Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!

PrijemPristupiRegistruj sePortalliGalerijaKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupe
Zadnje teme
» lečenje najtežih bolesti - alternativa i eugenika
Danas u 2:26 pm od armageddon381

» Jogurt i kiselo mleko od soje
Juče u 7:59 pm od Pevaljka

» Kupovina aparata za sojino mleko
Sub Jul 19, 2014 11:39 am od Pevaljka

» Lecenje gladovanjem
Pon Jul 14, 2014 12:27 pm od micamaca77

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Pon Jul 14, 2014 12:14 pm od micamaca77

» da li je neko koristio tinkture dr sulca
Pon Jun 30, 2014 9:37 pm od Žužu

» raw sportista
Sre Jun 11, 2014 1:32 pm od Cilare

» Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?
Uto Jun 10, 2014 7:45 pm od Branko

» Novi clan
Uto Jun 03, 2014 4:35 pm od karolina87

» Sta ste danas rucali ?
Ned Maj 11, 2014 10:39 am od Branko

» Sok od psenicne trave
Pon Maj 05, 2014 9:26 am od bulatovic.nenad

» Prijesna hrana i mrsavljenje
Čet Mar 20, 2014 7:35 am od biljčica

» Tofu - uradi sam
Čet Mar 13, 2014 6:27 pm od zugicradovan

» Stariji od 99 godina
Sre Feb 26, 2014 3:49 pm od Johny B.

» Bukovača i prokelj
Pon Feb 17, 2014 8:34 pm od cremonese

» BESEB PAARE (Ljuti krekeri)
Čet Jan 09, 2014 10:07 pm od Olivera

» Seme bundeve golice
Sub Jan 04, 2014 5:31 pm od ThomasMann

» KAKO IZ KRVI IZBACITI VIRUS HEPATITISA
Pet Jan 03, 2014 6:42 pm od dusica1982

» Promocija knjige "VEGANSKI KUVAR - Zdravi recepti"
Pon Dec 16, 2013 4:52 pm od belleamie

» Pesto rosso
Ned Dec 01, 2013 8:38 pm od cremonese

Wellblue alkalizator

Wellblue alkalizujući bokal

Sok pšenične trave

PlanetBio superhrana
Planet Bio superhrana sada i u Srbiji - ekskluzivno u sirovahrana web shop-u
Nutricionista
dipl.ing.nutricionista Vujnovic Boba tel.064 155 2774

Savetovanje o bezglutenskoj ishrani-BEZGLUTENSKA DIJETA-potrebna i neophodna terapija CELIJAKIJE.
Individualna savetovanja i idnividualni programi prehrane.
Procena kvaliteta ishrane definisanje nutritivno/energetskih potreba,individualni program za zdravstvene probleme i mršavljenje.

Pročitajte više

Omniblender
Radionice
Radionice pripreme sirove hrane u Čortanovcima
Svakog vikenda!
Info i rezervacije na tel:
063/310584
Svi recepti:
www.sirovahrana.blog.rs
www.sirovahrana.rs Najbolji recepti gurmanske sirove hrane, saveti i detaljno opisan način pripreme!
Etarget
Vege hostel/pansion
Ključne reči
dijeta ulje sremusa recept ishrana namaz sirova recepti mleko maslacka pita salata AVOKADO proso hleb patlidzan pasulj klice tofu hrana jela kupus kopriva KROMPIR tikvice sokovi
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 3:08 pm
Facebook
Čajevi za

Share | 

Prijesna hrana i mrsavljenje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
bilja
novi član
novi član

Broj poruka: 1
Datum upisa: 25.05.2008

PočaljiNaslov: Prijesna hrana i mrsavljenje   Ned Feb 21, 2010 3:28 pm

Prvo da vas sve pozdravim.
Nova sam na forumu , mada me prijesna hrana zanima vec duze vremena.
Zanima me zbog toga sto zelim da popravim zdravlje. Imala sam jedan duzi period problema sa strahom i to mi je prilicno urusilo imunitet. Dok sam pronasla metodu koja bez lijekova lijeci fobije i anksioznost stradalo je tijelo.
Nemam neku konkretnu bolest , ali recimo sinusi su mi nikakvi pa otuda i ceste prehlade. Probava isto lose funkcionise. Gotovo uvijek manjak enegije.
Citala sam Normana Walkera i nekako mi se cini da bih na njegov nacin mogla da dodjem do stanja dobrog zdravlja. Puna energije, dobra koncentracija i sl.
Vjerovatno bih vec davno presla na prijesnu hranu ali se plasim mrsavljenja. Gotovo uvijek sam mrsava a u jednom momentu sam imala i 43 kg. Sada imam 53 i ne bih bas voljela da jos jednom u zivotu dodjem na 43. Moja kolegica je prema knjizi Ernesta Gintera pocela da koristi prijesnu hranu i bas je omrsavila i sada vise ne moze da vrati svoju kilazu.

Pitanje za vas iskusne je da li se moze jesti sirovo a da se ne mrsavi ?
Nesto mi bas ne odgovaraju objasnjenja tipa organizam se cisti pa je to zato.
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
zelika
site admin
site admin

Broj poruka: 571
Godina: 43
Zaposlenje: planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa: 22.01.2007

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Ned Feb 21, 2010 4:20 pm

pozdravi biljo i dobro dosla
ako si citala gintera sjetices se da je on na jednom mjestu napomenuo da je svako stanje u pravo nezdrave zlijezde sa unutrasnjim lucenjem...naravno misli na hormone
sto ce reci i tvoja prekomjerna mrsavost i moja prekomjerna "popunjenost" su znak loseg funkcioniranja organizma....sirova hrana bi trebala da ti uravnotezi hormone i dovede te do tvoje idealne tezine kroz odgovarajuce vrijeme
nasa clanica eni (takodje je clanica luninog sajta "sirova hrana" -pogledaj njene postove tamo) kaze da je ona svoju mrsavost dovela pod kontrolu kad je pocela da unosi vecu kolicinu zelenih kasastih sokova ili ti smoothija
u principu mozes vise hrane da miksas i time unosis vise kalorija ili da jedes vise orasastog voca ili avokada i slicno
pozdravi
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw

Broj poruka: 100
Datum upisa: 07.03.2010

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Ned Apr 11, 2010 5:59 am

Biljo, morate da jedete dovoljno kalorija. Kalorije imate u voću. Pogledajte moju temu 80/10-10 diet na ovom forumu, da se ne bih ponavljao. Suština je u za obične ljude "nenormalnoj" količini voća ( recimo sve ovo za jedan dan: 15 pomorandži, 15-20 banana, 10-15 urmi). Od šećera koji vam udari u glavu od ovolikog voća ćete živnuti i to morate da iskoristite za veoma aktivan sport: trčanje, sklekovi, skakanje uz muziku, šta god, samo da ste hiperaktivni i da se razmrdate! Sport + šećer iz voća daju povećanje telesne mase, razvijanje mišića i još veći apetit, tako da možete uskoro da pređete i na 20 pomorandži i 30 banana dnevno. (oko 4000 kalorija, uz koje nema šanse da smršate).

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik

Broj poruka: 143
hobi: čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa: 16.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Čet Apr 15, 2010 1:06 pm

Da, za mene je zbilja istina da dok nisam otkrila zelne kašaste sokove (ZKsokiće kako ih volim zvati) stalno sam mršavjela, to je išlo do toga da su me svi počeli ispitivati jesam li bolesna. Važno je i uzeti određenu količinu orašastih plodova jer su masni i ne bi trebalo biti problema s težinom! Ali težina nije toliko bitna, bolje je to što se čovjek fantastično osjeća, poveća se izdržljivost, dobra volja i fizički izgled!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw

Broj poruka: 203
Datum upisa: 19.12.2009

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Pet Apr 16, 2010 12:13 pm

U pravu si Eni, najvaznije je da se mi osecamo fantasticno, poletno, puni energije i poleta! Ja sam visoka 165cm i teska 50 kg. posle skoro 7 meseci na sirovom 100% i zelim da mi ta tezina ostane stalno , jedino da ojacam misice vezbama i bice super.
Jedino mi je cudno sto sam se malo "zbrckala " u licu , pa ispada da sam se postarila na sirovoj hrani. Posto sam u svim knjigama citala da se svi ljudi na sirovom 100% podmlade za 10 i vise godina , nadam se da cu i ja doziveti tu transformaciju!!!
Da li je tvoje iskustvo slicno ili ne ; procitala sam da si vec 3 godine na ovoj ishrani!?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Pet Apr 16, 2010 12:16 pm

Meni se isto čini da izgledam starije u licu, ali u tijelu bolje! Ne znam zašto je to, možda ćemo izgledati malo onako bezvremenski kada budemo starije!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Pet Apr 16, 2010 12:42 pm

Eni,
ne znam koliko ti imas godina , ja imam 56! Vreme je da pocnem da se podmladjujem, he , he , he ...
Ako si citala knjige Viktorije Boutenko , ona kaze da je vrlo brzo posle prelaska na 100% sirovu hranu , bukvalno ,svakog dana trcala na ogledalo i gledala kako joj se bore brisu sa lica!
Podmladila se ona i njen muz , cak je njegova kosa , inace proseda, sva potamnila i izgledala kao kad je bio mlad!
Meni se cini da se sve tako lepe stvari desavaju drugima , a nikad meni!? Ti bi , posle 3 godine na sirovom morala da imas fantastican ten. Da negde ne gresimo u kombinacijama hrane???
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Uto Apr 20, 2010 10:21 am

Moj ten je zbilja lijep, inače sam imala dosta onih "flekica" na licu-šareno lice- i to mi se dosta popravilo, imam tamniju kosu negoli prije, ali mi je vrat stariji (možda i zato jer sam dosta mršava). U stvari, prilično sam zadovoljna svojim izgledom. To što sam ovoliko dugo na sirovom zahvaljujem upravo tome što sam shvatila da mi je ovo zbilja optimalna hrana! Mislim da bih trebala piti više soka od mrkve, on čini čuda za zdravlje, samo mi je malo lijeno cijediti ga i prati sokovnik.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Uto Apr 20, 2010 12:21 pm

Ja se nadam da ce se i moj ten popraviti , a da za to treba vremena i strpljenja. Ja nemam problema sa necistom kozom, samo sam dobila neke nove bore koje nisam imala dok sam bila svastojed i imala 62 kg. umesto sadasnjih 50kg. Tako da sada izgledam starije nego pre , sto je u suprotnosti sa svime sto sam citala u knjigama o ovoj temi!?
Jos uvek mi se kosa nije popravila , opada i dalje ( godinama ranije mi je stalno opadala i obnavljala se ali je, generalno slabila sve vise i vise). Mozda je to neki veci problem kod moje kose i treba , shodno tome vise vremena za njen oporavak!?
Za sargarepin sok sam citala kod Normana Walkera; on kaze da treba svakog dana popiti minimum pola litre tog soka , koliko je on koristan za organizam. I ja ga neredovno pijem iz istog razloga kao ti , Eni.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Sre Apr 21, 2010 7:34 am

I ja sam imala jedno vrijeme prilično problema s opadanjem kose, onda su mi preporučile cure s foruma da počmem ispirati kosu jabučnim octom, poslušala sam i zbilja se dosta popravilo. Ne znam sada je li to povezano, još su preporučile i mazanje 15-ak minuta prije pranja tinkturom od češnjaka, ali se toga baš ne pridržavam budući da kosu uglavnom perem rano ujutro i sušim prirodno -morala bih zbilja rano ustati! Što se tiče soka od mrkve, znam njegove dobrobiti jer sam ga nakon prelaska na sirovo zbilja puno pila, a sada bih isto trebala jer imam malih problema s kalcijem, nadam se da ću se prisiliti, a i ti Mnkar, možda bismo si mogle biti podrška?
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor

Broj poruka: 178
Godina: 47
Zaposlenje: samo za praznike i feste(florist)
hobi: crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa: 11.03.2009

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Sre Apr 21, 2010 8:30 am

Sve kupusnjace su pune kalcija+ sezam+ svakodnevno izlaganje suncu desetak minuta cjele godine.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Sre Apr 21, 2010 8:35 am

Eni, sto se tice kose , ja sam mislila da ce sirova ishrana sve probleme resiti, jer sam tako citala da svi na ovoj ishrani imaju odlicnu kosu. Posto mi se jos nije popravila kosa, izbacila sam iz upotrebe industrijske sampone i koristim samo prirodne. Nedavno sam kupila u prodavnici zdrave hrane sampon od arganovog ulja uvezen iz Maroka, gde to ulje Berberi dobijaju na starinski nacin. Sampon je divan , kosa je kao svila , a sto se tice opadanja, mislim da mi , mozda treba vise vremena na sirovom !?
Ne pises koliko si sargarepinog soka pila dnevno , a Norman Walker kaze da je pola litre na dan minimum da bi se pokazali pozitivni rezultati. Ja kad pijem , to obicno bude 1 casa tj. 250 gr. Resila sam da pocnem svakog dana da ga cedim uvece jer tada mi je nekako najlakse da operem sokovnik , dok preko dana me mrzi da to radim , pa mi je posle teze da ga operem.
I ja sam lencina , ne volim da perem sudove.
Slazem se da budemo podrska jedna drugoj, hajde da krenemo od danas i razmenjujemo iskustva! Slazes li se?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Čet Apr 22, 2010 1:33 pm

Eni, ja od juce pijem sok od sargarepe, doista samo jednu casu dnevno -250 gr. Walker kaze da je minimalna kolicina za jedan dan pola litre da bi se videli korisni efekti !
Da li si ti pocela da pijes?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik

Broj poruka: 1733
Godina: 52
Zaposlenje: Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa: 21.10.2007

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Čet Apr 22, 2010 6:32 pm

Jeli to neko isprobao ? Sa sargarepom se ne sme preterivati.
Ako primetite da vam koza postaje narandzasta, da znate od cega je.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin

Broj poruka: 571
Godina: 43
Zaposlenje: planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa: 22.01.2007

PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Čet Apr 22, 2010 7:18 pm

To je samo pigment iz mrkve , Branko....nije to nista lose.
A ti pigmenti su bogom dani po nas ionako.
Nazad na vrh Ići dole

Prijesna hrana i mrsavljenje

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći

Similar topics

-
» Druga kuca i hrana.

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-