Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
ŽUTA SALATA Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
ŽUTA SALATA Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
ŽUTA SALATA Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
ŽUTA SALATA Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
ŽUTA SALATA Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
ŽUTA SALATA Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
ŽUTA SALATA Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
ŽUTA SALATA Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
ŽUTA SALATA Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
ŽUTA SALATA Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
ŽUTA SALATA Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
ŽUTA SALATA Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
Knjige sirove keks sladoled tikvice sremusa maslacka vegane puding tofu recepti avokado vegetarijanci oraha kopriva sirova kakao piramida indijskih šargarepa namaz jogurt kafa majonez free proso
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 28 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 28 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 ŽUTA SALATA

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
anyayu
vege majstor
vege majstor
anyayu


Broj poruka : 60
Datum upisa : 16.03.2010

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 1:19 pm

POTREBNO:
nekoliko listova zelene salete
pola šolje kuvanih leblebija
izdanci lucerke (nije obavezno)
tofu sir
ljuti soja sos
ZA PRELIV:
1 kašičica senfa
2 kašike maslinovog ulja
2 kašike limunovog soka
PRIPREMA:
Preliv pripremate tako što sve sastojke stavite u manju teglu, koju
dobro zatvorite i kratko, vrlo energično mućkate dok ne dobijete
kremast sos. Ovaj preliv možete koristiti i za pripremu drugih salata,
kao i za mariniranje tofu sira, a možete ga čuvati oko 10 dana u
frižideru. Pre svake upotrebe dobro ga promućkajte.
Tofu sir nasecite na kocke i marinirajte oko pola sata u ljutom soja sosu, pa kratko propržite u tiganju (po mogućnosti u gril tiganju). Skuvajte leblebije. Nasecite listove zelene salate na tračice. Sve staviti u zdelu, dodati izdanke lucerke (ili neke druge klice). Preliti sa kašičicom - dve sosa, promešati i služiti.
NAPOMENA:
Po želji u ovu salatu možete dodati i kuvani kukuruz, kao i na kockice naseckanu žutu papriku, mladu tikvicu ili narandžu.

ŽUTA SALATA Fwnn8x

ŽUTA SALATA 1zmphcg

ŽUTA SALATA 14lrhp2
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Apr 16, 2010 6:33 am

Mmmm zašto mi ovo radite!Smile)) kakve slike:) ja ne stižem ništa da pravim..Sad
Ej a meni je tofu bio nešto gadan i malo je smrdeo kad sam ga grejala na tiganju, jel to može da se izbegne mariniranjem? Pozdrav:)
Nazad na vrh Ići dole
anyayu
vege majstor
vege majstor
anyayu


Broj poruka : 60
Datum upisa : 16.03.2010

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Apr 16, 2010 1:04 pm

Koliko znam iz razne literature i ljudi koji su makrobiotičari (ali moguće je da grešim, nisam stručnjak, pa neću da tvrdim da sam u pravu), tofu je potrebno termički obraditi, odnosno propeći ga na tiganju ili skuvati. Više mi prija ukus mariniranog tofua, pa ga stoga često pravim sa nekim prelivima i dodacima raznih sosova.
Meni tofu nit' smrdi, nit' miriše. Do sada nisam primetila nikakav smrad ili gadan miris ni kod svežeg, ni kod pripreme mariniranog, ni termičke obrade običnog, odnosno nemariniranog tofua. Moguće je da je tom tvom bio prošao rok ili šta li već. Možda je bio dimljeni, pa ti to nije odgovaralo... Ili je jednostavno tvoj nosić osetljiviji od mog. ŽUTA SALATA Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Apr 16, 2010 5:02 pm

joj ovo taaako dobro zvuci ..a i izgleda..mmmmmmmmmmmmmmmmmmm
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePon Apr 19, 2010 10:35 am

Samo tofu od greenhouse kompanije ne smrdi, svi ostali su mi gadni i ne mogu da ih jedem. Da imam jako osetljiv nos ali to kažu da ima veze sa tim što imam veliku dioptriju i baš slabo vidim tj zavisim od sočiva. Možda zato sve raspoznajem kakvo je po mirisu.Smile E pa nisam znala da tofu može i da se kuva! Moraću da probam..Smile
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 4:07 pm

Meni je ukusniji onaj dimljeni, obican mi ima neki ne bas prijatan ukus ŽUTA SALATA Icon_wink
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimeČet Jun 10, 2010 11:42 pm

rain021 ::
Meni je ukusniji onaj dimljeni, obican mi ima neki ne bas prijatan ukus ŽUTA SALATA Icon_wink

Ali i manje zdrav. Dodaju se aditivi za dehidrataciju da bi bio suv, aditivi za ukas, miris i boju. protrči kroz sušaru samo malo da uhvati koricu, može i u rerni. Tehnologija je slična proizvodnji kačkavalja. Stvar izbora između ukusnijeg i zdravijeg ŽUTA SALATA Icon_wink . Ja sam uvek za ono drugo ŽUTA SALATA Icon_smile .
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Jun 11, 2010 6:59 am

Da ali džabe kad ne mogu da ga pojedem a da ne bacim peglu, bukvalno mi se običan tofu gadi:(
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Jun 11, 2010 12:48 pm

Tea ::
Da ali džabe kad ne mogu da ga pojedem a da ne bacim peglu, bukvalno mi se običan tofu gadi:(

Pa dobro nemožeš ništa na silu naravno. Onda ga mariniraj i peci ili još bolje baci na roštilj ili dimljeni. Ako si iz Beograda po meni Uljarica ima najbolji dimljeni tofu baš po mom ukusu. Volim da ga gricnem ponekad ili ga ubacim u pasulj.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Jun 11, 2010 1:50 pm

Nisam, iz NS sam. čula sam da je na kineskoj pijaci na NBG dobar i jeftin tofu, kg za 100 dindži. upada mi ovo "ne možeš" spojeno u oči:) znam da nije lepo ali kad si lingvista to je pforesionalna deformacija.dakle ne mogu, ne bi itd se piše odvojeno (ovo kažem uz osmeh i bez kritike:) inače sam našla u radnji i veganski sir neki cheesy family, lep je a nema casein i rennet, super je za pice, salate itd:) imaju i običan i dimljeni itd:)
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:47 pm

hmmm...... izgleda da je sve sto jedemo na neki nacin nezdravo ( pridev, nisam lingvista, samo mislim da znam pravopis, takodje s osmehom, kao i Tea ) Citajuci vase postove, pocela sam da se vrtim u krug. S jedne strane mi je drago sto sam svasta cula, a s druge me je to sve poprilicno uznemirilo. Uopste ne vidim modus kako sve to resiti ( danas sam jela snicle od soje ŽUTA SALATA Affraid )

Salata od sargarepe ŽUTA SALATA Carrot
Izrendati sargarepu, dodati malo majoneza (ulja) , limunovog soka, lisce persuna. To je najjednostavnija varijanta, ukljuciti mastu i napred ŽUTA SALATA Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePet Jun 11, 2010 11:34 pm

Tea ::
Nisam, iz NS sam. čula sam da je na kineskoj pijaci na NBG dobar i jeftin tofu, kg za 100 dindži. upada mi ovo "ne možeš" spojeno u oči:) znam da nije lepo ali kad si lingvista to je pforesionalna deformacija.dakle ne mogu, ne bi itd se piše odvojeno (ovo kažem uz osmeh i bez kritike:)

Savrseno sviđa mi se što si me ispravila, naravno ne ljutim se ŽUTA SALATA Icon_biggrin . Uglavnom se trudim da pišem pravilno i da nađem pravu reč za ono što mislim. Ovde je problem što moraš brzo da kucaš ako to ne uradiš sajt te izloguje i kad hoćeš da postaviš poruku shvatiš da moraš ponovo da pišeš. Najčešće izgubim volju da pišem ponovo zato žurim. Hvala ti pa eto imamo i korektora, inače volim pravopisno i precizno pisanje. Svaka reč ima svoje značenje i svoju težinu. ŽUTA SALATA Cvece

U pravu si ima odličan tofua kod kineza, obično kupim par kila i držim ga u slanoj vodi kao i običan beli sir i traje nekoliko dana
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePon Jun 14, 2010 9:05 am

Super što se ne ljutiš, obično se svako naljuti:( pa ja onda ćutim.
Nikako da stignem daodem do tih kineza kad sam u BG. a Olivera nam je taj tofu pekla na roštilju(mariniran) i bio je sjajan.
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitimePon Jun 14, 2010 10:46 am

Naravno da se ne ljutim a i zašto bih ŽUTA SALATA Icon_biggrin što jes jes. Što se tiče tofua ima još varijanti na temu. Nađi tofu sa mirođijom ima ga u NS-u sigurno, isto ga mariniraj. Onda ga uvaljaj u neko integralno brašno (heljdino na pr.) ili prezle i isprži u mešavini pola ulja pola voda. To je teža varijanta. Zbog ulja ali zato stavljam vodu. Tofu može da se pravi na 100 načina. U ovom periodu sam 100% na sirovom jer su pijace pune voća, prava ikebana, ne bih kuvao na ovim temperaturama, puškom da me nateraš.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ŽUTA SALATA Empty
PočaljiNaslov: Re: ŽUTA SALATA   ŽUTA SALATA Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ŽUTA SALATA
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Waldorf salata
» Turska salata
» GRCKA SALATA
» slatka salata

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Salate-
Skoči na: