Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegane sirova free majonez kakao Knjige tofu namaz avokado sirove oraha kafa keks proso sladoled sremusa vegetarijanci recepti piramida indijskih puding tikvice kopriva maslacka jogurt šargarepa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?

Ići dole 
+2
Luna
Helena
6 posters
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 12:50 am

Biti ili ne biti ...na 100% -tnoj sirovoj prehrani?

Pitanje je sad...
Svi se to cesto pitamo. Potreban je izvjestan trud da se prijede na 100%-tnu sirovu prehranu. Moze biti itekako izazovno i ogranicavajuce, pogotovo kada smo okruzeni ljudima koji ne jedu kao mi.( A budimo iskreni- gotovo nitko ni ne jede).

Ali, kao sto svi mi znamo, od sirovog zdravije ne moze, pa je li onda vrijedno truda ici do kraja i uskratiti si kuhanu hranu u potpunosti?

Odgovor na to pitanje je vrlo jednostavan, zaista.

Bez obzira na vrstu prehranu kojoj ste priklonjeni, bila to standardna, vegetarijanska, veganska, sirova ili neka druga, ona je zdrava toliko koliko i odredena hrana koju konzumirate. Sve se svodi se na ovo : da li biste jeli zdravije da jedete sve sirovo ili biste jeli zdravije ako jedete pretezno sirovo uz dodatak kuhane hrane?
Nemojte odmah zakljuciti da je ono prvo! U mnogim slucajevima i ne mora biti.
Zasto? Zato sto je tesko jesti 100% sirovo a ne prejedati se sa secerim ili/i masnocama - pogotovo ako tek prelazite sa standardne prehrane na sirovu.(za neke ljude to doduse vrijedi cak i nakon duljeg perioda na sirovom). Mnogi uvidjaju da ako jedu nesto kuhanog u stanju su odrzavati konzumaciju secera i masti na puno uravnotezenijem nivou i cak konzumirati vise povrca i jesti raznovrsnije, sto naravno moze biti samo dobro.
O 100 % sirovoj prehrani se cesto govori kao o vrhunskom krajnjem stanju tjelesne cistoce, za razliku od kuhane, ali to vrijedi i kada se konzumira oko 20% kuhane hrane.

100% sirova prehrana bi definitivno bila idelna prehrana kada biste jeli iskljucivo vitalnu, zivu hranu bogatu vodom koja je lagana i lako probavljiva. Dehidrirana hrana koja je mnogima temelj prehrane nije primjerice nista od toga iako se naziva sirovom . Mozda nije grijana na visoj temepraturi da bi se smatrala kuhanom ali ona ipak nije uistinu sirova
Dehidrirana hrana je jedna od najdehidriranije hrane – a to znaci da tijelu nije lako da ju probavi ako se ne jede u kombinaciji 1:4 recimo zelenilom bogatim vodom. To znaci npr. kada se jede dehidrirani kruh uz njega bi se trebala pojesti zdjela spinata.(ali to vrijedi i za dehidrirane deserte )
Da bi ostali 100% na sirovom mnogi ljudi se previse okrecu dehidriranom kruhu, krekerima i keksima, kao i sirovim tortama, sladoledu i cokoladi. (kao i maslacu od orasastih plodova)
Naravno da je ta hrana beskonacno bolja od kuhane verzije u svakom pogledu ali isto tako, to ne znaci da se u njima moze pretjerivati. Ako pretjerujete, ne jedete cistu, detoksikacijsku hranu koja ce vam omoguciti visok nivo energije i bistrocu.

Trebali biste se zapitati slijedece : ako kojim slucajem spadate u one koji doista jedu navedenu hranu u velikim kolicinama, a niposto vam ne pada na pamet ukljuciti nesto malo kuhane hrane u jelovnik, da li je vas cilj slijepo drzanje „100% „ dogme ili postizanje najviseg nivoa zdravlja, moguceg za vas, barem u ovom periodu vaseg zivota?
Jer imajte na umu slijedece : dehidrirani sirovi keksi nisu zdraviji od kratko parene brokule! Da, definitivno su zdraviji od obicnih keksa. Zdraviji su od svog junka i preradjene hrane bilokoje vrste. Ali nisu zdraviji od povrca.
Ne zaboravite i da je neke namirnice danas uistinu tesko pronaci sirove – javorov sirup, ponekad agave nektar, indijski orasi a i neki drugi orasasti plodovi (zavisi kome vjerujete). Nije cak problem u tome, vec u cinjenici da ima ljudi kojima ne pada na pamet da pojedu juhu od kratko parenog, domaceg, organskog povrca ali ce s druge strane pojesti sladoled od indijskih oraha (za koje nisu uvijek sigurni da su sirovi). Imajte na umu da je od kuhane hrane najgore pojesti namirnice koje sadrze velik postotak masnoca (indijski orasi) a (kratko) kuhano povrce je najzdravija kuhana hrana.

Natrag na pitanje : to znaci da ako vam je potrebno jesti velike kolicine orasastih plodova, susenog voca, dehidrirane hrane, gotovih sirovih grickalica i ostale teske i dehidrirane hrane da biste ostali 100% na sirovom u tom je slucaju ipak bolje odluciti se , barem u tom periodu vaseg zivota,na mali kompromis. Navedena hrana je izvrsna kao nadopuna vasoj prehrani i dakako povremeni uzitak, medutim ako ih morate konzumirati bas svaki dan da biste ostali zadovoljni na sirovoj prehrani onda biste zapravo bili zdraviji kada biste konzumirali manje navedenog i zamijenili ih lagano kuhanim povrcem, domacim juhama, kuhanom zitaricom i sl. Posebice ako jedno kuhano jelo nadopunite velikom zdjelom sirove salate.

A sada ! Preokret affraid
Cak i ako ste jedan od takvih ljudi gore opisanih, kojima treba teza sirova hrana da ostanu 100% dosljedni i teoretski biste mozda bili zdraviji da ih zamijenite s malo kuhane hrane ipak – ako hrana za vas ima neke psiholoske konotacije – bit cete bolje ako se ipak drzite 100% sirove hrane.
Objasnjenje slijedi :

Za mnoge ljude jesti 100% sirovu hranu donosi oslobodjenje od dugogodisnje ovisnosti o preradjenoj i junk hrani kada svi nasi drugi pokusaju zavrse neuspjehom. To se ne odnosi samo na ljude sa poremecajima u prehrani.
Ustvari...velika vecina ljudi jede upravo na takav mogli bismo reci „poremecen“ nacin ,birajuci „ne-hranu“ koja izaziva ovisnost, proizvode umjesto prirodne cjelovite hrane i jede za stimulaciju ili umirenje umjesto za prehranjivanje i zdravlje. Ono sto drustvo svuda oko nas zove „normalnim“ je zapravo jako abnormalno a kako smo gotovo svi mi odrasli na upravo takvoj prehrani, mnogi koji krenu na sirovo primjecuju da im je lakse kada uopce ne rade kompromise, ne ostavljajuci nikakvog prostora za bilokakav „desilo se“ izlet u konzumiranje preradene hrane. Jer, jednom kada se vrata ponovo otvore, makar i samo malo, prije nego sto se snadjete ona se sirom otvore i nadjete se kako opet radite iste greske kojima ste tako dugo bez imalo problema odoljevali.

Izvrstan primjer :
Sarah
Ja sam u svojim pocecima sa sirovim znala imati nevjerojatne „kikseve“ : neko vrijeme bih bila na sirovom, pa bih primjetila da pretjerujem sa keksima od oraha, kokosa i badema i zakljucila da bi mi bilo bolje da pojedem nesto kuhanog povrca. Cesto bi to dobro funkcioniralo ali znalo je biti i ovako :
Pocelo bi samo sa povrcem, obecala bih si da je to najdalje sto cu ici s obzirom na to kako sam se izvrsno osjecala na sirovom a taj osjecaj nisam niposto zeljela izgubiti. Ali cim sam tu napravila kompromis, nakon dan-dva rekla bih si da nece tako jako naskoditi ako pojedem nesto zitarica. To nije nikad bila dobra ideja jer nisam nikad dobro podnosila zitarice, cak niti zdravije poput quinoje, i ako bih bila imalo mentalno ili emocionalno u neravnotezena, to bi u meni instantno pokrenulo zelju za secerom. Ono sto bi uslijedilo bilo je pretrazivanje ormarica sa namirnicama koje cak inace niti ne jedem, a zatim zastajanje na sinovim keksima ili mueslijima govoreci sama sebi : ako zitarice vec nisu dozvoljene malo ovoga nece naskoditi. Da, pise na etiketi da sadrze rafinirani secer ali, pa, barem je sve organsko!
Nisam se ni snasla, mahnito zderanje je vec bilo u toku i iako je sve to bilo „organskog porijekla“ razlika izmedju toga kako sam se osjecala na ovom a kako na sirovom je razlika izmedju osjecanja izrazito punim energije, veselja i radosti i osjecanja bezveze, tromo, jadno i iscrpljeno. Slijedece jutro budila bih se s osjecajem koji bih bez pretjerivanja mogla usporediti sa dobrim mamurlukom ali tada bi vec uspavana monstruozna zudnja za rafiniranim secerom bila probudena i cekala je svoj „fiks“. Epizode bi cesto trajale po nekoliko dana,cak i tjedan prije nego sto bih se uspjela iz toga otrgnuti i poceti ponovo jesti normalno.Ja sam bila jaaaako spora kad je bio u pitanju prijelaz na sirovo. Ne volim pravila i volim raznolikost i zbog toga sam morala biti u potpunosti uvjerena, osjecanjem posljedica koje mi je ta hrana donosila, iznova i iznova, da se neke hrane ZAISTA vrijedi odreci
. „

To za neke ljude ( po mnogima za veliku vecinu ) znaci slijedece :
Ako jedete sladoled napravljen od indijskih oraha,mozda se pitate da li je sirov ili nije. Mozda i nije ali dokle god niste sigurni lakse cete se uvjeriti da jedete sirovo, jer odrzavate tu razinu koju ste si postavili. Na taj nacin sigurno necete posegnuti za nikakvim kuhanim/pecenim junkom. No (iako je mozda zdravija varijanta), neki ljudi, ako pocnu konzumirati npr pareno povrce, zbog psiholoskog faktora tu ce prije pokleknuti i velika je vjerojatnost da ce se cijela epozoda zavrsiti prejedanjem sa kutijom mlijecnog sladoleda punog rafiniranog secera.

Ako sami vec niste isprobali,eksperimentirajte i sami vidite koja razina sirovog VAMA odgovara.

Ne vjerujte nikom drugom, neka vam drugi ne odredjuju postotak sirove hrane koju biste VI trebali konzumirati.


VI ste jedina osoba koja to treba otkriti.


Ne radi se o etiketama. Nije bitno koje ime nosi stil prehrane koji ste odabrali.


Radi se samo o vrsti namirnica koje svakodnevno konzumirate i imajte na umu da isto tako postoje namirnice koje kuhane ponekad mogu biti bolji izbor nego pojedine sirove.


Ne vrsite pritisak na sebe, istrazujte i malo pomalo pronaci cete svoj vlastiti put ka zdravlju, nebitno u kojem omjeru jer ne tezite brojevima vec unutarnjem zadovoljstvu i zdravlju.

/inspiracija i dijelovi clanka sa fresh networka/
Nazad na vrh Ići dole
Luna
novi član
novi član
Luna


Broj poruka : 76
Zaposlenje : Zagreb
Datum upisa : 11.01.2008

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 5:16 am

Helena ::
100% sirova prehrana bi definitivno bila idelna prehrana kada biste jeli iskljucivo vitalnu, zivu hranu bogatu vodom koja je lagana i lako probavljiva.
Istina. Mislim da je problem sa današnjim _pokretima_ sirove hrane/ sirovojelstvom što se praktikanti ne oslanjaju na načela prirodne higijene iz koje je i takav način prehrane (kao ideal najprirodniji za čovjeka) proistekao. Stvari se uzimaju zdravo za gotovo - ako nisam kuhao/la po defaultu je zdravo. Mene recimo iznenađuje koliko sirovojelaca koristi npr. klice žitarica (npr. pšenične klice za izradu krekera i kruha) iako čovjek nema dovoljno enzima u organizmu za probavu škroba i iako je recimo pšenica jedan od najčešćih alergena, odmah iza mlijeka.
Ili...koliko začina...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.com
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 7:20 am

Ja prirodnu higijenu bas i ne cijenim previse,prije nisu bili ali danas su priklonjeni konzumiranju odredene kolicine mesa i mlijeka
A sto se tice psenice i zacina,mene ne cudi,danas je tesko znati kome vjerovati kad se radi o tome sto je zdravo,sto nije,ljudi se izgube u moru kontradiktornih informacija,uz to,svatko tko prelazi na sirovo ima odreden period kada mu treba sve biti jace i teze,s vremenom se (a ne snagm volje) okusi izmijene pa tako i potreba za soli ili zacinima.
No opet nema nista lose u zacinima poput bosiljka,korijandera itd,vise je to recimo cesnjak,ali opet,zavisi od "strucnjaka" do "strucnjaka"
Nazad na vrh Ići dole
Luna
novi član
novi član
Luna


Broj poruka : 76
Zaposlenje : Zagreb
Datum upisa : 11.01.2008

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 7:40 am

Helena ::
Ja prirodnu higijenu bas i ne cijenim previse,prije nisu bili ali danas su priklonjeni konzumiranju odredene kolicine mesa i mlijeka.
Od kud ti to? Shocked
Helena ::

- danas je tesko znati kome vjerovati kad se radi o tome sto je zdravo,sto nije,ljudi se izgube u moru kontradiktornih informacija;

- nema nista lose u zacinima poput bosiljka,korijandera itd.
Slažem se.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.com
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 7:43 am

Da,nazalost je tako...odi na njihovu sluzbenu stranicu,imaju cak i studije i clanke zasto ne biti vegan
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 8:38 am

Ovaj clanak me bas prijatno iznenenadio ! Da budem iskren, ocekivao sam propagandu da treba biti 100% na sirovom, kad ono... upravo ono sto ja mislim o tome (samo ne primenujem).
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Jun 20, 2008 7:23 am

Znam da se najbolje osjećam kada jedem sirovu hranu, problem mi je priprema. Naime, često je potrebno otkrivati nove načine kako ću nešto pripremiti (npr. volim jesti korabicu, naribanu, malo zasoljenu i zauljenu, ali mi je to dozlogrdilo i više mi se ne da tako je pripremati pa je izbjegavam jesti). Tako je s većinom namirnica kod mene,ili mi velik dio propadne jer ne znam kada i kako bih sve to napravila. Ako mi nedostaje slatko pojedem nekoliko datulja i tako riješim problem, vrlo rijetko pravim nekakve kolačiće jer mi slatko baš ni ne nedostaje. Povrće mi je finije nekuhano, ako smislim kako ću ga napraviti.
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimePet Jun 20, 2008 8:04 am

Probaj ju pojesti samo narezanu na ploskice,jednostavnost je uvijek najbolja Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
TARA
Član
Član
TARA


Broj poruka : 68
Godina : 41
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 14.01.2009

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 6:00 pm

Ako sam dobro shvatila, po gore navedenom, ispada da je zdravije povremeno spremiti hranu na pari i uopste ne koristiti dehidriranu ili emotions
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 7:34 pm

Ako jedemo puno i cesto dehidriranu hranu to je pokazatelj da ne uzivamo u sirovom (koje bi trebali da jedemo onakvo kakvo je, bez dodatne obrade) i da nam treba nesto sto podseca na nezdravu hranu

"Ne vrsite pritisak na sebe, istrazujte i malo pomalo pronaci cete svoj
vlastiti put ka zdravlju, nebitno u kojem omjeru jer ne tezite
brojevima vec unutarnjem zadovoljstvu i zdravlju." - ovoga treba da se pridrzavamo, bili raw, vegani ili mesojedi...nezadovoljstvo nikome nije donelo zdravlje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Empty
PočaljiNaslov: Re: Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?   Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Biti ili ne biti na 100%- tnoj sirovoj prehrani ?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Samo 95 razloga zasto biti vegan
» ovakav clanak o hrani mora biti na ovom forumu
» knjige o sirovoj hrani
» Audio i Video zapisi o Sirovoj ishrani....FREE DOWNLOAD

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: