Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
oraha tikvice kopriva avokado puding sirova sladoled tofu maslacka majonez keks sirove kafa šargarepa sremusa kakao proso vegetarijanci vegane piramida indijskih free jogurt Knjige namaz recepti
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Sok za bolje pamcenje

Ići dole 
3 posters
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeSub Feb 02, 2008 2:59 pm

Ovaj sok ima lagano orasasti okus i jako je dobar za poboljsanje memorije.Bogat je Choline-om ,jednim od B vit koji povecavaju Acetylcholine,tvar koja prenosi poruke do mozga.

4-5 mrkvi
3 stapke celera,moze s listovima
1/4 glavice kupusa
1/4 limuna

Kolicina je za jednu osobu.Gotovo je za otprilike 5 minuta.
Kalorije : 219
Proteini : 9g
Ugljikohidrati : 50g
Zasicene masti : 1g
Masti : 1.3 g
Sodijum :269 mg
Kolesterol : 0
% masnih kalorija : 5

www.rawfoods.com
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeNed Feb 03, 2008 11:36 pm

helenice par pitanjaca
da li sok moze da odstoji tj kakav mu je ukus zbog prisustva kupusa
ciji sok koliko je meni poznato nakon izvjesnog vremena zbog
oksidacije dobije poprilicno neprijatan ukus
u kom tipu sokovnika ga cijedis...ja imam cuveni champion i pretpostavljam da bi bio dobar
pozdravcici
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeUto Feb 05, 2008 10:22 pm

Ja ti imam sokovnik od Jacka lalainea i ok mi je,stvarno.
Za sokovnik ako i sama velis da je cuven - nemas brige!
A sto te muci,tvrdo korjenasto povrce ili zelje ?
Ja recimo imam malo problema sa zeljem,ponekad treba malo vremena jer se zaplete to lisce ali sok normalno ispadne.Ostalo sve ide ko podmazano.
Limun ne moras cijediti,isto ga samo oguli i shikni unutra

Za zelje bih ti rekla da ne ostavis da odstoji,ja sam ga prije pila svjezeg i probala odstajalog i ne ide to...osim sto je svjeze najbolje i najzdravije,miris i okus se promijene kod odstajalog.
Ovo mi je bilo zanimljivo:

"Sok jednog limuna zadovoljit će polovicu dnevne potrebe za vitaminom C, no treba ga popiti najkasnije u roku pet minuta nakon što se iscijedi jer vitamin C brzo oksidira."

Na koje voce si mislila da oksidira,pa kaj ne oksidiraju sva,jabuka potamni itd scratch
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeČet Feb 07, 2008 3:23 am

aha vitamin c je extra nestabilan ali nije ga problem nadoknaditi ko jede voce u svjezem stanju
ne ne mislila sam na kupus i njegov sok da lako oxidira
a jest imas pravo i sve ostalo isto
pozdravi
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimePet Feb 22, 2008 11:38 pm

Sok je isproban i mogu reci da sam ga bila prisiljena malo doraditi s 2 banane da ga mogu popiti Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeSub Feb 23, 2008 8:27 pm

Sok jest zanimljiva, ali da li je i pravilna za varenje kombinacija povrća i voća, pogotovu ako se zarad "okusne podnošljivosti" dodaju dve slasne banane, negde ubrane sa grane...? Question - he, he, ha da malko i ja bidnem tzv. "inspirisani" pesnik, a ne samo uvaženi kolega Nenad onako tamo poetično-patetično negdar... Laughing Smile Wink cool
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeSub Feb 23, 2008 8:55 pm

A kad drugacije nisam mogla popiti Laughing
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 5:00 am

SC : Urbani život : Ishrana i zdravlje




Dremanje popravlja pamćenje



Sok za bolje pamcenje 2008_05_03_spava
Postoje desetine studija o uticaju sna na mozak, odnosno pamćenje, a naučnici su se uglavnom složili da je „najpametniji” i najbolji dubok i dug san. Međutim, najnovija studija pokazala je da je, da bi se mozak vratio u formu, potrebno i vrlo malo sna, i to samo šest minuta. Istraživanje nemačkih naučnika sa Univerziteta u Dizeldorfu prodrmalo je uvreženu pretpostavku da je za aktivan um bitan dugačak i dubok san. U novom broju časopisa „Nju sajentist” objavljena je studija koja govori suprotno - potrebno je tek šest minuta da se mozak vrati u formu! Istraživači koji su učestvovali u ovoj studiji objašnjavaju kako već i vrlo kratak san može da podstakne postupak „obrađivanja” pamćenja u mozgu.
Do ovih nalaza naučnici su došli testiranjem grupe studenata kako bi ispitali uticaj sna na njihove memorijske kapacitete. Studentima je rečeno da zapamte set reči, pa su posle sat vremena podvrgnuti testiranju. Za tih sat vremena jedna grupa studenata dobila je mogućnost da odspava do približno šest minuta, dok su ostali bili budni. Rezultati su pokazali da je „uspavana” grupa bolje zapamtila zadate reči.
Do sada se smatralo da obnavljanje sećanja započinje tek u fazi dubokog sna, oko 20 minuta nakon što se zaspi, ali ovo istraživanje pokazalo je blagotvorne efekte i ultrakratkog sna.
Koliko smo do sada upoznati, ovo je prvi put da je ultrakratki san poboljšao memoriju - rekao je dr Olaf Lahl, voditelj istraživanja, dok je njegov kolega iz Centra za istraživanje sna na Univerzitetu Longborou Džim Horn prihvatio rezultat sa zadrškom.
Ideja o poboljšanju memorije u samo šest minuta je jedinstvena, ali trebalo bi da budemo oprezni s tim. Postoji mnogo dokaza koji idu u prilog činjenici da se sećanja obrađuju puno kasnije u snu - objasnio je Džim Horn. (pressonline)

http://www.serbiancafe.com/lat/vesti/29/45868/
------------------------------------------------------

study Sleep Sleep Sleep sunny vegi
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitimeUto Mar 11, 2008 5:16 am

Vesti (sve vesti)
Sok za bolje pamcenje V89569p0
Nema leka protiv demencije?
Nedelja, 9. mart 2008. 13:50

Nema garantovano dobrih medikamenata za tretman demencije, a lekari bi prosto trebalo da ih isprobaju "pa kako bude", poručuju iz Akademije američkih porodičnih lekara.

Stručnjaci koji su pokušali da izrade smernice za tretman demencije ostali su razočarani jer nisu došli do zaista dobre opcije, pa čak ni do načina na koji se može utvrditi koji lek je dobar za pojedine slučajeve.

Vodja istraživanja, dr Amir Kasim zaključuje da nema leka za demenciju i da se mnogi medikamenti prepisuju bez prave evidencije o njihovom dejstvu. "Korisnost terapije može da bude veoma umerena", naglašava on.

Kasim i njegove kolege analizirali su rezutate 96 istraživanja, kojima je proučeno dejstvo pet lekova odobrenih za lečenje demencije. Tim američkih lekara je tražio dokaze da ovi medikamenti poboljšavaju kognitivnu funkciju ili globalno funkcionisanje pacijenata, ili utiču povoljno na njihovo ponašanje, raspoloženje ili kvalitet života.

Četiri od ovih lekova spadaju u tzv. inhibitore holinesteraze - "aricept", "galantamin" (koji se na tržištu javlja pod imenima "razadin", "reminil" i "nivalin") "ekselon" i "takrin" (koji se kao lek protiv Alćajmerove bolesti prodaje pod imenom "kogneks").

Peti lek je modifikujući agens neuropeptida "memantin", koji se prodaje pod imenom "namenda".
Ovi lekovi ponekad mogu da ublaže progresiju i simptome demencije, koja može da se javi u mnoštvu različitih oblika, ali nijedan od njih generalno nema neko solidno dejstvo, iako kod pojedinačnih pacijenata mogu dobro da deluju.

Medju pacijentima ima mnogo razlika, a ako lekari isprobavaju jedan lek za drugim mnogu proći nedelje i meseci i da na kraju ne bude nikakvog efekta. Stoga dr Kasim preporučuje lekarima da se, umesto što tragaju za najefikasnijim lekom, usredsrede na njihovu podnošljivost, neželjene propratne pojave, jednostavnost korišćenja i cenu.

On i njegov tim preporučuju da se ovi lekovi testiraju na pojedinačnim pacijentima, s tim što bi tebalo testirati i njihovu kombinaciju.

Nacionalni institut za zdravlje SAD procenjuje da trenuto od Alchajmera boluje 2,4 miliona Amerrikanaca, dok još milion pati od neke druge forme demencije.

(Tanjug/Rojters)
Izvor:http://www.mtsmondo.com/lifestyle/vesti/text.php?vest=89569
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Sok za bolje pamcenje Empty
PočaljiNaslov: Re: Sok za bolje pamcenje   Sok za bolje pamcenje Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sok za bolje pamcenje
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pamcenje
» Voce i pamcenje
» Feng sui za bolje ucenje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food) :: Sokovi-
Skoči na: