Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegetarijanci avokado maslacka namaz sirova sremusa Knjige free majonez sladoled sirove šargarepa piramida oraha tikvice kopriva proso recepti indijskih jogurt puding kakao vegane keks tofu kafa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 46 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 46 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 O lečenju bolesti ishranom

Ići dole 
+12
zelika
Hetaira
anett
Branislava
zanahoria
Bambina
Ružica Cvetić
ljubicica
Helena
melona
voki
Olivera
16 posters
Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
AutorPoruka
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeUto Jan 02, 2007 10:50 pm

Ova tema je postavljena sa namerom da se ukaže na mogućnost lečenja bolesti promenom načina ishrane. Forum o zdravoj hrani nije ovlašćen da menja eventualno uspostavljene dijagnoze ili propisane terapije lekara!
Ipak, naučno je dokazano da naše zdravstveno stanje u velikoj meri zavisi od navika u ishrani i uopšte životnog stila.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
voki
novi član
novi član



Broj poruka : 11
Datum upisa : 20.04.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Maj 13, 2007 9:38 am

Vozdra raja, recite mi sta je najbolje po vama protiv hronicne anemije zeni koja doji?
Nazad na vrh Ići dole
melona
in the raw
in the raw
melona


Broj poruka : 10
Datum upisa : 15.06.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePon Jun 18, 2007 4:30 pm

sjemenke sezama i tamno lisnato povrce... najjednostavnije je da napravis gomasio - sol i integralni sezam (preprzen) izgnjecis ili izmiksas u mlincu za kavu i koristis umjesto obicne soli... ne znam jedino koji je omjer - mislim 2/3 sezama i 1/3 soli al nek me slobodno neko ispravi ak nije
svjeze klice mungo graha su isto jako dobre a i brzo izrastu party
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Jun 21, 2007 10:05 am

Ima tocan omjer u zlicama,ne ? Ja se isto sad nemrem tocno sjetiti ali samo ako bih mogla jos nadodati ( jer primjerice ja to ispocetka nisam znala Razz ) da se kupi integralni sezam u prodavaonici zdrave hrane (a ne ovaj sto ga ima posvukud) na kojem bas mora pisati integralni (isto kao sa smedjom rizom) i kvalitetna morska sol.
Kaj nema i u cikli i slanutku dosta zeljeza il sam pomijesala emotions
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeUto Jul 24, 2007 2:35 pm

Pozdrav svima, mene interesuje kako se skida poviseni secer u krvi jer mi je muz malo u krizi sa secerom. Lekar mu je rekao da ima poviseni secer, prvi put u zivotu, ali desilo se.
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeUto Jul 24, 2007 2:41 pm

Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Ružica Cvetić
devoted2raw
devoted2raw
Ružica Cvetić


Broj poruka : 41
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 16.06.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeUto Jul 24, 2007 3:48 pm

Negde sam nasla da se gomasio pravi 1:18. Ja ga pravim 1:5.
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeUto Jul 24, 2007 6:28 pm

A sta je to gomasio?
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeUto Jul 24, 2007 8:47 pm

Gomasio je susamova so, dakle mešavina susama i morske soli, koriste ga makrobiotičari....ali naravno da možemo i mi Cool
Ja koristim celerovu so koja ima odnos 40:60, kupovnu, bez aditiva, ok, mrzi me da pravim Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSre Jul 25, 2007 6:41 am

Ja napravila domaću vegetu!
Kupila sam u zdravoj hrani sušeno povrće,razno, mešano- šargarepa, celer, praziluk, peršun.., samlela sam ga u mlinu za kafu i kad se još doda morske soli ipadne original, samo bez onih otrova i pojačivača ukusa...
A gomasio je, koliko sam shvatila, morska so sa prepečenim susamom..
Kod tebe, Ljubičice, su, verujem, prodavnice zdrave hrane mnogo bolje i kvalitetnije snabdevene nego kod nas, pa možeš da svraćaš u njih i ispituješ prodavačice o proizvodima koji te zanimaju, ili jednostavno čitaš sadržaj...Ja sam to radila u početku, i dosta toga saznala na taj način..
Nazad na vrh Ići dole
ljubicica
novi član
novi član



Broj poruka : 84
Lokacija : Zeltweg Austrija
Datum upisa : 02.07.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSre Jul 25, 2007 8:26 am

Hvala na odgovrima.
A sto se tice prodavnica zdrave hrane sa njima bas nemam srece. Ima ovde jedna jedina prodavnica zdrave hrane i to drage moje neka jadna da jadnija ne moze da bude. U Becu ima vise ali ja sam od Beca nekih 280 km pa ni nejdem bas nesto cesto u njega.
Ali bas iz tog razloga moj muz i ja planiramo da otvorimo nesto tako ovde kod nas, pa da ih naucimo kako se prodajem zdrava hrana i sta je to. Salim se. Mi zelimo da otvorimo takvu prodavnicu upravo iz razloga sto nama samima nedostaje tako nesto a verujemo i mnogim drugim ljudima oko nas.
Inace ja licno mislim da je tu kod nas u Srbiji mnogo bolje to razvijeno oko prodavnica zdrave hrane. Ja licno patim za nasim prodavnicama u kojima smo nekda kupovali dok smo ziveli u Zemunu, i Beogradu. Uh kad se samo setim dodje mi da se vratim za Srbiju..........
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSre Jul 25, 2007 1:40 pm

Svaka čast Bambina!
Ja sam kupila bio vegetu u zdravoj hrani, dakle ista stvar, samo su dodali i kurkumu pa ima i žutu boju...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSre Jul 25, 2007 10:08 pm

Moja je pomalo žućkasta od suve šargarepe, al imam kurkumu, pa mogu i ja moju vegetu da obojim...mada nema potrebe.. Kurkumu JOŠ nisam probala,a kupila sam je pre 2 nedelje... Nisam valjda nešto u ispitivačkom raspoloženju... Ma ova vrućina ubija bilo kakvo raspoloženje!!
Zanahoria, provalila sam šta je onaj začin iz Vero-a što liči na semenke od limuna!! - kardamon (bar ja mislim da jeste) unutra u toj čauri su sitne semenčice koje jako lepo mirišu..
Olivera, jesi li probala sa nečim onaj začin koji sam ti kupila? Kako se beše zove? Da ga nađem na netu...
Ja preobrazila ovu temu u temu o začinima... Nema veze, važno je da se ćaska!!
Laughing
Nazad na vrh Ići dole
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Jul 26, 2007 12:09 am

Bambina na sta ti mirisu te semencice...mislis da je to za nesto slatko ili slano...ja sam negde stavila link o nekim zacinima potrazi..nije bilo davno mozda tamo nadjs nesto zanimljivo...
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Jul 26, 2007 5:35 am

slatko, mislim..ali ne isključivo kao cimet npr.,nego mislim da može šire malo da se primenjuje..
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Jul 26, 2007 9:46 pm

Ja, iskreno, ne znam uz šta da kombinujem onaj začin koji si mi kupila Bambina...
verujem da može i u slana jela, ali u koja?
Kako su udarile vrućine, ja samo najjednostavnije - salata od svega, ponekad dodam u to malo tofua ili sejtana i to je sve...
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Jul 26, 2007 10:54 pm

Da znaš...kako su krenule vrućine nemam volje ništa da radim, samo bih ležala i spavala u roletnama zamračenoj sobi...

Pre nedelju dana sam od drugara koji je bio u Egiptu dobila nekoliko začina, i još ih nisam isprobala...ne znam ni u šta bih ih stavljala...Problem je i što ne piše koji je koji, pa nagađam...

Kardamon
-već sam ga pominjala,sitne semenke lepog mirisa, mislim da sam ga već ranije probala u nekoj čajnoj mešavini i da mi se jako dopao...i sigurno bi sjajno išao u kolače i razne napitke...

Fenel-
koliko sam shvatila, to bi trebalo da je komorač, izgleda kao nešto između semena kima i anisa...nisam ga probala nikad, i ne znam u šta bih ga mogla staviti...sigurno u neke mešane salate...ako neko zna ili ima neku konkretnu ideju nek napiše..

Fenegrik
-ako je to to što mislim da jeste, u obliku je oker korenaka koji su jako tvrdi...i smrdi ko đavo!! Laughing Užasno jako i meni neprijatno, mada se privikavam polako na taj "miris"

Dobila sam još i kari i čili, oni su u mlevenom obliku, međutim oba su kao mlevena piljevina, bez nekog određenog ukusa...verovatno je podvala u pitanju, što je jako čudno s obzirom da su u prodavnici kupljeni začini, a ne na ulici...

Slično mi se desilo prošle godine kada sam od drugarice iz Tunisa dobila pakovanje od 10 začina, svi su bili mleveni i kao piljevina, razlikovali su se samo po boji...Kakva greota i moje zaprepašćenje!! I dalje mi nije jasno o čemu je reč...da li su izvapeli, ili podvaljuju... Mada je Egipat zemlja začina, ne bi trebalo da se to dešava...
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeČet Jul 26, 2007 11:33 pm

Draga Bambina,

Imam kod kuce neke knjige o zacinima , pa sam ti proverila study ova tri zacina i ispisacu ti u sta se stavljaju.

Kardamon- Se stavlja u jela sa pirincem, u vocne salate i kolace.

Fennel- je u stvari Komorac i mozes ga stavljati u skoro sva variva i salate. Ja ga doduse jedem svezeg, stavim ga umesto zelene salate u sendvic i to sitno naseckan. Ili ga iseckam i zacinim maslinovim uljem. To je jako zdrav zacin, jer cisti jetru i sprecava rak debelog creva.

Fenegrik- se najvise stavlja u jela od pasulja i ostalih mahunarki.

To bi bilo ukratko, a ako te zanima jos nesto o ovim ili drugim zacinima samo reci, ja cu proveriti. I da znas da su ova sva tri zacina jako zdrava, pa ako te interesuje za cega, ja cu ti napisati!

Pozdrav!
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePet Jul 27, 2007 9:29 pm

A, moj komorač je seme, i verovatno jako aromatično kao i kim i anis, pošto bih po izgledu rekla sa pripada istoj porodici kao i oni..
Fenegrik mi je totalna misterija...napisi mi nešto više o njemu ako ima...
Nazad na vrh Ići dole
Branislava
vegan vegan
vegan vegan
Branislava


Broj poruka : 59
Godina : 53
Lokacija : Melbourne
Zaposlenje : Masinski tehnicar
Datum upisa : 20.06.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Jul 29, 2007 4:58 am

Feneugreek( Trigonella foenum-greaceum)

Je jedna od najstarijih lekovitih biljaka na svetu. Imas raznoliku upotrebu u medicini. Potice sa Istocne obale Mediteranskog mora, ali gaji se i u Indiji, Maroku, Egiptu i Engleskoj. Njena zastuplenost je izrazena u medecini, ali se koristi i u kulinarstvu.Jako je aromaticnog ukusa i mirisa.

Naj vise se koristi kao caj i pomaze kod groznice i menstrualnih tegoba. Od ove lekovite biljke se prave melemi za lecenje koznih infekcija. Koristi se i za povecanje muskog libida i kao afrodizijak.

U ranije vreme krupnije semenke se su se poklanjale zajedno sa Javorovim cvetom kao slatkisi ili bombone.Takodje je koristena za lecenje Bronhitisa, kaslja, kod respiratornih bolesti,sinusnih kondicija, problema Astme i Dijabetesa. A najcesce je koriscena za potsticanje laktacije kod dojilja.

U Egiptu i Grckoj ova biljka je nasla siroku primenu u medecini i kulinarstvu. Na nekim klinikama u tim krajevima se koristi kao glavni sastojak terapija.

Ukulinarstvu je naj vise zastupljen u vegetarijanskoj ishrani, jer sadrzi proteine. Koristi se kao marinada za vegetarijanski rostilj. Kao dodatak raznim salatama i u varivima sa pasuljem i drugim mahunarkama. U Egiptu i Indiji ovaj zacin koriste kao aromu u sladoledu, zvakama, slatkisima, sokicima... U Indiji, Etiopiji i Eritrei ovaj zacin koriste i za aromatizovanje nekih vrsta hleba i kao dodatak jogurtu. U Indiji ga koriste cak i kao regenerator za kosu. Njegova primena je siroko rasprostranjena po ovim zemljama.

Bambina, to bi za sada bilo dovoljno. Ima jos mnogo toga, ali da budem iskrena malo sam bila lenja da prevodim bas ceo tekst o ovom lekovitom zacinu.
Nazad na vrh Ići dole
Bambina
devoted2raw
devoted2raw
Bambina


Broj poruka : 393
Godina : 46
Lokacija : Zemun
Datum upisa : 02.04.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Jul 29, 2007 8:47 am

Hvala!! I više nego dovoljno!!
Ne mogu da verujem kako lekovita i snažna biljka a kako jako smrdi! Laughing Ali navikne se čovek na sve!
greetings
Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSre Nov 14, 2007 11:57 pm

Sta koristite od komoraca?Ja ga gajim i do sada sam samo onaj zadebljani deo koristila za corbu.

Branislava,sta si ti seckala u sendvic,lisce ili beli deo?

Ustvari,nabavila sam raznorazno semenje i sve to uspeva,ali retko i upotrebim to sto odgajim,jednostavno ne znam u sta bi islo.Slabo se trudim da saznam,ocigledno. Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
Hetaira
novi član
novi član
Hetaira


Broj poruka : 5
Datum upisa : 28.03.2009

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeSub Mar 28, 2009 8:37 am

Postovane,
Uclanila sam se na ovaj forum u zelji da promenim svoju ishranu 100% i da svoj zivot dovedem u red,naime bolujem od migrene i imam vrlo ceste napade (1-2 nedeljno) i bila bih Vam jako zahvalana ako bi mi pomogle u mojoj nameri....za pocetak...po Vama,sta najvise pomaze??

Nazad na vrh Ići dole
anett
site admin
site admin
anett


Broj poruka : 896
Godina : 56
Datum upisa : 13.10.2007

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimeNed Mar 29, 2009 8:34 pm

Dobro nam dosla Hetaira !

Nisi napisala kako se sada hranis...i sta bi sada- vegan, vegetarijanstvo ili sirovo ? Meni najvise pomaze sirova hrana, mozda da pokusas i ti ? Bar na kratko, dok se ne pokaze da li ima ili nema poboljsanja
Nazad na vrh Ići dole
Hetaira
novi član
novi član
Hetaira


Broj poruka : 5
Datum upisa : 28.03.2009

O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitimePon Mar 30, 2009 9:07 am

Iskreno,volela bih da mi neko objasni sta je vegan??
Sirovo,sam razumela...i to mi se dopada,a za vegeterijansko jos nisam spremna (mada mislim da je to najpostenije-zbog zivotinja).....
Mislim da bi svaka promena dobro dosla,jer ova jednolicna,suva hrana me bukvalno ubi...Jako puno radim,i pekara mi je dorucak,rucak,vecera uzina...itd

Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





O lečenju bolesti ishranom Empty
PočaljiNaslov: Re: O lečenju bolesti ishranom   O lečenju bolesti ishranom Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
O lečenju bolesti ishranom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 2Idi na stranu : 1, 2  Sledeći
 Similar topics
-
» Autizam - Izlecen ishranom
» lijecenje bolesti vodom
» "HIV izeciv Ishranom!" - Lik Montanje.....

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: