Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih namaz sladoled oraha recepti majonez free kakao piramida tikvice vegetarijanci kafa sremusa puding sirova proso maslacka tofu sirove kopriva avokado keks šargarepa jogurt Knjige vegane
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 55 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 55 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?

Ići dole 
+19
The Darkest Star
Lily
zelika
rain021
dmitras
milicacica1
Drama
brokolica
gordanak
OLI
Tea
Dani
hana-banana
Olivera
Bambina
anett
Helena
Branko
marijana021
23 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Drama
Član
Član
Drama


Broj poruka : 47
Godina : 41
hobi : fotografija
Datum upisa : 01.06.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Apr 30, 2010 3:42 pm

Mene porodica uglavnom podržava. Tata ponekad nešto progunđa ili ubaci nešto između redova, ali se to dešava retko. Prijatelji su navikli, ali sam imala situacije da su me neki iznenadili posle duže vremena sa nekim svojim izjavama. Ovi bliski me razumeju i to mi je bitno. Na poslu je haos! Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_smile Gledaju me kao nekog čudaka, obzirom da svi baš vole da jedu meso. Ne bi me iznenadilo da i neko od mojih kolega kupi teleću glavu i time se hvali. Jednom mi je koleginica, nakon što sam odbila koka-kolu, grubo rekla:"Pa dobro od čega ti živiš?!!". Ostala sam zatečena... Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Aaah
Nazad na vrh Ići dole
milicacica1
Član
Član



Broj poruka : 75
Godina : 36
Lokacija : Srbija
Zaposlenje : kozmetičar
Datum upisa : 30.04.2010

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 01, 2010 8:35 pm

Mama je odmah prihvatila moju ideju kao odlicnu.Nije ulazila narocito u filozofiju samo je rekla:manje vremena provodim pored sporeta,zdravije je,jeftinije,meni je to dovoljno.Mada moram reci da ona nikad nije bila luda za mesom.
Muz nekako podnosi,islo je prvo jaaako tesko,pa je onda probao neka jela koja su mu se dopala,pa je sada puno lakse.Primetila sam da mu se soja bas ne svidja,a ni ja nisam odusevljena,pa je malo koristim.
Ostali ljudi kad im saopstim da ne jedem meso,prvo pitanje bude-UOPSTE??? Ali primetila sam da oni nemaju pojma sta sve moze da se napravi a da nije od mesa.Tako da,ako zelimo pokazati drugim ljudima kako ishrana bez mesa nije nimalo bezlicna i bezukusna ne bi bilo lose pripremiti im neku zakusku tongue
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 8:11 am

eh da to mi najbolje kad me pitaju pa sta onda jedes..i kad ja kazem pa sve osim mesa..to nije dovoljno mora to na konkretnom primeru..pa onda pocnem da nabrajam voce , povrce, zitarice, mahunarke, pecurke..e kad stignem do pecuraka tu odahnu to je vec prepoznatljivo taj jezik se razume.... Very Happy Smile
a siroti tata cim dobije platu nakupuje mesaa 'da ga mine zelja' usmrdi mi se frizider...
posto sam radila u bolnici, a doktorice paze na zdravlje i liniju u glavnom smo kolektivno jele musli...( mastaju one o mesu , cvarcima ,slaninici ) ali doruckuju il rucaju musli sto je super.... Very Happy i ne smaraju me kako je meso zdravo i mora da se jede..sto sam ja ocekivala moram priznati...eto pozitivno me iznenadise
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 12:48 pm

Brokolice Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_lol Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_lol Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_lol!

Meni obično kažu: 'Ali, ribu jedeš, zar ne?' Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_tongue
Nije samo meso u pitanju, nego ono što ja jedem njima nije dovoljno
slano, dovoljno začinjeno, uopšte - nemasno je, nezaprženo itd...

Ama, nemam više potrebu da se borim, neka jedu šta im je drago, a mene neka ne 'diraju' i sve je ok... Umorna sam od objašnjavanja, obrazlaganja...
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Maj 02, 2010 1:18 pm

ma da ja idem po sistemu ne diram ja vas nemojte ni vi mene...ko zto vidite ziva sam zdrava sam nije mi otpala kosa...a sasvim sigurno nisam jadna slabasna i iznemogla...dobro bi mi doslo koje kilo viska al te kile nisam izgubila na ovom nacinu ishrane nego dok sam jos jela meso tako da....u principu jedino me tata smara al i on to radi cini mi se kad se smori sto u frizideru samo neko povrce.....
za sad imam srece sa porodicom jer samo tata bojkotuje vegeteijanski nacin ishrane , mama isto ne jede meso , a burazer ..pa verovatno jede meso smo u menzi ..kod kuce je ufazonu nije bitno sta je samo da je ukusno a meso mu nije neophodno a i gazda u bg je vegeterijanac pa se bas divno druze dok prave klopu i s vremena na vreme mi donese neku dobru ideju
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Maj 03, 2010 2:48 pm

Meni je moja necaka popovala zbog klope. Jos sa 15 god. je postala vegetarijanac na nase zaprepascenje. Mislili smo jos je mlada, razvija se, evolucija i tako to. Neko vreme je kratko pauzirala jer smo mi njoj popovali, ali je sad vec nekoliko godina vegetarijanac. Nece okusiti nista zivotinjskog porekla ako to znaci da je zivotinja ubijena. Zna daleko vise od mene pa sad ja nju pitam za savet. Voli zivotinje, kao i svi mi, ali je pre nas shvatila da zivotinje nisu samo mace i kuce. Ima 22 godine i ne obazire se uopste na tudje misljenje povodom toga.
Daleko je teze na poslu, slicne price kao ta o telecoj glavi, cak me je jedan kolega povisenim tonom pitao : "A biljke kao nisu zive?" Pre toga se nakrkao mesa jer je neko nesto castio.
Ni ja se ne obazirem na razne komentare !
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Maj 03, 2010 4:31 pm

rain pozdravi svoju necaku
svaka joj cast....meni je zao sto nisam izdrzala kad sam ja prvi put poklekla sa 18 godina
ali sve to ima svoje
i tebi jedan veliki pozdrav i piiiiiitaj sestro koliko ti dusa 'oce Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Maj 03, 2010 6:11 pm

Hvala zelika, nikad nije kasno, eto i ja se trudim, pitacu, nemas brige......
pozdrav i tebi Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Maj 03, 2010 11:18 pm

e to s tim 'biljke kao nisu zive' mi najvise ide na zivce.... Mad
Nazad na vrh Ići dole
Lily
vege majstor
vege majstor
Lily


Broj poruka : 158
Godina : 52
hobi : knjige,fotografisanje prirode
Datum upisa : 13.12.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 9:29 pm

Ne bune se,jedu ono sto spremim a ako im se ne svidja kazem im "poljubi i ostavi",jest ' ces kada ogladnis,a kad ogladne jedu sta ima spremljeno Smile
Mada nisu neki probirljivci,ipak im spremam i meso(ne svaki dan).Ali sam postigla da bar vecinu dana u nedelji imaju "posni" dan.Sreca pa vole pasulj i buraniju bez mesa pa mi to olaksava spremanje.Pitu samo sa krompirom vole,tako da nije problem...
Nazad na vrh Ići dole
The Darkest Star
Član
Član
The Darkest Star


Broj poruka : 123
Datum upisa : 03.07.2010

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 10:23 pm

dmitras ::

Meni obično kažu: 'Ali, ribu jedeš, zar ne?' Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_tongue

Aaaa, i mene je, cini mi se- svako kome sam rekla da ne jedem meso pitao isto! Very Happy

Ja se vegetarijanski hranim samo 2 godine, ali vec sad imam osecaj kao da meso nikad nisam ni jela, i ne fali mi ni najmanje. Nije mi ni u pocetku bog-zna-kako falilo, jer ga nikad nisam mnogo volela.

Moja porodica je ok kad je moj izbor u pitanju. Mama je dosta "standardnih" jela pocela da pravi sa sojom ili pecurkama umesto mesa, ili prosto izostavi meso, bude samo pirinac i povrce (musaka, punjene paprike, pilav, sarme...), a pravimo i dosta nama novih jela. I to obe jedemo, svidja se i njoj, iako je zesci mesojed. Very Happy
Nekad ako joj bas usfali mesa, ispece sebi nesto, ali za mene uvek ima vegetarijansko, cesto i vegansko jelo, i ne pravi mi problem.
Takodje imam srece sto mamina hrana nije ni masna ni preslana, bas kako ja volim. Ne solim cak ni salate ni bilo koje povrce.

Brat zivi na euro-kremu, 'lebu, jajima na oko, slatkisima i sokovima. Njega boli uvo i za mene kao osobu, a kamoli za moju ishranu, pa me ne smara.

Momak je super. Cesto podelim s njim neko "moje" jelo, a bude mi sladak kako se sav odusevi. "Vaaaau, al' je ovo dobro, mmmmm kako je ukusno!" a ja se samo smeskam i gledam kako slatko i s uzivanjem jede. Smile

Cak i kad odem kod nekog od rodbine na rucak, UVEK ima nesto za mene, i niko mi ne pravi problem. Tetka se odusevila kad sam joj rekla da prestajem da jedem meso.

Izgleda da, u sustini, imam srece, sto se tice najblizih. A za ostale me bas briga... Ne mogu ni da se trudim da objasnjavam, kad kazem da ne jedem meso, imam valjda toliko odbojan stav u samom startu da me bukvalno nista i ne pitaju dalje. Very Happy Very Happy
Osim ponekad ono s pocetka ovog predugog teksta: "A ribu jedes, je l' tako?" Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
drazen
Član
Član
drazen


Broj poruka : 87
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 18.07.2010

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePon Avg 30, 2010 11:27 pm

Ja sam od maja 2010. na zdravoj ishrani, mada sam oduvek voleo da jedem povrce i voce onako sirovo bez pripremanja i puno salate. Smrsao sam 12 kg za 3 meseca i osecam se odlicno. Jedino mi nije jasna tvrdnja nekog na forumu ili na nekom drugom sajtu (ne secam se koga) da sirovu hranu mozes da jedes neograniceno i da se neces gojiti. Mislim da ta tvrdnja ne pije vodu.
Mnogi koji me vide pitaju kako sam skinuo kile? Pocnem da im pricam, preporucim knjige i ovaj sajt, a oni to onako posle prvog trenutka odusevljenja "kiselo" prihvate radi reda i vise ne pitaju.
Porodica mi nije protiv takvog nacina ishrane ali se hrane i dalje "konvencionalno" i mislim da polako pored mene uvidjaju prednosti ovakve ishrane.
Mislio sam da ce to prilagodjavanje brze da se odvija, ali sta je tuje. Kupio sam blender, sokovnik a imam i secka i polako ulazim u tajne pripremanja citajuci forum i gledajuci video zapise na youtube-u.
Navika koju sam stekao da jedem sve sto i 90% ljudi ovde na Balkanu jede me tesko ostavlja ravnodusnim pri svakodnevnom kontaktu na ulici, prodavnici, pekari i u porodici.
Zato po malo i "zgresim" i pojedem nesto sto ne bi smeo.
Nadam se da cu i tu fazu prebroditi.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeUto Avg 31, 2010 6:34 am

Ja kao što sam negde davno napisala na forumu, nemam problema sa mojima..nikad ni nisam baš jela meso tako da se nisu iznenadili..ima ta anegdota kad sam bila mala da sam pitala tetu u kiosku sa hot dogom da mi da hot dog bez viršle..za mene je to bio prirodan izbor, posebno usled činjenice da Niko ne zaslužuje takvu smrt kao što je imaju životinje u industrijskom uzgoju..kao i uostalom u svakom uzgoju. to je bio moj razlog.
Vidim da neke žene kuvaju ukućanima meso za ručak iako same ne jedu..ja sam po tom pitanju striktna..ja ne dotičem meso..i ne mogu da ga spremam..ni po koju cenu..srećom moj verenik jede Sve tako da problema nema:) a sad ima divnih vege pljeskavica, ćevapa, kulena, čvaraka..stvarno nije gladan nikad:)
Nazad na vrh Ići dole
Vasilika
Član
Član
Vasilika


Broj poruka : 48
Lokacija : Niš Srbija
Zaposlenje : /
hobi : Cuvanje kucnih ljubimaca (dva kunica)
Datum upisa : 06.03.2011

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 25, 2011 7:47 pm

Ljudi se uvek cude drugacijim stvarima . Ja jedem bez mesa godinu dana , i sada su vec svi navikli .
Ja imam 18 godina i neke nepovratne zdravstvene probleme . Mislim da sebi puno pomazem redukovanjem svoje ishrane . Jos uvek ne znam da kuvam , ali sam pocela , i naravno spremam samo ono sto cu i da jedem , dakle zdravu , vegeterijansku hranu . Trudim se da naucim sto vise mogu . Kada me neko pita zasto ne meso ? najlakse mi je da kazem ZBOG ZDRAVLJA , zbog toga sto sam SVESNA toga koliko meso (i sva ostala nezdrava hrana) moze upropastiti mladog coveka , zbog toga sto se osecam neuporedivo bolje , zbog toga sto znam da ne gresim ! Ljudi najcesce okrenu ocima i kazu , nema ti zdravlja bez mesa , ja se nasmejem ... Nisu oni krivi sto su needukovani do te mere da mogu da izjave nesto tako ...
Nazad na vrh Ići dole
https://www.facebook.com/profile.php?id=1281106584
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 26, 2011 12:14 pm

Da, strasno je kako ima glupih ljudi. Nesto sto su culi u mladosti smatraju za apsolutnu istinu. Njima je verovatno najveci domet da uopste nesto nauce, i taman su "naucili" da treba jesti meso i sad im neko kaze da nisu dobro naucili ! Onda se tu javlja i ljudska tvrdoglavost i nema tu price.

Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 9:30 am

meni je najbolje kad moj tata kaze kako su rekli lekari na tv-u ili u novinama kako je meso zdravo i treba ga jesti...a ja mu kazem a na televiziji pricaju samo istinu?
ili mu kazem kako na televiziji pricaju i kako duvan nije zdrav a on pusi i dalje...Smile
al ne smara me vise ko na pocetku Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 11:45 am

Citat :
meni je najbolje kad moj tata kaze kako su rekli lekari na tv-u ili u novinama kako je meso zdravo i treba ga jesti...


Smile A preskace emisije o zdravoj ishrani gde se prica o stetnosti mesa i gde gostuju ljudi kao Nazarov i ostali?!?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 27, 2011 12:01 pm

anasana ::
Citat :
meni je najbolje kad moj tata kaze kako su rekli lekari na tv-u ili u novinama kako je meso zdravo i treba ga jesti...


Smile A preskace emisije o zdravoj ishrani gde se prica o stetnosti mesa i gde gostuju ljudi kao Nazarov i ostali?!?
hehe pa naravno jer to ne ide u prilog njegovoj tvrdnji
Nazad na vrh Ići dole
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSub Maj 26, 2012 12:30 pm

inace nikad meso nisam volela, ratovala sam sa svima oko toga. kad sam otisla na fax, udala se, a pre toga zapocela zivot sa sadasnjim muzem diskusije oko hrane su se nastavile.
ja sam majka deteta, svoj covek, imam prihode, hranim se zdravo, unosim sve vitamine, ali ALI njima nije jasno zasto i kako SIR od suncokreta, soje.. sta je to? za njih je meso izvor zdravlja. mene to malo frustrira, ali se nosim sa tim.
misle da je moj nacin zivota los jer sam prilicno mrsava, ali sam zato jaka i uvek spremna da sve uradim, obavim, nosim dete sa kolicima punim namirnica sa pijace, jaca sam od svih njih zajedno, ali dzaba.. hehe
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
Drama
Član
Član
Drama


Broj poruka : 47
Godina : 41
hobi : fotografija
Datum upisa : 01.06.2009

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 7:07 am

girlsetsfire ::
inace nikad meso nisam volela, ratovala sam sa svima oko toga. kad sam otisla na fax, udala se, a pre toga zapocela zivot sa sadasnjim muzem diskusije oko hrane su se nastavile.
ja sam majka deteta, svoj covek, imam prihode, hranim se zdravo, unosim sve vitamine, ali ALI njima nije jasno zasto i kako SIR od suncokreta, soje.. sta je to? za njih je meso izvor zdravlja. mene to malo frustrira, ali se nosim sa tim.
misle da je moj nacin zivota los jer sam prilicno mrsava, ali sam zato jaka i uvek spremna da sve uradim, obavim, nosim dete sa kolicima punim namirnica sa pijace, jaca sam od svih njih zajedno, ali dzaba.. hehe

Pošto sam pročitala na drugoj temi da imaš ćerkicu, interesuje me kako si preživela period trudnoće? Ja mislim da će meni svi soliti pamet kad budem trudna. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
girlsetsfire
Član
Član
girlsetsfire


Broj poruka : 68
Godina : 38
Zaposlenje : dizajner promo materijala,web dizajner,marketing menadžer...,MAMA
hobi : kuvanje
Datum upisa : 22.05.2012

Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitimeSre Maj 30, 2012 1:17 pm

pa, pazi, sto se trudnoce tice ja sam se baas ugojila jer sam jela stalno posto tad nisam imala elektronsku cigaretu koju sad imam, a ostavila sam duvan, jela sam puuno slatkisa i grabila ne za dvoje vec za troje.
ono sto mi je doktor savetovao je PUNO VOCA, POVRCA, PROTEINA (zna se da oni nisu samo u namirnicama zivotinjskog porekla, vec da ih ima i u seitanu, tofuu i ostalim ne-mesnim proizvodima).

informises ih i kazes im da se i to zdrava opcija ishrane i da niko nece biti osakacen.
baj d vej mnoge trudnice jedu masno, preslatko, kiselo, iz konzerve i samo sebe truju.. dete uzima vitamine nevezano od ishrane majke.

samo im kazes OSTAVITE ME NA MIRU!
ja se i dalje borim

a da se pohvalim : moja mama je postala vegetarijanac juce hahah u 52. godini zivota Wink
Nazad na vrh Ići dole
http://www.vegetarijana-plus.com
Sponsored content





Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?   Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Kako se vi borite sa najblizima kad vam popuju zbog klope?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2
 Similar topics
-
» kako da ovo nazovem...
» Kako napraviti raw caj
» kako napraviti ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Ćaskanje-
Skoči na: