Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
sirove keks kafa puding tofu proso jogurt sirova piramida sremusa namaz majonez free Knjige vegane kakao avokado indijskih sladoled maslacka vegetarijanci oraha kopriva recepti šargarepa tikvice
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 27 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 27 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Prijesna hrana i mrsavljenje

Ići dole 
+10
lexy
dragana.kospic
gordanak
Branko
pomidora
mnkar
eni
rawman
zelika
bilja
14 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
bilja
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 25.05.2008

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeNed Feb 21, 2010 3:28 pm

Prvo da vas sve pozdravim.
Nova sam na forumu , mada me prijesna hrana zanima vec duze vremena.
Zanima me zbog toga sto zelim da popravim zdravlje. Imala sam jedan duzi period problema sa strahom i to mi je prilicno urusilo imunitet. Dok sam pronasla metodu koja bez lijekova lijeci fobije i anksioznost stradalo je tijelo.
Nemam neku konkretnu bolest , ali recimo sinusi su mi nikakvi pa otuda i ceste prehlade. Probava isto lose funkcionise. Gotovo uvijek manjak enegije.
Citala sam Normana Walkera i nekako mi se cini da bih na njegov nacin mogla da dodjem do stanja dobrog zdravlja. Puna energije, dobra koncentracija i sl.
Vjerovatno bih vec davno presla na prijesnu hranu ali se plasim mrsavljenja. Gotovo uvijek sam mrsava a u jednom momentu sam imala i 43 kg. Sada imam 53 i ne bih bas voljela da jos jednom u zivotu dodjem na 43. Moja kolegica je prema knjizi Ernesta Gintera pocela da koristi prijesnu hranu i bas je omrsavila i sada vise ne moze da vrati svoju kilazu.

Pitanje za vas iskusne je da li se moze jesti sirovo a da se ne mrsavi ?
Nesto mi bas ne odgovaraju objasnjenja tipa organizam se cisti pa je to zato.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeNed Feb 21, 2010 4:20 pm

pozdravi biljo i dobro dosla
ako si citala gintera sjetices se da je on na jednom mjestu napomenuo da je svako stanje u pravo nezdrave zlijezde sa unutrasnjim lucenjem...naravno misli na hormone
sto ce reci i tvoja prekomjerna mrsavost i moja prekomjerna "popunjenost" su znak loseg funkcioniranja organizma....sirova hrana bi trebala da ti uravnotezi hormone i dovede te do tvoje idealne tezine kroz odgovarajuce vrijeme
nasa clanica eni (takodje je clanica luninog sajta "sirova hrana" -pogledaj njene postove tamo) kaze da je ona svoju mrsavost dovela pod kontrolu kad je pocela da unosi vecu kolicinu zelenih kasastih sokova ili ti smoothija
u principu mozes vise hrane da miksas i time unosis vise kalorija ili da jedes vise orasastog voca ili avokada i slicno
pozdravi
Nazad na vrh Ići dole
rawman
devoted2raw
devoted2raw
rawman


Broj poruka : 100
Lokacija : beograd
Datum upisa : 07.03.2010

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeNed Apr 11, 2010 4:59 am

Biljo, morate da jedete dovoljno kalorija. Kalorije imate u voću. Pogledajte moju temu 80/10-10 diet na ovom forumu, da se ne bih ponavljao. Suština je u za obične ljude "nenormalnoj" količini voća ( recimo sve ovo za jedan dan: 15 pomorandži, 15-20 banana, 10-15 urmi). Od šećera koji vam udari u glavu od ovolikog voća ćete živnuti i to morate da iskoristite za veoma aktivan sport: trčanje, sklekovi, skakanje uz muziku, šta god, samo da ste hiperaktivni i da se razmrdate! Sport + šećer iz voća daju povećanje telesne mase, razvijanje mišića i još veći apetit, tako da možete uskoro da pređete i na 20 pomorandži i 30 banana dnevno. (oko 4000 kalorija, uz koje nema šanse da smršate).

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Apr 15, 2010 12:06 pm

Da, za mene je zbilja istina da dok nisam otkrila zelne kašaste sokove (ZKsokiće kako ih volim zvati) stalno sam mršavjela, to je išlo do toga da su me svi počeli ispitivati jesam li bolesna. Važno je i uzeti određenu količinu orašastih plodova jer su masni i ne bi trebalo biti problema s težinom! Ali težina nije toliko bitna, bolje je to što se čovjek fantastično osjeća, poveća se izdržljivost, dobra volja i fizički izgled!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Apr 16, 2010 11:13 am

U pravu si Eni, najvaznije je da se mi osecamo fantasticno, poletno, puni energije i poleta! Ja sam visoka 165cm i teska 50 kg. posle skoro 7 meseci na sirovom 100% i zelim da mi ta tezina ostane stalno , jedino da ojacam misice vezbama i bice super.
Jedino mi je cudno sto sam se malo "zbrckala " u licu , pa ispada da sam se postarila na sirovoj hrani. Posto sam u svim knjigama citala da se svi ljudi na sirovom 100% podmlade za 10 i vise godina , nadam se da cu i ja doziveti tu transformaciju!!!
Da li je tvoje iskustvo slicno ili ne ; procitala sam da si vec 3 godine na ovoj ishrani!?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Apr 16, 2010 11:16 am

Meni se isto čini da izgledam starije u licu, ali u tijelu bolje! Ne znam zašto je to, možda ćemo izgledati malo onako bezvremenski kada budemo starije!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Apr 16, 2010 11:42 am

Eni,
ne znam koliko ti imas godina , ja imam 56! Vreme je da pocnem da se podmladjujem, he , he , he ...
Ako si citala knjige Viktorije Boutenko , ona kaze da je vrlo brzo posle prelaska na 100% sirovu hranu , bukvalno ,svakog dana trcala na ogledalo i gledala kako joj se bore brisu sa lica!
Podmladila se ona i njen muz , cak je njegova kosa , inace proseda, sva potamnila i izgledala kao kad je bio mlad!
Meni se cini da se sve tako lepe stvari desavaju drugima , a nikad meni!? Ti bi , posle 3 godine na sirovom morala da imas fantastican ten. Da negde ne gresimo u kombinacijama hrane???
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 9:21 am

Moj ten je zbilja lijep, inače sam imala dosta onih "flekica" na licu-šareno lice- i to mi se dosta popravilo, imam tamniju kosu negoli prije, ali mi je vrat stariji (možda i zato jer sam dosta mršava). U stvari, prilično sam zadovoljna svojim izgledom. To što sam ovoliko dugo na sirovom zahvaljujem upravo tome što sam shvatila da mi je ovo zbilja optimalna hrana! Mislim da bih trebala piti više soka od mrkve, on čini čuda za zdravlje, samo mi je malo lijeno cijediti ga i prati sokovnik.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeUto Apr 20, 2010 11:21 am

Ja se nadam da ce se i moj ten popraviti , a da za to treba vremena i strpljenja. Ja nemam problema sa necistom kozom, samo sam dobila neke nove bore koje nisam imala dok sam bila svastojed i imala 62 kg. umesto sadasnjih 50kg. Tako da sada izgledam starije nego pre , sto je u suprotnosti sa svime sto sam citala u knjigama o ovoj temi!?
Jos uvek mi se kosa nije popravila , opada i dalje ( godinama ranije mi je stalno opadala i obnavljala se ali je, generalno slabila sve vise i vise). Mozda je to neki veci problem kod moje kose i treba , shodno tome vise vremena za njen oporavak!?
Za sargarepin sok sam citala kod Normana Walkera; on kaze da treba svakog dana popiti minimum pola litre tog soka , koliko je on koristan za organizam. I ja ga neredovno pijem iz istog razloga kao ti , Eni.
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeSre Apr 21, 2010 6:34 am

I ja sam imala jedno vrijeme prilično problema s opadanjem kose, onda su mi preporučile cure s foruma da počmem ispirati kosu jabučnim octom, poslušala sam i zbilja se dosta popravilo. Ne znam sada je li to povezano, još su preporučile i mazanje 15-ak minuta prije pranja tinkturom od češnjaka, ali se toga baš ne pridržavam budući da kosu uglavnom perem rano ujutro i sušim prirodno -morala bih zbilja rano ustati! Što se tiče soka od mrkve, znam njegove dobrobiti jer sam ga nakon prelaska na sirovo zbilja puno pila, a sada bih isto trebala jer imam malih problema s kalcijem, nadam se da ću se prisiliti, a i ti Mnkar, možda bismo si mogle biti podrška?
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeSre Apr 21, 2010 7:30 am

Sve kupusnjace su pune kalcija+ sezam+ svakodnevno izlaganje suncu desetak minuta cjele godine.
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeSre Apr 21, 2010 7:35 am

Eni, sto se tice kose , ja sam mislila da ce sirova ishrana sve probleme resiti, jer sam tako citala da svi na ovoj ishrani imaju odlicnu kosu. Posto mi se jos nije popravila kosa, izbacila sam iz upotrebe industrijske sampone i koristim samo prirodne. Nedavno sam kupila u prodavnici zdrave hrane sampon od arganovog ulja uvezen iz Maroka, gde to ulje Berberi dobijaju na starinski nacin. Sampon je divan , kosa je kao svila , a sto se tice opadanja, mislim da mi , mozda treba vise vremena na sirovom !?
Ne pises koliko si sargarepinog soka pila dnevno , a Norman Walker kaze da je pola litre na dan minimum da bi se pokazali pozitivni rezultati. Ja kad pijem , to obicno bude 1 casa tj. 250 gr. Resila sam da pocnem svakog dana da ga cedim uvece jer tada mi je nekako najlakse da operem sokovnik , dok preko dana me mrzi da to radim , pa mi je posle teze da ga operem.
I ja sam lencina , ne volim da perem sudove.
Slazem se da budemo podrska jedna drugoj, hajde da krenemo od danas i razmenjujemo iskustva! Slazes li se?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 12:33 pm

Eni, ja od juce pijem sok od sargarepe, doista samo jednu casu dnevno -250 gr. Walker kaze da je minimalna kolicina za jedan dan pola litre da bi se videli korisni efekti !
Da li si ti pocela da pijes?
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 5:32 pm

Jeli to neko isprobao ? Sa sargarepom se ne sme preterivati.
Ako primetite da vam koza postaje narandzasta, da znate od cega je.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 6:18 pm

To je samo pigment iz mrkve , Branko....nije to nista lose.
A ti pigmenti su bogom dani po nas ionako.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 8:02 pm

Branko, ne brini . Ako si citao knjige dr. Normana Walkera koji je ziveo 116 godina na 100% sirovoj hrani , seti se sta on pise o koristi koje imamo od sargarepinog soka. Prakticno se "dovede u red" celi organizam ; najbolji cistac jetre, jer je podstice da pocne da se oslobadja svih nagomilanih otrova , koje ponekad ne stigne da sve izbaci prirodnim putem , pa se eliminacija vrsi i kroz kozu koja tada privremeno poprima blago narandzastu boju , ali to vremenom prodje i onda se osoba podmladi i dobije mnogo lepsi ten nego sto je imala! Pisao je da je on tako danima jurcao po gradu zuckastog tena, da su njegovi prijatelji doktori mislili da ima zuticu i zvali ga da dodje u bolnicu na pregled, a on se samo smejao na to . Ta boja je nestala , a on je sargarepinim sokom revitalizovao i podmladio celi organizam . Stavise, on pise da bi svaka osoba na svetu trebalo da svakog dana popije minimum pola litre ovog soka, u prvom redu vozaci , sportisti, radnici, deca ( normalno ne tu kolicinu, zavisno od svakog pojedinog uzrasta). On je utvrdio, na osnovu dugogodisnjih istrazivanja da sok od sargarepe pomaze kod skoro svake bolesti!
Ipak, znam da to necu raditi svakog dana , jer mi posle nekoliko dana postane dosadno stalno prati sokovnik!?, kad sam lenja za to .
Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 8:25 pm

Ne brine me zuta boja koze kod pijenja sargarepinog soka vec nesto drugo- CODEX ALIMENTARIUS!
Juce sam procitala na internetu da su svetski mocnici planirali da to uvedu kao obavezno u sve zemlje Evrope, posto im nije uspelo u Americi , i da je to trebalo da zazivi krajem 2009 god. Da li su uspeli , ne znam!?
Koliko sam ja razumela , to je monstruozni plan medjunarodne oligarhije o kontroli hrane, adititiva i svega ostalog sto se tice ishrane , koja ce se vrsiti iz jednog centra , a glavno je da ce sva hrana biti modifikovana , potiskuje se organska proizvodnja, uvode se pravila za povecanjem propisane kolicine pesticida i drugih otrova u namirnicama , obavezno ozracivanje voca i povrca , posebno onog koje se transportuje na duze , i jos toliko toga da se meni "digla kosa na glavi " od uzasa!!!
Mozda bi ovo mogla biti nova tema na ovom forumu , jer se inace preporucuje da ljudi obaveste jedni druge o ovom planu tako da se svi upoznamo sa tim i da branimo pravo da mozemo slobodno odlucivati o svom zdravlju.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Apr 23, 2010 4:15 am

mnkar ::
Branko, ne brini . Ako si citao knjige dr. Normana Walkera koji je ziveo 116 godina na 100% sirovoj hrani , seti se sta on pise o koristi koje imamo od sargarepinog soka.

Ja verujem u staro pravilo : UMERENOST.
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Apr 23, 2010 6:20 am

Slažem se da je umerenost najbolji recept. Svako treba da "posluša" svoj organizam.
Navodite stalno neke dugovečne ljude kao primer...
Moram da vam kažem da i mi ne zaostajemo za tim svetski poznatim "matorcima".
Moje obe pra bake su živele 97 i 98 godina. Jedan deda 92, drugi 91. A baka mi je umrla pre dve godine u 96 godini... A u porodici imamo nasledni dijabetes!
Eto sve se može.
Jedno im je zajedničko. U poslednjih 20-tak godina života nisu jeli meso. Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePet Apr 23, 2010 9:31 am

Slazem se sa Brankom i Gordanak da je umerenost najbolji recept. Ali, kako "prepoznati " tu potrebnu umerenost u svemu sto pojedemo tokom jednog dana . Mozda mi ne prija nesto sto sam , mozda pojela nedovoljno ili previse, a sama ne znam koja je to optimalna kolicina!? Neko kaze da treba jesti dok se potpuno ne zasitimo, drugi kazu da treba jesti samo malo , jer je sirova hrana punovredna hrana , neko kaze da treba piti vise sokova nego jesti cvrstu hranu , drugi kazu..., i tako u krug!
Ja , posle 7 meseci na sirovoj 100% hrani vidim da u mnogo cemu gresim , jer je prosto nemoguce da jos ne mogu da izlecim krvni pritisak . Pokusavam sve i svasta , nesto odbacujem, drugo usvajam , pokusavam da pronadjem taj optimalni sastav i kolicinu hrane koja je najzdravija za mene i koja bi mi resila zdravstvene probleme.
Gordanak, svaka cast na dugovecnosti tvojih deda i baka ! Odlicni nasledni geni i , kako pises, redukovana ishrana -bez mesa kao glavnog neprijatelja naseg zdravlja.
U mojoj porodici ima raznih opakih naslednih bolesti i svi rodjaci su ziveli relativno kratko ( najduze je ziveo jedan moj pradeda-87godina). Koliko znam , niko od njih nije bio umeren u ishrani Ja sam prihvatila sirovu ishranu da bih pobegla od tog nasledja i evo, jos lutam i trazim ono sto ce biti najbolje za mene.
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePon Apr 26, 2010 7:39 am

I ja se slažem da je dobro biti umjeren, iako je to najteže. Što se tiče vegetarijanstva, budući da sam dugo bila vegetarijanac, ali mogu reći grozan vegetarijanac, strašno sam protiv vegetarijanstva. Mislim da je za mene to bio najgori period prehrane koji je uopće moguć. Ne bih željala da se to shvati kao kritika vegetarijancima, to je samo moje iskustvo koje me dovelo u prilično loše stanje, zbog velikog neznanja o onome što nas istinski hrani!
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimePon Apr 26, 2010 6:42 pm

Sta ti je bila ishrana u doba vegetarijanstva koja te dovela u tako lose stanje?
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeUto Apr 27, 2010 11:16 am

Puno ugljikohidrata iz žitarica-dakle kruh, sve dobro prerađeno i kolači! Nadam se da se ostali vegetarijanci ipak hrane puno bolje!
Nazad na vrh Ići dole
dragana.kospic
novi član
novi član
dragana.kospic


Broj poruka : 5
Godina : 58
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : penzioner
hobi : racunari
Datum upisa : 03.06.2010

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeČet Jun 03, 2010 4:30 pm

Pozdrav svima.Iz licnog iskustva mogu da kazem da sam izgubila 5 kg za 14 dana. Osecam se tako lagano.Posto imam jos viska, javljam se kad doteram liniju kako treba.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitimeSub Jun 05, 2010 11:05 pm

Zdravo Dragana.Kospic,
drago mi je sto se lepo osecas . Podsetila sam se svojih pocetaka i kako sam bila srecna i lagana kad sam , skoro neosetno, izgubila visak kilograma. Ja sam 8 meseci na sirovoj hrani , imala sam 62 kg , a sada imam 50kg. Svi mi kazu da sam premrsava, a ja se divno osecam i ne hajem za njihove komentare.
Da li si i ti na sirovoj 100% ishrani ili ne ?
Srdacan pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prijesna hrana i mrsavljenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Prijesna hrana i mrsavljenje   Prijesna hrana i mrsavljenje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prijesna hrana i mrsavljenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Mrsavljenje uz muziku
» Organska hrana
» hrana za mozak
» Genetski modifikovana hrana

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: