Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
keks sladoled kakao kafa indijskih recepti proso sirove kopriva majonez avokado oraha sirova vegetarijanci free tikvice puding tofu namaz Knjige maslacka piramida šargarepa vegane sremusa jogurt
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Sta ste danas rucali ?

Ići dole 
+41
samanera
belleamie
Patka
Jassmina
Vasilika
mnkar
sinisa
rawman
Drama
ANČICA
rain021
milicacica1
Tea
eni
aleksandra vreco
gordanak
pomidora
Dani
Lily
dmitras
brokolica
TARA
NovemberBlut
nikki
veegun
ilovegreen
draganvla
mama3
zelika
mimihu
Magrat Garlik
Bed Bob
marijana021
hana-banana
Helena
Bambina
anett
zanahoria
Olivera
Ružica Cvetić
Branko
45 posters
Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Sledeći
AutorPoruka
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeČet Apr 22, 2010 5:34 pm

Citat :
povrće + začini +rerna=

Jel postavljen ovde i recept ?
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Apr 23, 2010 6:09 am

Može svo povrće, ali baš.
Ja sam stavila šargarepu, krompir, celer (koren i list) tikvice (sad je cena već prihvatljiva) i praziluk. Od začina so i bosiljak i voda.
Zemljana činija je ključna stvar. Pa u rernu. Moja ćerka je prešla na 80% vegeterijansku ishranu samo zbog povrća spremanog na taj način.
E sad, ja jedem i mleko i jaja Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_eek tako da to sve lepo zalijem istim.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Apr 23, 2010 7:30 pm

Jel' treba da uvri tecnost, da bude kao musaka ili je kao corba ?
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSub Apr 24, 2010 6:47 pm

Da kao musaka. Može šaka pirinča odmah, pa ne mora sa jajima Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_sad.
Vidim da "društvo" mahom ne jede jaja.
Sta ste danas rucali ? - Page 8 IMG%5D
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePon Apr 26, 2010 9:03 am

[img]Sta ste danas rucali ? - Page 8 T_1dxx5nfscmmm_e84bfc1[/img]
Pita od koprive
Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_biggrin (veliko HVALA Oliveri što mi je nabrala) Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_biggrin
sa biljnim sirom....
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Apr 30, 2010 7:21 am

Uh uh uh e sad sam baš Jako gladna:) ona zemljana posuda je ludilo:) nisam imala pojma da može u rernu? ja sve kapiram to je za vatru valjda? kako dobro izgleda. e pa ima i od soje kao gusta pavlaka za kuvanje ja s njom prelijem (Joya proizvodi).
Ja sam za vikend pravila jako jednostavnesoja ćufte (dakle kesica soja ljuspica, potpe se u vodu, zatim jedna lepinjica ili kajzerica se isto potopi u vou, isecka se veći crni luk, nekoliko čenova belog, nasecka se sitno peršun i sve se to Dobro umesu sa dodavanjem sojing brašna da se veže i začina ko kako voli (ja sam dodala naj za ćufte) kad se dobro umesu (što kaže baba da prolazi kroz prste:) onda se formiraju ćufte srednje veličine uvaljaju se u brašno i peku na vrelom ulju dok skroz ne porumene:)
Mi smo uz to pekli i mlade krompiriće i jeli salatu od šargarepe i golice:)
Nazad na vrh Ići dole
milicacica1
Član
Član



Broj poruka : 75
Godina : 36
Lokacija : Srbija
Zaposlenje : kozmetičar
Datum upisa : 30.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 9:00 pm

Danas smo imali nesto bogatiji rucak,mada znam da je to previse namirnica u kombinaciji.Al prvi maj je emotions
Dakle,corba od povrca:praziluk i beli luk se dinstao malo,pa sam dodala sargarepu,persun koren,pastrnak koren izrendano na krupnije rezance.Malo se prodinstalo pa sam dodala vode i poklopila.To se brzo kuva.Na kraju se doda seckana mirodjija i pavlaka (za vegane verovatno postoji neka adekvatna zamena,umesto pavlake moze i jogurt,pa tako verovatno moze i sojin jogurt).Ja sam vegetu dodala u minimalnim kolicinama,ali i to je uspeh pokusavam se naviknuti na neslana jela,pa polako...
Dalje:sampinjoni dinstani sa dva cena belog luka,stavila sam i malo karija.
Pirinac skuvan u malo posoljenoj vodi sa suvo przenim susamom.
Spanac,verovatno taj recept znate-skuva se spanac u vodi,vodu bacite nije za koriscenje zbog velike kolicine nitrata koju spanac ispusti.Na malo ulja proprzite 2 ceslja belog luka i dodate malo brasna (ja sam integralno psenicno,a vi po izboru sem kukuruznog),to se proprzi zajedno i doda se malo mleka (moze i sojino ali onda stavite malo vise belog luka).Da ne biste imali grudvice mozete izmesati sa mutilicom za sne.Tome dodati iseckan spanac na sto sitnije.Malo jos prokuvati na vatri.Nemam tacne mere za ovo jelo,ali recimo da je za 3-4 osobe dosta 500g spanaca (ako imate jos nesto),brasna dv e kasike ne jako napunjene,dve kasike ulja i oko 2 dcl mleka.Rezultat treba da bude jelo gustine kao sos.
I,posto je stigao mlad krompir,morala sam i njega da uglavim u jelovnik:
nisam htela da ga pecem,da ne popije puno ulja,pa sam sipala malo hladno cedjenog ulja stavila krompir,dodala vodu,ali samo malo vise nego kada se dinsta.Dakle niti se izdinstao niti se skuvao nesto izmedju.Jos sam naseckala persunovog lista u to i bilo je emotions
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 12:37 pm

[img]Sta ste danas rucali ? - Page 8 T_24m_2b91d74[/URL][/img]
Tortilje sa "punjenjem" od mešanog povrća .
Praziluk prodinstan, so,šargarepa, šampinjoni, kupus
i na kraju kukuruz.
Kašika kuzu začina u vodi -da se sve zgusne.


Poslednji izmenio gordanak dana Čet Maj 06, 2010 2:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 12:45 pm

[img]Sta ste danas rucali ? - Page 8 T_36m_f7e1b59[/URL][/img]
Dopuna recepta:I grašak Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_smile . Pogled u vok...


Poslednji izmenio gordanak dana Čet Maj 06, 2010 2:06 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeČet Maj 06, 2010 1:59 pm

Wow! kakva je klopa kod tebe Gordana!!!! emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 6:48 am

Da Mmmm stvarno izgleda fenomenalno! Smile jao vok..to ne može na šporetu na struju:( šmrc.
ehej a šta je "kuzu" začin?
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 7:33 am

"Kuzu je biljka iz porodice mahunarki koja raste divlje u planinama i poljima Japana. Beli skrob dobijen iz korena kuzua u Japanu se od davnina ceni kao hrana, ali i lek: kuzu delotvorno jača organizma kod prehlada, neuralgija i reume jer ublažava upalu i snižava temperaturu. Kuzu sadrži veliku količinu izoflavona koji opuštaju mišiće i krvne žile, a posebno je delotvoran za regulaciju probave, a podržava i pravilan rad želuca i creva.

Upotrebljava se i za zgušnjavanje variva, umaka, preliva kao i za pripravljanje toplog napitka. "
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 8:53 am

Strava:) a gde ima da se kupi:)
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 1:29 pm

u radnjama zdrave hrane - malo bolje snabdevenim
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Dani
Član
Član
Dani


Broj poruka : 123
Lokacija : kroz prozor gledam Kozaru
Zaposlenje : Čudni su životni putevi,veoma čudni.
hobi : Smijati se svakom novom jutru, još jedna nova prilika za uživanje u životu
Datum upisa : 09.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 2:34 pm

Ja sam papala hranu os jučerašnje slave. Grickam trvke haha
Ove sam se godine izvukla ( nisam otišla, zauzeta poslom )od prežderavanja moje porodice, a sutra opet slava. Međutim, majčini su nešto mekši. Biće ha-bu. Baka pravi odličnu musaku sa travkama. Biće nešto i za mene.
Nazad na vrh Ići dole
aleksandra vreco
Član
Član
aleksandra vreco


Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : Nis
Zaposlenje : farmaceutski tehnicar
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 5:44 pm

Punjene paprike

Suve paprike potopim uvodu da omeksaju. Mogu se koristiti i sveze. Izdinstam vecu glavicu luka i 2 narendane sargarepe. Dodam saku semenki suncokreta i saku semenki bundeve i saku susama, zatim malo naseckanog lista persuna, 2kafene kasicice aleve i zacin od povrca (nesto poput vegete samo bez aditiva i konzervansa). Toj masi dodam na kraju 2 solje mlevenih oraha.Sve vreme tiganj ne pomeram sa ringle nego dinstam na umerenoj toploti. Posebno obarim 2 solje pirinca i sve sjedinim. Ako je potrebno vi mozete da dodate so i biber po ukusu. Napunim paprike i zapecem ih u rerni.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 07, 2010 9:04 pm

Corba od kelerabe, varivo od graska, pohovane tikvice, pomfrit.
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 08, 2010 7:25 pm

Corbica od mesanog povrca, sampinjoni u soja sosu ( Heinz ) baceni na vrelo suncokretovo ulje, obican pirinac ( s prethodno malo proprzenog luka i na kraju dodatog persuna ), zelena salata.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 08, 2010 9:26 pm

Pita od sojinih ljuspica i kineskog povrca:)
Nazad na vrh Ići dole
Dani
Član
Član
Dani


Broj poruka : 123
Lokacija : kroz prozor gledam Kozaru
Zaposlenje : Čudni su životni putevi,veoma čudni.
hobi : Smijati se svakom novom jutru, još jedna nova prilika za uživanje u životu
Datum upisa : 09.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePon Maj 10, 2010 11:59 am

Supa od prosa, đuveč od svega i svačega, hljeb mojih ruku djelo, jogurt sa cimeto i salata od mladog crveno luka.
Nazad na vrh Ići dole
milicacica1
Član
Član



Broj poruka : 75
Godina : 36
Lokacija : Srbija
Zaposlenje : kozmetičar
Datum upisa : 30.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeUto Maj 11, 2010 3:10 pm

Musaka-klasicna,samo umesto mesa sojine ljuspice.
Nazad na vrh Ići dole
gordanak
Član
Član
gordanak


Broj poruka : 49
Godina : 57
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 08.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 6:31 am

MUSAKA
100 g sojinih komadića - 500 g tikvica - 70 g pirinča - 3 čena belog luka - 1 glavica crnog luka - 1 jaje - 3 paradajza - 1 dl ulja - aleva paprika, so, peršunovo lišće

Crni i beli luk iseckati i zajedno sa tikvicama i hidriranim sojinim komadićima. Prodinstati na ulju. Dodati pirinač, isečen paradajz (ili sok) i alevu papriku, sve izmešati i sipati u vatrostalnu činiju. Peći u rerni 30 min. na temperaturi od 200C. Kada je skoro pečeno, preliti razmućenim jajetom i vratiti da se zapeče. Na kraju dodati iseckano peršunovo lišće. Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 8:28 pm

Danasnji rucak se sveo na improvizaciju...
Jedna tikvica isecena uzduz. Komadi posoljeni i onako "natur" baceni na malo vrelog ulja + iseckana 3 cena belog luka + jedno jaje 'na oko' + parce crnog hleba Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimePon Maj 17, 2010 9:43 am

Nedeljni ručak: Krem čorba od šargarepe (propržila sam dva luka sa alevom paprikom, u blenderu izmiksala 4 velike šargarepe i sipala u šerpu na luk, to se lepo skuvalo, dodala začine, malo peršuna i Voala!)
Glavno jelo: šampinjoni u sosu sa sojinim komadićima i prazilukom
(prvo malo u posoljenoj vodi pustiti da vriju sojini komadići dok lepo ne omekšaju, skloniti sa vatre i ocediti ih, dalje, iseckati 1 praziluk i pržiti ga na ulju, kad malo omekša dodati sojine komadiće i zajedno pržiti, kad se malo izmešaju dodaju se šampinjoni i to tako da se bukvalno kuvaju na pari koja izlazi iz tiganja tj da nisu direktno na ulju jer upijaju ulje. sad to polako kuvati na srednjoj vatri a kad šampinjoni budu skoro gotovi, doda se bešamel: veća šolja sojinog mleka izmešana sa sojinim brašnom, solju i muskatnim orahom, to se sve pomeša, još malo kuva i Voala!)
Salata: zelena salata sa koktel paradajzom:)
Nazad na vrh Ići dole
Dani
Član
Član
Dani


Broj poruka : 123
Lokacija : kroz prozor gledam Kozaru
Zaposlenje : Čudni su životni putevi,veoma čudni.
hobi : Smijati se svakom novom jutru, još jedna nova prilika za uživanje u životu
Datum upisa : 09.04.2010

Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitimeSub Maj 22, 2010 1:26 pm

Sarma od svega i svačega soja i dodaci mljac
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sta ste danas rucali ? - Page 8 Empty
PočaljiNaslov: Re: Sta ste danas rucali ?   Sta ste danas rucali ? - Page 8 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sta ste danas rucali ?
Nazad na vrh 
Strana 8 od 19Idi na stranu : Prethodni  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 13 ... 19  Sledeći
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Ćaskanje-
Skoči na: