Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
kakao puding majonez sladoled sremusa sirova sirove oraha vegetarijanci kafa šargarepa tikvice indijskih vegane namaz free Knjige jogurt proso recepti piramida tofu maslacka kopriva keks avokado
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 45 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 45 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Pita od praziluka i pirinca

Ići dole 
5 posters
AutorPoruka
Magrat Garlik
novi član
novi član
Magrat Garlik


Broj poruka : 17
Godina : 39
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.01.2008

Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeUto Jan 29, 2008 1:00 pm

Evo da i ja napisem neki recept. Cool
Dok jos nisam pocela da prelazim sa vegetarijanstva na veganstvo uvek sam obozavala i cesto pravila pitu od praziluka i sremskog sira, ali od kada sam probala posnu varijantu sa rizom kao i pitu po predivnom receptu anett sa pecenim paprikama, shvatila sam da mi sir zaista nije potreban. vegi

Sastojci:
1 pakovanje kora za pitu
4-5 debljih strukova praziluka
250g integralnog pirinca
so, biber i ostali zacini po zelji
hladnocedjeno ulje po zelji
kisela voda

Priprema:
Praziluk iseci na kolutice, zaciniti ga solju (u pitama uglavnom koristim celerovu so), biberom, zdravijom vegetom i drugim zacinima po zelji i ostaviti da odstoji, da bi luk pustio sok. Pirinac obariti u nesoljenoj vodi (so se ne dodaje da se ne bi raspadao), ocediti i jos toplog dodati zacinjenom praziluku, dobro sjediniti da bi pirinac upio sok. Pleh malo nauljiti (zdravijim uljem koje volite, ja uglavnom koristim sojino) i redjati po dve kore, pa red fila koji malo poprskate uljem, pa red kora, pa fil i sve tako dok ne utrosite sav materijal, a zavrsite sa dve kore. Takodje, ako vise volite savijacu, mozete filovati po dve kore na isti nacin pa zavijati i redjati jednu pored druge u nauljen pleh. Peci na 220 stepeni.
Prijatno! cool
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePet Mar 14, 2008 3:25 pm

Po nekim istraživanjima (ili su to samo "alternativna medicinarska" samohvalisanja), sojino ulje kao i na pr. šafranovo bi trebalo zaobići u ishrani, jer vrve od, (inače "vladajućih" u ljudskoj ishrani) omega 6 polinezasićenih esencijalnih masnih kiselina, i uz naravno potpuno izbegavanje (životinjske) zasićene masnoće! - dakle u tim uljima (kao) nije valjan balans tih omega 3/6/9...Question Rolling Eyes
Zbilja, Magrat Garlik, Very Happy pišeš navodeći svoj zanimljiv recept, Smile da pleh treba nauljiti zdravijim uljem koje neko voli, ali da li je u toj stvari presudna nečija ljubav/voljenje tj. ukus, o čemu je izlišno raspravljati, ili su vegi argumenti najdelotvorniji onda kada se nakon brižljivog filovanja i "zdravo" podmazanog pleha, rerna štednjaka uključi da peče po Tvojoj preporuci na "220 stepeni Celzijusa"? Koliko bi li to bidnulo u "kelvinima"?...Aaaa i peče se onoliko dugo,(zagonetna minutaža) valjda dok se ne ispeče dovoljno? "Imade ovdi na forumu izobraženih naučenjaka", pa nek računjaju, na računaljku ili na "napamet"... Cool
Pozdrav Tebi, i prijatno! Exclamation cheers sunny
Post scriptum: Da li je pouzdano proverena tačnost te informacije koju prezentiraš:" Pirinac obariti u nesoljenoj vodi (so se ne dodaje da se ne bi raspadao)"??? Question
Question Koliko minuta bi trebalo bariti integralni pirinač da se isti ne bi raspao, pre nego što se još topao doda začinjenom praziluku? Question
Da li je u toku kuvanja/kuhanja tog pirinča sipanje "na vrh noža morske soli" kao uobičajeno preporučuju makrobiotičari, pogubno po strukturu tih zrna, ili je to ipak bila tvoja neobavezna/šaljiva konstatacija-savet??? Question sunny vegi
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Dec 28, 2008 6:01 pm

A kisela voda čemu služi? da se poprskaju kore ili šta? scratch
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Dec 28, 2008 10:23 pm

Kisela voda se izmesa sa uljem i time se prskaju kore...ako malo umutis kis.vodu i ulje zgusnuce se pa mozes da ih premazujes tom mesavinom
Nazad na vrh Ići dole
Cele
novi član
novi član



Broj poruka : 9
Godina : 52
Datum upisa : 02.02.2009

Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Apr 05, 2009 7:56 am

Ja sam ovoj mesavini dodala i gljive i pravila od kore od heljde.

Bed Bob i ja koristila hladno cedjeno suncokretovo ulje. Sta moze umesto tih masnoca???

Malo se na kraju raspadalo, pa nisam sigurna sa tim korama od heljde kao treba postupati???
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimeNed Apr 05, 2009 7:43 pm

Masnocu moras da koristis kod pita...samo biraj ulja koja trpe visoke temperature...umesto hladno cedjenog koristi ulje od kostica grozdja, maslinovo od komine ili palmino ulje
Kupovne heljdine kore su nezgodne, debele su i krute...sta god spremam sa njima bude malo nezgrapno i teze se sece...
Nazad na vrh Ići dole
Cele
novi član
novi član



Broj poruka : 9
Godina : 52
Datum upisa : 02.02.2009

Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitimePon Apr 06, 2009 6:23 am

Hvala anett!

Ocigledno da treba jos mnogo da ucim, jer sam bila ubedjena da sva hladno cedjena ulja podnose promenu temperature.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pita od praziluka i pirinca Empty
PočaljiNaslov: Re: Pita od praziluka i pirinca   Pita od praziluka i pirinca Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pita od praziluka i pirinca
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pita od pecenih paprika i praziluka
» Pilav od praziluka
» pita "kupusara"

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Pite-
Skoči na: