Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
namaz oraha sirove free sirova proso keks recepti tikvice vegetarijanci šargarepa avokado Knjige indijskih puding vegane sladoled maslacka kafa majonez kakao tofu sremusa jogurt kopriva piramida
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 49 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Problem sa stitastom zlezdom i ishrana

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
nikki
Član
Član
nikki


Broj poruka : 65
Godina : 59
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 22.03.2009

Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Empty
PočaljiNaslov: Problem sa stitastom zlezdom i ishrana   Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeSub Apr 09, 2011 6:45 pm

Dragi moji,

u petak sam dobila rezultate krvi i sa uzasom konstatovala da imam povisen los holesterol i THS 4,41 (granicna vrednost je 4,00).Malo sam zujala po net-u i znam da to znaci pocetak smanjene funkcije stitaste zlezde. U ponedeljak nosim rezultate internisti pa cu dobiti i zvanicnu dijagnozu uskoro. Ugojila sam se nekih 11 kg za godinu dana, malo mi je pocela opadati i kosa vise nego sto je normalno ali priznajem da sam se i opustila sto se ishrane ticne i nisam postovala pravila zdrave kombinatorike i kontrolisala kalorijski unos (ja sam lakto-vegetarijanac vec 2,5 god). Ostali deo laboratorijskih analiza je uredan.

U nadi da je neko od vas uspeo da prevazidje ovaj zdravstveni problem zdravom ishranom i vezbama (bez sintetickih hormona) te da ce samnom podeliti to iskustvo, molim vas za pomoc.Ne zelim da pijem te hormone niti bilo koje druge. Vec vise od 10 godina nisam koristila nikakve sinteticke lekove.

Inace se oko 40% moje ishrane zasniva na raw food ali sam u preostalom delu obilato koristila integralne zitarice, mahunarke, kukuruz, soju tek po nekad,puno sirovog voca i povrca,nesto malo sireva i obranog mleka...Pesacim redovno svaki dan 6-7 kilometara, pijem iskljucivo vodu i to dosta..i eto

Pomozite mi svojim savetima
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stitastom zlezdom i ishrana   Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeNed Apr 10, 2011 8:23 am

Surprised Pa mislim da je dobro da povecas unos joda. Evo sad stizu mladi orasi uberes 40 mladih oraha za prirodnu orahovacu i jos 40 da ih sameljes i pomesas sa medom (prirodnim) malo na sunce i tako ih jedes (oni super ciste organizam).

Za ostale prirodne lekove ne znam, niti sam sigurna da ce i ovo izleciti poremecaj, ali je dobro za zdravlje....

emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stitastom zlezdom i ishrana   Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimeNed Apr 10, 2011 8:45 pm

Ja isto kuburim sa štitnom železdom, pisala sam o tome na raznim mestima po forumu i ne bih da se ponavljam...
Dobijanje na kilaži dolazi kod smanjene funkcije štitne žlezde, na žalost kilogrami se teško gube, jer je metabolizam usporen.
Nisam smela da se skinem sa lekova, jer mi je lekovima i izazvano ovo stanje, i sada jednostavno - trudim se da radim najbolje što mogu, što više sirovo, što zdraviji život, išla sam i na biorezonancu.....
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
nikki
Član
Član
nikki


Broj poruka : 65
Godina : 59
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 22.03.2009

Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stitastom zlezdom i ishrana   Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitimePon Apr 11, 2011 4:43 am

Hvala Vam na savetima, svakako planiram da napravim taj liker od oraha a intenzivno tragam za preporukama vezanim za ishranu i vezbanje.
U medjuvremenu je odnos sirova-kuvana hrana kod mene promenjen u 80%-20% i planiram da krenem na jogu.
Tek nakon konacne dijagnoze kod lekara videcemo sta dalje. Zestoko se protivim vestackim hormonima koji samo jos vise ulenjuju stitastu i ne dozvoljavaju organizmu da se sam izbori sa problemom. ..a onda slede i lekovi za srce pa u krug. Videcemo, trazimo dalje
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Empty
PočaljiNaslov: Re: Problem sa stitastom zlezdom i ishrana   Problem sa stitastom zlezdom i ishrana Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Problem sa stitastom zlezdom i ishrana
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ishrana Beba
» DEFEKTOLOGIJA i ZDRAVA ISHRANA
» GIHT I ZDRAVIJA ISHRANA
» Izbalansirana dnevna ishrana za pocetnike
» BOLJE FUNKCIONISANJE MOZGA I ZDRAVIJA ISHRANA

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: