Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Veganski omlet Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Veganski omlet Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Veganski omlet Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Veganski omlet Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Veganski omlet Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Veganski omlet Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Veganski omlet Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Veganski omlet Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Veganski omlet Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Veganski omlet Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Veganski omlet Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Veganski omlet Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Veganski omlet Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Veganski omlet Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Veganski omlet Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Veganski omlet Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Veganski omlet Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Veganski omlet Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Veganski omlet Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Veganski omlet Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih vegetarijanci proso puding piramida vegane avokado sirova keks free kafa kopriva sirove maslacka Knjige tofu jogurt majonez šargarepa sladoled recepti kakao tikvice namaz oraha sremusa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 17 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 17 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Veganski omlet

Ići dole 
+4
zelika
Bed Bob
anett
Helena
8 posters
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeSub Mar 08, 2008 1:15 am

Veganski omlet
Mi smo obicno radile klasicnu verziju vegan omleta da samo bacimo mrvljeni tofu na vatru,dodamo kurkumu i soya sos i pred kraj kukuruz.Pravi omlet Very Happy
Varijacije su raznovrsne naravno...meni osobno najbolje pase unutra jos i rajcica.Turska varijanta Wink

Ali ovo je nesto sto se da zapeci kao debela omlet - palacinka od jaja i po okusu je nevjerojatno blisko omletu od jaja a opet nema onog smrada i one sluzi itd

1/2 paketa tofua
1 zlica biljnog mlijeka
1 zlica dellikatesnog kvasca
1 zlica kukuruznog skroba
1 zlica tahinija
1/8 zlicice luka u prahu
1/8 zlicice kurkume
1/4 - 1/2 zlicice soli
prstohvat paprike (opcionalno)

Veganski omlet Omelette4

Sve sastojke izmiksajte i po zelji nadjenite necime (npr gljive) ili ga ostavite samog i tako zapecite.
Ako nemate kukuruzni skrob kao sto ja nisam imala,nece vam ispasti tako savrseno kao palacinka ali ce joj ipak biti dovoljno blizu i stviriti ce se predivna ukusna korica Razz
Toplo preporucam,ovo mi je najbolja verzija omleta Laughing

/Fat free vegan kitchen/
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimePon Mar 10, 2008 6:10 pm

Helena,hvala za odlican recept love
Uzivala sam u ovom omletu...probacu i sa paradajzom,vec mogu da zamislim ukus...eh,taj Orijent Wink
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 6:14 am

Helena ::
Veganski omlet
...Pravi omlet Very Happy
Ali ovo je nesto sto se da zapeci kao debela omlet - palacinka od jaja i po okusu je nevjerojatno blisko omletu od jaja a opet nema onog smrada i one sluzi itd...
Toplo preporucam,ovo mi je najbolja verzija omleta Laughing

/Fat free vegan kitchen/
Odista "klasični" omlet smućkan od jaja, je bleda neprijatnomirišljava kopija tog fino prikazanog veganskog Pravog omleta! cheers vegi
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 4:05 pm

helenice pitanjce
kad stavljas paradajz/gljive/itd da li to prvo izdinstas u tavici pa dodas ostalo ili?
i da li ga zapecas na platni ili u rerni
hugggiiiiieeeees
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 8:19 pm

Ovaj konkretno omlet kad radim radim sam za sebe
A tofu klasicni omlet onaj jednostavni kad radim,zmrvim ga i onda dodam paradajz ili gljive i skupa to propirjam,na tavici,s malo soya sosa,kukuruza moze i kurkume,meni pase unutra i korijander.
Prvo propirjam tofu jer ga zelim prvo malo zapeci
Turci jaja rade s malo feferona,bosiljka,paradajza pa tako i ja,svidjelo mi se Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimePet Mar 14, 2008 2:28 pm

Paaa, to je brrreee, kano iz one narodne: "BIJU SRBI, AL BIJU I TURCI"! - ma ništa veštačke ljutine se ne mere sočiniti b(r)ez "domestik" feferona, pa makar bidnuli iz iz saksije, jerbo one male su najprgavije/najžešće "endorfinsko/kapsaicinski" delotvorne, kanda! Exclamation Very Happy Very Happy Very Happy cool alikako love vegi
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeNed Mar 16, 2008 2:10 pm

Savršeno! Ja sam onomad postavila jedan recept sa veganskim omletom, ali me je vuklo da probam ovaj Helenin Rolling Eyes
Iako sam većinski na sirovom (a za mene najbolje radi varijanta 100%, uz dozvoljeni ispad ponekad Evil or Very Mad ), i okej, imala sam paketić tofua u kući tongue
Sve kao što je Helena dala u osnovnom receptu, umesto prstohvata paprike dodala sam istu količinu chilli-a, tako da so (celerovu) svedem na minimum. Još sam na palminoj masti u tiganju kratko promešala naseckani mladi luk i dva šampinjona;
Osnovnu masu omleta sam praviila uz dodatak čiste vode, jer u zadnje vreme ne pravim sojino mleko,i sasvim malo sitno naribanog dimljenog tofua (ko je pomenuo jaja sa slaninom emotions )
Za serviranje, naseckan sveži vlašac preko omleta, sremuš i zelena salata ukrašeno dipom od indijskog oraha sa svežim vlašcem.
Veganski omlet F_P3162469m_898fabb

The verdict: Ako me još dobro služi pamćenje na stare ukuse, apsulutno savršeni omlet, i wow, koliko sira!!!! Možete slobodno da dodate malčice više kurkume, i sve je tu - žuta boja i perfektan ukus! Za mene, čak i preobilan obrok, ali čista 10-ka, naročito za one koji počinju sa veganskom ishranom i nedostaju im pojedini ukusi, isto tako i za nas sirovnjake kada se uželimo promene cool
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimePon Mar 17, 2008 4:42 pm

Olivera ::
Savršeno! ...

Osnovnu masu omleta sam praviila uz dodatak čiste vode, jer u zadnje vreme ne pravim sojino mleko,i sasvim malo sitno naribanog dimljenog tofua (ko je pomenuo jaja sa slaninom emotions )
cool
Хе, хе, Ха, кад администратор с птицом у руци,queen а не с голубом на грани,rendeerускликне као прву реч "САВРШЕНО",Very Happy те нам, обзнани свој кајганолико веги-"алхемијски" неодољиви рецепт, и врапцима/џивџанима дође да се малко прикључе маштарењу о тим издашним веги "rawваторским" (п)окусима!Exclamation Very Happy cheers
Клем се/кунем се канда у веганску (силва "развијено-просветљену")савест/част, да ни(је)сам ја поменуо нити сланину,Rolling Eyes а још мање јаја, евентуално у "веганску" сласт разбијена "хамлет-омлетовска"!Exclamation Laughing Laughing Laughing
Супреишка што је основна маса тог фасцинантног "админ" омлета прављена уз додатак, баш чисте воде, јер да је неком другом заливан исти, било би зло & наопако!Exclamation Laughing party Wink
Од кад сам се одавно окануо уживања дуванског дима( "уффф,cool какав ли сам то стрејтер"), без сасвим мало ситно нарибаног димљеног тофуа, сам као на иглама, просто дође ми да га рендишем и "укрупно" немилице!Exclamation Laughing Laughing Laughing cool
Оливерар, одличан Ти је рецепт, као што сам ти већ рекао, и без сумње, права је милина била ономе ко је имао ту привилегију да га непосредно куша! - а и овако је веома ароматично приметан на фотографији коју си нам благонаклоно приказала! Exclamation
Благо ли се нашем веги-очињем виду, кад такви колорично-миомирисни призори заискре у зеницама ("веги-халапљивих") искрених очију наших!Exclamation Very Happy love greetingscool love vegi
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeČet Jul 31, 2008 10:34 am

Hmmm...ne mogu da kažem da mi je baš pošlo od ruke da napravim taj savršeni omlet... emotions kao prvo..ne može da se izmućka u blenderu, jer ide jako malo tečnosti...a to je jedina mašina koju posedujem trenutno... Rolling Eyes pa sam ja dodala malo više tečnosti nego što treba..... i stvorila se ta fina korica o kojoj je Helena pričala, međutim, omletić nije bio baš kompaktan, i nisam baš mogla da ga odvojim od tiganja kao što bih odvojila palačinku...pa nisam mogla da preklopim nadev od pečuraka i zapečem ga tako...
Ok..pojeo se...i bio je veoma ukusan, čak me je i tata pitao šta to tako lepo miriši dok sam ga pekla...auh, a to se jako retko dešava kada su on i moja hrana u pitanju... ungry
Nazad na vrh Ići dole
mimihu
the Expert
the Expert
mimihu


Broj poruka : 300
Godina : 46
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 11.01.2008

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeSub Avg 09, 2008 10:30 am

Imala sam isti problem kao Bambina, ne mogu da odlepim omlet sa tiganja ali nema veze , ispala je neka muckalica odlicnog ukusa Very Happy . Nikada do sada nisam stavljala kvasac u omlet i bas mi se svidelo.
Nazad na vrh Ići dole
http://malarotkvica.blogspot.com/
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimeUto Avg 12, 2008 5:40 pm

Ako vam fali tekucine za izmijasati dodajte jos malo vode ili mlijeka a sta se tice ljepljenja i meni se ponekad hoce zalijepiti ali zavisi kakva mi je vatra i koliko mi je tekuce tijesto.
Ispast ce vam puno ljepse ako rasporedite smjesu na par manjih palacinkica!
Nazad na vrh Ići dole
AmonRa
novi član
novi član



Broj poruka : 2
Datum upisa : 15.05.2015

Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am

Helena, hvala na prekrasnom receptiću.

Što staviš umjesto kukuruznog škroba? Ja bih vjerojatno ubacila malo prosenog brašna, morat ću isprobati Smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Veganski omlet Empty
PočaljiNaslov: Re: Veganski omlet   Veganski omlet Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Veganski omlet
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» omlet s povrcem
» Omlet sa kukuruzom
» Omlet s pecurkama i sirom
» VEGANSKI RESTORANI
» Veganski parmezan

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Predjela i namazi-
Skoči na: