Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Prirodna kozmetika Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Prirodna kozmetika Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Prirodna kozmetika Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Prirodna kozmetika Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Prirodna kozmetika Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Prirodna kozmetika Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Prirodna kozmetika Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Prirodna kozmetika Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Prirodna kozmetika Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
recepti proso vegane namaz sremusa oraha kafa šargarepa indijskih sirova tofu sirove Knjige sladoled jogurt vegetarijanci tikvice kakao maslacka puding piramida free kopriva avokado majonez keks
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Prirodna kozmetika

Ići dole 
+9
anasana
zelebombona
zanahoria
Branko
Magrat Garlik
mama3
Helena
zelika
anett
13 posters
Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
AutorPoruka
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeUto Nov 13, 2007 8:31 pm

Osim zdrave ishrane,bitno je i sta stavljamo na svoju kozu.Vreme je da polako izbacimo hemijske kozmeticke proizvode i na taj nacin pojacamo detoksikaciju organizma.

Povrsina koze odraslog coveka je 1,5-2 kvadratna metra i nas je najveci organ,prva linija odbrane.Unosenje malo vise reda u negu i zastitu efikasniji je lek nego ocekivanje cuda na kozmetickom nebu.
Zato,hajde da podelimo recepte po kojima mozemo da pravimo prirodne biljne preparate.
Nasa koza ce nam biti zahvalna!

Na nasem trzistu sada mogu da se nadju Logona,Sante i Dr.Hauschka preparati(svi imaju BDIH sertifikate).Posto su bas skupi za nase prilike,mozemo i sami ponesto da napravimo.
Da pocnemo od ciscenja lica.

Ciscenje lica bademovim uljem:
lice,vrat i dekolte namazati bademovim uljem,posle par minuta skinuti blaznicom natopljenom ruzinom vodicom ili cajem od kamilice.Odlicno skida sminku!

Vodica za ciscenje:
20ml tople vode,1/2 kasicice meda,1 kap etericnog ulja.Izmesati,na blaznicu,ocistiti umiveno lice.Uvek se pravi sveze.

Losion za ciscenje lica:
100gr ruzine vodice i 20ml jojoba ulja.Protresti jako pre upotrebe.Na blaznicu.

Mitiseri:
samleti badem i pomesati sa bademovim uljem da bude gusta masa.Moze i malo etericnog ulja lavande.Tom masom masirati lice,ocistice pore.Isprati vodom,pa tonikom od zalfije.

Tonik od zalfije:
Jak caj od zalfije.Moze se kombinovati sa nevenom ili sa 1 kasikom alkohola kod akni.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 10:58 pm

Nega lica:
U caj nevena ili preslice ukapati lavandu ili cajevac(etericna ulja).Posle umasirati jojoba ulje.

Tonik:
100ml ruzine vodice i 2 kapi etericnog
ulja(lavanda,palmarosa,kamilica ili geranijum)

Maska protiv bora:
1 zumance,1 kasika limunovog soka,1 kasika maslinovog ulja

Maska za necistu kozu:
3 kasike psenicnog brasna,4 kasike mleka,1 kasika meda,1kasika ulja psenicnih klica

Maska od gline:
U 2 kasike gline dodati supenu kasiku soka sargarepe,1 kasicicu ulja i par kapi soka limuna.Naneti,kada se osusi skinuti hladnom vodom.

Dehidrirana koza:
Samleti iste kolicine lanenog semena,nevena,bosiljka i lavande u prah.Supenu kasiku tog praha i vrelo mleko pomesati,da se dobije gusta kasa.Dodti kasicicu bademovog ulja.Posle 20 minuta isprati mlakom vodom.

Umorna koza,prosirene pore:
sneg 1 belanca
1 kasika meda
2 kasicice mlevenog badema

Dehidrirana koza:
3 kasike gnjecene breskve
1kasika maslinovog ulja

Peglanje koze:
3 kasike gnjecene banane
1 kasika meda
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 12:01 am

e anet super ti je ova tema
imam i ja jednu jako efikasnu recepturu za piling i ciscenje koze pogotovu masnog tipa
prerezati limun i ako ima koja koscica na presjeku ukloniti je
na mali tanjiric staviti kasiku braon (sirovog) secera
ja obicno poslije tusiranja tj jos u kadi natapkam limun u secer i sa time natrljam lice....nemojte ga stedjeti vec posto je piling mozete masirati onom jacinom kojom vam odgovara....dakle lice i vrat i dekolte
isperite sa mlakom vodom i namazite sa nekom cruelty free kremom
koza ce na dodir biti meka i glatka da ce vas prosto iznenaditi
vjerujem da se postupak moze ponoviti i do tri puta nedeljno
ili vec kako vam vase lice "kaze"
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 12:10 am

Drago mi je da ti se svidja tema!Very Happy

Ja sam duboko zabrazdila u ovo,dosta toga pravim sama,a ono sto ne mogu,kupujem od kozmetickih kuca sa BDIH sertifikatom.
Aromaterapija je moja ljubav i polako povecavam svoj fond etericnih ulja.

Da li neko zna gde moze da se kupi borax?U apotekama ga nema.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Nov 15, 2007 5:39 pm

Kozmeticki majonez:
Umutiti 1/2 zumanca i lagano umesati 10-15ml bademovog ulja.Naneti na lice ili kosu,posle 15-20 minuta skinuti toplom vodom.

Energetska maska:
Ispasirati parce banane,1 jagodu ili kivi,1 kasicicu susamovog ulja,1 kapsulu(1000mg) lecitina,1 kasicica gline,1 kasicica polena.20 minuta,isprati ledenom vodom.

Jaka maska:
Po jedna kasicica:mleka u prahu,mllevenih badema,meda,aloja gela.Dodati 2 kapi neroli etericnog ulja.Drzati 10-15 min.Moze se cuvati do 2 nedelje u frizideru.

Oci:
Par kapi bademovog ulja na kapke i oko oka,pre spavanja.

Bore:
Ulje semena kajsije mazati na lice ujutro i uvece na lice-najbolje masazom.

Krema za ruke:
Isti delovi limunovog soka,ruzine vodice,glicerina(biljnog) i kap etericnog ulja po zelji.

Dezodorans:
U 100ml aloja gela dodati 1 kasicicu biljnog glicerina i 10 kapi etercnog ulja(limun trava ili pepermint).

Piling:
10 kasika kukuruznog brasna,3 kasike maslinovog ulja i 10 kapi etericnog ulja ruzmarina pomesati.Mokru kozu sa celulitom sanzno masirati nekoliko minuta.1x nedeljno,max.

Pilng:
Kukuruzno brasno,med,mleko,maslinovo ili bademovo ulje.

Piling:
Smedji secer,cimet i med.

Piling:
Smedji secer,mrvica maslinovog ulja,malo mleka,kasika meda.
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Nov 16, 2007 7:47 pm

Meni je omiljeni piling od kukuruznog brasna a od etericnih ulja su mi uvijek i svuda pri ruci cajevac i lavanda.Ne mogu nigdje bez njih ! Cajevac pogotovo za sve moguce dezinfekcije a ako se javi kakva candida albicans onda smo najbolji prijatelji par dana Very Happy

Ja si volim napraviti svoje preparate za njegu tijela i lica pa kupim baze u trgovinama tipa za sampon ili baznu kremu za lice a za tijelo bazno ulje pa onda napravim jedno za njegu koze a drugo malo zesce za celulit Laughing

Moja mama voli tonik s cajevcem,veli da ima manje mitesera kad ga koristi-filtrirana voda,malo octa i par kapi cajevca i lavande
Ili mi je supach ulje za njegu lica :jojoba kao bazno ulje,lavanda,geranij,ylang-ylang
Sva sam si ko cvjetic Smile

I ciscenje kuce je super s etericnim uljima.Tu mi je naranca favorit
Ali kod nas sad vec ima tih nekih bio firmi Urtekram mi je recimo super
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Nov 16, 2007 8:30 pm

Kod mene je isto.Stalno nesto muckam i uzivam u tome.Etericna ulja su prava stvar.Cela kuca mi mirise na njih.

Helena,imam pitanje za tebe,posto si iz Zagreba verovatno znas kako se kod vas kotira Aromatica.Kupovala sam neka njihova ulja i sapune,ali mi se ucinilo da je neroli prejeftin(mozda nije bas pravi).Da li ih ti koristis?
Volim Primaverina ulja,meni su najbolja,ali ih kod nas nema,pa narucujem preko familije iz Nemacke.A to zna da potraje Sad

Moj najnoviji veoma uspesan recept protiv pubertetskih akni(mom sinu se lice potpuno ocistilo) Very Happy .Jednostavno,a tako efikasno!
10ml jojobinog ulja
3 kapi kleke
Vec posle prvog nanosenja rezultati su bili ocigledni!
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Nov 16, 2007 9:07 pm

Ne znam da li su 100% cista jer ih iskreno ja ne kupujem,i ja isto kupujem od primavere jer su 100% i organski uzgoj.
A tu i tamo koristim i od saxe
A kaj pise na bocici? Da li pise bas 100% , jer ako je jeftinije mozda je pomijesano s alkoholom ili tomu slicno,doduse i od saxe su jeftinija ali pise da je 100% cisto prirodno certificirano,vjerojatno je primavera skuplja jer ju uvozimo i organski uzgoj.(Saxa je hrvatski proizvod )
Ici cu tokom iducih dana u njihov ducan po neke sapune,pa cu ti pogledati ! emotions

Pozdraaav !
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimePet Nov 16, 2007 9:29 pm

Ne pise nista o sastavu. :suspect: Pre ce biti da nije bas cisto,Primaverino je mnogo skuplje.A ja tako volim neroli! Prvom prilikom ga nabavljam!

Hvala,Helena! greetings
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeSub Nov 17, 2007 4:23 pm

No frks emotions
Ako nista ne pise,to je definitivno to,pomijesano je s necim.
Jao a ja volim cimet...i timijan...i narancu...i ylang ylang...i svasta...nema nista bolje od kade pune tople vode i etericnih miomirisa... drunken
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeNed Nov 18, 2007 12:22 am

Ocigledno je da nam se ukusi podudaraju.Ako imas neku svoju kombinaciju,napisi. cool

Balzam za usne:
6 kasicica usitnjenog pcelinjeg voska,6 kasicica susamovog ulja i 2 kasicice meda.Sve to rastopite i mesajte na pari dok se ne dobije glatka smesa.Mesajte dok se ne ohladi,pa prespite u kutijicu.

Balzam za usne sa lavandom:
10gr pcelinjeg voska,2 kasike bademovog ulja,kasika meda i 2-3 kapi etericnog ulja lavande.
Rastopita vosak na pari,dodajte bademovo ulje,med i ulje lavande.Mesajte dok se dobro ne sjedini,ohladite i pre nego se stegne dodajte jos par kapi lavande.Sipajte u staklene posudice sa zatvaracem.Staviti u frizider da se stvrdnu.

Balzam sa shea buterom:
4 kasicice shea butera,4 kasicice ulja kostica kajsije i 3 kapi etericnog ulja.
Potopiti buter u vodenoj kupki,dodati mu ulje kajsije(skloniti sa kupke) i mesati dok se masa ne prohladi i bude mlaka.Dodati etericno ulje i mesati jos malo.Ostaviti da se stegne.

ETERICNA ULJA

Za negu lica i tela idealna su etericna ulja.Kvalitetna ulja se poznaju po tome sto na papiru ne ostavljaju masan trag,veoma su isparljiva i laksa od vode.Zapaljiva su,mirisna i rastvoriva u alkoholu,a u vodi se slabo rastvaraju.
Etericna ulja imaju antibakterijska,antimikrobna i antivirusna svojstva.Ona napadaju klice,ali ne ostecuju tkiva.Miris etericnog ulja moze da utice na stanje uma.Jacaju imuni sistem.
Etericna ulja se ne nanose direktno na kozu,vec se razblazuju u baznom ulju(bademovo,susamovo,jojoba,ulje semena kajsije).Direktno na kozu moze da se nanosi samo lavanda i cajevac-u malim kolicinama.
Imaju izuzetnu moc prodiranja kroz kozu-najpre u masne delove koze,a zatim kroz razne slojeve i dopiru u krvotok.Apsorbuju se za 20-70 minuta.

Kao i sve ostalo u zivotu,i etericna ulja imaju i dobru i losu stranu.Uglavnom su veoma blagotvorna,ali neka od njih mogu-bas kao i biljke-biti i toksicna.
Zalfija i ruzmarin,ako se upotrebe u prekomernim dozama,mogu da izazovu epilepsiju kod oseljivih ljudi koji imaju tendenciju ka ovoj bolesti.Majoran moze imati narkotican efekat.Nana moze da izazove vrtoglavicu.
Prekomerne doze ili dugotrajne i preterane upotrebe nekih etericnih ulja,mogu da izazovu i toksicne reakcije.

Nikada ne mesati vise od 5 vrsta etericnih ulja,jer gube sinergisticko dejstvo nakon tog broja.
Ni za jedan aromaterapeutski tretman(masaza,kupka,inhalacija,obloge),ne koristiti vise od 10 kapi.MANJE JE VISE!

Kod izbora ulja i pripreme mesavina,glavni kriterijum je prihvatanje mirisa od strane osobe kojoj je mesavina namenjena

Izvor:AROMATERAPIJA-Misel Lavabre
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeNed Nov 18, 2007 9:36 pm

Masna koza:
50ml jojobe,5 kapi zalfije,5 kapi limuna,5 kapi kleke

Celulit
50ml bademovog ili kikiriki ulja,5 kapi ruzmarina,5 kapi lavande,5 kapi kleke

Ulje za negu ruku:
3% paculija i limuna u ulju od psenicnih klica ili jojobe.Ako postoje opekotine dodati i ulje lavande.Masirati ruke kao kad se navlace rukavice.

Nega stopala:
isto ulje kao za ruke

Kosa:
2% ulja lovora,ruzmarina i zalfije u ulju od jojobe ili u ulju od 1/2 ricinusa i 1/2 sojinog ulja.Umasirati u teme kruznim pokretima,nekoliko sati pre pranja ili drzati preko noci.Na 7-14 dana

Koza sa alergijama:
1% rimske kamilice,sandala i nerolija u jojobi

PMS:
masaza:ulje psenicnih klica sa nekim od ovih ulja:bosiljak,cempres,kamilica,kleka,nana,ruzmarin,majcina dusica
pet aromaticnih kupki nedeljno:zalfija,ruzmarin,lavanda,kleke i kamilica

Ulje za telo:
lavanda,ruzmarin i geranijum u ulju psenicnih klica

Sampon se moze obogatiti dodatkom nekoliko kapi etericnog ulja,ili ih dodati u pakovanja i losione.

Opadanje kose:
bosiljak,eukaliptus,ruzmarin,zalfija

Masna kosa:
bergamot,cempres,geranijum,kleka,lavanda,limun,limeta,melisa

Suva kosa:
vetiver,ylang-ylang

Perut:
ruzmarin,eukaliptus,lavanda,kamilica
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Nov 22, 2007 10:47 pm

Domaci sapun

-plasticna posuda 25x30cm(ili razne plasticne forme,kutijice,...)
-staklena cinija od 2l
-1/2kg kausticne sode(luzine)
-1,5l maslinovog ulja ili sala
-plasticne rukavice

1.3 solje jako hladne vode sipati u staklenu ciniju
2.Polako i pazljivo dodati kausticnu sodu malo po malo,mesa se drvenom kasikom(koristiti rukavice) i ne udisati isparenja.Reakcija je burna,pa zato budite oprezni!
3.Neka se hladi 1 sat na hladnom
4.Sipati polako i pazljivo sodu u ulje.Mesati dok ne pocne da lici na puding.
6.Pustiti da se stalozi do iduceg dana,a ako radite sa maslinovim uljem do 7 dana.Iseci sapun i zapakovati.

Masa moze da se sipa u razne forme,da se doda etericno ulje po zelji i prema potrebi,mogu se ubaciti latice cveca,cimet,...

Lavandino ulje:

Bocu od 1l do cetvrtine napuniti cvetom i listom lavande i dopuniti maslinovim uljem.40 dana drzati na toplom mestu,uz cesto muckanje,a onda procediti.
Pritisak-na kocku secera 10 kapi(moze i za grceve u stomaku,crevima,zelucu)
Glavobolja-masirati uljem slepoocnice,celo i vrat.
Reuma-pomesati ulje sa jednakim delom lozovace i masirarti se
Bolni misici-masirati se uljem

Ruzmarinovo ulje:

10 grancica ruzmarina duzine 10cm u 1l maslinovog ulja.Bocu drzati 20 dana na suncanom mestu i povremeno muckati.
Glavobolja-1 deo ulja i 5 dela komovice ili 40% alkohola,koristiti za masazu slepoocnica i cela.
Bol u misicima-masirati cistim uljem
Nazad na vrh Ići dole
mama3
Član
Član
mama3


Broj poruka : 89
Godina : 55
Lokacija : beograd
Datum upisa : 19.05.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeSub Jan 19, 2008 5:00 pm

http://www.ana.co.yu/forum/viewtopic.php?t=598&postdays=0&postorder=asc&start=0

ovde je riznica:)
Nazad na vrh Ići dole
Magrat Garlik
novi član
novi član
Magrat Garlik


Broj poruka : 17
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2008

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimePon Jan 21, 2008 11:44 am

Svaka cast za sve ove recepture!
Od kako sam pocela sa uvodjenjem zdravije ishrane, pocela sam sve vise da razmisljam i o zdravijoj kozmetici. Za sada se to svodi na kupovinu proizvoda sa oznakom BDIH, ali moracu da probam i neki od ovih domacih recepata. Smile
Takodje me zanima, gde kod nas mogu da se nabave kvalitetna etericna ulja?
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimePon Jan 21, 2008 2:53 pm

Jedina ulja koja sam ja mogla da nabavim kod nas su Aromatikina ulja.Koliko su kvalitetna,ne znam :suspect: ali boljih za sada nema.
Da li si probala Alverde kozmetiku,neki proizvodi imaju BDIH?flower
Napisacu ti na pp gde da potrazis et. ulja u BGD
Nazad na vrh Ići dole
Magrat Garlik
novi član
novi član
Magrat Garlik


Broj poruka : 17
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2008

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 8:29 am

Hvala jos jednom na informacijama!
Bas nedavno sam otkrila Alverde kozmetiku i trenutno njihove proizvode i koristim. Cool Bas sam se odusevila kada sam videla da vecina proizvoda nosi pecat BDIH, posto su veoma povoljni. A tek sto mirisu... Smile
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 11:55 am

Posebno ulje za telo sa narandzom i sandalom drunken .
Volim njihov roll-on sa nevenom-nema aluminijuma a radi posao emotions
Nazad na vrh Ići dole
Magrat Garlik
novi član
novi član
Magrat Garlik


Broj poruka : 17
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2008

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 1:25 pm

Zapazila sam to ulje, ali sam ga iz neopravdanih i meni samoj, potpuno nepoznatih razloga "preskocila". Danas bas idem u soping kozmetike, pa cu bas da pogledam. Smile
Taj roll-on zaista divno mirise, ali nazalost meni ne radi posao. Crying or Very sad Vec neko vreme pokusavam da nadjem neki sto prirodniji, a opet jaci roll-on, stick ili kremu, ali bezuspesno. Ima li neko nesto da preporuci?
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 1:39 pm

Ima nesto sto nije vezano za kozmetiku,ali pomaze.Pijenjem zelene magme ili tecnog hlorofila,koji su prirodni dezodoransi tela smanjuje se potreba za dezodoransima.Da li si probala Amway?Cula sam da je njihov roll-on odlican.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeUto Jan 22, 2008 8:18 pm

ETERICNA ULJA

Lavanda
Lavandula officinalis,lavandula vera-potice iz Francuske,Rusije,Spanije,Tasmanije,Bugarske i Hrvatske(Hvar,Brac).
Od davnina se koristi u kozmetici i parfimeriji.Kao jedno od najblazih,a ipak najefikasnijih,ima daleko najsvestraniju primenu od svih etericnih ulja zbog cega je nezaobilazno u mirisnim kombinacijama i parfemima.Lavanda ima lekovito dejstvo na zapanjujuce sirok spektar tegoba.Ublazava bolove,ima antibiotsko,antidepresivno dejstvo,prociscava,smiruje,odbija insekte,gamad.Najdragocenije svojstvo ovog ulja je njegova sposobnost uspostavljanja poljuljane fizicke i psihicke ravnoteze,cime nas dovodi u stanje u kojem moze doci do ozdravljenja.Lavandino ulje je idealno za "prvu pomoc".Nanosi se na kozu u nerazblazenom stanju.
INDIKACIJE:
astma,bronhitis,grip,zapaljenje grla,sinusa,bolovi u usima,infekcije usne duplje,neprijatan zadah,teskoce sa varenjem,mucnina,apscesi,akne,dermatitis,psorijaza,ekcemi,opekotine(takodje i od sunca-ulje se nanosi direktno na kozu),depresija,lupanje srca,nagle promene raspolozenja,problemi sa besikom,bolne menstruacije,reuma,isijas,artritis,gojaznost,celulit,strije,prosirene vene,ubodi insekata,vaske,gljivicna oboljenja nogu i polnih organa,oslabljen imunitet,uporne infekcije.

Lavanda se sjajno mesa sa vecinom etericnih ulja,narocito sa citrusnim uljima,borom,ruzmarinom,majoranom,ivanjskim cvecem,geranijumom,paculijem.
Nekoliko kapi lavande u rasprsivacu osvezice prostor u kome boravite.Kombinujte sa limunom,bergamotom ili vasim omiljenim mirisom.U spavacoj sobi ce vam pomoci da utonete u san.Aromaticna kupka je verovatno optimalan nacin primene lavandinog ulja.Ona ce vas opustiti i blagotvorno delovati na vasu kozu kao i na citav organizam.
Izvrstan je dodatak uljima za masazu.
Lavanda pospesuje delovanje ulja sa kojim je u kombinaciji.Obavezno je dodajte u svoju mesavinu za negu tela i lica.Lavandino ulje moze se koristiti u oblogama,kao dodatak licnim kozmetickim sredstvima radi obogacivanja mirisa.Njime mozete zastititi svoju garderobu od moljaca.Ako ga utrljate u kozu(pomesanog sa bergamotom i limunom)mozete izbeci ujede komaraca i drugih insekata.Sa nekoliko kapi dodatih u poslednju vodu za ispiranje rublja dobicete miris svezine i cistoce.Ima visestruku primenu u domacinstvu,koju mozete istrazivati i sami.
Buduci da ima snazno antisepticko dejstvo,a moze se nanositi direktno na kozu,ono predstavlja izvanrednu zamenu za alkohol.Njime mozete mazati rane,ozlede i opekotine kod dece.Ima isto dejstvo kao alkohol,ali ne pece.Podstice regeneraciju tkiva,i uz sve to prijatno mirise!

LIMUN
Citrus limonum,potice iz Mediteranskih zemalja,Kalifornije,Floride,Kipra,Brazila i Argentine.
Ovo ulje ima siroku primenu u kozmetici,parfimeriji,farmaciji,prehrambenoj industriji i u proizvodnji sapuna.
Ima antisepticko,diureticko,antireumaticno i tonizirajuce dejstvo,smiruje,osvezava i stimulise.Njegova najvaznija osobina je sposobnost stimulacije leukocita koji stite organizam od infekcija.To se svojstvo koristi kod spoljnih rana i ozleda,kao i u sprecavanju zaraznih bolesti.Snizava temperaturu,deluje kao hemostatik.Snizava krvni pritisak i deluje preventivno protiv arterioskleroze.Ima adstringentno i dezinfikujuce dejstvo i odbija insekte.
INDIKACIJE:
visok krvni pritisak,nervna napetost,psihicki zamor,strahovi,prehlada,herpes,reumatizam,artritis,arterioskleroza,problemi sa varenjem,naduvenost,astme,prosirene vene,popucali kapilari,ekcemi,zapaljenski procesi na kozi,perut,anemija,masna koza,ujedi insekata,osip,klimaktericne tegobe.
Dobro se mesa sa:lavandom,kamilicom,eukaliptusom,nerolijem,timijanom,geranijumom,klekom,ilang ilangom.
Etericno ulje limuna primenjeno u mirisnoj svetiljci osvezava i dezinfikuje prostoriju,sniruje i snizava pritisak.Koristi se u kupkama,uljima za masazu,negu lica i tela,oblogama.
NAPOMENA-ovo ulje treba oprezno dozirati i primenjivati ga pre izlaganja suncevim zracima ili UV svetlosti.Najbolje se cuva i tamnim bocicama,moze u frizideru.
Nazad na vrh Ići dole
Magrat Garlik
novi član
novi član
Magrat Garlik


Broj poruka : 17
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2008

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 11:51 am

Anett, hvala puno na savetima! Moracu da probam nesto od toga. Smile emotions
Svaka cast za ovaj super tekst o et.uljima! Svugde sam citala kako se ulja ne smeju nanositi na kozu u nerazblazenom stanju, a onda negde procitam kako lavanda sme direktno na kozu, pa si mi sad taman razresila nedouimce. emotions Wink
Nadam se ces jos ovakvih korisnih informacija podeliti sa nama. cheers
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeSre Jan 23, 2008 12:53 pm

CAJEVAC
Melaleuka altemifolia,zemlja porekla Australija i susedna ostrva.
Snazno je sredstvo protiv virusa,bakterija i gljivica.Neka istrazivanja su pokazala da je kao antiseptik 12 puta jace sredstvo od karbonske kiseline ili fenola koji se cesto koriste za dezinfekciju.Stimulise rad imunog sistema i povecava otpornost organizma.Ima umirujuce dejstvo i olaksava iskasljavanje.
INDIKACIJE:
grip,prehlada,bronhitis,astma,virusne infekcije,tuberkuloza,nervoza,stanje soka,histerija,infekcija koze,gljivice,kandidoze,bradavice,infekcije i gljivicne infekcije polnih organa,urinarne infekcije,cistitis,akne,opekotine(takodje i opekotine od sunca),paraziti organa za varenje,problemi sa varenjem,proliv,groznica,herpes,ovcije boginje,perut,rane cirevi,ujedi insekata.
Dobro se mesa sa lavandom,ruzmarinom,citrusnim uljima.
Ovo ulje mozete dodati mesavini ulja za masazu,obloge,uljima za negu koze ili za licnu kozmetiku:kreme,losioni,samponi,voda za ispiranje kose ili umivanje,kao i vodi za ispiranje usta.

BERGAMOT
Citrus bergamia,vrsta pomorandze.Poreklo-Italija,Obala Slonovace,Gvineja.
Izvrstan antiseptik,jedno od najdragocenijih sredstava u aromaterapiji za tretiranje psiho-emotivnih problema,podize duh,snizava temperaturu i deluje kao dezodorans.Jedan je od sastojaka caja Earl Grey,kolonjske vode i lavandine vode.
INDIKACIJE:
sve vrste infekcija,grip,kasalj,prehlada,bronhitis,astma,zapaljenje grla,zapaljenje krajnika,zapaljenski procesi na kozi,rane i ozlede,lisajevi,akne,seboreja,perut,herpes,zapaljenje besike i mokracnih puteva,zapaljenje materice i spoljasnjih polnih organa,nervna napetost,stres,depresija,melanholija,apatija,problemi sa varenjem,zadah iz usta.
Dobro se mesa sa cvetnim uljima,narocito sa jasminom,lavandom,nerolijem(vrsta gorke pomorandze) i cempresom.
Ukoliko zelite da ublazite tegobe koje prate zapaljenje grla ili bronhitis,upotrebite nekoliko kapi bergamotovog ulja u mirisnoj svetiljci ili rasprsivacu(dodajte i nekoliko kapi et. ulja limuna).To ulje ce vas opustiti a ujedno ce osveziti vazduh u prostoriji.
Ulje bergamota moze se koristiti u kupkama,uljima za masazu i negu lica i tela(izvrsno neguje kozu),uljima za lokalno utrljavanje,ili kao dodatak za licnu kozmetiku.
Parfem:mozete ga koristiti samog kao parfem ili u kombinaciji sa lavandom i geranijumom.Mozete i sami pronaci svoju mirisnu kombinaciju.
NAPOMENA:mesavine koje sadrze bergamot ne upotrebljavajte neposredno pre izlaganja suncu ili dalovanju UV lampe.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeČet Jan 24, 2008 5:35 pm

BOR
Pinus silvestris-potice iz severnoevropskih zemalja,Nemacke,Francuske i Austrije.
Preporucuje ga jos Avicena kod upale pluca i plucnih infekcija.Pomaze kod iskasljavanja i deluje antisepticki kod infekcija disajnih puteva i zapaljenja sinusa.Ima stimulativno dajstvo,dezodorise,ublazava bolove u misicima,podstice cirkulaciju,povecava otpornost organizma.
INDIKACIJE:
infekcije disajnih puteva,kasalj,bronhitis,astma,grip,zapaljenje sinusa,infekcija besike,intelektualni zamor,problemi menopauze.
Pogodno je za mesanje sa zalfijom,lavandom,eukaliptusom i "korenskim uljima".
Nekoliko kapi et. ulja bora u mirisnoj svetiljci osvezice prostor,ublaziti tegobe disajnih organa i razbistriti misli.Moze se koristiti za inhalaciju u slucaju prehlade,katara.bronhitisa,bolova u grlu,zapaljenja sinusa,samo,ili u kombinaciji sa uljem eukaliptusa ili cajevca.
Kupke,masaza:u kupkama i mesavinama za masazu,etericno ulje bora mora biti veoma razblazeno.

EUKALIPTUS
Eucalyptus globulus,Eucalyptus radiata i Eucalyptus dives-Australija,Indija,Afrika,juzna Evropa,Kalifornija i Brazil.
Najpopularnije sredstvo za iskasljavanje i osvezavanje daha.Ima snazno antisepticno dejstvo,suzbija razvoj bakterija i virusa,ima diureticno,mukoliticko,stimulativno,dezodorisuce dejstvo,pospesuje zarastanje rana,snizava temperaturu,ublazava bolove kod upale misica i tetiva,smiruje reumatske bolove,pomaze kod suzbijanja vaski,olaksava tegobe kod infekcije grla,kaslja,zapaljenja sinusa i glavobola izazvanih zapaljenjem sinusa.
INDIKACIJE:
svi problemi sa disajnim organima,reuma,upala misica i tetiva,groznica,herpes,infekcije urinarnog trakta,zapaljenski procesi na kozi,rane,psihicki umor.
Dobro se mesa sa izopom,lavandom,limunom,melisom,borom i ruzom.
U mirisnoj svetiljci-izuzetno osvezava prostor,u slucajevima epidemije pomaze bolesniku,a ujedno stiti osobe koje su sa njim u kontaktu(rasprseni 2% rastvor eukaliptusa ubija 70% stafilokoka u vazduhu).Odbija insekte pomesan sa lavandom i bergamotom.
U uljima za masazu ublazava reumatske bolove,bolove u misicima i tetivama.
Obloge od eukaliptusovog ulja upotrebite za opekotine,zapaljenske procese na kozi-stimulise regeneraciju ostecenih tkiva.
Mirisna kupka sa dodatkom eukaliptusa blagotvorno deluje na disajne puteve i zapaljenja koze,ublazava probleme urinarnog trakta,pomaze kod intelektualnog zamora.Kod infekcije grla isperite grlo vodom u koju ste kapnuli etericno ulje eikaliptusa.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitimeNed Jan 27, 2008 7:40 am

GERANIJUM
Pelargonium odorantissimum-Egipat,Alzir,Maroko,Francuska i Reinion.
Antidepresivno i antisepticko dejstvo,adstrigentno i hemostaticko.Umiruje i tonizira,regulise cirkulaciju,stimulise rad adrenalinskih zlezda i limfnog sistema,sto ga u kombinaciji sa diuretickim osobinama cini odlicnim sredstvom protiv celulita,zadrzavanja vode u organizmu i oticanja zglobova.
INDIKACIJE
celulit,gojaznost,depresija,nervna napetost,strahovi,promenjiva emotivna stanja,neuralgija,seksualni problemi,dismenoreja,menopauza,secerna bolest,slaba cirkulacija,grip,prehlada,katar,zapaljenje grla,angina,kozne infekcije,suvi ekcem,pojacano mascenje koze,seboreja,perut,cirevi,rane,opekotine,afte,upala sluzokoze.
Zbog gotovo neutralnog mirisa et. ulje geranijuma nalazi se izmedju slatkog ruzinog ulja i ostrog mirisa bergamota pa se moze mesati sa vecinom drugih ulja,narocito sa citrusnim uljima,lavandom i bosiljkom.
U mirisnim lampama i rasprsivacima izuzetno je delotvoran u kancelarijama,prodavnicama,za vreme vaznih poslovnih sastanaka i u napetim drustvenim situacijama.Veoma je pogodno za razlicite kombinacije,od osvezavajucih do erotskih.Ima harmonizirajuce dejstvo.
Moze se koristiti u uljima za negu lica i tela kao i za masazu jer ima blagotvorno i regenerisuce dejstvo na kozu.Ublazava sve iritacije.Dusevno opusta.Smanjuje bore.
Parfem:U 10ml alkohola dodajte nekoliko kapi geranijuma i pet kapi nekog drugog ulja ili mesavine ulja.Pustite masti na volju,eksperimentisite-ovo ulje je veoma pogodno za kombinacije.
Kreirajte svoj licni parfem;programirajte njegovo dejstvo na vasu okolinu i na vas licno.

GREJPFRUT
Citrus paradisi-SAD.
Antidepresivno i tonizirajuce dejstvo,ublazava bolove,narocito kod migrena nervnog porekla.Za probleme jetre i bubrega,celulit i gojaznost.Pomocno sredstvo u terapiji odvikavanja kod narkomana.Stimulise varenje i rad limfnog sistema.
INDIKACIJE:
depresija,nervna napetost,migrena,nervoza,problemi s jetrom i bubrezima,gojaznost,celulit,odvikavanje od narkotika,zadrzavanje tecnosti u organizmu.
Dobro se mesa sa ostalim citrusnim uljima,geranijumom i kedrom.
U aromaticnoj svetiljci osvezavajuci miris et. ulja grejpfruta deluje opustajuce i ublazava nervozu.Ulje mozete dodati mesavini za kupku,ulju za masazu,ili ga primeniti za inhalaciju.

YLANG-YLANG
Cananga odorata-Madagaskar,Java,Sumatra,Filipini.
Ylang-Ylang znaci "cvet cvetova".Koristi se u kozmetici i industriji parfema.Zajedno sa jasminovim uljem ylang-ylang je najpouzdaniji afrodizijak.Deluje antidepresivno,antisepticno,snizava visok krvni pritisak i deluje sedativno.Ublazava mascenje koze i opadanje kose.
INDIKACIJE:
nemir,napetost,frustracije,stanje soka,depresija,nesanica,strahovi,tahikardija,visok krvni pritisak,palpitacije,problemi sa cirkulacijom,upala creva,opadanje kose i mascenje koze.
Deluje tonizirajuce na kozu i kosu.
Dobro deluje u kombinaciji sa drugim uljima,dobar je fiksativ i mesa se sa svim uljima.Potrazite svoju mesavinu.
Ovo ulje prekrasnog mirisa mozete upotrebiti u mirisnim svetiljkama,uljima za masazu i negu lica i tela,oblogama ili kao dodatak kozmetickim sredstvima.Dodajte par kapi u sampon ili vodu kojom ispirate kosu,ali ga stedlivo dozirajte-prejak miris moze da izazove glavobolju.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Prirodna kozmetika Empty
PočaljiNaslov: Re: Prirodna kozmetika   Prirodna kozmetika Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Prirodna kozmetika
Nazad na vrh 
Strana 1 od 3Idi na stranu : 1, 2, 3  Sledeći
 Similar topics
-
» Kvalitetna prirodna kozmetika
» Prirodna sredstva za ciscenje kuce
» Ajruvea kozmetika.......kakva su vasa iskustva?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Kozmetika-
Skoči na: