Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
maslacka jogurt vegetarijanci tikvice kakao puding namaz vegane Knjige keks recepti majonez kopriva proso oraha šargarepa sladoled avokado indijskih sremusa kafa sirove sirova free piramida tofu
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 9 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 9 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Pomozite mi da postanem kao vi !

Ići dole 
+2
Olivera
Doggyme
6 posters
AutorPoruka
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Jun 01, 2007 4:58 pm

Evo ako smem otvoricu svoju temu.Very Happy
Ovde cu postavljati pitanja koja me muce,a verujem da vi imate pravi odgovor i samo cu vas da slusam.
Naravno i drugi mogu da pitaju sta hoce u vez ishrane.Exclamation

Prvo pitanjce bi glasilo,da li se unistavaju vitamini u povrcu koje je zamrznuto?Znate ono frikomov mix sa kukuruzom,paprikom,graskom...da li je jednako zdravo skuvati to smrznuto ili bolje sveze?

Ne volim stvari od soje.Mislim da je stetna a i ukus mi se ne svidja.Jer mogu da opstanem i bez nje?

Zasto pravite snicle od soje,pastete,tj ne pravite vi ali kad vec ne jedemo meso sto se trudite da vam estetski lici na njega.Ja ne mogu da jedem neku sniclu bila od soje ili mesa,meni je isto jer sam navikla da u tom obliku hranu uvek odbijem jer znam da je zivotinjskog porekla.

ajde odgovorite mi...queen
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Jun 01, 2007 8:53 pm

Dobrodošla Doggyme! emotions
Slobodno pitaj sve što te zanima!
Povrće je najbolje u svežem stanju, a sada su pijace prepune svega po prihvatljivim cenama.
Ne znači da je smrznuto povrće loše, u zimskom periodu i te kako znači, ali kuvanjem povrća se uništavaju svi vredni sastojci, enzimi, vitamini, belančevine.
Ja sam jako naklonjena sirovoj hrani, ali isto tako umem da spremam i volim ponekad da jedem i kuvanu hranu, naravno isključivo vegan.
Ako ne voliš soju, nemoj ni da je jedeš.
Obično je ljudima kada donesu odluku da izbace meso iz ishrane u početku teško, i to je razlog zašto se pripremaju jela koja sadrže razne zamene za meso od soje, sejtana i slično.
Pošto tebi ne fali meso u ishrani, sve je mnogo lakše.
Ako se odlučiš da budeš vegan i da jedeš i kuvanu i sirovu hranu, mogućnosti su neograničene. Čitav spektar kuvanih jela, testenine, pizze, pite, integralne žitarice, jela od povrća, poslastice...
Ako želiš da brzo pripremaš svoju klopu, pogledaj forum sa sirovom hranom (moj omiljeni busy ), i možda se iznenadiš kako ukusna klopa može da bude samo od sirovog voća, povrća, semenki i koštunjavog voća, i pri tom najzdravija! Jer u tom slučaju ne moraš da se brineš o važnim vitaminima i mineralima, jer ćeš sigurno uzimati hranom sve što ti je potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeUto Jun 12, 2007 9:49 am

Doggyme, drago mi je da te vidim ovde.cheers
Soja je možda tebi lično odbojna, ali ipak bih ti savetovala da ostaneš otvorena za sve opcije. Soja je dobra i potrebna, naročito ženama. Nijedna žena koja konzumira soju, nije preterano izložena riziku od raka dojke ili materice. Mada, sada nije neophodno da je konzumiraš, imaš dovoljno vremena da isprobaš druge opcije. Šnicle od soje i ostale prerađevine se prave samo zato što je soja u sirovom stanju štetna (tačnije prouzrokuje probleme sa varenjem i sl.), a mi nemamo vremena da je kuvamo, jer ona zahteva zaista komplikovanu obradu.
Kao što je Olivera rekla, sada je pravi period za prelazak na vege ishranu, ima svega, i sve je izvrsno. Ja sam čak i doručak na poslu rešila zahvaljujući njenom forumu, iako sam i ja vegan i veoma mi je teško da se prehranim tokom radnog vremena, što zbog uslova, što zbog nemogućnosti da se u obližnjim prodavnicama(oko firme) nabavi bilo šta što je jestivo. Postoje samo pekare, i neke trafike.
Nadam se da ćeš nam uskoro postovati šta si od recepata isprobala.Very Happy
Još jednom, dobrodošla, i zaista sam srećna što te ovde vidim.love macka
Nazad na vrh Ići dole
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Jun 17, 2007 1:51 pm

ma probala sam puno toga i mesec dana izdrzala veoma lako i srecna sam.Ali zatoje dosao moj tata i sve upropastio i ne dami da ne jedem meso.Morala sam an silu da pojedem piletinu.Pristao je jedva d aodemo kod nekog doktora u bgd da se savetujemo jer za njega to nije normalno.
Pa ako znate nekog javite sto pre!!!
Nazad na vrh Ići dole
FelisDomestica
vege majstor
vege majstor
FelisDomestica


Broj poruka : 192
Godina : 62
Lokacija : Beograd
hobi : Setnje po prirodi i proucavanje gljiva i bilja...
Datum upisa : 29.01.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Jun 18, 2007 7:34 am

Doggyme ::
ma probala sam puno toga i mesec dana izdrzala veoma lako i srecna sam.Ali zatoje dosao moj tata i sve upropastio i ne dami da ne jedem meso.Morala sam an silu da pojedem piletinu.Pristao je jedva d aodemo kod nekog doktora u bgd da se savetujemo jer za njega to nije normalno.
Pa ako znate nekog javite sto pre!!!

Ja ne znam nikoga, a mislim da kod nas ni neces naci lekara koji ce reci da je dobro ne jesti meso. Svi su vreoma konzervativni, ali dok drugi kontrolisu sta je dobro za tebe, a sta ne, ja bih ti predlozila da napravis kompromis. Ako insisitiraju, ti prihvati da jedes ribu.Eventualno piletinu, ali u malim kolicinama, i samo ponekad. Cesto u zivotu ne mozemo bas uvek da odlucujemo sta cemo raditi, pa dok ne dodje taj trenutak, treba da prihvatimo ono sto je najmanje lose za nas.
Dok je tata komandant parade, ti se trudi da sto manje konzumiras meso (samo kad je on tu, kad se mora itd.), a svakako konzumiraj sto vise sirovo, po Oliverinim receptima. To vreme iskoristi da naucis kako se kombinuje hrana, i kako se priprema.
Nazad na vrh Ići dole
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Jun 18, 2007 11:04 am

Ja sam se za ova dva meseca potpuno odvikla od mesa i kad ga vidim suzdrzavam se da ne kazem fuj.Jer mi je stvarno postalo gadno.
Prijalo mi je da ga ne jedem,ne zbog zdravlja jer imam i druge poroke vec zbog zivotinja.Kad vec ne moram sto da ga jedem.

E sad to treba objasniti mojima.Dok sam ,,mala,, imam 17g moram da ga jedem posle kad sazrim ne.
To su njihovo uverenja,ali ja nastavljam da se borim jer sam ovog puta u pravu sto je njima tesko da priznaju.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Jun 18, 2007 11:17 am

Doktorka TKM sada radi u BG na sledecoj adresi:
Poliklinika Plusmedika
Treći Bulevar 1
Tel-fax: 011 21 30 755
mail:



[email]office@plusmedika.co.yu[/email]
site: www.plusmedika.co.yu
i mislim da je ona skroz u redu isto...
Normalno je da ti se organizam odvikne od mesa, plus imas psihicki otpor, pa to kombinovano....ali nije dobro ni da povracas, kao sto rece Felis, probaj da balansiras pomalo ako drugacije ne bude islo.
Valjda ce sve ispasti na dobro emotions
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Jun 18, 2007 5:24 pm

Olivera a kako glasi puno ime doktorke?
Moram da te pitam da li se placa savetovanje ako znas,cisto da budem spremna.

hvala jos jednom puno!
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeSre Jul 18, 2007 11:24 am

Draga Felis pripremanje soje je jednostavno. Mislim na soju u zrnu.
Evo jednog jednostavnog i jako ukusnog recepta:

Uvece pre spavanja potopite presnu soju u zrnu da odstoji u vodi celu noc. ujutro je ocedite isperete i stavite da se kuva u ekspresl loncu ili na sporetu u serpi. Tako pripremljena soja se lako i brzo kuva.
Skuvanu soju samleti u masini za meso dva puta da bude sitnija, dodati peceni plavi patlizan u lerni u suvoj tepsiji, takodje samleven u masini za meso, beli luk, crni luk, pecenu crvenu papriku (na plotni) takodje samlevenu, so i zacine po ukusu i hladno cedjeno ulje po ukusu i potrebi.
Sve to zajedno sjediniti i staviti u hladnjak da odstoji, Namaz je predivnog ukusa a moze da se jede sa raznim salatama.
Nazad na vrh Ići dole
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Avg 12, 2007 3:32 pm

Cao drugari opet ja.
Kupila sam u kutiji sojine pljeskavice koje se same pripremaju,verujem da znate na sta mislim.
Kazu da treba da se doda voda.

Mada ja vise verujem vama sigurno ste ih probali...kako ih vi spremate i da li su ukusne?
Question
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Avg 12, 2007 5:31 pm

Ako je to ona gotova smesa za vege pljeskavice iz kutije, treba da dodas vodu i da ostavis malo da odstoji. Mozes po ukusu da dodas jos i mlevene aleve paprike i naseckanog luka, ako volis. Od mase se oblikuju pljaskavice i prze na ulju. Ja bas nesto slabo jedem przeno; Isto mozes da proprzis luk, i onda da dodas tu smesu isto da se proprzi u rasutom stanju, bez oblikovanja, i onda dalje da postupas sa tim kao da je mleveno meso; Jako dobro, recimo za nadev lazanje. Ako te mrzi da spremnas lazanju, ovo je jedno jelo koje je super ukusno: Skuvas palentu sa vodom i uljem; posle u vatrostalnu posudu stavih jedan red palente, pa na to ono proprzeno sojino meso, mozes ida zalijes kecapom, pa odozgo malo rendanog biljno sira ili kackavalja, ako jedes mlecne proizvode. Odozgo stavih jos jedan sloj kuvane palente, gurnes u reenu da se zapece, i pred kraj stavih odozgo malo rendanog kackavalja. Super je, probaj Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Avg 12, 2007 7:16 pm

Vazi hocu svakako.
Sutra cu napraviti par tih przenih da vidim da li ce mi se dopasti ukus.
Hvala Olivera.Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Avg 13, 2007 10:07 am

Sto se tice pripreme mozes i da oblikujes cuftice i da ih peces u lerni u malo podmazanom plehu, isto su ukusne a zdravije jer nema pecenja na ulju.
Ako peces u teflon tepsiji u lerni onda nema potrebe da se maze tepsija.
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeUto Avg 14, 2007 1:00 am

Olivera,

Kada si vec spomenula lazanje,da li imas neki dobar recept? Znam da vise ne jedes kuvano, ali mozda ti je negde ostao neki receptic. Ja imam neki recept , ali mi se bas ne svidja mnogo! emotions
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeUto Avg 14, 2007 6:23 pm

branislava probaj ovaj
http://forum.sloboda-za-zivotinje.org/viewtopic.php?t=123&start=0&postdays=0&postorder=asc&highlight=
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeUto Avg 14, 2007 6:57 pm

Evo kako ja obicno pravim klasicne vegan lazanje.
Za nadev "mleveno meso" koristim razne varijante vegan "mlevenog mesa" od zitarica, ma ima toga puno, mogla bih da otvorim i topic Smile , ili ta smesa iz kutije za vege pljeskavice uz dodatak crnog luka.
Znaci, red kora za lazanje, na to kecap, vegan"mleveno meso", a jako dobro idu i bukovace proprzene sa crnim lukom, biljni kackavalj, besamel sos od sojinog mleka. Na kraju lazanju zalijem sa besamel sosom koji je pripemljen kao verzija vege topljenog sira sa vise mleka, tako da se lepo razlije po korama.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeUto Avg 14, 2007 11:16 pm

Zelika, Olivera,

Puno hvala, probacu obadva recepta, ali samo bez pecurki jer ih ne jedem!
Nazad na vrh Ići dole
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePet Avg 17, 2007 6:29 pm

Drage drugarice,mama mi je spremila cuftice.
Bile su veoma meke i brasnjastog ukusa,valjda je to normalno.
Iskreno jedva sam ih pojela,nisu mi se dopale.Znam da nisam navikla al mogle su bar malo ukusnije da budu.

Jer ima jos nekih cuftica jela sam davno neke u sendvicu i bile su super al ne znam od cega su bile...
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeSub Avg 18, 2007 12:44 am

O yeah, hoce te od gotove smese cufte da budu neukusne....
probaj ovo sto je postavila Felis
https://vegan.editboard.com/Recepti-f1/Veganski-recepti-f5/Falafel-t224.htm
znaci leblebija, iliti naut Smile

pa jos, moji omiljeni vege burgeri

Vege burger
U 4 šolje vode dodati malo soja sosa i staviti da provri. U to dodati 4 solje ovseneih pahuljica, i kuvati na slabijoj vatri oko 10 -15min. Posebno pomešati 3 kasike lanenog semena sa malo vode i ostaviti da stoji. (Lanene semenke u vodi nabubre, to će nam biti zamena za jaja). Kada su gotove ovsene pahuljice, skinuti sa vatre, dodati sitno naseckan crni luk (jedna glavica), potisnuti beli luk (5 cenova), laneno seme, mlevene orahe (dve solje)i začine - 2 kašike crvene mlevene začinske paprike
kašičica soli,kašičica bibera, kašičica majorana, bosiljka ili začina po želji
i dobro promešati. Gustin -dve kasike pomešati sa malo vode i na slabijoj vatri zagrevati, dok ne postane želatinozan. Dodati u masu za hamburgere i tako pripremljeni gustin i promešati. Sada bi masa za hamburgere trebalo da ima dobru konzistenciju za formiranje – ukus slobodno možete da probate, i da ga doterate po potrebi začinima. Od mase pravimo hamburgere, i redjamo u podmazan pleh. Peći na 180-200C oko 20 min.
Burgeri su fenomenalni u kombinaciji sa vege topljenim sirom.
vege topljeni sir
1,5 solje sojinog mleka, 3 kasike brasna, 3 kasike odgorcenog pivskog kvasca, 1 kasicica senfa, 1 kasicica soli, sok od 1/2 limuna, kasika margarina (najbolje sojinog putera)
Pomešate sve sastojke za Vege topljeni sir i na slaboj vatri zagrevate uz neprestano mešanje, dok se ne zgusne.
Ovaj sir je moj omiljeni, dakle zaista je kao topljeni sir, samo uvek treba koristiti odgorceni pivski kvasac, da bi ukus bio pravi, pogledaj u radionici vege kuvanja o pivskom kvascu Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimeNed Avg 26, 2007 8:22 am

Jer neko od vas bio u restoranu Priroda u Batutovoj?
Htrela bih da odem.Sta preporucujete?Kakve su cene?
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Avg 27, 2007 10:32 am

Priroda je bas lep restoran, meni se svidja Smile
Cene su kao i u restoranima, boljim, koji sluze meso...
Ja volim da maznem malo makrobioticke klope, ima neki "dnevni tanjir" mislim, probaj eventualno to, ili vec sta ti srce zeli iz jelovnika Smile
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Doggyme
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 16.04.2007

Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitimePon Avg 27, 2007 2:47 pm

ok.Hvala
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Pomozite mi da postanem kao vi ! Empty
PočaljiNaslov: Re: Pomozite mi da postanem kao vi !   Pomozite mi da postanem kao vi ! Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pomozite mi da postanem kao vi !
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Recepti :: O namirnicama-
Skoči na: