Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih avokado kafa sremusa maslacka jogurt sirova šargarepa sladoled Knjige proso puding kakao vegane piramida recepti vegetarijanci tikvice free namaz majonez kopriva sirove oraha keks tofu
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 12 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 12 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Majoneza (najslicnija originalu)

Ići dole 
+2
marijana021
Helena
6 posters
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Dec 14, 2007 10:37 am

The real deal majoneza :

2 case ulja (hladnopresano suncokretovo)
1 casa mlijeka (biljno po zelji)
sok 1 limuna
1 zlica senfa

Sve jaaako dobro zmixati u blenderu (povezat ce se,bez brige i nece biti tekuce vec kremasto Cool )

E sad,ja sam isprobavala tu varijantu s time da sam dodala jos :
-kurkume (za lijepu intenzivnu zutu boju)
-mljevenog lana( jer sam htjela dobiti jako gustu smjesu-znaci koliko lana -toliko gustoce pa vi vidite)
-malo luka/cesnjaka u prahu

*Masno izgleda,ali imajte na umu da je to majoneza i necete se ubijati u njoj,znaci,male doze kvalitetnog ulja nas nece ubiti,dapace
*Kako je ovaj recept zaista za dosta majoneze,ja ga svaki puta prepolovim

Toplo preporucam da si napravite ovo kad se zazelite starih okusa ili kada zelite impresionirati mekog svejeda jer je emotions


Poslednji izmenio dana Sub Dec 15, 2007 9:39 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
marijana021
Urednik
Urednik
marijana021


Broj poruka : 212
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Master zastite zivotne sredine
hobi : sport, priroda
Datum upisa : 29.09.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Dec 14, 2007 5:56 pm

odlicAN RECept! jedva cekam da ga probam..
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePon Dec 24, 2007 3:24 pm

Ovako izgleda gore opisana majoneza kada joj se doda mrvicu tofua ili indijskih orascica (raw varijanta) da bi bila malo gusca za bozicnu francusku salatu tongue
VAZNO : najfinija je kad odstoji jedan dan !!!


Majoneza (najslicnija originalu) Pictur13


Poslednji put izmenio Helena dana Sub Jun 28, 2008 4:19 pm, izmenio ukupno 2 puta
Nazad na vrh Ići dole
marijana021
Urednik
Urednik
marijana021


Broj poruka : 212
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Master zastite zivotne sredine
hobi : sport, priroda
Datum upisa : 29.09.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePon Dec 24, 2007 10:04 pm

Prvi put sam uopste pravila majonez danas i ispao je ODLICNO!
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePon Dec 24, 2007 10:17 pm

Jooooj,jako mi je drago !!! cheers
Jesi dodala ind orascica/tofu ili si ostavila onako?
Nazad na vrh Ići dole
marijana021
Urednik
Urednik
marijana021


Broj poruka : 212
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Master zastite zivotne sredine
hobi : sport, priroda
Datum upisa : 29.09.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeUto Dec 25, 2007 10:39 am

Ostavila sam onako samo sam stavila malo lana (posto njega trpam u sve). Sad sam doruckovala pastetu ispala je mljac..
Napravila sam crni hleb uz pastetu i momak nevege. je uzivao..I bas se iznenadio da je to majonez bez jaja.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeUto Mar 18, 2008 5:36 pm

Savrsen majonez emotions Dodala sam lan i majonez je bas gust emotions
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeUto Maj 27, 2008 4:24 pm

Pitanjce.....da li koristite sirovo mlijeko recimo od badema ili slicnih orasica...ovo pitam radi duzine cuvanja u fridzu
ili je opet najbolje "odigrati" na sigurno pa ubaciti sojino ili nesto slicno iz super marketa
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeUto Maj 27, 2008 8:04 pm

Ja najcesce koristim sojino ili pirincano u prahu...brzo je i nema puno cekanja...i spremam manju kolicinu...posle tri dana u frizideru-bacam(ako ostane Wink)
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 12:43 am

Kad sam prije radila ovu majonezu (teska je) primjetila sam da mi je najbolje sojino mlijeko,radi okusa,puniji je. Sto se tice stajanja,tu ti ne mogu pomoci,kod nas nikad nije stajala dugo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 2:08 pm

Da li se muti sve odjednom ili se lagano dodaju sastojci? Ja ima m samo običan mikser.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitimePet Jul 29, 2011 11:10 am

Jassmina ::
Da li se muti sve odjednom ili se lagano dodaju sastojci? Ja ima m samo običan mikser.
Za majoneze ti je i inače najbolje ulje polagano dolijevati u tankom mlazu tako da sve možeš postupno raditi.

Jako volim majonezu, a radim je od ovih sastojaka:
namočeni bademi
limunov sok
začinska sol
delikatesni sušeni kvasac
curry
tamari
rejuvelac (ili voda)
bio-senf
ulje (kukuruzno ili suncokretovo).
Bademe nakon močenja ogulim i to je najveći posao. Sve ostalo se nabrzaka napravi, može stajati do tjedan dana u hladnjaku. Sada, kada ima povrća, majoneza mi je čest povezivač hrane.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Majoneza (najslicnija originalu) Empty
PočaljiNaslov: Re: Majoneza (najslicnija originalu)   Majoneza (najslicnija originalu) Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Majoneza (najslicnija originalu)
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Upomoc!!! Majoneza od badema

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food) :: Dipovi-
Skoči na: