Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
tikvice indijskih šargarepa piramida avokado keks majonez oraha kakao sremusa puding proso tofu kafa sladoled maslacka Knjige recepti sirove vegane kopriva jogurt namaz vegetarijanci free sirova
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 50 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 50 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
woodwoman
novi član
novi član
woodwoman


Broj poruka : 8
Godina : 36
Datum upisa : 29.03.2010

vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Empty
PočaljiNaslov: Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance   vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 12:00 pm

Vegetarijanka sam već osam godina, a od pre mesec dana sam prešla u veganstvo. Ovaj način života mi savršeno odgovara i ubeđena sam da se nikada više neću vratiti jedenju mesa. Međutim, moj verenik, sa kojim sam u vezi već skoro 4 godine nije vegetarijanac Sad On nema ništa protiv mog načina života i zaista voli da jede sva moja jela koja ja pripremim. Međutim, njegov problem je što nakon obroka bez mesa jako brzo ogladni opet (za oko 2 sata) i to navodi kao glavni razlog zbog čega se on nikada neće moći odreći mesa. Predpostavljam da bi samo trebao da jede veće količine hrane i češće, ali nismo uvek u prilici da jedemo na svaka 2-3 sata. Moram da napomenem da on zaista može da pojede velike količine razne ultrakalorične hrane i da se ne ugoji ni gram. Jednostavno ima jako brz metabolizam i zbog toga mu veganska ishrana na odgovara.

Zanima me da li neko od vas ima / imao sličan problem, i ako ste ga rašili kako ste to uspeli?

Hvala unapred na pomoći!
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance   vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeUto Apr 06, 2010 2:30 pm

Pretpostavljam da je potreban period navikavanja. I sam osecaj gladi je subjektivan osecaj. Ljudi sa rastegljenim zelucem (od unosenja velike kolicine hrane) ne mogu da osete sitost kad unesu dovoljnu i potrebnu kolicinu hrane, nego tek kad napune zeludac. Vegetarijanska hrana se lakse vari, pa mu se zeludac brze isprazni.
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance   vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimeČet Apr 08, 2010 9:11 am

Nemoj ga ni terati, i moj momak je mesožder ali meni to ne smeta. Važno je da niko nikome ne nameće svoje mišljenje i da se poštujete. S druge strane probaj da mu napraviš pljeskavice od soje ali velike kao prave ili od sejtana..sa začinima, jajima itd i videćeš da neće biti gladan.Smile Kada smo za Uskrs bili u Beogradu kod roditelja mog momka, njegova mama je zbog mene pravila ćufte od blitve, brašna, jaja, peršuna itd koje su bile fenomenalne. Rezultat je njena rečenica "Ovo je prvi put da se meso nije pojelo!" Smile nadam se da sam ti malo pomogla:)

Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
dmitras
the Expert
the Expert
dmitras


Broj poruka : 713
Lokacija : Nebitna.
Datum upisa : 26.10.2009

vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance   vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePet Apr 09, 2010 3:43 pm

Branko: ``I sam osecaj gladi je subjektivan osecaj.``
Tačno.
A i Tea je dala dobar predlog.
Dobro nam došla!
Nazad na vrh Ići dole
Tea
vegan vegan
vegan vegan



Broj poruka : 375
Godina : 43
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : prevoditeljka
hobi : zaštita životinja
Datum upisa : 23.11.2009

vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance   vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitimePon Apr 12, 2010 6:41 am

E hvala, tu sam ja već neko vreme ali se krijem:)))
Moj dragi je već nekih 70% vegetarijanac..sve više je svestan patnje životinja i to me teši jer jedan manje koji jede meso..nekoliko životinja spaseno:) Slažem se da je glad subjektivan osećaj..recimo kada popijem tursku kafu posle jela imam osećaj kao da ništa nisam jela duži period i to je tzv lažna glad! Mislim da mi današnje "sedeće" generacije i treba lakše da se hranimo jer ne radimo u polju:) a i lep je osećaj nemati onu "težinu" u stomaku:) puno pozdrava:)
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Empty
PočaljiNaslov: Re: Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance   vegane - Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Pitanje za MUŠKARCE vegane/vegetarijance
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pitanje
» pitanje!
» Pitanje Oliveri
» pitanje u vezi brojsove terapije

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno-
Skoči na: