Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
majonez sirova indijskih tikvice maslacka keks kakao šargarepa avokado puding Knjige recepti vegetarijanci vegane jogurt sladoled proso piramida oraha free tofu kafa namaz kopriva sirove sremusa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 33 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 33 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
tedi
Šef za maštovite dekoracije
Šef za maštovite dekoracije
tedi


Broj poruka : 484
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.01.2007

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeSre Dec 23, 2009 11:25 am

Kore1 pak - 500 gr
2-3 kom praziluka
2-3 sake mix-a oraha golice sucokreta ili sta vam se vec svidi kao kombinacija
razmera 1:1 ulje i voda za prskanje po korama.
Pita se slaze tako sto se prva i druga kora samo naprskaju uljem i vodom treca se filuje i urola. Pre pecenja se isece i pece se na 220-250 da se ne bi osusila
Nazad na vrh Ići dole
tedi
Šef za maštovite dekoracije
Šef za maštovite dekoracije
tedi


Broj poruka : 484
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.01.2007

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeSre Dec 23, 2009 11:28 am

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Slika020
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeSre Dec 23, 2009 8:35 pm

Nista seckanje oraha, nista dinstanje praziluka ?
Nazad na vrh Ići dole
tedi
Šef za maštovite dekoracije
Šef za maštovite dekoracije
tedi


Broj poruka : 484
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.01.2007

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeČet Dec 24, 2009 4:01 pm

nista od toga ovo je na brzaka a ukus je super, orah malo usitnis ako hoces ali ja volim kad se oseti to sve kads se zagrize Smile
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeSub Dec 26, 2009 11:53 am

Svidja mi se recept, tedi! Ni ja ne dinstam praziluk za pitu, samo ga iseckam, nadrobim tofu, dodam bibera, čilija, ponekada ljute papričice na kolutove ili režnjeve pečuraka, rendani patlidžan (čak i ne solim, kore su obično presoljene), ulje od koštica groždja...
Druga varijanta je sa mojim testom:
6 šoljica brašna,
1 šoljica ulja,
2 šoljice vode (u originalnom receptu je jedna mleka, jedna vode, ali ja dodam u brašno sojino mleko u prahu, i stavim dve šoljice vode ;-) )
kvasac sa malo šećera
malo morske soli.
Kvasac naraste, umesi se testo i odmah se odvoji za oko dve trećine. To ide u pleh, razučem ga po ivicama... Onda nafilujem skroz do ivica, pa razvučem ostatak testa kao 'poklopac'. Presavijem donje ivice preko poklopca i to je to.
Ostavi se dvadeset minuta da naraste, peče se dvadeset minuta.
Prestati sa konzumiranjem na vreme! Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_wink
Nazad na vrh Ići dole
tedi
Šef za maštovite dekoracije
Šef za maštovite dekoracije
tedi


Broj poruka : 484
Godina : 42
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 20.01.2007

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeUto Jan 05, 2010 1:12 pm

mmm ja volim i ovakve pite a reci mi ostavis li neku rupicu na testu odozgo da se ne upari?
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePet Jan 08, 2010 6:26 pm

Mene pitaš? Nekad bockam, nekad zaboravim... Uglavnom, ako ne stavim nešto što pušta soft (kao tikvice, koje baš volim da guram u sve pite Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_eek ), nije ni neophodno.
Juče sam spremala... stavila praziluk, nešto malo pečuraka iz zamrzivča, seckane paprike (takodje iz zamrzivača) i nadrobila tofu preko, pa posula čilijem i uljem od groždja. Bila bi odlična, da nisam uspela da presolim testo (mora biti da sam posolila, pa zaboravila, pa posolila opet! Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_redface Inače veoma malo solim...) i da kvasac nije potpuno otkazao, pa je bila tvvrrrda... Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_cry
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeNed Feb 14, 2010 3:23 pm

Moraću da probam ovu pitu. Deluje mi jednostavno a efektno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
sveMIR
the Expert
the Expert
sveMIR


Broj poruka : 141
Godina : 40
Lokacija : sveMir sveMIRA
Datum upisa : 17.09.2010

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimePon Maj 23, 2011 2:47 pm

Pravila! Super je.Smile

Sekla pitu na "pužice" i pekla u onim silikonskim kalupima za muffine.
Krcccckavo.... Smile

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Puzici

Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitimeUto Maj 24, 2011 6:11 am

Mala napomena : Ko voli meksu koru, posle pecenja treba pitu poprskati vodom i prekriti krpom i tako je ostaviti da se hladi. Onda se kore opuste i budu meke.

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem   Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pita sa prazilukom i kostunjavim vocem
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Kuglice sa suvim vocem
» krompir sa prazilukom
» Dorucak-kinoa sa svezim vocem
» Pita od kopriva

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Pite-
Skoči na: