Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
kopriva tofu free jogurt keks vegane recepti šargarepa tikvice sirova Knjige proso majonez sremusa kakao maslacka sladoled vegetarijanci namaz indijskih piramida oraha sirove puding avokado kafa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 31 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 31 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Ubrzan rad stitnjace

Ići dole 
+5
dmitras
rain021
anasana
Olivera
pomidora
9 posters
AutorPoruka
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jul 02, 2010 7:11 am

Jucer mi je dijagnosticirano Hyperthyroidie. Neznam jos koji tip jer samo sam vadila krv i ultr zvuk. Imala sam vec par godina odvojene simptome ali nitko od doktora nije zbrojio da su 2+2=4. Svi su govorili da su to te godine!
E pa mos mislit, da ja nisam prije cetri dana primjetila otok na vratu.
Uzroci mogu biti razni, Cernobil, klorirana voda, fluor iz paste za zube, stres itd.
Najbolje od svega je prehrana koja se preporuca: zeleno lisnato povrce, spinat, sve vrste kupusnjaca, omega3, lan, breskve itd. Ja se tako hranim, a sto bi bilo, kao sto je primjetila moja kcer, da sam se nekako drugacije hranila. Sad moram naci najbolju kombinaciju za smiriti hormone jer operacija, radioaktivni jod, ne dolaze u obzir i zato upomoc dragi forumasi.

Pozdrav

P.S. Kad utvrde koji je tip moje hyperthyroidie, bit ce lakse za odrediti nacin prehrane.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jul 02, 2010 10:57 am

Meni je bila dijagnostikovana hipertireoza, lečena sam hormonskom terapijom dok nisam pala u stanje teške hipotireoze, sa mix edema kliničkom slikom. Zato, oprez sa endokrinologom, mene zamalo da ubije!
Mogla sam da umrem od pogrešne terapije i bilo bi, ups, ne dešava se često, kako mi je objašnjeno...ne dešava se često da ubiju pacijenta, ali ponekad...

Inače, štitna žlezda, višudi čakra, prva je linija odbrane organizma od stresa.
Kod hiper funkcije ubrzava se metabolizam, slabi se, ali može doći i do ubrzanog rada srca. Dobra hrana, dobra voda je isto tako potrebna, pročitala sam da kod mog stanja je pogubno piti vodu koja sadrži teške metale
moram još da proučim literaturu pa se pišemo
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jul 02, 2010 11:18 am

Bas si love
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jul 02, 2010 11:37 am

Jao negde sam sacuvala listove iz casopisa magicno bilje i lekovito bilje koji govore o stitnoj zlezdi , i mislim da ima biljnih recepata. Moracu to sto pre da nadjem i postavim.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jul 02, 2010 5:13 pm

I kod mene je isto dijagnostifikovano pre 15-ak godina, pila sam RAI, onaj dijagnosticki, da bi mogli da urade scintigrafiju. T3 i T4 su bili jako iznad gornje granice, a TSH nemerljiv, imala jake tahikardije, oslabila 10 kg itd.
Receno mi je da ne moze bez lekova, zavisi od slucaja do slucaja . Pila sam Favistan i vrlo brzo mi je bilo bolje, ali kasnije se ispostavilo da sam zbog jatrogenog dejstva tog leka zapala u hypo . Nezadovoljna, potrazila sam drugog endokrinologa koji je rename bolest u Bazedovljevu ( isto to ) i prepisao mi drugi lek - Propylthiouracil koji mi je mnogo vise pomogao.
Tako da, pomidora, ne znam kakvi su tvoji rezultati i kakve smetnje imas, sve je individualno.
Sto se ishrane tice, ne secam se da mi je nesto posebno preporuceno ?!
Hormone kontrolisem redovno svakih nekoliko meseci, u redu su ( kuc, kuc ), ali i dalje ponekad imam tahikardije, "pozitivan" tremor i STRASNO mi smetaju vrucine.
Olivera poz i tebi, nisam znala da nas je toliko ovde.
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Jul 02, 2010 7:02 pm

Kod mene je umor, nateknuti vrat, otok na licu i nogama, suhe oci i usta, lupanje srca, kratak dah ... U ponedjeljak idem na nove pretrage, da se upotpuni slika bolesti i odredi terapija, a imam i sastanak sa endokrinologom. Javit cu rezultate.

Pozdrav

Ove vrucine ce me dokrajciti.
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 8:02 am

Da, sa hormonima treba veoma oprezno! Vidjala sam biljne preparate za štitnjaču u par prodavnica zdrave hrane (tražila sam leka za moju baku kojij je bio poremećen rad te žlezde), raspitajte se i tamo.
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 1:17 pm

Da, svi hormoni mogu da naprave rusvaj u organizmu, hvala dmitras, pogledacu i tamo Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 8:45 pm

Otkud tebi Pomidora dijagnostikovana hipertireoza ako si 100%
na sirovoj hrani??? Ja sam shvatila , citajuci sve one silne knjige o sirovoj hrani, da se mi ne mozemo razboleti na tom rezimu ishrane ili , ako se i razbolimo , simptomi su mnogo blazi nego inace i lakse se otklone. I sama razumem da nasa ishrana u danasnjim uslovima ne moze biti idealna zbog prskanja voca i povrca , zagadjenog vazduha, stresnog nacina zivota i jos mnogo toga, ali , opet , zbunih se totalno! Posto se pise da sirova ishrana ( ali samo 100%) bez i jednog zalogaja kuvane ili na bilo koji nacin preradjene hrane leci sve bolesti i OTKLANJA sve simptome bolesti , a ti si , u medjuvremenu, dobila simptome hipertireoze , onda ispada da sada te simptome treba otklanjati opet hemijskim lekovima za koje smo citali svasta , onda ja nista ne razumem !?
Drzim ti "palceve" da se sto pre izlecis !
Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeSub Jul 03, 2010 10:49 pm

Nisam 100% sirova. Kad su me gledali na "ultra zvuku", rekli su mi da je to kod mene starije od nekoliko dana. Pronasli su mi kalcifikacije na stitnjaci. U ponedjeljak idem na nove pretrage. Kod mene je to vjerovatno izazvano sokom i vucem to dvadesetak godina. Problem je u tome sto u Hrvatskoj niti jedan od medicinskih "lumena" nije predlozio test za stitnjacu. Hranim se kako se hranim i vjerovatno mi je to drzalo glavu iznad vode, a voda je bila do nosa.
Evo dobar razlog za 100% sirovo.

Rain021 na vise sajtova sam pronasla listu hrane koja se preporuca ili izbjegava u slucajevima bolesti stitnjace.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeNed Jul 04, 2010 5:23 pm

Pogledacu i ja , hvala pomidora Smile
Nazad na vrh Ići dole
Dani
Član
Član
Dani


Broj poruka : 123
Lokacija : kroz prozor gledam Kozaru
Zaposlenje : Čudni su životni putevi,veoma čudni.
hobi : Smijati se svakom novom jutru, još jedna nova prilika za uživanje u životu
Datum upisa : 09.04.2010

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeUto Jul 13, 2010 9:23 am

Uh,
ja imam čvorić u štitnoj i svake godine idem na kontrolu, ultrazvuk, krv. Za sada su vrijednosti hormona u granicama normale, čvorić ne raste.. Stalno vodim bitku sa upalama grla,sinusa i kako kaže specijalista: Stres i otrovi moraju negdje da izađu. Šta bi bilo da pušim i jedem sve gluposti koje se nude u praodavnicama brrrrrr.
Samo nikako da uđem u štos, kako da se riješim stresa kada odem na ultrazvuk da vidim čvorić. To mi je noćna mora.
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeUto Jul 13, 2010 11:14 am

Evo ima nas nažalost još...
Imala sam jedan čvorić a sad i drugi.
Hormoni su u granici normale ali se ne zna dokle će Ubrzan rad stitnjace Icon_sad .
Naj gore je to ne zman šta činiti. Bojim se da ishrana nije dovoljna. Treba promeniti više stvari.

Dani, ako nije suviše lično pitanje, koliki ti je čvor?
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeČet Sep 16, 2010 7:47 am

Izvinjavam se, tek sa sada vidjela.
Nemam cvorove, imam dva oziljka od nekadasnjih cvorova i blago nateknutu stitnu zljezdu (a i to se mjenja, nekad vise, nekad manje oteknuto). Imam auto imuni sindrom, koji mi moze napasti i unistiti oci i zljezde slinovnice. Za sad su svi nalazi negativni, a radili su mi i markere na karcinom i to je negativno. Posto je doktor bio temeljit, napravila sam i skaner i ultra zvuk, detaljnu krvnu sliku, urin. I ti nalazi su kao u male curice, savrseni.
Hrana je na neki nacin bitna jer ti ostatak organizma drzi zdravim i neopterecenim nepotrebnim masnocama i toksinima. Pronasla sam da je kod hypertyroidie dobro jesti kupusnjace, spinat, mrkvu, rotkvicu, crnu rotkvu, kikiriki, breskve itd., jer sprjecavaju prekomjerno lucenje hormona koji dovodi do hypertyroidie. Naravno to nije preporucljivo ovima sa hypo. Ne smijem jesti morske alge zbog visokog djela joda u njima (a volim alga), ali zato svaki dan uzimam spirulinu ( alga slatke vode ).

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeČet Sep 16, 2010 10:21 am

Cure,
nisam baš imala problema pa nisam najbolje informirana, ali mislim da sam negdje pročitala podatak o pijenju soka od cikle kao jako dobrom pri liječenju štitnjače. Također bih preporučila i L.L. Hay i njenu knjigu Kako iscijeliti duh i tijelo!
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimeČet Sep 16, 2010 3:57 pm

Radim mjesavinu soka cikla-mrkva.

Hvala i pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitimePet Sep 17, 2010 11:58 pm


Draga pomidora, drago mi je sto su ti rezultati kao kod curice Very Happy
Ovo sto si napisala o ishrani ce i meni dobro doci, primetila sam da bas to i volim da jedem Smile
Hvala ti za informaciju i sve najbolje s onim sto bas nije sasvim OK love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Ubrzan rad stitnjace Empty
PočaljiNaslov: Re: Ubrzan rad stitnjace   Ubrzan rad stitnjace Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Ubrzan rad stitnjace
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: