Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
piramida oraha free tofu tikvice vegetarijanci kopriva puding majonez kafa avokado recepti sirova Knjige indijskih sladoled sirove sremusa vegane šargarepa maslacka namaz kakao proso jogurt keks
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 53 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 53 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Solarna joga

Ići dole 
+11
Jassmina
dmitras
sinisa
loonyc
Branko
brokolica
sveMIR
rain021
pomidora
Megi
anasana
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
AutorPoruka
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 09, 2011 9:56 am

Moram malo da se ubacim...

Pre svega pohvala za Dmitras: Ono sa kontrolnom grupom je prava stvar. Iskreno, to o grupisanju leukocita mislim da je obicna glupost, da se ni kod kontrolne ni kod ove druge grupe ne bi videla razlika, da je to obicna izmisljotina, ali dobro. U svakom slucaju naucni put ispitivanja bi bio pravi a ne rekla kazala.

Sto se tice uzemljenja : Pitam se kako uopste prezivljavaju ljudi u savremenom svetu, koji se nikad ne uzemljavaju. Postoji li ijedno ozbiljno naucno istrazivanje koje dokazuje da u tome ima necega ? Imate li neki link ?

Sto se magnetnih narukvica tice, voleo bih da sam bio na tom predavanju (prezentaciji) da mi gospodja objasni kakve veze ima magnetizam sa uzemljenjem ?!? Lako je izbacivati tvrdnje i prodavati "rog za svecu" ako imas publiku koja ce sve poverovati bez provere. Elektrotehnika mi je struka, i ne znam za poveznicu. Uzemljenjem mozes odvesti sa sebe ELEKTROSTATICKI potencijal u zemlju. Magnetizam ima sasvim drugu prirodu. Da ne idemo sad preduboko, postoji misljenje, naucnici pokusavaju to da dokazu, da sve sile (jaka, slaba, elektromagnetna i gravitaciona) imaju u stvari isti koren, istu osnovu, ali to treba dokazati. U svakom slucaju, njihovo ispoljavanje i delovanje u nasem poznatom svetu je RAZLICITO. Ne mozes ti elektricnom sporetu staviti magnet umesto uzemljenja ! Voleo bih tu sto prodaje te magnete da vidim - neka mi uzemlji sporet tako pa neka ga pipne kad dodje do kurslusa Smile

OK, izvinjavam se, danima sam cutao, moram malo da prokomentarisem. Ovo me sve podseca na vrstu religije. Ne trebaju ti nikakvi dokazi, tu su ti tvrdnje pa veruj. To sto ce nekom biti bolje ce uzeti kao dokaz da je to istina, kao sto ce onaj drugi protumaciti poboljsanje time sto mu je bog pomogao i to ce mu biti dokaz da bog postoji. U osnovi svega je sugestija, placebo. OK, ako metoda nije stetna na drugi nacin, zastoda ne. Nista ne
kosta, a moze da deluje. Ipak vise bih voleo da ljudi zaista shvate sustinu i da sebi pomognu bez tih laznih "izvora energije" jer je izvor "energije" u nama i treba da naucimo da ga koristimo. Nekom je svakako lakse da ga aktivira gledanjem u sunce, bioenergijom, homeopatijom i da ne nabrajam sve te metode koju su stvorene da ubede ljude da su primili neku energiju, informaciju koja ce im pomoci u nekoj tegobi. Sve to funkcionisejer covek VERUJE. Mozda igresim sto ovo pisem, jer cu nekom smanjiti veru i samim tim dejstvo. Ali mi smeta, osecam to kao prevaru kad nekog u ubedjujes da te metode imaju neku "specijalnu energiju" koju nauka ne poznaje. Dok je to sve na amaterskom nivou, dok neko na tome ne zaradjuje, onda je OK, ali od metoda gde pojedinci uzimaju lovu prodajuci tu "maglu" dize mi se kosa na glavi. Otisao ja sad eto u siru analizu... Verovatno sam vas udavio. Ali neka, posteno je da svako kaze svoje misljenje (mada je cesto pametnije precutati) Smile
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 09, 2011 10:38 am

A ja sam se baš pitala gde je naš dragi Branko, već sam se zabrinula scratch

Vidi Branko, dozvoljavam mogućnost. I baš sam razmišljala da čovek sam po sebi i ne može baš da eksperimentiše, jer ima samo jednu šansu u životu. Solarna joga se radi jednom i mnogi tu faktori utiču na zdravlje i opšte stanje. Npr. moja sestra je prestala da pije lekove za pritisak posle samo 2 meseca solarne joge (normalizovao se posle 8 godina lekova), ali ipak sa druge strane, takođe je i ishranu promenila. Mnogo više jede sirove hrane, a meso je izbacila skroz. Nas dve smo nekako u isto vreme sve to saznale, i za sol.jogu i za dobrobiti biljne hrane. Ipak, govorim na osnovu svog iskustva, ranije sam držala dijete i kupovala preparate i tokom tih dijeta sam uvek bila ekstremno nervozna i pod stresom i naravno brzo odustajala, a kile bi se brzo vraćale. Dok sa solarnom jogom, sve mi ide mnogo lakše i bez stresa i napora. Sada ne razmišljam o dijeti kao nečemu privremenom dok se ne dovedom u normalno stanje, nego razmišljam o totalnoj promeni životnih navika kao trajnom novom obliku ponašanja. I to mi više odgovara. Lagano i bez napora. Nema stresa. Uz solarnu jogu moja glad se u velikoj meri smanjila, pa Branko pokušavala sam ja sebe i ranije da ubedim da je mom organizmu potrebno veoma malo hrane, ali uvek je rezultat bio stres i odustajanje. Sada pojedem neku voćku ujutru (ili smoothie) i do predveče pijem samo solarnu vodu i uveče ili neka salatica ili malo zgrešim sa hlebom i nekim namazom emotions ili kuvano povrće. Između obroka, ponekad malo grickam orašaste plodove, ali ne redovno. Zarekla sam se da sada neću ništa naglo i na silu, već lagano i opušteno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 09, 2011 2:59 pm

Oko "dijete" se potpuno slazemo. Ne treba odredjeno vreme provesti u specijalnom rezimu ishrane, nego kao sto kazes, promeniti u glavi stav prema hrani. Drago mi je sto si to uspela.
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 10, 2011 8:22 am

Ljudi, juče sam doivela veoma neprijatnu situaciju dok sam sunčarila (pokušavala da odsunčarim svojih dvanaest minuta i deset sekundi).
Već mi se dogadjalo da me obilaze, pitaju neto, ali juče me je opkolio čopor Roma (namerno se ovako izražavam, jer sam povredjena, a ako neko smatra da treba, neka ukloni ili izmeni post!). Nisu mi dali mira. Zapitkivali su, smejali se, imitirali me, dobacivali, pevali, podsmevali se... U početku nisam reagovala, misleći da će se majmuni skloniti ako vide da njihovo kliberenje nema efekta, ali taktika nije bila uspešna, pa sam konačno prekinula vežbu i pobegla.

Toliko o mom mirnom, tihom i uzdignutom mestašcu za sunčarenje. Sada ću morati da potražim novo, a ovo mi je bilo samo na deset minuta od kuće...

Inače, prekinuta vežba šteti očima, posle mi je trebalo dugo vremena da progledam normalno. Neutral Crying or Very sad
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 10, 2011 8:23 am

Eto, a mislila sam da nismo toliko upadljivi, da ljudi uglavnom smatraju da samo uživamo u zalascima...
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 10, 2011 10:15 am

Dmitras, baš mi je žao. I ja bih takođe razmislila o promeni lokacije, ili o promeni termina.. Ja takođe radim na javnom mestu (šetalište uz Dunav), ali ipak svi komentari koje sam do sad dobijala su bili iz znatiželje i kulturni. Baš pre dva dana, jedna žena je sačekala da završim i posle me pitala šta i kako se to radi, posmatra ona mene već nekoliko dana jer u to vreme šeta psa. I, sad kad razmislim, posle tvog iskustva, možda je baš ovako javno mesto i bezbednije. Ne znam, još jednom, suosećam sa tobom i žao mi je što si imala tako ružno iskustvo.
S druge strane, često razmišljam o Romima i uopšte o siromašnima, gladnima... samo pomislim kakav bi ovaj svet bio kada nebi više bilo gladnih i bolesnih...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePon Jul 11, 2011 7:27 am

Jassmina, hvala na razumevanju i saosećanju. Juče sam odsunčarila dvanaest minuta i deset sekundi, ali daleko od kuće i ''starog'' mesta. Pored udaljenosti, problem mi je i preglednost, jer je to mesto bilo na uzvišici i mogla sam da sunčarim do dvanaestak minuta pred sam zalazak, a ova druge lokacije su mi sve nekako na nižem nivou, pa moram da počnem ranije, a tada je Sunce poprilično jače.

Možda i jeste bolje stati negde gde ljudi stalno prolaze... Ono mestašce je bilo baš skrajnuto i retko ko bi prošao, ali eto, dese se radoznali, a i zlonamerni (ili glupi).

Nego, da mi uživamo u letnjem Suncu i iskoristimo ga maksimalno! cool
Nazad na vrh Ići dole
marijak
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.07.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 8:29 am

Pozdrav svina koji su na Sunčarenju.Meni će još malo pa godina dana počela sam 14. 07.2010.Sada sam na 41minutu i uživa u gledanju Sunca. sunny
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 9:33 am

Marijak, svaka čast i:
emotions !

Pa, PRIČAJ! Kako se osećaš? Kako jedeš? Da li sunčariš odjednom , ili si podelila vreme na ujutru i uveče? Hodaš li bosa? Pričaj, pričaj o svemu!

Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 1:33 pm

Dobrodošla Marijak,
svi smo nestrpljivi da čujemo tvoje utiske i iskustva.
Ja sam na 12:30
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
marijak
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.07.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 3:43 pm

HVALA JASSMINA,
ne znam šta te tačno zanima ali mogu da kažem da sam dosta smirenija od kada sunčarim. Početni motiv mi je bilo da sredim t.težinu ali na žalost do sad nisam se mrdnula sa mrtve tačke. I dalje osećam glad ali rešila sam da idem do kraja.Znam da je mnogo toga u mojoj glavi i imam veru da će se to srediti.Počela sam drukčije da razmišljam.Da uživam u svakodnevnim stvarima.Verujem da ako tražim naći ću put kojim treba da idem.Okrećem se sve više prirodi i sebi.Čak vrlo ozbiljno razmišljam o presnoj hrani.Još uvek neznam koja je moja misija ali sam sigurna da nisam bez razloga tu u ovom vremenu. Znam da če mi se odgovori dati kada dodje vreme.Počela sam da živim punim plućima i da uživam u tome.Pijem osučanu vodu, svako jutro dve prozračne staklene flaš e napunjene vodom i poklopljene sa proztačnim čašicama su na mom stolu u dvorštu i pune se suncem. Čekam bezbedan sat ili da UV index padne ispod 2. Moj suprug isto sunčari sada je na 28 minuta kao i par prijateljica jadna je na 41.minutu, drugana 20. minutu treča na 16. minutu i imam par njih na par minuta, koje počnu pa prestanu....Nadam se da ču sutra i ja biti na 42. minutu.Imam sreće što imam dvorište pa gledam na miruu sunce i prepustim se uživanju.
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeUto Jul 12, 2011 10:26 pm

Hvala Marijak što si podelila svoje iskustvo, uvek je korisno čuti i od drugih ljudi. Naravno svi smo mi individue i različito reagujemo. Meni se dioptrija smanjila, kao i glad u velikoj meri (-9kg) i bez problema sam izbacila meso i mesne prerađevine iz ishrane, svest mi se širi, postajem osetljiva na patnje drugih ljudi i bića uopšte... Dok je npr moja sestra koja je takođe počela kad i ja, prestala posle 8 godina da uzima lekove za pritisak! Ponekad sam tako nestrpljiva da se jedva "odlepim" od sunca kad mi zazvoni tajmer. Uvek bih htela još... ali znam da se ne sme ubrzavati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
marijak
novi član
novi član



Broj poruka : 7
Datum upisa : 12.07.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 6:11 am

Pozdrav najlepše ime moje ( moja ćerka se zove Jasmina),zanima me pošto nekonzumiraš meso da li uzimaš B 12 .Ako može koji dobar recept....
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSre Jul 13, 2011 11:55 am

Prema uputstvima dr Slađane Velkov, B12 je produkt korisnih bakterija koje žive u nama. Problem je kada ljudi jedu meso i zakišeljavaju svoj organizam, tada nemaju dovoljno korisnih bakterija... tako da nema brige. Takođe može da pomogne i fermentisana hrana (kiseli kupus i sl).
Što se tiče recepata, ja sam počela tek pre oko 3 meseca, tako da najbolje da pogledate mnoštvo primera na ovom forumu ima divnih recepata i saveta.

Moj album koji sam počela da pravim: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1658061943423.158473.1593371308
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeČet Jul 14, 2011 8:53 pm

Hehe... uskor cu suncariti na Adi! Ne verujem da ce me bilo ko tamo uznemiriti...
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 7:17 pm

Evo ko mi je pravio drustvo pri suncarenju pre neki dan! Very Happy

Image Search
Image Search
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimePet Jul 22, 2011 7:18 pm

Dosao je, sleteo i ostao! Mene usrecio... I love you
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 6:21 am

Baš lepo Very Happy

Evo da vam javim da sam napokon došla do svog (dugo očekivanog) UV merača. Testiram ga tek dva dana i rezultati su vrlo povoljni. Ono što sam ja ustanovila je da je sunce na samom izlasku ili samom zalasku potpuno blago i naklonjeno nama. Izmereni UV indeks je bio 0,0. Dok sam npr u 10:30h izmerila 8,7. Kada se oblaci poigravaju sa nama (kao što je slučaj ovih dana) onda se indeks stalno menja. Tamni oblaci u velikoj meri smanjuju UV index. I još nešto. Npr sinoć sam merila dok sam šetala u19h (što još ne ulazi u poslednji sat sunca) UV indeks je bio 0,7 a sunce je bilo toliko jako da ja nisam mogla da gledam! Ipak mi to pokazuje da sunce "misli na nas" i ako se vodimo pravilom da nam bude ugodno za oko, nećemo pogrešiti.
Ipak, ovo sve testiram tek 2 dana ali eto htela sam sa vama da podelim prve utiske. Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
Vanjagov
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.07.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 7:41 am

Dobar dan svima.Puno suncanih dana Vam zelim i da se lepo druzimo.(Jasmina poslala sam ti PP poruku u vezi UV meraca.)
Nazad na vrh Ići dole
Vanjagov
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.07.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 8:30 am

Ako ste gledali ili slusali Hirina predavanja volela bi da mi neko kaze gde je on rekao da koristimo pomagala kad gledamo sunce.Ja se neslazem da treba da koristimo pomagala mislim da onda nemamo efekte koje treba da se ispolje. Kad se oslanjamo na senzacije koje nam pristizu iz tela i naucimo da to prepoznamo onda cemo i napredovati.Nemozes da naucis da sabiras i oduzimas ako koristis digitron ne dolazis do sustine.Solarna yoga treba da nas nauci ili da nas podseti kako treba da zivimo sa prirodom (mi smo to nekad znali ali smo bas zbog raznih pomagala to zaboravili) zato to ide sporo jer moramo korak po korak da ponovo ucimo a nekad i zapnemo obratimo na to paznju i onda napravimo novi korak ali ce mo to i da zapamtimo.
Jako smo se otudjili od prirode a ovo nas vraca tamo gde pripadamo.
To su moja licna saznanja,nemorate se sloziti samnom ali kako ja napredujem u minutazi sve sam sigurnija u ovo.Inace ja se pridrzavam Hirinih preporuka jer je covek ovo izucavao 30 god e ne par godina i sad uvode neka svoja pravila.(nazalost i zloupotrebljava )
Moje geslo je STRPLJEN SPASEN sve se na kraju pokaze a sad je inace sve ubrzano pa ce ubrzo neke stvari i pokazati.
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 9:49 am

Što se tiče pomagala, sve to stoji, ali nekako nisam imala dovoljno poverenja u svoj osećaj i sada vidim da kad je UV index velik, ne može da se gleda. Samo da napomenem da se ne radi samo o mojim očima, već i o dečijim i zaista mi je bilo važno da to proverim.
Osim UV metra, razmišljam i o podlozi za uzemljenje. Stalno mislim, OK sad kad je leto nije problem, ali to je 3-4 meseca, šta kad dođe zima? To je 8-9 meseci kada je hladno da se hoda bosih nogu... Bilo bi idealno da živimo u kući sa zemljanim podom kako su naši stari živeli, ali uslovi su sada takvi da to baš i nije izvodljivo.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeSub Jul 23, 2011 10:26 am

Hvala, Jassmina, sto si ovo podelila sa nama. I kod mene je bilo naporno gledati u Sunce oko 19:15 sinoc, ali ipak jesam, u pocetku gledajuci u oblake okolo. Inace, 0.7 nije kriticno, cini mi se? Mislim da je bitno da je index manji od dva?
Vanjagov, dobro nam dosla.
Koliko sam shvatila, Jassmina bas i insistira na osluskivanju sebe i osecaja... Ipak, slazem se njome da nije lose i proveriti ih ponekada, ako se moze.
Nazad na vrh Ići dole
Vanjagov
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.07.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 10:38 am

Bolje Vas nasla! Hvala vam na vasim komentarima.Ja sam samo htela da potaknem da imate vise samopouzdanja u sebe jer kako vidim iz prepiski dokazali ste da dobro osecate kad treba da gledate a kad ne.
Suvise ima tekstova koji plase ljude o zracenju a dok god nesto radimo sa strahom i nesigurnoscu nece biti efekata kave ocekujemo.Mislim da se ljudi trebaju osloboditi straha i voditi se svojim osecajima jer mi to posedujemo samo treba da ih ponovo probudimo.
Jasminu jako dobro razumem jer nije samo ona upitanju.Veliki pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Jassmina
Član
Član
Jassmina


Broj poruka : 56
Godina : 50
Lokacija : Novi Sad, Srbija
hobi : uzgoj pasa
Datum upisa : 14.05.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 7:39 pm

Vanja, vidim da je Mikan na fejsu izbrisao onu polemiku, a ja nisam stigla da se uključim pa želim da odgovorim ovde.
Radi drugih učesnika u razgovoru, objasniću o čemu se radi. Pitanje je bilo da li Hira negde pominje korišćenje pomoćnih sredstava. Pa evo, i radi sebe, ja sam danas ponovo poslušala jedno od njegovih predavanja i pronašla mesto gde navodi primer gde se mogu koristititi i savetuje korišćenje rupičastih naočara.
To je u snimku predavanja iz Osijeka: https://www.youtube.com/watch?v=3JjtQ3E2RBw na minutaži 16:50

Vanja, ja veoma cenim tuđe mišljenje i volim da čujem i druge. I iskreno mi je žao zbog onakve reakcije dotičnog Mikana. Ja sam njega lično upoznala i uživo uopšte ne ostavlja takav utisak, ali očigledno ima nekih svojih ne rešenih problema i njemu takođe predstoji njegov lični razvojni dalji put (bez obzira što je već završio ovu praksu sa neospornim uspehom). U drugom Hirinom predavanju (na engleskom) sam čula kako bez obzira i ako završimo i čak prestanemo da jedemo, TEK SMO NA PUTU KA PROSVETLJENJU. Smile love
Nazad na vrh Ići dole
http://www.harlekin-pudle.in.rs
Vanjagov
novi član
novi član



Broj poruka : 4
Datum upisa : 23.07.2011

Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitimeNed Jul 24, 2011 7:52 pm

Hvala ti na ovoj informaciji odma cu da poslusam.
Inace sto se tice Mikana necu da komentarisem istina polako ilazi na videlo,boli me samo sto ce biti jako puno ljudi prevareno i to svakim danom imam sve vise i vise dokaza.Da je upravu nebime izbrisao ja sam medju onim malobrojnim koji stanu u odbranu kad neko bude napadnut neslusam nikog slepo nego reagujem po srcu zato me i ukloni gde god moze.Jako mu smetam jer izgleda otvaram sa mojim pitanjima ljudima oci a to njemu neide u prilog.Inace veceras sam odusevljenja kako je kosmos odradio tojes kako sam brzo dobila odgovor na ono TRAZI DOBICES i samo mi se potvrdjuje da sam na dobrom putu
"Luiza Cohen Koen
“Kada su odvodili Jevreje, ćutao sam, jer nisam Jevrejin. Kada su odvodili Rome ćutao sam, jer nisam Rom. Kada su odvodili komuniste ćutao sam, jer nisam komunista. Kada su došli po mene, više nije bilo nikoga da se buni”---SAMOŽIVOST I NEČOVEKOLJUBLJE VODE DO PROPASTI!
Ja cu mozda biti prosvetljena tek kad napustim ovaj svet a tu sam da naucim ono sto je moja dusa htela.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Solarna joga - Page 6 Empty
PočaljiNaslov: Re: Solarna joga   Solarna joga - Page 6 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Solarna joga
Nazad na vrh 
Strana 6 od 8Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sledeći
 Similar topics
-
» Joga za lice bez bora

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Zanimljivosti-
Skoči na: