Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
majonez sremusa keks vegetarijanci kakao sladoled tikvice vegane sirove kopriva sirova recepti proso kafa Knjige tofu maslacka piramida free namaz puding indijskih jogurt šargarepa avokado oraha
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 49 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 49 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Totalna terapija Rudolfa Brojsa

Ići dole 
+45
armageddon381
micamaca77
Amouage
Nenad Beli
jasminka92
dmitras
mesecevaljubimica
eni
cvetko
capica
Mladen S
sveMIR
Oljenka
VladimirM
sinisa
pomidora
Ancikina
anasana
olsodo
aaiiddaahh
Cvorak
Student
grkns
Martina
marmeladica
Branko
kojekude
Savetnik
BranislavB
Svetlana
Dragica
anett
Arijel5
marijana021
fiestaye
hana-banana
ljubicica
Branislava
FelisDomestica
Helena
mmarija
zelika
Olivera
zanahoria
Bambina
49 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
AutorPoruka
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeČet Nov 20, 2008 12:06 pm

do broja 42 Brojs je iskustveno došao...čišćenje bi trebalo da traje,kako on kaže, dok se skroz ne povuče skrama koja se stvara na jeziku....ipak, meni se povukla posle 35. dana, ali ja sam ipak želela da dođem do broja 42 i to mi je bila velika greška jer sam suviše oslabila organizam za tih poslednjih nedelju dana, i teže mi je bilo da se povratim u normalu....
Ljubiša-srpski Brojs,kako ga zovu, misli da kod težih tumora gladovanje treba ponoviti posle par meseci pauziranja...i tako par puta...U svakom slučaju, gladovanje pomaže jer se prestankom unosa čvrste hrane automatski zaustavlja porast tumora...zato se i vidi poboljšanje već posle nedelju dana....Moguće je da povoljno utiče i više kraćih gladovanja...od po nedelju, dve...u kombinaciji sa sirovom hranom u pauzama....
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Brojs   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePet Jan 09, 2009 6:15 pm

Bolujem od karcinoma debelog creva sa metastazama na jetri i
plucima.Pre tacno 32 dana zapoceo sam Brojsovu dijetu,znaci uzimam
sokove 2/3 cvekle a ostalo celer,sargarepa i dajkon repu,uz obavezan 1
krompir. sto se cajeva tice uzimam mesavinu metvice,hajducke
trave,zalfije i rastavica.za ovaj 32 dana osecam se fenomenalno,setam
svaki dan 3 do 4 km i sve do sada nisam imao nikakvih teskoca,zaboravih
jos da napomenem da povremeno popijem i surutku.Pregledao sam krv i krvna slika mi je vrlo dobra.Na kraju obavesticu
vas kako je sve zavrsilo,ali vas molim da mi neko kaze kako poceti
ishranu posle hvala veliko.
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 10, 2009 10:03 am

Dobrodosao Branislave!
"Navikavanje na redovnu ishranu traje koliko i samo gladovanje.Jede se sirova hrana i nastavlja se sa 1/16 litra soka od povrca dnevno,gutljaj po gutljaj, jos dve do sest nedelja.Radi brzeg oporavljanja moraju se izbegavati svi oblici stetne hrane(meso,beli secer,beli hleb,svi proizvodi koji sadrze beli secer i belo brasno,industrijski preradjena hrana,a o alkoholu,duvanu i crnoj kafi da i ne govorimo"
Ovo stoji u Brojsovoj knjizi.
Bambina ima iskustva sa tim,sacekacemo nju da napise sta i kako treba ciniti.

Zelim ti da uspesno dovrsis terapiju i iz ove situacije izadjes kao pobednik love
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 10, 2009 12:28 pm

Prvih par dana privikavanja bukvalno opet liči na gladovanje, jer uzimaš samo sokove od voća i povrća, al uživaš konačno i u drugim ukusima emotions , samo uvodiš i ostalo voće i povrće....hrana mora da bude tečna zbog creva i želudca koja tokom terapije izgube svoju funkciju i smanje se jako. Nek ti obroci budu mali i česti, po par kašika... Najbolje je da kreneš sa sirovom hranom. Prvih dan dva cedi sokove, a onda nek ti sokovi postaju vremenom sve gušći, u obliku razblaženih kašica, pa onda kašice sve gušće, ne smeš drugačije, organizam će ti to i pokazati ako preteraš, npr. želudac se pobuni tako što kreneš da podriguješ na smrdljivi sumpor...već od trećeg dana bilo bi jako dobro da preko noći potapaš badem i onda ga blendiraš sa povrćem. Ja sam ga miksala sa paradajzom, malo soli i bosiljka i vodom, leto je bilo, ta mi je kašica praktično bila prvi malo gušći obrok i jako mi je prijala, ali jako je bitno da ograničiš količine koje uzimaš! Potapaj i sirovi suncokret, jako lepo deluje na stomak isto kao i badem, a jako su bitni zbog svoje hranljivosti za vraćanje organizma u normalu.... Tu možeš da praviš sjajne jako ukusne obroke...
Od trećeg-četvrtog dana slobodno možeš u svoje miks obroke da ubaciš i bananu. Prvih par godina mog gladovanja ja sam išla po Ginteru, sa sirovom hranom, i pravila sam onda u privikavanju šejkove sa sirovim mlekom, bananom i medom u koje sam povremeno ubacivala i pšenične klice....možeš miksati i druge klice, ne samo pšenične....pogledaj na forumu, postoji posebna tema za klice i kako ih isklijavati... https://vegan.editboard.com/radionica-za-pripremu-sirove-hrane-f20/klijanje-semena-t302.htm one su takođe jako dobra hrana, pogotovo u tim danima kada je organizam jako oslabljen...Sada sam izbacila mleko životinjskog porekla, ali može se praviti sirovo mleko od npr. badema ili kokosa https://vegan.editboard.com/poslastice-f29/pina-colada-t977.htm
https://vegan.editboard.com/poslastice-f29/slatki-napitak-od-ljesnjaka-t639.htm

sve u svemu, najbolje je da kreneš sa sirovom ishranom, zbog enzima i svega što nosi u sebi, kao produžetak lečenja. Kažu da je pravilno privikavanje na hranu nekada važnije za lečenje od samog gladovanja!!
Ovde na forumu imaš sjajnih recepata za miks obroke i kašice koje su ti potrebne i sigurna sam da će ti mnogo pomoći, meni jeste Smile
Tek posle nekih desetak dana mogao bi da pređeš na rendane salatice, a onda...pa osluškuj svoje telo šta mu je potrebno, tako je najbolje...al moja preporuka je da ostaneš na sirovoj hrani bar koliko traje i sama terapija...
Jako bitna stvar...ako se želudac pobuni pa neće lepo da vari hranu, u kašice ubacuj malo đumbira u prahu, zaista magično potpomaže varenju
Toliko od mene za sada, slobodno pitaj šta god da te zanima, bilo da je vezano za gladovanje, ili hranu koju ćeš početi da uzimaš kroz desetak dana...Pozdrav i sve najbolje!
p.s. klistitanje je najbitniji deo gladovanja!
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 10, 2009 5:19 pm

Bambina hvala ti na savetima i budi sigurna da cu te poslusati. Pozdrav Branislav.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 10, 2009 11:13 pm

Pozdrav Branislave.
Mnogo mi je drago da ti terapija prolazi kako treba i da se dobro osjecas.Drzim ti palceve da se to sve dobro zavrsi ...a po onom sto sam ja citala u Brojsovoj knjizi najbitnije je da se na prelazak na ishranu krene polako i oprezno uz napomenu da bi prelazak na cvrstu (bilo bi najbolje sirovu) ishranu trebao da traje koliko i terapija....42 dana. Brojs sam kaze da je taj period jednako bitan kao i samo gladovanje. Ja ti preporucujem da kad krenes sa kasastom ishranom uvedes i zelene smoothy-je koje pravis od raznog tamno zelenog lisnastog povrca i malo vode (do zeljene gustine) i neko voce...recimo banana ili kruska ili jabuka ili sta god vec pozelis za maskiranje ukusa "trave". Ovi Smoothiji obiluju hranljivim materijama ...kalcijumom, zeljezom, vitaminima i slicno a jako su hranljivi.
Ima tu na dijelu o sirovoj radionici i tema sa smoothijima gdje mozes generalno da dobijes ideju sta da pravis i kako.
Javi obavezno kako napreduje terapija i rezultate koji ce sigurna sam biti pozitivni.
Sa srecom Branislave pa da na ljeto zdrav i veseo nastavis normalan zivot.
evo sam procackala taj link
https://vegan.editboard.com/sokovi-f37/green-smoothie-t443.htm
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 24, 2009 9:13 am

Dragi prijatelji kao sto sam i obecao zavrsio sam pre 6 dana kompletnu dijetu od 42 dana,osecam se dobro, pokusavam da smislim sta za ishranu da iskombinujem. Prva 3 dana sam sokove raznorazne a sad sam vec presao na rendano povrce. Izgubio sam do sad 16 kg.Cini mi se da mi je bilo lakse dok nisam poceo da jedem tako da sada samo razmisljam kako sve to da ucinim ukusnijim. Jer ovi mi se ukusi ne svidjaju ukus trave. Da li zna neko da li bi mogao da ubacim bar kiselo mleko i pavlaku? Za 2 meseca uradicu CT i MR tako da cemo videti rezultate. Puno vas pozdravljam i ako ima neki savet za ukuse javite.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 24, 2009 11:25 am

Ja ti ne bih preporučila pavlaku i kiselo mleko, probaj sa limunom, medom, belim, crvenim i crnim lukom i začinima raznim....
Jesi li probao da praviš kiselo mleko od semenki suncokreta? Voćni jogurt isto od suncokreta?
Na forumu imaš zaista mnogo preukusnih raw recepata...
brzo si prešao na čvrstu hranu, kako ti reaguje stomak? Jel sve ok? Vari li kako treba?
Pa šta jedeš što ima ukus trave? Napiši neku kombinaciju koju si pravio da vidim koji bi savet mogla da ti dam da bi se poboljšao ukus...
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSub Jan 24, 2009 3:28 pm

Kombinacije koje pravim zelenu salatu sa limunom i malo maslinovog ulja,ali to ne mogu da svarim,pa kombinacije sa blitvom i spanacom meljem ih u mikseru,dodajem seckane lesnike,bademe sve to sa malo ulja od bundeve. I to mi ima odvratan ukus. Kad jedem samo secane bademe,klice od suncokreta,od semenki to mi je suvoparno neznam s cim da mesam.Kupus salatu jos i mogu.Sve bi to lakse bilo kad bi bio paradajz,sad mesam sa sherijem te zelene biljke,ali to nema nikakvog ukusa.Brokolu takodje ne znam u kojoj kombinaciji.Sto se voca tice sve ide super,ali s povrcem sam probao i jogurtom i to moze da prodje ali nisam siguran.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePon Jan 26, 2009 8:55 am

pa jeste li probali bar jedan recept koji smo vam zelika i ja preporučile? Jeste li probali one green smoothie?
Svi hvale da su preukusni...znači u blender sa spanaćem i zelenom salatom ubacite i koju bananu, jabuku krušku....
https://vegan.editboard.com/sokovi-f37/green-smoothie-t443.htm
evo linka sa prelivima raznim, koji mogu da ti olakšaju problem sa suvoćom tog povrća...a ti napravi dip pa umači...
https://vegan.editboard.com/dipovi-f24/
ja sam od svega najviše jela pesto i ricotta sir od suncokreta....sve je jako ukusno...
Jel soliš te tvoje salate? Posoli ih slobodno morskom solju! i slobodno stavi meda, peršuna, bosiljka....belog luka....zaista ne znam kako ti je sve to bezukusno...
https://vegan.editboard.com/radionica-za-pripremu-sirove-hrane-f20/kiselo-mleko-od-semenki-suncokreta-t376.htm

https://vegan.editboard.com/radionica-za-pripremu-sirove-hrane-f20/majonez-t425.htm

https://vegan.editboard.com/radionica-za-pripremu-sirove-hrane-f20/voani-jogurt-spec-za-zanahoriu-t439.htm

probaj ove recepte, nadam se da će ti pomoći....
srećno!!!
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 3:48 pm

Hvala na savetima,ali u svakom vasem savetu vi pravite slatku kombinaciju,a ja ne volim te slatke kombinacije,jer izmedju ostalog imam dijabetes.Uredu je u kombinacijama voce.Jer za ovih 42 dana pio sam sokove cvekle,sargarepe,celera,krompira koji su bili jako slatki za moj ukus i sada gledam vase kombinacije i ne mogu da nadjem ni jedan drugi ukus osim slatkih.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Jan 28, 2009 4:31 pm

a pa da...ja uvek mešam slatko i slano...to valjda dosta spašava situaciju sa ukusima...
Pošto imate dijabetes to dosta menja situaciju...
U one recepte sa potapanjem sirovog oljuštenog suncokreta ne ide med... evo sad ću copy-paste-ovati te recepte ovde..

¾ šolje semenki suncokreta ½ kašičice morske soli
sok od jednog velikog limuna ¼ kašičice belog luka u prahu
½ -1/3 šolje vode 1 kašičica luka u prahu
2 kašičice maslinovog ulja
Semenke suncokreta potopiti u vodi najmanje 6 sati.
Ocedite suncokret i dodajte ostale sastoje u blender. Uključite blender dok masa ne postane ujednačena.

s tim što možete umesto belog luka u prahu da dodate čen ili dva belog luka, i isto tako ako nemate crni luk u prahu možete dodati malo svežeg crnog ili crvenog luka...npr polovinu ili četvrtinu manje glavice...
Sjajno ide i kad se na kraju ubaci malo začinskog bilja...ja najviše volim da stavim mirođiju...a lepo ide i sa peršunom i bosiljkom...
evo još nekih ideja...


šolja suncokretovih semenki, potopljenih u vodi
min 6 sati; dve kašike taan-a, kašičica soli (ja stavljam celerovu so),
kašičica luka u prahu,sok od jednog limuna, oko 1/4 šolje čiste vode,
listovi svežeg bosiljka, ako imate, moj je već u saksiji, češanj belog
luka, pola kašičice timijana i origana. Uključite blender, i polako
dodajte i ulje, oko 1/2 šolje, maslinovo ili hladnocedjeno
suncokretovo. Kad je sve gotovo, prebacite u staklenu teglicu i
smestite u frižider. Varijacija je da se umesto bosiljka i začinskih
trava ubaci kašičica senfa i dve kašike pivskog kvasca, može da se
ubaci još koji češanj belog luka, ko voli.

evo ovo sam ja jela baš dosta u privikavanju posle gladovanja, lagano je i jako ukusno...nije leto ali se i dalje po prodavnicama mogu naći tikvice...

Jednostavno, a vrlo ukusno - podseća me na kuvano jelo koje su spremale moja baka i mama...
5 šolja narendanih tikvica
Preliv:
¼ šolje soka od limuna
1 kašičica soli
½ šolje maslinovog ulja
3 češnja belog luka
½ vezice sveže mirođije
Narendane tikvice (ili nasečene u obliku koji vam se sviđa) se posluže sa navedenim prelivom. to je sve

možete da pravite i pesto od preko noći u vodi potopljenih badema, oraha...ili indijskog oraha ili brazilskog oraha, šta god nađeš...možete i da mešate...pola šolje tih orašica, 2 cena belog luka, 1 supena kasika soka od limuna, 1/4 solje hladnocedjenog maslinovog ulja, 1/4 supene kašike morske soli.
Sve samleti u multipraktiku dok ne postane pasta fine teksture.
Mnogo je dobro da se sveže narezano povrće, razno, šaragrepa, paprika, karfiol, prosto umače u ovaj sos


meni je sve sa sirovim indijskum orahom ispadalo jako ukusno pa probajte..kremastije je od suncokreta...


1 salica indijskih orascica
1/2 zlicice slatke paprike
2 cesnja cesnjaka
1 zlicica luka u prahu
3 zlice limunovog soka
1/4 salice maslinovog ulja
2 zlice sjeckanog persina

Po potrebi:
2 zlice vode

Zmiksa se i onda se papa.
eto...probajte pa javite...

A već sam pisala, mislim, da je sjajno da izmiksujete preko noći natopljene bademe sa paradajzom i malo vode, sad su oni čeri mnogo ukusniji...i dodajte samo malo soli i bosiljka i kao blaga čorbica je..prijatno i ukusno...

pa...ima tu dosta recepata i bez meda...experimentišite malo..naćićete sigurno nešto što vam odgovara...srećno..
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeČet Jan 29, 2009 10:01 am

Hvala ti Bambina,ovo mi vec odgovara.Probacu svaki od ovih recepata,pa ti javljam kako je proslo.Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 7:23 pm

Pozdrav Bambina evo javljam se posle mesec dana, mogu ti reci da se polako snalazim sa ovim povrcem i vocem uz pomoc jogurta.Ali ti pisem ovo u vezi jednog pitanja koje sada trenutno ispitujem i probam na sebi.Neznam koliko si upoznata sa vitaminom b17 iliti kosticama od kajsije.Ja sam poceo da ih konzumiram pa bih postavio pitanje ima li ko neposredna iskustva sa ovim nacinom lecenja. Pozdravljam
Branislav
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeNed Feb 15, 2009 11:15 pm

branislave kakvi su zvanicni rezultati sa terapijom.....ako ne maris da odgovoris
Nazad na vrh Ići dole
BranislavB
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 09.01.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimePon Feb 16, 2009 5:11 pm

Nisam jos isao na preglede,cekam da prodje 2 meseca, a iskreno da vam kazem da nisam mnogo radoznao. A i plasim se pomalo. Vazno da se osecam odlicno,ali me plasi malo sto nikako da vratim kilazu,pa makar par kila. Pozdrav Zeliki.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeUto Feb 17, 2009 12:07 pm

Čula sam za b17 i koštice kasije u kojima ga ima dosta...al ne znam još nikoga lično ko je to primenjivao u lečenju karcinoma...iako navode na mnogim mestima da je jedna od najefikasnijih stvari...
I gljive šitaake su isto jako dobre...
Nazad na vrh Ići dole
Savetnik
novi član
novi član
Savetnik


Broj poruka : 6
Godina : 72
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : AQUA PUR‚
hobi : MUZIKA,STONI TENIS
Datum upisa : 18.03.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 11:32 am

Prokuvana voda iz naše česme nije dobro rešenje jer sve nečestoće,hlor i teški metali ostaju u vodi i nakon prokuvavanja,samo se uklanjaju bakterije i virusi.80% današnjih bolesti prouzrokuje nekvalitetna pitka voda.Drugo je Ruska voda,jer je medju najkvalitetnijim pitkim vodama na svetu.Osim toga Sibir i Bajkalsko jezero su najveći rezervoar pitke vode na svetu.
Nazad na vrh Ići dole
Savetnik
novi član
novi član
Savetnik


Broj poruka : 6
Godina : 72
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : AQUA PUR‚
hobi : MUZIKA,STONI TENIS
Datum upisa : 18.03.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 11:54 am

Gotovo 80% danačnjih bolesti prouzrokuje nekvalitetna pitka voda.U Rusiji(Sibir,Bajkalsko jezero)se pije veoma kvalitetna voda,ali kod nas ne možete reći da je voda iz česme dobra i zdrava.Ona se mora pročistiti kroz uredjaj sa reversnom osmozom,i onda konzumirati.Prokuvavanje česmovače ne daje nikakve rezultate osim čto se uklone virusi i bakterije.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Mar 18, 2009 12:18 pm

a nuklearne probe u Sibiru?
Nazad na vrh Ići dole
kojekude
novi član
novi član



Broj poruka : 6
Datum upisa : 21.04.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeUto Apr 21, 2009 9:14 pm

Odmah bi da se ogradim da još nisam ušao u svet sirove hrane i totalnih terapija, ali me jako interesuje pa sam se malo informisao.
Brojsova dijeta nije sveto pismo, to je samo jedan od pristupa.
Našao sam totalnu terapiju u neka 3 oblika:
1. na sokovima od povrća (slabiji efekti), evropska škola (pomalo i komercijalna jer se smanjuje eventualni rizik i odgovornost lekara koji nadzire terapiju); ima više klinika na kojima se to praktikuje;
2. na vodi - ruska škola. Često idu i dodatne metode urinoterapije i raznih drugih stvari. Deluje da je efikasnije jer za sve čvrste hranljive materije organizam mora da se sam pobrine. Nisam uspeo da nađem poređenje rezultata.
3. i bez vode!!! Rusko radikalno krilo Shocked
Organizam juri i hranu i vodu po organizmu. Najduže poznato svesno tretiranje bez hrane i vode je 18 dana. Međutim, ovakav pristup je u suprotnosti sa ciljevima terapije i funkcionisanjem organizma. Ideja jeste da se očuva mozak i srce, a da se izbacuje sve nepotrebno i loše. Bz vode je to teško ostvarivo, a i vremenski period terapije se rapidno skraćuje.

Devijacija: blentavi ameri radili terapiju na sokovima ali bez klistiranja, pa bilo zatrovanih ljudi!!!

Jedan poznati lekar koji je tretirao totalnu terapiju izjavio je: "I glup čovek može da gladuje, a samo pametan (dodao bih /iskusan, informisan) ume da prekine na vreme".
Na osnovu svega što sam čitao, ne postoji egzaktno vreme terapije, kao ni sam način.
Glavni znak za fajront su promene na jeziku. Npr za zdravu/izlečenu osobu je drugo i svako naredno gladovanje od 42 dana potpuno bezuman, neprimeren i štetan, jer je to preterano vreme i izaziva nepotrebno iscrpljivanje organa.
Terapija se može izvoditi i kaskadno npr gladuje se nedelju dana, pa se ne gladuje 2 nedelje, pa onda opet 10 dana itd
Meni lično ovo deluje logičnije jer u našoj zemlji osim jedne osobe niko se ne bavi nadzorom terapije, te mi stoga prvo gladovanje od 42 dana deluje riskantno. Naročito zbog toga što je to prva prava detoksinacija u životu, pa su i propratni negativni simptomi najizraženiji.
Ne znam da li je na ovom forumu to dozvoljeno, ako jeste mogu ostaviti link odakle sam pokupio gomile knjiga o totalnoj terapiji, zdravoj ishrani i lečenju u elektronskom obliku?!

Naravno, moje divljenje i čestitke svima koji su probali sa ovom metodom.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 22, 2009 1:56 am

Dozvoljeno je da ostaviš linkove volela bih da pročitam o tome...


Čula sam za Rusku metodu gladovanja samo sa vodom,za onu bez vode zaista nisam i prosto mi je nezamislivo...probala sam da gladujem po Brojsu, radila sam to više godina za redom, ali samo jednom celu totalnu terapiju...i tu si skroz u pravu da treba znati kad stati...ja sam se zeznula, znala sam kad je kraj al sam htela da izguram brojku, bio mi je izazov...i mnogo sam oslabila organizam...namučila sam ga bez potrebe...uglavnom...u gladovanju po Brojsu stalno se nešto pije, na svakih 15-20 minuta uzima se neki čaj ili sok od povrća....dešavalo se da neko vreme ne uzmem ništa i želudac počne da zavija i zapomaže...ne mogu ni da zamislim koliko je mučenje gladovati bez tečnosti....
Nazad na vrh Ići dole
kojekude
novi član
novi član



Broj poruka : 6
Datum upisa : 21.04.2009

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 22, 2009 8:52 am

Jedna dobra duša je uploadovala na
http://www.4shared.com/dir/7451706/de5b0dbe/sharing.html
U direktorijumu "Zdravlje" ima jako mnogo korisnih knjiga.
Ne zamerite na nekim stavovima, još uvek proučavam materiju. Sinoć nakon što sam postovao videh da postoji posebna tema o totalnoj terapiji na ovom forumu.
To je doduše do koncepcije i moda - neki najčitaniji forumi su postali potpuno nepregledni usled toga.
Našao sam (takođe noćas) mnogo iskustvenih priča na http://www.zemljani.com/forum/viewtopic.php?t=255&postdays=0&postorder=asc&start=0&sid=29a953b26d8af6c889d719fc634e3b48
Zemljani -> Zdravlje -> Post/gladovanje.

@Bambina
Koliko sam shvatio iz više izvora, čajevi su diskutabilni, bolje je uz sokove od povrća piti vodu i to prokuvanu. U stvari poenta je uzeti potrebnu količinu najčistije (u elementarnom smislu) vode. Otuda neki preporučuju prokuvanu vodu. U povrću je ona isto u elementarnom obliku. Tako organizam ima manje posla oko konverzije u H2O.
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeSre Apr 22, 2009 5:38 pm

Stvarno "gomila" knjiga. Skinuo sam par komada, samo kad ce doci na red za citanje... Nek stoje, "leba ne istu" Smile
Nazad na vrh Ići dole
marmeladica
novi član
novi član
marmeladica


Broj poruka : 14
Godina : 47
Datum upisa : 22.10.2007

Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitimeČet Apr 23, 2009 7:53 pm

Pozdrav svima!

Drago mi je zbog toga što sam pronašla istomišljenike. Pisala sam o sopstvenom postu, ali na drugoj temi (Lečenje gladovanjem). Danas mi je treći dan na samoj vodi. Mislim da bi me sokovi samo još više nadražili. Nikada nisam imala problema sa hranom, čak sam je smatrala prvenstveno kao obavezu. Kada sam uživala u hrani, to je bilo uživanje u voću tipa jagode ili dinje... Sada, međutim, situacija se promenila, nezaposlena sam već duže vreme, upala u malu emotivnu krizicu, koja će naravno proći, ali to vam pričam jer pokušavam da objasnim svoje "drogiranje hranom" koje je trajalo neko vreme i sada je prestalo. Zahvaljujući postom na vodi. Sokovi bi me samo podsetili na ukuse koji su mi svojevremeno pružali utehu.
Rolling Eyes

Našao sam totalnu terapiju u neka 3 oblika:
1.
na sokovima od povrća (slabiji efekti), evropska škola (pomalo i
komercijalna jer se smanjuje eventualni rizik i odgovornost lekara koji
nadzire terapiju); ima više klinika na kojima se to praktikuje;
2.
na vodi - ruska škola. Često idu i dodatne metode urinoterapije i
raznih drugih stvari. Deluje da je efikasnije jer za sve čvrste
hranljive materije organizam mora da se sam pobrine. Nisam uspeo da
nađem poređenje rezultata.
3. i bez vode!!! Rusko radikalno krilo .

Interesuje me ovo poslednje-gladovanje, ali bez vode i ikakve tečnosti. Prvi put čujem za ovako nešto i molim vas da me uputite na linkove gde ću moći bolje da se upoznam sa time...Mada sam svojevremeno prvi put čula i za totalnu terapiju, gladovanje kao metod lečenja uopšte. Very Happy Deluje mi zanimljivo, jer traje kraće.
Da l je neko probao takav post?

@kojekude Ovaj link za knjige je super!

Pozdrav, ljudi, divni ste svi!

flower
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Empty
PočaljiNaslov: Re: Totalna terapija Rudolfa Brojsa   Totalna terapija Rudolfa Brojsa - Page 3 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Nazad na vrh 
Strana 3 od 10Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sledeći
 Similar topics
-
» Magnetna terapija
» hidro-kolon terapija
» Terapija vrucim casama
» MORITA TERAPIJA-Japanska tehnika zdravlja

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: