Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
maslacka kakao šargarepa tofu proso oraha vegane kopriva recepti sladoled sirove majonez keks Knjige vegetarijanci kafa namaz indijskih sremusa sirova tikvice avokado free piramida puding jogurt
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 16 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 16 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 potrbni saveti novajliji....

Ići dole 
+2
Branko
milica03
6 posters
AutorPoruka
milica03
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 08.04.2013

potrbni saveti novajliji.... Empty
PočaljiNaslov: potrbni saveti novajliji....   potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePon Apr 08, 2013 11:50 am

Pozdrav svima

par nedelja sam na sirovoj hrani. Inspirisala me je knjiga Viktorije Butenko I vec posle prvih poglavlja odlucila sam pokusati. Iako mi jos uvek nedostaje ‘zabranjena’ hrana moram priznati da mom telu itekako prija ovaj nacin ishrane: smrsala sam, imam vise energije, nestale su vrtoglavice, osecam se lakse I bolje sam raspolozena. Imam nekoliko pitanja…

1.Kako kombinovati hranu? Znam da ne treba mesati voce I povrce, sme li se kombinovati razlicito povrce? Sta je sa grickanjem izmedju obroka? Mislila sam napraviti dnevno 4 obroka: 2 od povrca, 1 od voca I 1 od jezgrastog voca; sta jesti za dorucak, sta za rucak a sta za veceru?

2. Gde kupovati hranu, u supermarketu ili na pijaci?

3. Sta kupiti od opreme? Posto trenutno ne mogu priustiti sve sto treba, planirala sam uzeti samo blender da bih mogla praviti zeleni kasasti sok. Medjutim, zabrinula me je Viktorijina tvrdnja da od zelenih sokova mozemo imati koristi samo ako koristimo blender velike snage poput Vitamix-a, odnosno, da obicni blenderi ne mogu dobro samleti zelenis I probiti zid celija ceuloze. Znaci li to da nema vajde od kupovine obicnih jeftinih blendera od po 300-400W? Kako onda dobiti kvalitetan zeleni smoothie? Vidim da je zeleno povrce na 1.mestu u svakoj piramidi ishrane, kako pojesti sav taj zelenis?

4. Jedete li luk, I kako ga spremate? A pecurke? Da li smem piti zeleni caj?

5. Nekih godinu - godinu I po dana pre ove dijete hranila sam se vrlo nezdravo, uglavnom u pekari, kiosku, ili necim gotovim, iz kesice, jela sam dosta slatkisa I nimalo voca I povrca. Sve se to lose odrazilo na moj izgled I zdravlje. Kakve probleme bih mogla imati zbog ovako naglog prelaska na zdravu ishranu?

6. Da li smem da pijem mleko (ovo novo Imlekovo organsko)? Viktorija kaze da ne bi trebalo, ali sam primetila da mi se jako pije tokom ove dijete, iako nikad nisam volela ni pila mleko ranije. S obzirom na to kako sam se lose prethodno hranila, da li bi ovo mozda mogao biti znak da je mom telu potreban kalcijum I drugi hranljivi sastojci iz mleka?

7. Gde nabaviti potrbne biljke? Zivim blizu Zvezdarske sume ali iskreno pojma nemam kad se bere I kako neke od njih izgledaju…

8. kakav vam je ukus stare hrane nakon sto ste presli na sirovo? Pre nekoliko dana sam u gostima pojela nesto od te zabranjene hrane I veoma se iznenadila shvativsi da mi je posle svega nedelju dana dijete na sirovom koka kola postala gorka, hleb ima ukus kartona, od vegete me zabolela glava, a od svega sam se osecala kao da sam jela kamenje I da mi zeludac “gori”. Kakvi su vasi utisci? Bas me interesuje kakva bi mi sad bila cokolada ili testenina ali se ne usudjujem probati…

9.preporucite mi jos neku dobru knjigu na temu sirove I uopste zdrave israne…..

Zahvaljujem unapred na odgovorima…

Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

potrbni saveti novajliji.... Empty
PočaljiNaslov: Re: potrbni saveti novajliji....   potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeUto Apr 09, 2013 7:28 am

Ja nisam na sirovom, niti sam zagovornik tog nacina ishrane. Treba uzeti sirove hrane, to je neminovno, ali ne treba po mom misljenju da budemo opsednuti time.
Sto se kombinovanja hrane tice, mislim da imas ovde na forumu pisanja o tome. I tu ima razlicitih misljenja - koliko je pamtno uzdati se u necije misljenje i ziveti po njemu ?

Sto se blendera tice, to mi je bez veze. Zar ljudi nisu mogli zdravo da se hrane dok nije izmisljen blender ? Ako nam je neki zelenis prirodna hrana, onda je nas organizam sposoban da iz njega uzme sto mu je potrebno. Ok, nije lose napraviti mikseve, ukusne kombinacije, ali da je potrebna snaga da bi dosao do hranljivih materija, to ne verujem.
Sto se mleka tice, tek tu tvrdi sta ko hoce, imas raznih misljenja. Procitaj i na ovom forumu, pisano je o mleku dosta.

Polako. Informisi se sa raznih strana.

I naravno dobro dosla !
Nazad na vrh Ići dole
Milanche78
novi član
novi član



Broj poruka : 9
Datum upisa : 30.03.2013

potrbni saveti novajliji.... Empty
PočaljiNaslov: Re: potrbni saveti novajliji....   potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeSre Apr 10, 2013 9:11 pm

Ni ja svakako neću preći samo na sokove, voće i povrće, jer kod nas sa ovako lošim izborom hrane je to nemoguće, ako sam ne uzgajaš, ali, neke stvari bi svakako trebalo izbaciti, kažeš coca-cola!, nikada je nisam pio, dalje, mleko - izbaciti, vegetu i sl.
Nazad na vrh Ići dole
arija5
novi član
novi član
arija5


Broj poruka : 29
Datum upisa : 11.06.2012

potrbni saveti novajliji.... Empty
PočaljiNaslov: Re: potrbni saveti novajliji....   potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeSub Apr 13, 2013 3:25 pm

eee drugari cao! dali neko zna kako napraviti mleko od prosa?????? bila bih bas zahvalana ... Smile busy
Nazad na vrh Ići dole
St.Aleksandra
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.12.2012

potrbni saveti novajliji.... Empty
PočaljiNaslov: Re: potrbni saveti novajliji....   potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimeNed Apr 21, 2013 11:19 pm

Samo potopiš proso u vodu preko noći da dobro nabubri. Ujutro ispereš, izblendiraš sa malo vode, zatim dodaš još vode po ukusu i izblendiraš još malo. Ako ti je jak blender mislim da nećeš morati kroz gazu da ga filtriraš Smile
Nazad na vrh Ići dole
jelena1gol
novi član
novi član
jelena1gol


Broj poruka : 1
Datum upisa : 26.12.2014

potrbni saveti novajliji.... Empty
PočaljiNaslov: Re: potrbni saveti novajliji....   potrbni saveti novajliji.... Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm

jel se u raw prehrani koriste jaja ?? Question
i da li se može dehidrirati riba i puretina ??
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





potrbni saveti novajliji.... Empty
PočaljiNaslov: Re: potrbni saveti novajliji....   potrbni saveti novajliji.... Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
potrbni saveti novajliji....
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» korisni saveti...kako vi to radite...

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: