Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
majonez vegetarijanci tikvice tofu recepti kafa namaz maslacka puding vegane free indijskih kopriva šargarepa oraha Knjige sirove jogurt keks sremusa sladoled avokado piramida sirova proso kakao
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 40 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 40 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....?

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Arijel5
Član
Član
Arijel5


Broj poruka : 191
Datum upisa : 10.06.2008

Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Empty
PočaljiNaslov: Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....?   Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePon Apr 20, 2009 5:50 pm

Juce sam na Avali nabrala dosta koprive za svez sok od koprive (za bebinu anemiju) i zanima me posto bi trebalo da joj dajem sok od sveze koprive (presne svaki dan) mislila sam da je svu stavim dok je jos sveza u sokovnik ii iscedim sok, pa me zanima jel postoji neki prirodni konzervans koji mogu da stavim u sok da bi se odrzao neko vreme u frizideru i koliko moze da stoji?


 


Hvala unapred

Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....?   Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimePon Apr 20, 2009 6:09 pm

ariel sto jednostavno ne zamrznes male doze soka (mozda u modli za led) i tako produzis zivot takvom soku
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....?   Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeSub Avg 01, 2009 3:44 pm

Bas sam skoro u nekom casopisu procitala i zapisala koji su prirodni konzervansi (mislim za zimnicu)

" PRIRODNI KONZERVANSI su: suseno lisce od visnje, jagode, kupine, maline.
Nasi stari su pleli kotur od pruta (mlade grancice) vrbe, koji je imao konzervisuce dejstvo.
Suseno stablo loze u obliku pletenog kotura je takodje prirodni konzervans."

To je sve sto je pisalo. Volela bih da su napisali konkretno sta i kako su nasi stari radili,za koliko kolicinski povrca konzervirali za zimu?!

Secam se da su u jednoj emisiji o Pirotskim selima napomenuli da su nekad u tim krajevima u zimnicu stavljali trnjine. A nisu rekli koliko trnjina na koliko povrca?

Stvarno bi trebalo te stare recepte zapisivati.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....?   Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitimeSub Avg 01, 2009 11:02 pm

apsolutno se slazem sa tobom anasana
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Empty
PočaljiNaslov: Re: Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....?   Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Molim Pomoc: Prirodni konzervans.....?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Molim vas za savjet !
» Prirodni kvasac-maja za hleb

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Da li znate?-
Skoči na: