Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
jogurt - Jogurt Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
jogurt - Jogurt Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
jogurt - Jogurt Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
jogurt - Jogurt Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
jogurt - Jogurt Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
jogurt - Jogurt Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
jogurt - Jogurt Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
jogurt - Jogurt Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
jogurt - Jogurt Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
jogurt - Jogurt Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
jogurt - Jogurt Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
jogurt - Jogurt Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
oraha tofu kopriva vegane kakao tikvice indijskih šargarepa jogurt Knjige free puding piramida maslacka sirove sirova namaz majonez sremusa recepti proso vegetarijanci sladoled keks kafa avokado
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Jogurt

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimePet Dec 14, 2007 11:45 pm

Za 2 serviranja

Sastojci :
1 salica indijskih orascica
1 salica vode

Orascici se stave u blender i zmiksaju se u prah,Doda se voda i melje se dok se ne dobije gusta krema.
Krema se stavi u staklenu posudu i stavi se na toplo mjesto.( Ovisno o temperaturi trebat ce mu 8-24 h. )
Prekrije se krpom.Pogleda se nakon 6 sati.Trebali bi se pojaviti mjehurici.Kada se formira gusti sloj "vrhnja" sa slojem tekucine pri dnu,premjesti se u frizider.Ohladi se sat vremena.
Kada je spremno za jelo doda se malo zasladjivaca.

*Ako se zeli vocni jogurt zmiksa se s malo voca po zelji (i manjih komadica voca)
Moze stajati u frizideru do tjedan dana

party
Nazad na vrh Ići dole
Luna
novi član
novi član
Luna


Broj poruka : 76
Zaposlenje : Zagreb
Datum upisa : 11.01.2008

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeUto Maj 27, 2008 6:24 am

Radim jogurt prema ovako sličnom receptu. Stavim 2/3 badema i 1/3 indijskih oraščića. Nakon mljevenja, miksanja vodom i ulijevanja u staklenku, ostavim da stoji na toplom preko noći (nekad i duže) i premijestim u hladnjak.

jogurt - Jogurt 2w4isno

Prije konzumacije nadodam žličicu agave i mrvicu mljevene vanilije. Trudim se izbjegavati stavljati u jogurt svježe voće jer je u toj kombinaciji teže probavljivo, pa se orijentiram više na sušeno voće i usitnjene sjemenke i orahe.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.com
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeUto Maj 27, 2008 6:49 pm

Hm ja citah da je teze probavljivo bas kombinacija koju ti spominjes Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Luna
novi član
novi član
Luna


Broj poruka : 76
Zaposlenje : Zagreb
Datum upisa : 11.01.2008

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 5:03 am

Helena ::
Hm ja citah da je teze probavljivo bas kombinacija koju ti spominjes Neutral
Svježe voće bi bilo najbolje ne miješati sa ničim jer ima najkraće vrijeme probave (najbrže prolazi kroz želudac/ probavni sustav). Ako se u obroku pomiješa sa drugim namirnicama, ne uspijeva u tome. Zato se preporuča jesti na prazan želudac ili 15-30 min (osim banana) prije ostalog.
Probaj pojesti voće samostalno i voće s jogurtom da vidiš razliku.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.com
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 7:09 am

Luna zar ti stvarno tvrdis da je kombinacija suhog voca i orasastih plodova bolja od one sa svjezim vocem?
Pa svi znaju da je to nesto sto je najgore za pojesti!
naravno da je voce najidealnije jesti samo ali pa mislim ako cemo pricati o nekom idealu onda su to mono jela ali ne vidim smisla u davanju recepata tipa 1/2 kg ovog ili onog
ovdje su recepti za sve,na svakom je da odluci sto ce,zavisi kojoj struji se priklanja
Nazad na vrh Ići dole
Luna
novi član
novi član
Luna


Broj poruka : 76
Zaposlenje : Zagreb
Datum upisa : 11.01.2008

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 7:28 am

Helena ::
Luna zar ti stvarno tvrdis da je kombinacija suhog voca i orasastih plodova bolja od one sa svjezim vocem?
Da, svježe voće nije dobro miješati sa ostalim namirnicama. Sušeno se lakše probavlja u kombinacijama.
Helena ::
Pa svi znaju da je to nesto sto je najgore za pojesti!
Nije.

Zašto si tako nervozna, Helena?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.com
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeSre Maj 28, 2008 7:39 am

Ne znam iz cega si iscitala da sam "tako nervozna",osim iz usklicnika,naime usklicnik se stavlja i kad se nesto samo zeli naglasiti
A zasto ti imas takvu potrebu druge uciti i ispravljati? Ne sudjelujes u forumu ali kad mislis da netko grijesi ili nesto tomu slicno odmah si tu ?


Da objasnim zasto tvrdim to sto tvrdim tj nazad na temu :

Suseno voce :
My current recommendation for dried fruit is simple: don’t eat it, except rarely on special occasions. The stuff is deadly. It doesn’t matter if it’s organic, sun-dried or imported from other planets: it’s still too sweet and too addictive and too difficult to digest. Unless you can limit yourself to eating two dried figs per day, avoiding dried fruit completely will be easier and might greatly improve your health, if you have been eating too much of it. Instead, reserve dried fruits for special occasions, when you’ll prepare a raw dessert with your friends or children.

Kombiniranje hrane :
Food combining is still valid, even for raw-foodists. While we avoid most bad food combining by avoiding cooked foods, there are still a few bad food combinations possible on a raw-food diet, and they may start to matter when we repeat them everyday. I would say that there are only two rules to remember :
1. Don’t mix fruit and nuts. This combination can only work in small quantities,but will definitely cause problems in larger quantities. The worst combination is the mix of dried fruits and nuts — although it is one of the most delicious. Reserve for special occasions, when preparing a raw dessert!
2. Avocados don’t combine with nuts. This combination is especially difficult to digest.

- As for the other combinations, you can experiment with them and see what works for you.-

/Frederic Patenaude/
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeSub Jun 07, 2008 3:47 pm

Sirovi biljni jogurt mozete raditi iz bilokojeg orasastog voca i sjemenki i njihovih kombinacija npr

Preporucene kombinacije:
Indijski orasi
Indijski orasi i sezam
Indijski orasi,badem i sezam
Indijski orasi i suncokret
Sezam i bademi
Suncokret i bademi
Pekan orah i bademi
Ljesnjaci i pinjoli
Sezam i ljesnjaci

Iz . "Eating without heating" Sergei i Valya Boutenko

Ako dodate malo limuna i vanilije imat ce okus po mlijecnom jogurtu.
Danas sam bas radila od suncokreta i jagode,jako fino Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Merenwen
novi član
novi član
Merenwen


Broj poruka : 13
Datum upisa : 18.04.2008

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeUto Jul 08, 2008 3:39 pm

helena mislim da je generaliziranje to sto je ovde krivo. mozda je nekome zaista lakse probaviti suseno voce u nekoj kombinaciji a nekom drugom je mozda lakse svjeze voce. nema potrebe za vikanjem i dokazivanjem, sve je individualno. ja sam juce jela suncokretove sjemenke i cijelu noc sam povracala Sad a inace ih obozavam. cak i ako nam neka hrana prija, ne znaci da nam bas uvijek prija.
to sto si kopipejstala je vjerovatno istina onako generalno, ali opet kazem svi smo mi individue.
nema potrebe za ljutnjom.
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeUto Jul 08, 2008 8:33 pm

Da,sve je individualno,slazem se.
Ali ako je netko ovdje poceo generalizirati onda je to bila Luna,sa kategorickim "ne" i to nije tako vec je ovako.
Niti ja ne volim generalizirati ali kad vec netko pocne onda barem nek ima pravo.
Meni je super sto si se osvrnula samo na mene,ali to me ne cudi,samo je vec dosadna ta prica sa Zemljana...onak,dosadna je.
Nazad na vrh Ići dole
jukiko
novi član
novi član
jukiko


Broj poruka : 10
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : student
Datum upisa : 03.11.2010

jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitimeČet Dec 09, 2010 8:45 am

Helena,
da li mozda znash da li se onakav nachin pripreme biljnog jogurta od orascica (odlaganje na toplom mestu) moze primenjivati i na ostale biljne jogurte.
tacnije, pravim ovseno, prosheno, heljdino mleko pa me zanima da li ona imaju to 'neshto' zbog chega bi uspela da napravim jogurt. nekako i sojin jogurt vishe volim od mleka, mada sam i za njega kao jedini recept nasla samo dodavanje vec gotovog jogurta u mleko, shto mi vec namece obavezu da moram kupiti jogurt da bi napravila isti Neutral
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





jogurt - Jogurt Empty
PočaljiNaslov: Re: Jogurt   jogurt - Jogurt Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Jogurt
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Jogurt od badema
» vocni "jogurt"
» Smrznuti vocni jogurt
» Jogurt i kiselo mleko od soje

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food) :: Dipovi-
Skoči na: