Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
piramida kakao majonez indijskih jogurt proso šargarepa vegane recepti namaz tofu kopriva sirova sremusa tikvice puding keks maslacka avokado free sirove kafa vegetarijanci sladoled Knjige oraha
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 35 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 35 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane

Ići dole 
+7
TARA
zanahoria
Bambina
zelika
Branislava
ljubicica
Olivera
11 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Jul 05, 2007 10:44 pm

Evo odlučila sam da sve prethodno pisanje po drugim temama sa Ljubicicom prebacim u jednu novu temu. Devojke, molim vas da maksimalno pomognete savetima i odgovorima na sva pitanja koja iskrsnu, pošto je svaki početak težak!!!!
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Jul 06, 2007 9:21 am

Olivera ti si genije, hvala tebi svima koji se jave da mi pomognete.
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Jul 12, 2007 12:28 am

Oljice,

Posto si otvorila ovu divnu temu, ja bih samo zelela da prosirim temu ,ako nije problem. Posto koristis u svojoj ishrani 85% raw food, sigurna sam da ti je to sada postala uza specijalnost. Pa te kao nekog ko se razume u to, molim da mi pomognes svojim savetima. Procitala sam neke knjige study po tom pitanju ,ali to su samo teorije, meni trebaju saveti od nekoga ko je to proverio u praksi. Ja sam vec napomenula da je moja ishrana fifti- fifti, pola kuvano,pola sirovo. Zelela bih da taj odnos popravim na 80-20,ali svaki put kada pokusam imam velike probleme. Nekoliko puta sam pokusavala da uvedem bar nekoliko dana presnu hranu,ali morala sam da odustanem. Imala sam uzasne glavobolje i mucnine. I u zeludcu koji je dosta "umoran" sam imala osecaj kao da sam pojela ribacu cetku. Samo cu jos dodati da sam prelaskom na veganski nacin ishrane ,izlecila heliko bakteriju(izazivac cira). Tako da mi je sluzokoza jos malo osetljiva. Pa me interesuje kako da se naviknem na raw food i da li su te moje reakcije mozda normalan proces privikavanja na tu vrstu ishrane? Unapred hvala! greetings
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Jul 12, 2007 12:47 am

Ljubicice,

Ja sam vegan postala pre dve godine i mogu ti reci da se super osecam ,od kada se hranim takvom vrstom ishrane. Pokusacu da ti dam savet kako da predjes sto lakse na tu vrstu ishrane, a posle je na Oliveri da te uputi na prelazak na presnu hranu, ako ti je to zelja. Ja sam presla ne vegi ishranu zbog etike i to sam uradila preko noci, ali nema veze verovatno mozes i postepeno ta da odradis. Moj savet ti je da ne spremas neka specijalna jela koja do sada niste jeli,jer ce vas to vratiti u nazad. Ja sam u pocetku kuvala sve sto i pre ,samo sam izbacila meso,jaja,mleko. Znaci kuvala sam pasulj bez rebaraca, samo natrpas krompira ,sargarepice,luka,zacina i skuvas ukusan pasulj. Ili bilo koje drugo jelo, djuvec,musaku, boraniju, grasak, becarac( ja sam ga pre kuvala sa mlevenim mesom i u Bosni ga zovu sataras), sarmice,paprikas, punjene paprike(bez soje).... Nemoj forsirati soju ,jer ne moze svako da se navikne na njen ukus, a i za pocetak su ti najbolje sojine snicle. Mislim da negde na forumu imas najbolji nacin za pripremu snicli i veruj mi izvrstan je. Uz to jedite dosta voca i svezeg povrca u vidu salata i postepeno ce te se naviknuti na to. Ja pravim sve vrste kolaca koje sam pravila i pre samo izbacim jaja i zamenim mleko-vodom ili sojinim mlekom i veruj mi da su jos ukusniji.Pokusaj samo sa malom izmenom starih recepata. I mozda ce tvoja porodica postepeno navici na to. Ja nisam uvodila promene svima ,samo sebi, a ostali su se vremenom pridruzili. Doduse suprug mi je vegan vec dosta godina, cera je to postala pre pola godine(njena odluka), a sin je jos uvek mesojed. Nikoga nisam "nagovarala" jer svako bira kako ce i sta jesti. Po nekada sam kuvala i dupla jela ,ali sada za to vise nemam potrebu.Jer sada i moj sin jede sve sto ja skuvam (vegansko) i samo povremeno doda neko meso. Znaci ipak se navikao na te recepte. Zato samo opusteno i vremenom ce sve doci na svoje mesto. A za neke konkretnije savete ,najbolje da pitas Zeliku- naj vegi mamicu, jer su njeni klinci vegani, a ona ih je naucila da klopaju takvu vrstu hrane.

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Jul 12, 2007 5:13 pm

ako misam pozdravila ljubicicu to cu sada da ispravim i pozelim ti srdacnu dobrodoslicu...a ako jesam nema veze od viska glava ne boli, zar ne? Laughing
kad imas pitanje ti pitaj a mi cemo se potrudimo da ti odgovorimo
ja i nisam expert jer nisam na sirovoj hrani (ne jos uvjek) ali planiram da se usirovim cim skinem jednog malog slatkog 5,5 mjeseci starog "parazita" kog dojim...ali imam iskustava od prije kad sam nesto oko godinu dana provela na sirovoj hrani (100 %)
branislava hvala na najvegi mami ...jos cu se i uobraziti Laughing...trudim se trudim mada nije uvijek jednostavno...ali ih trpam sa sto vise dobrih stvari...stefan (stariji ) pravo voli zdrave stvari ali mu je i slatko strast...pa balansiram nekako kako znam i umijem...a filip on jos uvjek na mlijeku...ovih dana treba da pocnem sa prvim cerealijama...
ne usudjujem se da ga stavim na sirovo npr. iz vise faktora ...jedan je socijalni...kako ce on sirocic da se izbori sa okolinom ...da tu pripada a da opet bude poseban...malo nemoguce.
ali najvazniji faktor je sto nisam ja dostigla taj stepen expertize da npr hranim dijete sa 100 sirovom hranom...imam nekoliko knjiga i planiram nabaviti jos na polju sirove hrane i znam da ima ljudi koji hrane svoju djecu tako ali ja se bojim da nesto ne ubrljam...a cijenu tih greski ne bi da placam
uopste ne sumnjam da je takva ishrana najbolja za djecu ali ja tome nisam dorasla...zato cu isto kao i stefana ovog malog , sa sto vise sirovog voca i povrca...za ilustraciju kad smo ga poceli (stefa) hraniti sa cvrstom hranom ...ja bi mu davala sirovu mrkvu kao kasicu...umjesto kuvane i sl....sve ono sto se po tradicionalnim metodama jede sirovo davala sam mu i ja u obliku kasa. kad je poceo jesti sa stola morali bi prvo da ga dopola nahranimo sa glavnim obrokom pa tek onda da iznasemo salatu jer ako bi je vidio na stolu nije htio da pipne main dish. mnogo boljeg je zdravlja nego njegovi vrsnjaci a kad i uhvati recimo virus ili slicno obicno je ozdravljenje brze nego klasicno hranjeni klinci,...tako cemo i ficu hraniti jer se sa tim osjecam na poznatoj teritoriji.
a sto se tice tvojih glavobolja kad povecas nivo sirove hrane znam za taj problem...sama sam iskusila surove glavobolje kad sam 1997. godine otisla na sirovo....glavno ih je se ne prepasti jer je to znak da t se tijelo cisti.
ja sad od ovih trudnoca imam poprilican visak kg u kojima je vjerovatno i poprilicno otrova pa ocekujem slicne ili iste simptome kao te davne godine
ugl. bitno je istrajati i znati sta se to desava u stvari u tijelu
ima jedan mali forum na temu sirove hrane u kojem sam svojevremeno ucestvovala jos dok nije bilo ovog bogom danog sajta (hvala oliveri na produzenoj bozijoj ruci love)
sad cu iscackati link pa mozes i tu pronaci mnostvo korisnih stvari
http://www.zdravzivot.com/cgi-bin/yabb/YaBB.cgi?board=sirova;action=display;num=1102506460
oki doki veliki pozdravi od mene i cujemo se opet
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Jul 12, 2007 9:14 pm

Branislava, Zelika - hvala vam Embarassed
To što se tiče uvodjenja većinski sirovog i što je Zelika rekla, potpuno je tačno....
Nažalost, nije retkost da se pojave takva iskustva, glavobolja, mučnina, nekad čak i stanje kao simptomi gripa, dijareja ili zatvor, jer se naše telo oslobodja toksina, slažem se da je to neprijatan period Sad
kako kaže George Malkmus, na to treba gledati kao na oluju nakon koje će doći divno razvedravanje....
Da bi se smanjili neprijatni efekti detoksifikacije organizma, može da se uvede malo više termički obradjenog povrća, kao npr. pečeni beli krompir, kuvane žitarice ili pasulj, i tako će se vreme čišćenja organizma produžiti - odnosno, samo malo usporiti.
Branislava, ti si vegan, i ja sam biila isto kada sam odlucila da krenem sa više sirovog, i prosto sam shvatila da mi kuvana hrana znatno opterećuje želudac....i da, smršala sam, bez namere da se to desi - jednostavno je došlo samo po sebi. Naravno da ponekad uživam u kuvanoj vege hrani -zašto da ne Smile
Istina je da nekad prodju dani da ne okusim ništa kuvano, jednostavno me u ovom periodu zadovoljava obilje svežeg povrća sa dipom od semenki suncokreta, sveže voće...sa druge strane, pošto sam sama, mrzi me affraid
Mislim da treba da prodje i neko vreme da nam se čula adaptiraju na ukuse sirovog, ja recimo jedem beli i crni luk jako mnogo, prosto ih volim....nekad uzmem tofu za vegan varijantu grčke salate, ili skuvam mladi kukuruz šećerac iako bi on mogao da prodje sirov...interesantno je da mi se smanjila potreba da solim, celerova so je manje slana od morske, pa ipak mi se nekad desi da preteram.
Znači, ako ne ide najedanput, postepeno....
Kada si već vegan, startna pozicija je mnogo bolja, zato što je pravi šok za organizam, nažalost , prelazak sa standardne ishrane na sirovo....Kod ljudi koji imaju zdravstvene probleme, taj nagli prelazak je jednostavno neophodan.
Dalje, sušenje je ono što predstavlja neku vrstu zamene termičke obrade, pa možeš da probaš i sa takvim varijacijama. Skor od 50:50 kuvano - sirovo je sasvim u redu, znači da možeš da ideš sasvim polako.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Jul 15, 2007 6:30 am

Zelika, Olivera ,

Mnogo hvala na savetima i nadam se da cu istrajati u svojoj odluci. Za pocetak ide malo traljavo ,ali bice bolje. A sto se tice sajta, Zelika je u pravu kada kaze da je ovaj sajt divan i da nam je zaista bio potreban. Jer ne nailazi se svaki dan na ovakve savete, druzenja i podrske. Jos jednom hvala i svaka cast! love
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Jul 15, 2007 3:25 pm

Zenske hvala na dobrodoslicama i ohrabrenju da istrajem u odluci da se hranim zdravo. Mnogo mi znace vase podrske.
Svaki dobar recept primam sa zadovoljstvom.

Hvala svima.
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Jul 27, 2007 1:41 pm

Drage moje od augusta pocinjem sa muzem i decom samo zdravo da se hranimo, potpuno sirova hrana, bice super da podelim sa vama svoja iskustva. Drzite nam palceve. Pozdrav svima
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Jul 29, 2007 11:10 pm

Branislava slobodno u isranu u jutarnjim satima uzimaj samo voce do podne. Time ces prilicno ocistiti organizam i ojacati zeludac. Svako jutri pravi vocnu salatu. Kolicine nisu bitne jedi svo voce u parovima npr. dve jabuke, dva kivija i sl. Banane u ovom periodu izbaci iz ishrane jer su prejake za leto kao i suvo voce. Moze malo kostunjavog voca povremeno. Tako ce ti se organizam ocistiti i adaptirati na sirovu hranu. Neces imati kasnije problema kad predjes na sirovo povrce jer ce ti se promeniti probavno-enzimska struktura digestivnog trakta i lakse ces proci period adaptacije. Isto i za Zeliku vazi bebirona odma na voce s tim sto u ovom slucaju banana je pozeljna za pocetak jer je energetski jaka a bebi je to potrebno i postepeno ubacivati sto vise ostalog voca pa tek na kraju kiselo voce. Najbolje je praviti vocne sejkove sa sojinim mlekom ili sokom od sirove sargarepe.

Samo napred svi smo uz vas a o sajtu sta reci kada su suvisne i nedolicne da izraze nesto ovako genijalno i jedinstveno kao sto je uostalom i Moderator (odnosno autor) sajta.
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePon Jul 30, 2007 1:00 am

Sinisa,

Mnogo hvala na savetima i odmah cu ti reci da si potpuno u pravu. Primetila sam da mi zaista naj vise prijaju vocne salate za dorucak jer nemam nadimanja i bolove u zeludcu kao od sirovog povrca. A sto se tice banana,da li je leto jedini razlog da je ne koristim? To te pitam jer je ovde sada zima, a ja puno volim banane. A sirovo povrce jedem samo kao salate uz kuvani obrok. Jos uvek sam na 50-50, ali verujem da cu sada preci lakse, jer si mi zaista pomogao ovim savetom.Jer ja u stvari imam probleme samo sa svezim povrcem, a voce mi bas prija.Jos jednom hvala na savetima i na velikoj podrsci.

A za sajt i administratora sve ponvale! Zaista se osecam kao u svojoj porodici ,opusteno i zadovoljno!
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSub Avg 04, 2007 3:21 pm

E mi smo krenuli sa zdravom hranom. Potpuno sirova hrana sa vocem i povrcem zaista odgovara nasem umornom organizmu. Sada se odmaramo od svega sto je stetno i cime smo unistavali svoje zdravlje.
Verujem da ce ovakav nacin ishrane doprineti i nasem zdravlju. Zelim da ohrabrim sve one koji se kolebaju oko nacina ishrane da krenu napred i da se ne boje da nece uspeti.
Moja porodica i ja bili smo pravi gurmani za zacinjena jela, meso i slatkise, ali smo sada presli na potpuno sirovu hranu i to odjednom bez mnogo dvoumljenja.
Hvala svima koji ste nas podrzali u tome.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSub Avg 04, 2007 4:58 pm

BRAVO!!!! cheers Tako mi je drago da ste se brzo prilagodili promeni!!!!
Dakle, cetiri dana je proslo Very Happy
Drzim vam fige! Ako nesto treba, tu smo....
Super bi bilo da malo podelis sa nama to iskustvo obzirom da ima ljudi kojima je tesko zamisliti da tako naglo izbace iz jelovnika svu hranu na koju su navikli....
jos jednom, Ljubicice, ti i tvoja porodica ste napravili fenomenalnu promenu.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSub Avg 04, 2007 10:12 pm

Hvala Olivera.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Avg 16, 2007 12:24 pm

ljubicice ne javljas nam se sa utiscima a nas sve zivo zanima
dakle kad imas vremena tastaturu u ruke pa kuc-kuc sunny Laughing
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Avg 16, 2007 1:54 pm

E da ja sam malo htela da se odmorite od mene, ali kad bas hocete evo me.
Sto se tice utisaka oni su super. sve nam ide super. Radujem se sto je moja porodica zajedno samnom prihvatila nov nacin ishrane jer nam je zajedno mnogo bolje.
Sirova hrana nam u potpunosti odgovara, samo jos da naucim da pravim " mana" hleb da nebi jeli peceni crni koji trenutno koristimo.
Obroke smo podelili na voce i povrce, znaci jednom voce jednom povrce. I tako naizmenicno. Posebno me raduje sto svi dosta dobro podnosimo tu hranu, mislim nismo gladni izmedju obroka, ponekad deca osete glad pa nesto gricnu, ali mi matori hvala Bogu napredujemo.
Bice mi drago kada budem videla kako kile odlaze.
Pocela sam da eksperimentisem i pravim razne cufte i mogu se pohvaliti da su stvarno super za jelo. Malo mi je problem sto ponekad ne mogu da nadjem neki recept koji sam videla tu na forumu a koji bih zelela da spremim, pa se mucim da ga nadjem.
Salate su super, a prednost je u tome sto mogu da kombinujem do mile volje, i kako mi se svidja, i to daje lepotu u ishrani. U svakom slucaju naj veci podsticaj mi je podrska porodice, posebno kada vidim muza kako sa apetitom jede.
U svakom slucaju vredelo je probati, a jos bolje je sto smo uspeli.
Danas sam se obradovala jer sam u Sparu nasla super sojine namaze, odlicni su a ima ih u raznim ukusima. Takodje imaju i sir Tofu, sto je ovde kod nas u ovom malom mestu pravi blagoslov da se nadje.
Toliko za ovaj put, pozdrav svima.
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeUto Avg 21, 2007 11:46 pm

Devojke ,

Zelim samo da sa vama podelim jednu radosnu vest: Vec tri dana sam na 100% sirovoj hrani party . Mogu vam reci da mi ide sasvim O.K. i da pored nekoliko propratnih simptomcica ciscenja cool nemam nekih vecih problema. Glavobolju sam imala samo jedno prepodne i gotovo! Prosli put mi je bilo grozno i izdrzala sam samo jedan dan. A ovog puta je krenulo spontano i mnogo lakse podnosim i prija mi ova slatka avantura !I ako moram da spremam tri razlicite vrste jela, ipak se osecam super. Najsladje mi je spremanje moje klopice vegi , jer je zanimljivo, brzo i jednostavno! Poskidala sam sve receptice sa foruma i polako idem napred. Kada budem pravila neke eksperimente , ja cu vam ih prebaciti na forum!
Moje ukucane kao i obicno necu smarati ungry oko prelaska na raw food, ali se nadam da ce bar probati to sto spramam i da ce se postepeno i bez pritiska ungry odluciti na ovaj korak. Ja verujem da ce moj cerka prva krenuti sa mnom u ovu avanturu, ali vec cu vam javiti!

Olivera, mnogo hvala greetings love sto si osmislila ovako divan forum i sto zelis da nam pomognes da zivimo zdravije i bez bolesti cool .Takodje hvala i ostalim divnim damama koje su spremne da nam pomognu i da nam svojim iskustvima i odgovorima olaksaju prelazak na raw food! greetings love
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSre Avg 22, 2007 2:52 am

bravo branislava....bas si me obradovala...kao sto znas i ja se spremam za nekih desetak dana maximum da predjem na sirovo
i jako mi je drago da nas je sve vise koji shvataju da je to top svih topova i da nakon sirovog veganstva valjda nema vise nista bolje i zdravije
jos jednom cestitke od sveg srca
mislim da nemas glavobolju jer si prije ovog 100 postotnog perioda jela dosta sirovog i da si samim tim vec podosta iscistila tijelo I love you
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Avg 23, 2007 12:22 am

Zelika,

Hvala na podrsci i prijateljskim recima! Jedva cekam da i ti predjes na sirovo jer je osecaj fantastican.

Devojke, ovo je prosto divno. Ujutru iscedim neki sokic i dok ga pijuckam party polako prelistavam Oljine recepte i pripremam klopicu koja je tako divnih boja i ukusa.Juce sam spremala salatu od tikvica sa mirodjijom , ali sam dodala malo ispasiranog avokada i ukus me je podsetio na ukus mog najdrazeg sosa sa mirodjijom, njam, njam...Danas cu pripremiti Oliverine lazanje jer izgledaju izvrsno emotions i prosto te mame da ih pojedes.Ono kuvanje mi je vec postala nekakva rutina , jer sam vec isprobala sta sa cim moze i uz male razlike svi ukusi prosto"lice"i povrce izgubi one divne boje.... A ovo je zaista divno , stalno neki novi ukus prosto praznik za nepca. A uz to i osecam se divno. Zadnjih godina imam neke ceste slabosti i manjak energije. A sada posle cetiri dana ja se vec osecam daleko snaznijom i kao da bih mogla i da poletim. A i ovde vec mirise na prolece i ja sam jako radosna i srecna. I ako je ovde uglavnom drvece kontinentalno i zimzeleno i ne opada lisce i ima mnogo zimskog cveca, ipak je nekako tmurno i nema dovoljno sunca. A sada cvetaju mimoze i sve drugo prolecno cvece flower i jednostavno priroda se ponovo budi i ja uzivam u svom najdrazem godisnjem dobu uz slatke ukuse novih recepata vegi i budjenja neke nove snage i energije koju osecam u sebi! Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Avg 23, 2007 1:19 am

Ja sam prosto odusevljena sto je i Branislava krenula sa sirovim!!!! emotions
bice vam obema super, sigurna sam u to!!!!
mmm da, avokado je divan, daje punocu ukusa jelima, ovde je malo skup, ali isplati se kupiti ga povremeno za neke specijalitete
Samo napred, sigurna sam da ce vam iz dana u dan biti sve lepse! U pravu je Branislava, meni je komsija spremao vege jelo i bas je onako preprzio paradajz i papriku, sta da kazem, mrtvo povrce - bez onih divnih boja i ukusa...
Ja sam konacno pronasla i sirove indijske orahe, pa sad pravim pesto i sa njima (mrzi me da potapam bademe takodugo Rolling Eyes ), bosiljak raste i mirise, ma svega ima sad ovde! Lepota jedna od povrca i voca....
Drzim vam fige obema cheers
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Gost
Gost




Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeČet Avg 23, 2007 10:31 pm

zelika ::
bravo branislava....bas si me obradovala...kao sto znas
i ja se spremam za nekih desetak dana maximum da predjem na sirovo
i
jako mi je drago da nas je sve vise koji shvataju da je to top svih
topova i da nakon sirovog veganstva valjda nema vise nista bolje i
zdravije
jos jednom cestitke od sveg srca
mislim da nemas
glavobolju jer si prije ovog 100 postotnog perioda jela dosta sirovog i
da si samim tim vec podosta iscistila tijelo I love you



I uz sirovu hranu ima nesto bolje. Ako shvatimo da starenje nije stanje naseg organizma odnosno da nemoramo da starimo.
Nauka je dokazala da mozemo da zaustavimo mroces starenja odnosno cak
mozemo i da se podmladimo ( znam primere koje sam video). Pored sirove
ishrane ali samo sirovo i nista kuvano postoje odredjene vezbe koje su
stare nekoliko milenijuma i koje su koristile razne kulture od kine i
indije pa evo "procurele" su i ovde kod nas. Odredjene energetske vezbe
koje dovode u sklad svih sedam cakri u nasem telu i automatski se
proces starenja zaustavlja. Svakodnevnim praktikovanjem ovih vezbi
dolazi do podmladjivanja ali bukvalno vidljivog vec posle dva meseca
vezbanja. Posle par godina covek sa svojih 75 kalendarskih godina
postaje "mladji" cetrdesetogodisnjak. Uz sve ovo sto jos preporucuju
ovi "mladici" jako je vazno i zvakanje hrane koje mora biti vrlo svesno
odnosno progutana hrana mora biti u tecnom stanju gutamo bukvalno sok
jer prvo varenje nastaje u samim ustima a tek drugo u zelucu.



Sve vas volim samo napred i promene ce dolaziti same po sebi.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePet Avg 24, 2007 7:33 am

Olivera, kako praviš pesto od indijskog oraha? Koliko ih potapaš?
Jel ostala procedura ista kako kod badema?

Siniša, radi se o 5 tibetanaca zar ne? Mogli bi skenirati vežbe iz knjige i okačiti ih na temi joga.. Mada bi bilo najbolje pročitati makar onu skripticu od 15tak strana kako bi se uveli u vežbe...
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimePon Sep 10, 2007 11:21 pm

Cao devojke,

Evo i mene ponovo medju vama. Bila sam malo zauzeta u poslednje vreme i zato me nije bilo. Ali da vam se pohvalim da dobro napredujem i da sam vec cetiri nedelje na sirovoj ishrani. Za ovo vreme sam smrsala 2 kg i sada se vec daleko bolje osecam. Imala sam malo pojacane slabosti jer inace imam probleme sa niskim gvozdjem(imala sam ga i kao mesojed) ali sada se vec bolje osecam. Ubacila sam u ishranu deset posto kuvanog zbog lakseg varenja i stvarno mi je o.k. Ne znam kako napreduje Ljubicica i njena porodica, nadam se da ce nam se uskoro javiti sa novim rezultatima. I nadam se da su se vec navikli i da im je ovako dobro kao meni! Ljubicice javi se.....
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeSre Sep 12, 2007 8:39 am

Branislava, meni je sok od cvekle i drugog korenskog povrća jako pomogao sa krvnom slikom..ako možeš pravi sveže ceđeni sok, pa kombinuj...
šargarepa-cvekla... šargarepa-celer-jabuka... rotkva-šargarepa... najviše pominjem šargarepu jer mi je nekako najukusnija i najbolja za kombinacije..
Meni ovih dana jako prija da izjutra izblendiram breskvu sa malo vode...dok još ima breskvica treba iskoristiti i uživati u njihovom osvežavajućem ukusu!!
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitimeNed Sep 16, 2007 10:24 pm

Hvala draga Bambina,

Ali ne mogu da podnesem ukus i miris zive cvekle...probala sam je na sto nacina...ali ja jedem nju a ona jede mene...to je jedino povrce koje ja ne mogu da jedem zivo...ne znam zasto...ali je tako...ali u svakom slucaju probacu ove ostale kombinacije...

A breskvice cu jesti uskoro...jer kod nas joj jos nije sezona...tek je pocelo prolece...ali ja ih puno volim i jedva cekam da ih jedem... emotions
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Empty
PočaljiNaslov: Re: Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane   Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Za Ljubicicu - početak uvodjenja zdravije ishrane
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Prodavnica zdravije hrane Rotkvica :))
» Rezime ishrane

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: