Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
majonez vegetarijanci kopriva sirova sladoled tofu piramida indijskih jogurt maslacka kafa šargarepa vegane proso Knjige sremusa avokado free tikvice recepti keks namaz oraha kakao puding sirove
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 13 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 13 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Genetski modifikovana hrana

Ići dole 
+5
sinisa
aleksandra vreco
anasana
Branko
Olivera
9 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 11, 2010 2:15 pm

Da li nam se sprema takva pošast? O da, svakako! kažu da će se ovog leta usvajati zakon. Blic je pisao o tome da u Zemun polju postoje ogledna polja za GMO kukuruz. Šta znači genetska modifikacija i zašto se toliko radi na prihvatanju ideje da je korisna, neophodna i da će pomoći čovečanstvu da pobedi glad? Pogledajte obavezno

Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 11, 2010 4:02 pm

Strasno je na sta su ljudi sve spremni samo da zarade !
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 9:22 am

Internetom kruzi peticija protiv genetski modifikovane hrane. Dok mi je radio imejl, potpisala sam se.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
aleksandra vreco
Član
Član
aleksandra vreco


Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : Nis
Zaposlenje : farmaceutski tehnicar
Datum upisa : 08.04.2010

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 1:07 pm

Na zemlji ima dovoljno obradive povrsine da niko ne bude gladan, ali to nekima ne odgovara, pa izazivaju nestasice hrane. Zatim izmisljaju navodna resenja, koja ce ustvari samo pogorsati situaciju.
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 1:35 pm

Sve ovo je naša bliska budućnost. Verovatno kako je već navedeno i u našim institutima se proizvodi GMO seme i rasad. Soja je već odavno ušla, sad će kukuruz pa tako redom. Još to nije strašno kad budemo usli u EU 2012-te MORAĆEMO da prihvatimo te standarde i proizvodimo ono što nam oni odrede. Krompir za čips se uvozi iz grčke zašto? Zato što su svi iste velišine i loptastog oblika tako da mašine mogu da ga oljušte i iseckaju na jednake "listiće", to što je taj krompir GMO manje je važno. Šta mi tu možemo osim samo da posmatramo, svaki pokušaj aktivnosti može da nas udari po glavi. Kao što reče ova devojka "UPOTREBI I BACI". Nažalost je tako. To znam iz ličnog iskustva i javno pisati o ovakvim temama je opsanije nego pisati o narkoticima.
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 10:15 pm

Da, strasno je to sve sto je sinisa napisao, a i sto ostali znaju, ubedjena sam da vec jako dugo jedemo ko zna sta, nisam tako dobro informisana kao vi ostali, ali sam svesna da se mnogo toga loseg desava bez naseg znanja.
Ne zelim da budem negativna, ali sumnjam u sve, pitam se da li je uopste moguce odgajiti nesto zdravo ?!
Kako? Gde? Da li i seme u sebi nosi tu genetsku modifikaciju ? Dzabe onda briga o biljci , neprskanju otrovnim sredstvima i sl. !!!
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 8:24 am

Zato Aleksandra i ja sadimo organsko seme koje smo dobili iz Kanade, treba čuvati svoje seme za sledeću sezonu, eto to je jedini način.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 9:51 am

Citat :
Na zemlji ima dovoljno obradive povrsine da niko ne bude gladan, ali to nekima ne odgovara, pa izazivaju nestasice hrane. Zatim izmisljaju navodna resenja, koja ce ustvari samo pogorsati situaciju.


Tacno cula sam da se sada proizvodi hrane za 12milijardi ljudi, ali da zbog cene i halapljivih bogatasa namerno se izaziva glad u svetu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 5:30 pm

Mozda si cula da bi se MOGLO proizvoditi hrane za 12 milijardi ljudi.
Ima i sada hrane dovoljno, samo se negde baca, neki se prejedaju pa su gojazni, a neki umiru od gladi.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeUto Jun 15, 2010 10:24 am

I ja smatram da ima dovoljno hrane, ali Amer jede preko 3000kcal dnevno a Indijac 1500kcal. a optimalno je između. naravno da siromašne zemlje nemaju, jer se njihove njive obrađuju za ishranu goveda, svinja...na zapadu a deca "trećeg sveta" ostaju gladna. Takođe se krče šume na Haitiju, u Africi, u Indiji da bi se napravila nova ispaša, kkao bi Ameri i ostali žvakali Super Size MacDonalds.. bole njih što su deca gladna. GM hrana je izgovor, a zbog nje su Ameri kao programirani, glupi i poslušni.
primer:prodavac karata na ulazu u luna park u San Francisku stoji na ulazu i pita ga moj brat, izvinite, do kad radi park? a on ga zabezeknuto pogleda! Molim? Do kad radi park? Ne znam. Ja samo prodajem karte, mene dovezu i odvezu u određeno vreme (a i to vreme nije znao!!!) . kao programirani su,svako radi svoj posao, slobodnog vremena je malo, troše ga na TV, gledaju reklame za šoping, onda troše, pa opet na posao. Eto to je GM hrana, od čoveka do idiota. na žalost..sve više dolazi kod nas na velika vrata..posebno kad uđemo u EU biće welcome GMO.
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeSre Jun 16, 2010 3:47 am

Genetski poboljšana pastrmka



Vesti Glasa Amerike Utorak, 15 Jun 2010 Genetski modifikovana hrana Genetically+Modified+Rainbow+Trout

Obična (gore) i genetski modifikovana pastrmka

Dve pastrmke istog uzrasta i odrasle u istom ribnjaku znatno se razlikuju po veličini jer je ona veća genetski izmenjena. Eksperimentom rukovodi profesor Univerziteta države Rod ajlend, Teri Bredli.
"Mišićno tkivo je znatno uvećano, a ovo je primerak za priplod. Kod ribe na dnu vidi se da nema istu mišićnu masu. Ove ribe imaju oko 20 odsto veće mišiće nego standardne ribe," kaže profesor Bredli.
Genetski modifikovana hrana Terry+Bradley+University+of+Rhode+Island1
AP

Dr. Teri Bredli, Univerzitet države Rod ajlend


Tokom poslednjih 20 godina doktor Bredli je sproveo 20 hiljada eksperimenata na jajima pastrmki nastojeći da ublaži dejstvo jednog proteina u njihovom DNK koji ograničava rast mišića.
"Svaki od ovih kružića je jaje u koje mikropumpa ubrizga 5 nanolitara DNK, što se vidi kao tačkica unutar jajeta, obeležena zelenom bojom kako bismo je prepoznali," kaže profesor Bredli.
U običnim pastrmkama genetski kontrolisani protein miostatin ograničava njihov rast. Doktor Bredli kaže da promena gena koji luči miostatin dovodi do povećanja mišićne mase.
"U svako jajašce ubrizgavamo malo izmenjenog DNK. Uz malo sreće, jedan njegov deo ulazi u sastav genoma embriona, koji se zatim razvija u normalnu ribu".
Od više hiljada jaja sa modifikovanim DNK do sada se razvilo samo oko 300 riba sa novim genom. Ali kroz nekoliko godina, ove veće i izdašnije ribe mogle bi da se nađu u prodavnicama. Dr. Bredli kaže da je cilj povećanje efikasnosti akvakulture.
"Na primer, sada je za kilogram ribe potrebno potrošiti kilogram i 200 grama hrane, dok se mi nadamo da će za kilogram ribe biti dovoljan kilogram hrane".
Mark Mirando je funkcioner Nacionalnog instituta za hranu i poljoprivredu, ogranka američkog Sekretarijata za poljoprivredu.
"Svrha proučavanja rasta mišića je najpre efikasnija i održivija proizvodnja ribljeg mesa, odnosno proizvodnja jestivog mesa uz manje troškova, manju potrošnju energije, manje hrane i manje rada", rekao je Mirando.
Genetski modifikovana hrana Mark+Mirando+National+Institute+for+Food+and+Agriculture
AP

Mark Mirando, funkcioner američkog Nacionalnog instituta za hranu i poljoprivredu


U ribnjacima u svetu najčešće se odgajaju som i tilapija, ali losos i pastrmka stiču sve veću popularnost. Sekretarijat za poljoprivredu kaže da je u poslednjih 20 godina vrednost proizvodnje u ribnjacima u Americi porasla na gotovo milijardu dolara, uglavnom zbog veće potražnje i zbog ograničenja na ulov divljih riba. Mirando kaže da je drugi razlog porast broja stanovnika.
"Potražnja za morskom hranom u Americi i svetu rapidno raste, dok se sposobnost okeana da zadovolji tu potražnju smanjuje", kaže on.
Mirando odbacuje zabrinutosti u vezi sa genetski modifikovanom hranom ističući da su ljudi tokom vekova izmenili mnoge biljke i životinje putem selektivnog uzgajanja. Najočigledniji primer su psi, koji se sada razlikuju po veličini i drugim osobinama od čiuaue do danske doge.

Strašno! Šta pistai mislim da je svaki komentar suvišan.
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 6:48 am

To je vrsta samoprozvana čovek... Imam običaj da kažem: dok ne evoluiramo u nešto kvalitativno drugačije, ovoj planeti nema spasa (od nas).
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 11:00 am

Citat :
Mozda si cula da bi se MOGLO proizvoditi hrane za 12 milijardi ljudi.
Ima
i sada hrane dovoljno, samo se negde baca, neki se prejedaju pa su
gojazni, a neki umiru od gladi.

Ama bas su rekli da se u razvijenim zemljama proizvodi bas toliko hrane za 12milijarde.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 1:11 pm

Al ne daju oni siromašnima..koje su oni i stvorili..ma daj Ameri imaju po 200 kg. Šta će im toliko hrane? zašto kolju tolike životinje..tamo je deviza radi, jedi, troši.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:10 pm

anasana ::
Citat :
Mozda si cula da bi se MOGLO proizvoditi hrane za 12 milijardi ljudi.
Ima
i sada hrane dovoljno, samo se negde baca, neki se prejedaju pa su
gojazni, a neki umiru od gladi.

Ama bas su rekli da se u razvijenim zemljama proizvodi bas toliko hrane za 12milijarde.

Pa sta rade sa tom hranom ?
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:24 pm

Hrana se baca i kad je bace zaljevaju je klorom da je nitko ne moze iskoristiti ( a bjede sve vise). Nemoralno je sto se dogada!
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 8:46 pm

Znaci njivu uzoru,nadjubre, poseju, prskaju protiv korova, pokupe plodove i onda ih bace i pospu hlorom ???

U cemu je poenta, ko to finansira ? Zasto onda jednostavno ne poseju nista, znas li koliko kosta da se proizvede neka hrana ?

Inace kad kazete "hrana za 12 milijardi ljudi" sta pod "hrana" podrazumevate ? Jel tu spada i meso, mleko, voce i sl. ? Koju to hranu bacaju ?
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 9:17 pm

Ovdje se baca voce i povrce i zaljeva klorom. Ovdje gdje zivim najveca je platforma za uvoz voca i povrca, a i za izvoz u Evropi. Kad voce i povrce stigne radi se selekcija, jer postoje odredene Evropske norme. Voce i povrce ne smije biti zrelo, moraju imati standardiziranu velicinu, ne smiju biti nimalo osteceni, articoke moraju imati propisanu duzinu peteljke (15cm), krumpir ne smije biti prevelik, niti premal... Sve sto nije po standardu se baca i zaljeva klorom, jer ne moze izdrzati daljnji transport ili nije dovoljno privlacno. U Engleskoj imaju jednu vrstu mlijecnih krava i kad se otele telice ubivaju ih i njihove leseve preraduju u hranu za pse. Odvratno. U Francuskoj vino se proljeva kad se proizvede vise od dozvoljene Evropske kote. Isti je slucaj i sa psenicom kukuruzom itd. Postoje kote i za ribu. U Hrvatskoj ne smijes pokloniti stari kruh koji ti ostane u pekari, inace si novcano kaznjen. Ima slucaj pekara u Zagrebu koji je poklanjao kruh i kaznjen je masnom kaznom. Covjek je rekao da ce kruh i dalje poklanjati, jer je protivno njegovom uvjerenju da baca kruh.
Primjera ima svuda oko nas.

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimeČet Jun 17, 2010 9:57 pm

Strasno, gledala sam pre koju godinu neku stranu emisiju o krastavcima, ako nije prav i odredjene velicine, baca se, bilo mi je stvarno glupo, neki "ljudi" su skroz poludeli, a drugi su gladni.
Ja namerno jedem hleb od juce ili prekjuce, zato sto mi se svidja tako , a onaj pekar kojeg je pomidora spomenula je kaznjen sto je poklanjao stari hleb.
Ni ja ne volim da bacam hranu, samo izuzetno, ako se nesto pokvari. Umesto da tu hranu koja ne odgovara evropskim standardima prodaju jeftinije ili poklanjaju vise vole da je bace. Genetski modifikovana hrana Icon_evil Genetski modifikovana hrana Icon_mad
Meni stvarno nije vazno da je sve iste velicine, naprotiv, kad kupujem npr. luk, biram razlicit za razlicitu svrhu i manji i veci.
Poz i od mene Genetski modifikovana hrana Icon_cry
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 18, 2010 5:47 am

Ok, deo hrane se i baca, i mi u kuci nesto bacimo - ali to je mali deo. Znate li vi koliko hrane treba da se nahrani milijarda ljudi ?
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 18, 2010 6:50 am

Pa jedu Branko, Ameri imaju od 200 do 300kg po čoveku, pa ti vidi, našim Sremcima bi dobro došli za čvarke:)))))
Nazad na vrh Ići dole
pomidora
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 178
Godina : 57
Lokacija : Francuska,Dalmacija
Zaposlenje : samo za praznike i feste(florist)
hobi : crtanje,slikanje,citanje,sukulenti
Datum upisa : 11.03.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 18, 2010 8:25 am

Hrane se zivotinje za klanje, a dio zitarica se spaljuje ili na druge nacine unistava da bi se odrzala cjena.
Kad naucim stavljati fotografije snimit cu vocnjake ovdje kod mene. Zemlja jede breskve, nektarine, marelice, tresnje itd. Srce me boli kad vidim sve to, a cjene su astronomske u ducanima. Catalunja je najveci vocnjak Evrope.

Pozdrav


P.S. Ameri jedu suplju hranu bez vitamina i minerala. Stanice su im gladne osnovnih hranjivih tvari i zato zderu, nastojeci utaziti stanicnu glad. Problem je u intenzivnoj proizvodnji i mono kulturama na iscrpljenoj i zatrovanoj zemlji. Taj trend polako ali sigurno dolazi i u Evropu.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 18, 2010 8:32 am

Da pa to je GMO koji će nam nametnuti Codex Alimentarius. prazna hrana bez vitamina, vlakana, minerala..
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 18, 2010 9:21 am

Citat :
Pa jedu Branko, Ameri imaju od 200 do 300kg po čoveku, pa ti vidi, našim
Sremcima bi dobro došli za čvarke:)))

Joj, imaju i preko 300kg.Bas povremeno gledam doktore za tezinu, koji tim "bucama" ugradjuju gastriticke bajpasove. Dolaze ljudi i sa 400kg. A glavna zvezda je neki americki meksikanac sa oko 500kg.

Ima u Americi ljudi koji vole i podrzavaju debele, cak se mrsavi zene tako debelim ljudima.

Bas je skoro na vestima bila neka zena koja za sada ima oko 150kg, i zeli da bude 500kg. Ona misli da to ne narusava njeno zdravlje i da je debljina savim normalna, a jedva se krece. A muz joj je mrsav i podrzava je u tome, jer voli tako debele zene.

Ma bacaju oni hranu i u more (koliko sam cula).
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitimePet Jun 18, 2010 9:41 am

Nek bacaju dok deca Afrike zbog njih gladuju..eh da je samo Afrike..
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Genetski modifikovana hrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Genetski modifikovana hrana   Genetski modifikovana hrana Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Genetski modifikovana hrana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Organska hrana
» hrana za mozak
» Prijesna hrana i mrsavljenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Zanimljivosti-
Skoči na: