Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Da li ste bez parazita? Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Da li ste bez parazita? Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
piramida Knjige avokado namaz sremusa keks vegane indijskih kopriva tofu sirove sladoled majonez jogurt maslacka kakao vegetarijanci kafa sirova šargarepa tikvice recepti free oraha puding proso
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 2 Provajderi

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Da li ste bez parazita?

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Da li ste bez parazita? Empty
PočaljiNaslov: Da li ste bez parazita?   Da li ste bez parazita? Icon_minitimeSre Jan 04, 2012 11:54 am

Ovo mi se čini kao jako važno pitanje. Razmišljamo li uopšte o tome da li dugoročno nosimo parazite u sebi? Evo nekih informacija sa drugih sajtova.

Jedna od najvećih nedijagnostikovanih zdravstvenih smetnji u istoriji ljudske vrste su paraziti. Ova izjava se bazira na decenijama istraživačkog rada i desetine hiljada pacijenata koje Dr. Clark sa saradnicima ima za sobom. Znaci koji svedoče o prisutnisti parazita su: Hronična malaksalost, slabi refleksi, nedostatak koncentracije, konfuzno razmišljanje, letargija, gasovi i nadimanje, glad uprkos obilnom jelu, zatvor, bol u leđima, ramenima i butinama, žutilo lica, zamagljen vid, slinjenje iz usta tokom sna, trnjenje ruku i nogu... Skoro svako je danas bolestan, ljudi misle da je normalno nemati energije. Zdravlje stanovništva se u veku moderne tehnologije samo pogoršava. Možda duže živimo ali ne kvalitetnije. Medicina nas održava u stanju večitih bolesnika. Paraziti ne postoje samo u zemljama trećeg sveta, oni su prisutni u celom svetu. Pitate se kako je moguće da paraziti žive u našem telu a da toga nismo svesni. To im i jeste cilj, parazit živi sakriven.To su lako prilagodljivi organizmi, sposobni da prežive i razmnožavaju se.

Parazite je teško otkriti i teško ih je odstraniti

Oko 1000 vrsta parazita živi u našem telu, a testovi koji su na raspolaganju službenoj medicini mogu uočiti samo 20% slučajeva parazita. Uzimanje lekova ne daje očekivane rezultate. Često se dešava da se samo sele iz jednog u drugi organ.
Parazit se hrani, polaže jaja i izlučuje sekret. Sve to na naš račun i unutar nas. Ako ste npr. osoba koja žudi za slatkim možda upravo imate parazita koji se hrani šecerom. Dokazano je da su paraziti jedan od uzroka sklonosti dijabetesu i poremećenim nivou šecera u krvi. Najveći broj parazita živi u digestivnom traktu, jetri a ima ih i u celom telu. Drugi paraziti crpe hranu direktno iz ćelija organizma.Oni uzimaju hranljive sastojke pre nas,troše najbolje dok naši organi i koža propadaju. Mogu ostati u našem telu i 20 god. Recimo da ste pre 10 god. pojeli zaraženo meso, moguće je da ste još uvek domaćin parazitu koji se nalazio u mesu. U velike parazite spadaju uglavnom gliste, a male čitav niz mikroskopskih organozama uključujući i amebe i protozoe. Oni mogu funkcionisati kao bakterije putujući krvotokom u sve delove tela, nastanjuju se u zglobovima i jedu kalcijumske ovojnice, tako stvarajući artritis. Drugi jedu proteinski nervni sloj itd. Sledeće što čine je da izlučuju sekret. Sekreti parazita su u našem telu otrovi, sa kojima je prisiljeno da se bori. Hronična parazitska infekcija, dovodi imuni sistem pod izuzetan pritisak i stvara pretnju zdravlju, jer smo tako podložni i drugim zarazama. Ako smo oni koji jedu brzu hranu i dišu zagađen vazduh, puše i piju alhohol, javlja se preopterećenje toksinima. Sistem za čišćenje (koža, pluća, bubrezi, creva) postaje tako opterećen da se stavlja na ozbiljnu probu. Glista ima na stotine vrsta. Zbog prisustva izopropanola, goveđa crevna pijavica sada može u ljudskom telu sve 4 faze obaviti a inače je bila samo u stadijumu lutke. Trakaste gliste mogu biti velike i više metara. Ova zaraza je često uzrok anemije, zadržavanja vode, stalne gladi...
Parazite možemo steći praktično svuda, ako ih se rešimo možemo ih opet steći. Zato je životno važno da imamo snažan imuni sistem.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Da li ste bez parazita? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste bez parazita?   Da li ste bez parazita? Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 12:29 pm

Citala sam neke clanke o parazitima koji zive u ljudskom organizmu, ali nemam dovoljno informacija kako ih odstaniti. Jel dovoljna sirova biljna ishrana ili ima neki poseban tretman za ciscenje ?!
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Da li ste bez parazita? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste bez parazita?   Da li ste bez parazita? Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 1:51 pm

Postoje tretmani za čišćenje organizma od parazita. Ja sam pronašla neke ruske preparate (koji su i dosta skupi), biljni lek po Dr Clark je tinktura ovojnice crnog oraha, karanfilčić (klinčić) i pelin, i zapper po Dr.Clark koji ubija viruse, bakterije, parazite.
Praktično, sa partnerom, osim ljubavi delimo i parazite, jer se prenose poljupcem, seksualnim odnosom, zaraza je i u vazduhu koji dišemo. Ista je situacija i sa kućnim ljubimcima. Kako je to napisala Dr Clark, kada bi na površini svoje kože videli šta se dešava u našim organima - u smislu parazitske aktivnosti - ribali bi kožu četkom do krvi. Ali ne vidimo.
Pošto je ovo veoma važna tema, a Dr Clark je u svojoj karijeri uspešno lečila bolesne od raka, postaviću ceo taj njen tekst u zasebnoj temi, mislim da je krucijalno važno da se upoznamo sa tim činjenicama.
Za mene, otkriće sveta parazita za koji nisam znala delovalo je isto tako šokantno kao podaci koji su me pre dosta godina inicirali da istrijam pri odluci da ne jedem meso.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
loonyc
Član
Član
loonyc


Broj poruka : 91
Godina : 37
Lokacija : Subotica
Datum upisa : 14.01.2010

Da li ste bez parazita? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste bez parazita?   Da li ste bez parazita? Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 3:51 pm

Da, cula sam za taj tretman, ali me je prvenstveno zanimalo da li je sirova biljna ishrana dovoljna da se oslobodimo tih napasti ili je tretman potreban?!
Nazad na vrh Ići dole
http://pravazaradananetu.blogspot.com/
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Da li ste bez parazita? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste bez parazita?   Da li ste bez parazita? Icon_minitimeČet Jan 12, 2012 4:19 pm

Sirova biljna ishrana nam jača imunitet i svakako smo u boljoj poziciji od onih koji ne vode računa šta jedu. Ali čišćenje je potrebno.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Sponsored content





Da li ste bez parazita? Empty
PočaljiNaslov: Re: Da li ste bez parazita?   Da li ste bez parazita? Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Da li ste bez parazita?
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Lečenje bolesti ishranom :: Lečenje bolesti ishranom-
Skoči na: