MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeSub Mar 27, 2010 5:59 pm

Hvala! MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_queen
A što se 'zbrke' tiče, mislim da je u redu da modifikovane recepte za
slatkiše i dalje postujemo ovde, a za razmenu iskustava o kulinarskim
promašajima će (valjda) biti otvorena nova tema, po potrebi.
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_cheers
Nazad na vrh Ići dole
arija5
novi član
novi član
arija5


Broj poruka : 29
Datum upisa : 11.06.2012

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimeČet Jun 21, 2012 8:49 am

kako se pravi čokolada od rogaca ??? ima li neko recept ??? Laughing Laughing Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitimePet Jun 22, 2012 5:23 am

Mozes u nekim receptima kakao zameniti rogacem. Probaj...

Pogledaj i : Sirova - presna hrana (raw food) :: Poslastice, i tamo ima nekih recepata sa rogacem, ne za cokoladu, ali poslastice.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Empty
PočaljiNaslov: Re: MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI   MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Slatki ustipci sa tikvicom
» Slatki crveni kupus
» Slatki banana kruh
» Slatki obrok od banana
» Slatki napitak od ljesnjaka

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Poslastice-
Skoči na: