Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
ima nas raznih Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
ima nas raznih Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
ima nas raznih Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
ima nas raznih Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
ima nas raznih Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
ima nas raznih Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
ima nas raznih Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
ima nas raznih Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
ima nas raznih Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
ima nas raznih Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
ima nas raznih Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
ima nas raznih Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
ima nas raznih Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
ima nas raznih Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
ima nas raznih Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
ima nas raznih Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
ima nas raznih Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
ima nas raznih Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
ima nas raznih Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
ima nas raznih Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
Knjige šargarepa indijskih vegetarijanci tofu jogurt keks proso piramida recepti namaz sladoled kakao vegane maslacka kafa avokado sirove puding free sirova majonez kopriva tikvice oraha sremusa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 35 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 35 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 ima nas raznih

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeUto Jun 17, 2008 10:23 pm

Stvarno nas ima raznih....cudo jedno......
http://www.fruitarian.com/
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeSre Jun 18, 2008 6:49 am

Ovlas sam pogledao sajt, cemu se toliko cudis ?
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeSre Jun 18, 2008 6:55 am

Zanahoria,pa link stoji vec na nekoliko mjesta u sirovom odjeljku,ja ga toplo preporucam...On je jedna od struja unutar sirove hrane,tj rekla bih mozda i zasebna,kao neki korak dalje (tj blize izvornoj prehrani,koja je danas gotovo nemoguca misija)
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeSre Jun 18, 2008 8:54 am

Ja sam ukapirala da jedu samo i iskljucivo voce...ispravite me ako gresim......to mi je malo previshe
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeSre Jun 18, 2008 2:53 pm

Mozda ti se tako cini sad ali ako ces biti na sirovom dulje mislim da ces ne shvatiti razlog nego ga osjetiti.To ne znaci da sam ja pro frutarijanac ili tako sto ali tijelo najvise vapi za vocem,to je cinjenica.
A pogotovo kad uzmes u obzir da su i sjemenke,orasasti plodovi,rajcica,tikvice... zapravo voce !
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeSre Jun 18, 2008 3:18 pm

Helena,zanima me da li oni konzumiraju povrce...kupus,papriku,karfiol...na to mislim ili iskljucivo voce?
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimePet Jun 20, 2008 7:24 am

Ne,bas striktni frutarijanci ti ne konzumiraju povrce,ali zato puno raznovrnog voca,znaci i ono za sto ljudi ponekad misle da je povrce a zapravo je voce znaci to je isto dopusteno,ali imas naravno i fleksibilnijih.Mozda da iscupam i neki clanak o tome,ako te interesira?Nasla bih nesto opcenito,s temeljnim postavkama,mozda i za djecu,da ljudi bas padnu sa stolice Cool
Inace pa mnogi vegani ili sirovojelci bi se komotno mogli nazvati frutarijancima,ali ne striktnim jer imas sirovih vrsta ishrane recimo gdje ti voce cini 80% prehrane,10 & su sjemenke i orasasti plodovi,10% povrce.To je tip ishrane zvan 8/1/1
Douglas Graham je vazan predstavnik,sportas,tu mu je sajt
http://foodnsport.com/joomla/

A na taj nacin jede i banana man kako ga ja od milja zovem Very Happy
http://www.charliesgym.info/

Ok,oni sebe ne nazivaju frutarijancima ali udio voca im je strasno visok,zelim samo to naglasiti,dakle 80%. A netko tko je 80% na sirovom to mu je dovoljno da sebe zove sirovojedacem/sirovojelcem.Sta hocu reci,malo je 100%tnih frutarijanaca ali ih ima naravno,ali ima puno onih koji bi se mogli tako nazvati a ne zovu se
Evo recimo jedan bebach,100% tni frutach
ima nas raznih PC040156-11-1

Sta njemu fali? Ja mislim da je prekrasan sunny
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimePet Jun 20, 2008 11:35 am

Bebac je prekrasan.....mene su zaintrigirali ti 100% frutarijanci...bilo kako bilo svako moze da se oseca i da zivi onako kako mu volja....ja iskreno mislim da covek treba da unosi i hranljive sastojke iz povrca i zitarica i .....e sad svako bira koliki ce udeo u obroku biti voce koliko povrce koliko nista....Smile
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimePet Jun 20, 2008 7:24 pm

Razumijem te,vjeruj mi...ooo zaista te razumijem,dapace pa ja sam mislila prije da je i makrobiotika krov svega,the real deal itd,pa se onda to sve pocelo mijenjati i malo po malo dosla je sirova hrana..ali sad sto vise citam shvacam da od zitarica vise stete nego koristi Smile a kad razimislis - za sta ih uopce toliko trebamo? Trebas ih za energiju,trebaju ti ugljikohidrati,i ajde B vitamini,ali to sve mozes dobiti iz voca!!! Dapace voce je najbolji i najbrzi izvor energije,cista energija,nepreradjena sunny
U to nimalo ne sumnjam.
O povrcu bi se vec moglo pricati,eventualno zbog zelenog lisnatog povrca koje je toliko bogato mineralima i proteinima.
Da imamo sad jednog iskusnog frutarijanca na forumu,voljela bih cuti argument za to,ali mislim da za to nema niti potrebe..opet - sta nam treba? Trebaju nam aminokiseline a ne proteini - a od cega su izradjeni enzimi - od aminokiselina!!! I inace - aminokiseline se nalaze POSVUDA,a kako nitko ne jede svaki dan samo jednu vrst voca nemoguce je ne dobiti sve sto nam treba jer htjeli ne htjeli jede nam se kroz dan nekoliko vrsta voca,a za esencijalne aminokiseline nije nuzno da ih sve dobijemo u istom obroku.
Od ostalog povrca mi pada na pamet recimo bas jedan sirovi specijalitet : sirova tjestenina sa salsom i okruglicama od oraha .. Razmisli sad na tren..Very Happy Znaci ovo je frutarijanski obrok - tikvice,paradajz,orasi
Pogledaj ovu salatu - paradajz,paprika,krastavac preliven guacamoleom od avokada i limuna,znaci opet - frutarijanski obrok Very Happy Da da..to je sve zapravo voce!
Mislim da kuzis sta zelim reci Very Happy
Svakome po zeljama,dakako.Sto covjeku odgovara i sto mu pase to treba jesti.Ja sam radikalna jedino po tom pitanju,apsolutne slobode i vlastite intuicije Very Happy
Ali kad se radi o frutarijancima,imajuci na umu da je sve oko nas zivo,pa tako i biljke,osobno mislim da je u idealnom svijetu to najeticniji nacin prehrane buduci da (ne svi) jedu otpale plodove - znaci nista se na silu ne oduzima prirodi vec se uzimaju njeni darovi,i ono dolazi sa istancanijim osjetilom okusa nakon nekog vremena (pretpostavljam duljeg) provedenog na sirovom kao neki prijelaz na jos savrseniju,potpuno prirodnu i laksu hranu.Citala sam o ljudima koji se nakon sirovog bez imalo sile,znaci doslo im je spontano, poceli zudjeti za vocem i samo vocem,s time se zatim intenzivnije i tijelo i cijeli organizam pocinje mijenjati,cak jace nego na sirovom,sve se izostri i tijelo kao da postane lakse,um bistrijiC,osjetilo okusa,mirisa,sluha,sve radi potpuno drugacije.Ljudi se osjecaju sladje,zadovoljnije - kao i hrana koju jedu Very Happy
Citajuci sve to,rekla bih,kao sirovo,samo jos bolje ! Ali to je prijelaz i u glavi,nije samo u tijelu..
Za kraj : cool Ako recimo zudis za zelenim lisnatim povrcem,kao i ja ponekad to je fenomenalna zudnja i prekrasna ovisnost i mislim da cak ni na to niti jedan frutarijanac ne bi imao primjedbe Wink
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeSub Jun 21, 2008 6:14 pm

"Citajuci sve to,rekla bih,kao sirovo,samo jos bolje ! Ali to je prijelaz i u glavi,nije samo u tijelu"

Mislim da je mojoj scratch glavi potrebno jos dosta kilometraze da predje.....videcemo sta ce biti na kraju puta vazno da putujemo..... study cool busy cool emotions
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitimeSub Jun 21, 2008 6:27 pm

Da..jedino sto je uistinu vazno jest da putujemo...slazem se u potpunosti... love
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





ima nas raznih Empty
PočaljiNaslov: Re: ima nas raznih   ima nas raznih Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
ima nas raznih
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Corba od raznih mladih lukova

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Zanimljivosti-
Skoči na: