Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
tikvice majonez sirova tofu sremusa sladoled vegetarijanci free piramida recepti sirove Knjige oraha namaz vegane puding jogurt kakao proso kopriva šargarepa keks maslacka avokado indijskih kafa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?

Ići dole 
+19
drazen
Poslednji Skaut
dmitras
leptiric
anasana
ivanstar
mimihu
sifacca
TARA
milanvegan
dijana
nole
Luna
Helena
zanahoria
anett
Branko
Olivera
runner
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
AutorPoruka
leptiric
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 29.12.2009

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePon Jan 04, 2010 4:14 pm

zahvaljujem se na pomoći, ali ako sam dobro shvatila ovdje se radi o električnom stroju, a mene zanima gdje nabaviti onaj stroj što se okreće ručno (izgleda slično onom stroju za mljevenje mesa, oraha i sl...)
Nazad na vrh Ići dole
Poslednji Skaut
novi član
novi član



Broj poruka : 1
Datum upisa : 13.02.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Drveni avan   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSub Feb 13, 2010 4:33 pm

Drveni avan mozes da porucis na Kolibici.
Nazad na vrh Ići dole
drazen
Član
Član
drazen


Broj poruka : 87
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 18.07.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeUto Avg 17, 2010 4:05 pm

Proslo je godinu dana od zadnjeg posta u ovoj temi pa me interesuje kakav blender ili multipraktik da kupim posto vec imam Bosch seckalicu.
Magic Bulit je dobar i snazan ali i skup a drugar mi rece da je na buvljaku video onu kopiju i da ne uliva poverenje.
Koliko snage bi trebao da bude?
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 6:52 am

drazen ::
Proslo je godinu dana od zadnjeg posta u ovoj temi pa me interesuje kakav blender ili multipraktik da kupim posto vec imam Bosch seckalicu.
Magic Bulit je dobar i snazan ali i skup a drugar mi rece da je na buvljaku video onu kopiju i da ne uliva poverenje.
Koliko snage bi trebao da bude?
Bez obzira što je skupo predložila bih ti da kupiš među najboljim što se može naći jer se dugoročno isplati, pogotovo ako se namjeravaš duže vrijeme hraniti sirovojelski. Moj ti je prijedlog da kupiš blender Vitamix ili Blendtech. Jesu skupi (negdje između 500 i 600 €) ali se isplati jer zbilja možeš napraviti sve kašaste sokove, umake i usitniti što god te volja! Što se tiče sokovnika, ja imam Champion, platila sam ga nešto više od 400 €, jako je dobar, preporuča ga dr Walker, to je dakle hidraulični sokovnik. Problem je što moraš imati dosta snage da istisneš sok-kada praviš veću količinu. Mislim da je jako dobar sokovnik Vervita! Evo, toliko od mene, sretno s nabavkom aparata!
Nazad na vrh Ići dole
drazen
Član
Član
drazen


Broj poruka : 87
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 18.07.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 12:51 pm

eni ::
drazen ::
Proslo je godinu dana od zadnjeg posta u ovoj temi pa me interesuje kakav blender ili multipraktik da kupim posto vec imam Bosch seckalicu.
Magic Bulit je dobar i snazan ali i skup a drugar mi rece da je na buvljaku video onu kopiju i da ne uliva poverenje.
Koliko snage bi trebao da bude?
Bez obzira što je skupo predložila bih ti da kupiš među najboljim što se može naći jer se dugoročno isplati, pogotovo ako se namjeravaš duže vrijeme hraniti sirovojelski. Moj ti je prijedlog da kupiš blender Vitamix ili Blendtech. Jesu skupi (negdje između 500 i 600 €) ali se isplati jer zbilja možeš napraviti sve kašaste sokove, umake i usitniti što god te volja! Što se tiče sokovnika, ja imam Champion, platila sam ga nešto više od 400 €, jako je dobar, preporuča ga dr Walker, to je dakle hidraulični sokovnik. Problem je što moraš imati dosta snage da istisneš sok-kada praviš veću količinu. Mislim da je jako dobar sokovnik Vervita! Evo, toliko od mene, sretno s nabavkom aparata!

Sve je to odlicno sto mi predlazes ali meni treba neko prelazno resenje sokovnika i blendera dok polako ne kupim i ovakve aparate kojih i nema na nasem srpskom trzistu.

Da li je neko imao priliku da se sretne sa ovim multipraktikom?
http://www.tehnomanija.rs/katalog/bosch-multipraktik-mcm-5510.html
Cena mu je povoljna u odnosu na jacinu koju ima od 800w i za sta je sve namenjen, jedino sto nema sokovnik.
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 18, 2010 2:29 pm

Slobodno kupi to što si naumio služiće ti bar par godina. Jedino što ti nedostaje sokovnik i štapni mikser. Onda si kompletan. Ja imam mulineov "robot" koji ima sve iz 93-će ("dušu" mu vadim svaki dan i još radi). Sve mi radi samo mi je blender crko i nema više da se kupi, pa sam kupio bošov. Neverujem da danas prave tako kvalitetne mašine kao nekad ali to je što je. Jedino profesionalne mašine imaju dobar kvalitet ali su preskupe za nas za sada. Inače kod secka je bolji onaj koji ima dva reda noževa. Pre godinu dana ga je bilo u metrou i na sreću dograbih jedan. Kasnije više nisam video da su ih dobijali.
Nazad na vrh Ići dole
drazen
Član
Član
drazen


Broj poruka : 87
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 18.07.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeUto Avg 24, 2010 8:14 am

Odlucio sam se za ovaj aparat
http://www.tehnomanija.rs/katalog/ariete-multipraktik-420.html
i nisam se pokajao. Uspeo sam da ga kupim za 4860 din (47evra). jer su davali 10% popusta 20.08.
Jak je, vrlo solidno uradjen i lep.
Sad samo da naucim da pripremam hranu i bice sve u redu. Smile
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSre Avg 25, 2010 12:55 pm

Opa! Drazene, je li ovo ukradeno iz Enterprajza??? kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_biggrin
U zdravlju ga koristio, bas je lep!
I, htedoh da ti napisem (pa nikako da to i da uradim) - svaka cast za izbor muzike.
Nazad na vrh Ići dole
drazen
Član
Član
drazen


Broj poruka : 87
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 18.07.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeSre Sep 01, 2010 3:13 pm

dmitras ::
Opa! Drazene, je li ovo ukradeno iz Enterprajza??? kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_biggrin
U zdravlju ga koristio, bas je lep!
I, htedoh da ti napisem (pa nikako da to i da uradim) - svaka cast za izbor muzike.

Mislim da sam napravio pravi potez sa ovim uredjajem. Jedino sto je sokovnik manji i nema posebnu posudu sa pulpom. Ali za takav dizajn i tako povoljnu cenu ovako jakog aparata treba se i zrtvovati.

Jedino mi preostaje da nabavim dehidrator i da budem komplet opremljen. Probao sam u sporetu da pravim raw krekere ali mi je trebalo mnogo vise nego 3-5 sati kako je napisano u receptu. Mislim da sporet i ne postize temperaturu 50 nego manje tako da bi za pocetak mogao da posluzi.

Imam i stapni mikser ali pored ovoga sto sam kupio imam i boschovu seckalicu pa neznam za sta bi ga koristio, jedino mozda za manje kolicine majoneza i slicno. Kakva su vasa iskustva sa stapnim mikserom?
Nazad na vrh Ići dole
jelenacar
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.10.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePon Okt 18, 2010 1:18 pm

Pozdrav svima Smile

Da li je neko pronasao distributera Vita mix blendera za Srbiju?
Nazad na vrh Ići dole
drazen
Član
Član
drazen


Broj poruka : 87
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 18.07.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePon Okt 18, 2010 1:29 pm

jelenacar ::
Pozdrav svima Smile

Da li je neko pronasao distributera Vita mix blendera za Srbiju?


Imas Vervitu u Zagrebu. Nadam se da ce uskoro neko biti dovoljno pametan da krene sa uvozom i kod nas u Srbiji.
Nazad na vrh Ići dole
jelenacar
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 08.10.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimeUto Okt 19, 2010 6:27 am

Hvala ti Drazene....pre manje od mesec dana sam bila u Zagrebu par dana, ali nisam jos imala iskristalisanu odluku da nabavim blender tako da sam tu priliku propustila. Vidim da je Vervita takodje jak blender, ali jos nisam pronasla preporuke za njega. Poredeci sa Vitamix blenderom, koji se preko Skoplja moze nabaviti za 650 eura, Vervita je znacajno jeftinija (oko 300 evra). Ostaje pitanje kvaliteta i izdrzljivosti. U svakom slucaju treba razmotriti i tu mogucnost pre kupovine.
Nazad na vrh Ići dole
Pevaljka
novi član
novi član



Broj poruka : 6
Lokacija : Bačka Palanka
Zaposlenje : Profesor informatike
hobi : mnogo toga
Datum upisa : 19.11.2010

kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am

Nakon višegodišnje vegan ishrane planiram prelazak na sirovu.
Više nego potreban nam je dobar multipraktik kojeg ima na našem tržištu a da nije cena visoka. Znam da bi bilo najbolje i najdugoročnije uložiti u dooobar i kvalitetan aparat ali mogućnosti nisu takve i treba se prilagoditi.
Elem, treba mi aparat koji bi napravio buter od smeenki.... podlogu za tortu...
Trenutno imam Bosch seckalicu, excalibur dehidrator pro cook blender, avan, gorenje štapni mikser. Set dobrih noževa i to je to.
Hvala na svakom komentaru i svako dobro!
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?   kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane? - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Nazad na vrh 
Strana 3 od 3Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Radionica - vikend seminar pripreme sirove hrane
» Radionica pripreme zdrave, sirove hrane u Beogradu
» Radionica pripreme sirove hrane u Novom Sadu
» Sirove klice - help

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: