Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!

PrijemPristupiRegistruj sePortalliGalerijaKalendarFAQ - Često Postavljana PitanjaTražiLista članovaKorisničke grupe
Zadnje teme
» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Sub Sep 13, 2014 5:18 pm od skoric.milan

» 80/10/10 Diet
Čet Avg 28, 2014 8:56 am od Branko

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Ned Avg 24, 2014 4:08 pm od zugicradovan

» Lijek za rak ?
Pet Jul 25, 2014 11:12 am od armageddon381

» Lecenje gladovanjem
Pet Jul 25, 2014 11:09 am od armageddon381

» MULTIPLA SKLEROZA
Pet Jul 25, 2014 11:07 am od armageddon381

» lečenje najtežih bolesti - alternativa i eugenika
Čet Jul 24, 2014 2:26 pm od armageddon381

» Jogurt i kiselo mleko od soje
Sre Jul 23, 2014 7:59 pm od Pevaljka

» Kupovina aparata za sojino mleko
Sub Jul 19, 2014 11:39 am od Pevaljka

» da li je neko koristio tinkture dr sulca
Pon Jun 30, 2014 9:37 pm od Žužu

» raw sportista
Sre Jun 11, 2014 1:32 pm od Cilare

» Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?
Uto Jun 10, 2014 7:45 pm od Branko

» Novi clan
Uto Jun 03, 2014 4:35 pm od karolina87

» Sta ste danas rucali ?
Ned Maj 11, 2014 10:39 am od Branko

» Sok od psenicne trave
Pon Maj 05, 2014 9:26 am od bulatovic.nenad

» Prijesna hrana i mrsavljenje
Čet Mar 20, 2014 7:35 am od biljčica

» Tofu - uradi sam
Čet Mar 13, 2014 6:27 pm od zugicradovan

» Stariji od 99 godina
Sre Feb 26, 2014 3:49 pm od Johny B.

» Bukovača i prokelj
Pon Feb 17, 2014 8:34 pm od cremonese

» BESEB PAARE (Ljuti krekeri)
Čet Jan 09, 2014 10:07 pm od Olivera

Wellblue alkalizator

Wellblue alkalizujući bokal

Sok pšenične trave

PlanetBio superhrana
Planet Bio superhrana sada i u Srbiji - ekskluzivno u sirovahrana web shop-u
Nutricionista
dipl.ing.nutricionista Vujnovic Boba tel.064 155 2774

Savetovanje o bezglutenskoj ishrani-BEZGLUTENSKA DIJETA-potrebna i neophodna terapija CELIJAKIJE.
Individualna savetovanja i idnividualni programi prehrane.
Procena kvaliteta ishrane definisanje nutritivno/energetskih potreba,individualni program za zdravstvene probleme i mršavljenje.

Pročitajte više

Omniblender
Radionice
Radionice pripreme sirove hrane u Čortanovcima
Svakog vikenda!
Info i rezervacije na tel:
063/310584
Svi recepti:
www.sirovahrana.blog.rs
www.sirovahrana.rs Najbolji recepti gurmanske sirove hrane, saveti i detaljno opisan način pripreme!
Etarget
Vege hostel/pansion
Ključne reči
proso tikvice namaz ulje recepti tofu kupus hrana sremusa AVOKADO dijeta recept pita pasulj mleko patlidzan klice sirova hleb maslacka ishrana KROMPIR kopriva sokovi salata jela
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 5 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 5 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 3:08 pm
Facebook
Čajevi za

Share | 

Prirodna sredstva za ciscenje kuce

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole 
Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
anett
site admin
site admin

Broj poruka: 896
Godina: 46
Datum upisa: 13.10.2007

PočaljiNaslov: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Ned Jan 06, 2008 5:29 pm

Kucu mozete cistiti potpuno prirodnim sredstvima za ciscenje,koja istom snagom kao i kupovni proizvodi eliminisu prljavstinu,gljivice,moljce i ostale nezeljene bakterije u domu.Isparenja koja ce ispuniti dom delovace veoma podsticajno na vase raspolozenje.

Univerzalno sredstvo za ciscenje kuhinje
U staklenu ili keramicku ciniju(ne plasticnu ili drvenu) sipati pola soljice sode bikarbone,pa dodati po 5 kapi esencijalnih ulja:ruzmarina,majcine dusice,cimeta i limuna.Izmesati kako bi se ulja i soda bikarbona dobro sjedinili.Ostaviti da odstoji jedan dan pre upotrebe.Cuvati u staklenoj tegli.Umesto esencijalnih ulja moze se koristiti osuseno bilje i to u kolicini od 3-5 kasika od svake biljke.Ako se dodaje sveze bilje,onda je potrebno po 9 kasika od svake vrste prethodno iseckanog bilja.

Sredstvo za kupatilo
Napuniti 1/4 tegle osusenim biljkama ili korama od grejpfruta,narandze,limuna ili lipe.Preliti sircetom i ostaviti da odstoji dve nedelje,pa zatim izvaditi biljke ili kore.Bilje se bira u zavisnosti od toga za koje svrhe se ova mesavina koristi(antibakterijsko,antigljivicno delovanje ili za uklanjanje kamenca i prljavstine).

Sredstvo za dezinfekciju
5% ili 10% rastvor alkohola za pice(votka) ili 1/10 cistog 95% zitnog alkohola i 9/10 ciste vode.Radi mirisa moze se dodati komad limuna ili limunova kora.Ovim sredstvom mogu se dezinfikovati sve povrsine u kuci,a moze da se upotrebi i za dezinfekciju koze.

Mirisno usisavanje
Vecina usisivaca "ispusta" prasinu neprijatnog mirisa.Da bi se ova neprijatnost izbegla,dovoljno je nakapati nekoliko kapi omiljenog etericnog ulja na grudvicu vate i usisati je;daljim ciscenjem osvezicete prostoriju.

Protiv molaca u ormanima
Plakare i fioke oprati toplom vodom u kojoj je rastvoreno malo sode bikarbone;kada se namestaj osusi,u fioke i plakare poredjati papirne kesice sa mesavinom susenog bilja;izdrobljene 4 soljice susenog cveta lavande,2 soljice pepermintovog lisca,2 soljice ruzmarinovog lista,1 solja lista paculija,pola soljice celih klincica i pola solje lista majcine dusice.

Za blistave prozore
Jednu punu supenu kasiku sirceta pomesati sa toplom destilovanom vodom i tom tecnoscu prati prozore.Nakon toga se moze dodati i jedna mirisna nota-do 25 kapi esencijalnog ulja eukaliptusa u 1/2l destilovane vode.

Helena
raw expert
raw expert

Broj poruka: 667
Datum upisa: 12.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Ned Jan 06, 2008 8:55 pm

Prekrasan,ekoloski,zdrav i koristan tekst emotions
Ako mogu jos dodati,etericno ulje od narance je odlicno za prozore i ogledala ali ja ga korsitim cak i za brisanje drvenih povrsina,a ako ju stavite u vodu za pranje podova,kuca ne samo da ce biti cista vec ce mirisati... drunken

Poslednji izmenio dana Pon Jan 07, 2008 11:10 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Pogledaj profil korisnika
anett
site admin
site admin

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Ned Jan 06, 2008 9:18 pm

Odlicna ideja!Miris narandze je idealan za razbijanje zimskog sivila-unosi toplinu i radost:sunny:
I kuca cista i mi srecni flower

tedi
Šef za maštovite dekoracije
Šef za maštovite dekoracije

Broj poruka: 484
Godina: 33
Datum upisa: 20.01.2007

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Sub Jan 12, 2008 7:03 pm

mislim da ima nesto slicno i da se kupi, firma se zove elisa... rade samo prirodne preparate ima ih i ovde u Bgd iskopacu i adresu
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Sub Jan 12, 2008 8:23 pm

Nadji pa javi Very Happy .Cula sam za njih,ali nisam probala.
Postoji i firma Limes koja se time bavi(iz Pirota),imam njihov broj i mislim da ih kontaktiram ovih dana.I Elisa i Limes su MLM,pa dok nadjemo osobe koje to rade...

Helena
raw expert
raw expert

Broj poruka: 667
Datum upisa: 12.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Sub Jan 12, 2008 9:54 pm

Kod nas ima za kupiti od tih sredstava od firme Urtekram,sastojci su ono...savrseni
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Sub Jan 12, 2008 10:00 pm

Imate srece,trziste vam je bogatije po tom pitanju,ovde jos nema toliko toga.Nadam se da ce situacija vremenom da se popravi. U medjuvremenu-dovijamo se kako znamo i umemo Smile

mama3
Član
Član

Broj poruka: 89
Godina: 45
Datum upisa: 19.05.2007

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Čet Jan 17, 2008 10:39 am

http://elisa-prirodni-proizvodi.blogspot.com/
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Čet Jan 17, 2008 11:22 am

Hvala,mama3 Very Happy
Da li si mozda koristila njihove proizvode i sta mozes da preporucis ako jesi? emotions

mama3
Član
Član

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Čet Jan 17, 2008 11:42 am

ja sam upravo poslala pismo na adresu sa ovog sajta da vidim da li moze da se dobije postom ili da li postoji prodavnica u bg...
nisam koristila,ali moja sestra jeste i kaze da je bila vrlo zadovoljna,ali da joj je bio problem narucivanje i kupovina,pa je odustala....
sta da se radi..udobnost ,pre svega:)
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Čet Jan 17, 2008 11:51 am

I ja sam im pisala malocas,nestrpljiva sam da dobijem odgovor emotions
Problem mi je sredstvo za pranje posudja(koliko toga pojedemo No ) i vesa,ostalo nekeko pravim sama ili nalazim u prodavnicama zdrave hrane.

mama3
Član
Član

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Uto Jan 22, 2008 3:40 pm

e narucila sam gomilu stvari Smile))
kad stigne i isprobam..javljam utiske
Nazad na vrh Ići dole
mama3
Član
Član

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Uto Jan 29, 2008 9:00 am

posle silnih dogovora i zvanja telefonom,juce sam konacno dobila proizvode
elisa prodaje iskljuchivo preko svoje mreze,sto je stvarno totalno bezveze...taj sistem me podseca na sistem koje primenjuju i sekte kao sto su jehovini svedoci i mene to definitivno odbija
drugo,elisa se odvojila od fabrike lima iz pirota i sad imaju svoju proizvodnju isto u pirotu i zove se -elisa-pro-
sad,u cemu je razlika i ko je tu bolji ,ne znam..mozda ce neko uspeti da dodje do proizvoda iz firme lima...a do tad imamo elisu:)
ja sam vec po malo probala od svega sto sam kupila
sve mirise odlicno ,to prvo
drugo,pasta za ciscenje je izgleda prilicno dobra
sanitar gel takodje
dopao mi se i antibakterijski tecni sapun za ruke
i ostalo isto
znaci ,za sad sve izgleda vrlo ok..
a sad videcemo pri malo duzoj primeni
vidim da imaju i pastu za zube sto mene posebno interesuje ali to nisam narucila ,na onom blogu nije bilo
imaju kolekciju za ciscenje u domacinstvu,za negu kose,za licnu higijenu,za decu,cajeve,antiucelulit program ,kolekcija za muskarce i kafa(??)
inace im je ambalaza kao da je iz sedamdesetih godina ,totalno aut
Nazad na vrh Ići dole
mama3
Član
Član

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Uto Jan 29, 2008 10:17 am

evo sta pise za porodicnu kremu :
zastitna krema obogacena biljnim ekstraktima nevena i kantariona i drugim prirodnim sastojcima..blagotvorno deluje na kozu lica i tela..za sve uzraste

sastav : aqua,extract calendula officinalis , extract hypericum perforatum ,polyglyceryl-2 sesquiisostearate , cera alba ,cera microcrystaline , mineral oil , magnesium stearate , aluminium stearate ,lanolin ,vaseline, glycerin , methyl chloroisothiazolinone,methylisothiazoli-none,citric acid ,parfum
sta mislite o sastavu?
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin

PočaljiNaslov: Re: Prirodna sredstva za ciscenje kuce   Uto Jan 29, 2008 4:10 pm

Ja jos cekam da mi stignu njihovi proizvodi.
Vaseline je naftni derivat,mineralna ulja takodje.
Neznam bas,ja izbegavam sve sto sadrzi methyl,butyl,propyl-nesto,parabene,aluminijum i bilo sta sto ne mogu da izgovorim iz prve fun
Vazno je da sredstva za ciscenje budu bez hlora i ostale hemije,ipak svaki dan baratamo tim sredstvima. Mene je Mer za brisanje stakla,kada sam ga udisala(obavezno se malo udahne kada se prska na stakla),gusio i i izazivao gadan osecaj u grlu.Videcemo reakciju na Elisina sredstva.Vec sam nestrpljiva...

Higijenski otrovi

Treba li reći da sredstva za održavanje kućne higijene spadaju među najveće zagađivače i da oslobađaju 40 procenata svih otrovnih sastojaka u vazduhu? Deterdženti sa jakim formulama, vim, sapuni, hemijski osveživači vazduha, proizvodi za pranje sanitarija sa hlorom, osveživači WC šolja, tečnosti za poliranje nameštaja, sprejovi protiv insekata: stručnjaci kažu da u telu "zdravog" Evropljanina može da se nađe oko 300 štetnih hemikalija! Kad ih udahnemo, nadražuju grlo, truju pluća i uzrokuju dermatitis. Zato izaberite zelenu alternativu: ekološka sredstva na bazi sapuna i eteričnih ulja i - zašto da ne? - mehaničko čišćenje sa manje hemije.

Poslednji izmenio dana Uto Jan 29, 2008 4:24 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole

Prirodna sredstva za ciscenje kuce

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh 
Strana 1 od 4Idi na stranu : 1, 2, 3, 4  Sledeći

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana ::  :: -