Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
jogurt tofu kakao recepti sirova keks šargarepa vegane namaz Knjige piramida majonez tikvice puding proso maslacka kafa avokado sremusa oraha indijskih free kopriva sirove sladoled vegetarijanci
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 43 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 43 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 kako koristiti namocene semenke

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeNed Jan 23, 2011 2:30 pm

Nova sam na forumu i pokusala sam pronaci informacije o ovoj temi, ali nisam uspela .Mene interesuje naime kada se razne semenke kao i bademi , lesnici potope preko noci i sutradan se isperu , kako da ih susimo jer su nam potrebni mleveni ili kao prah.Da li sa badema i lesnika skiniti smedju koricu? Koliko dugo nakon susenja se mogu koristiti semenke?
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePon Jan 24, 2011 1:33 pm

Draga Mlajoo,
ovisno o tome što želiš dobiti od svojih namočenih sjemenki, tako se treba i ponašati. Npr. kada radim majonezu od badema, namočenim bademima skinem kožicu i odmah ih sameljem i napravim majonezu. Moraš malo preciznije postaviti pitanje da bismo ti mogli pomoći. A što se tiče korištenja sjemenki, možeš ih koristiti dok se ne pokvare, ne napadnu ih crvići ili tako što.
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePon Jan 24, 2011 7:15 pm

Draga eni ,
hvala na odgovoru ,pokusat cu pojasniti sto sam htela da pitam . Naprimer , hocu da napravim kolac i za to su mi potrebni mleveni bademi , da li za to trebam da namocim preko noci bademe , ujutro ih dobro isperem i skinem kozicu.Tako vlazne ih ne mogu samleti kao kad su suhi.Isto sam mislila i na razne semenke( lan , susam , seme golice) koje bi kasnije koristila.Nadam se da sam sad bila jasnija.



Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePon Jan 24, 2011 7:22 pm

Pozdravi mlajo
osusis ih ponovo do iste texture kao i kad su bili prije namakanja
opcije su ti susiti ih u dehidratoru ili ako nemas u rerni ukljucenoj na najslabije moguce i sa odskrinutim ili polu otvorenim vratima- u zavisnosti kako mozes regulisati temp. u rerni
cilj ti je da ih sacuvas sirove pa prema tome nemoj prelaziti temperature od 40-42 stepena
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeUto Jan 25, 2011 7:39 am

Draga zelika,
hvala ti na odgovoru.
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeUto Jan 25, 2011 9:15 am

mlajoo ::
Naprimer , hocu da napravim kolac i za to su mi potrebni mleveni bademi , da li za to trebam da namocim preko noci bademe , ujutro ih dobro isperem i skinem kozicu.Tako vlazne ih ne mogu samleti kao kad su suhi.Isto sam mislila i na razne semenke( lan , susam , seme golice) koje bi kasnije koristila.Nadam se da sam sad bila jasnija.

Sad mi je jasno što si htjela. Jedino ne znam zašto bi močila bademe, lješnjake ili orahe kada ih trebaš samljeti za kolače. Ja bih ih močila samo ako trebam odstraniti ljuske, za kolače inače samo sameljem i dodam nešto vlažno što mi već treba (namočeno suho voće i sl.)!
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeUto Jan 25, 2011 4:42 pm

Draga eni ,
koliko sam shvatila kostunjicavo voce , razne semenke i zitarice se moce da bi se oslobodili enzima inhibitora i tako nam namernica postala ziva , pa sam mislila da shodno tome kada ih zelimo koristiti mlevene u kolacima ili u napitcima to isto treba uraditi. Samo mokra namernica se ne moze samleti niti pretvoriti u prah , pa je treba osusiti (ja sam ih susila po par dana na sobnoj temperaturi) prije nego je upotrebimo.Onda sam se pitala koliko dugo ostaje takva namernica ziva posle takvog tretmana tj. koliko dugo se moze kao takva koristiti? Ili sam pogresno shvatila? Da li to znaci da te namjernice ne treba tako tretirati pre upotebe za kolace i napitke , nego ih koristiti bez potapanja?
Hvala ti na zelji da mi pomognes.
Srdacan i topao pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeČet Jan 27, 2011 2:37 pm

Velika vecina sirovnjaka tvrdi upravo to sto si i sama napisala....orasasto voce se natapa da bi se oslobodilo inhibitora enzima i da bi se povecala samim tih hranljiva vrijednost voca.
Meni potpuno ima logike....medjutim naravno nece te "ubiti" da ih koristis povremeno i u nenamocenom stanju.
Meni licno je namoceno orasasto voce prelijepog ukusa.....podsjeca me na svjeze ubrano sa grane....neznam da li si imala prilike da jedes naprimjer mladi oras....dok mu je jos kozica svijetlo braon boje....to je sinfozija ukusa.....
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimeČet Feb 03, 2011 2:01 pm

Ehhh... Isto ovo sam i ja pitala, daaavno... Ali, niko mi nije odgovorio. Dobro je, sada bar ponešto saznajem. cheers
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Feb 04, 2011 12:11 am

ups
Embarassed
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitimePet Feb 04, 2011 8:55 pm

Pa, zelika, draga... pretpostavljam da niko nije video:
https://vegan.editboard.com/t1541-semenje-pre-mlevenja

Eto, sada vidim da nije bas identicno pitanje, ali i tu sam premisljala kako samleti nakvaseno seme. Rolling Eyes
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





kako koristiti namocene semenke  Empty
PočaljiNaslov: Re: kako koristiti namocene semenke    kako koristiti namocene semenke  Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
kako koristiti namocene semenke
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Ekstrat semenke grejpa
» Koje biljno ulje koristiti umesto suncokretovog?
» kako da ovo nazovem...
» Kako napraviti raw caj
» kako napraviti ?

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: