Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Mars i Venera Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Mars i Venera Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Mars i Venera Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Mars i Venera Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Mars i Venera Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Mars i Venera Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Mars i Venera Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Mars i Venera Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Mars i Venera Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Mars i Venera Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Mars i Venera Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Mars i Venera Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Mars i Venera Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Mars i Venera Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Mars i Venera Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Mars i Venera Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Mars i Venera Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Mars i Venera Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Mars i Venera Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Mars i Venera Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
kafa šargarepa keks recepti sirove free jogurt oraha sirova piramida kakao tikvice indijskih sremusa vegane tofu puding Knjige namaz vegetarijanci majonez proso maslacka sladoled kopriva avokado
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 47 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 47 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Mars i Venera

Ići dole 
4 posters
AutorPoruka
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeSub Okt 10, 2009 4:29 am

mimihu ::
Samo da ti kažem da evo nekoliko mojih dobrih drugarica traga li traga ali nikako da ulovi nešto muško a da valja Mars i Venera Icon_smile)))
. Bez svake šale, teško je naći odgovarajuću osobu. Da li sa godinama
sužavamo izbor i postajemo rigoroznije po pitanju kakav muškarac treba
da bude ne znam ali je to uzelo maha.

Sad si me podsetila na ono poredjenje muskaraca sa WC-om kad kazu da nema razlike - ili je us*an, ili je vec zauzet Smile

A mislim da si u pravu i za kriterijume. Kad smo mladi, mnogo manje vidimo, a mnogo vise srcem osecamo. Vremenom se taj odnos menja. Na zalost (na zalost po ljubav) godine, nase poneko negativno iskustvo, strah od ponovljenog bola, nase ukorenjene navike i ko zna sta sve jos cini da se mnogo teze prepustamo dejstvu Kupidonovih strela...
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeSub Okt 10, 2009 11:15 am

Mislim da j u Srbiji problem sto ima vise zena nego muskaraca,pa se onda od nas ocekuje da budmo savrene, dok se muskarcima u svemu glda kroz prste.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeSub Okt 10, 2009 6:15 pm

Broj zena je zanemarljivo veci. Cak u populaciji 20-30 godina ima vise muskaraca prema popisu od 2002. godine
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeNed Okt 11, 2009 8:04 am

Nisam nesto primetila da ih je vise (moguce da su se odselili u lepse krajeve)
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeNed Okt 11, 2009 9:01 am

Mislim da sa godinama zene sazrevaju i jasno znaju sta nece...Nema to mnogo veze sa tolerancijoom,kompromisima i to....jednostavno neke stvari se nece menjati mi to necemo da prihvatimo i zato se zene odluce da budu same dok ne naleti neka osoba koja nam odgovara...
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeUto Okt 13, 2009 9:05 am

Tako je! Zrele smo mi i u pubertetu, samo to sto tad pokusavamo da promenimo nekog neandertalca, posledica je citanja bajki u detinjstvu.
Covek ako hoce moze sam da radi na sebi i da ispravlja svoje greske,a ako nece nema sanse da pristane na promene,pa i da mu sam Bog ukaze na njih.
I nema tu Mara- Venera,i sta ti ja znam. Muskarac kao i zena u sebi imaju manje hormone zenske /muske , verovatno da bi mogli bolje da razumeju drugu polovinu.
I ako ima muskaraca koji umeju da kontrolisu svoje nagone, i da postuju zene, nemoze onda niko da mi kaze da su muskarcima vladaju nagoni,i da je normalno da vara zenu (to je samo glupo opravdanje za njegovu ne zelju da se kontrolise.
Jer sad imamo i novu generaciju zena koja moze isto kao muskarci da ima sex bez emocija za 1 noc. Znaci nije to nikakav muski princip ili nagon,...ili neznam ni ja sta vec, vec nacin misljenja, onako kako sebe ubedis u to (a i kakav ti je libido). Posto su vekovima zene ubedjivali da su one stvorene samo da radjaju decu i sede kuci, mnoge su u to i poverovale. Ali nove generacije zena to demantuju.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
zanahoria
Urednik
Urednik
zanahoria


Broj poruka : 481
Godina : 43
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 19.02.2007

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeUto Okt 13, 2009 1:00 pm

Crnilo na citav muski rod Mars i Venera Confused mi smo uzrocno-posledicno vezani i nekako ne mozemo sa njima ali priznaces ne mozemo ni bez njih:)
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeUto Okt 13, 2009 2:30 pm

Mars i Venera Icon_biggrinZato ih i kritikujemo da bi se popravili i bili bolji! Mars i Venera Srculenc
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeUto Okt 13, 2009 8:01 pm

Samo Vas slusam... Smile
Nazad na vrh Ići dole
brokolica
vege majstor
vege majstor
brokolica


Broj poruka : 215
Lokacija : Srbija
hobi : salsa
Datum upisa : 10.06.2009

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeSre Okt 14, 2009 9:06 am

lepo me sve ovo nasmeja od jutros..... Mars i Venera Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimeČet Okt 15, 2009 1:58 pm

Citat :
lepo me sve ovo nasmeja od jutros.....

Drago mi je ako sam nekog razveselilia (bolje nego da si se rastuzila ili naljutila) Mars i Venera Icon_biggrin
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
anasana
Urednik
Urednik
anasana


Broj poruka : 2174
Godina : 44
Lokacija : Novi Beograd
Datum upisa : 09.02.2009

Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitimePon Okt 26, 2009 6:56 pm

Polna (ne)ravnopravnost

Svi smo po ko zna koliko puta učestvovali u raspravama o ravnopravnosti polova, potrebi za jednakošću, problemima na poslu, javnom životu koje uglavnom snalaze žene.



Diskriminacija "slabijeg pola" postoji i u 21. veku naravno i u Srbiji i ogleda se u velikoj nesrazmeri prisustva žena prvenstveno u politici i vrhunskom biznisu, u odnosu na muškarce.
Uobičajena slika je da su žene slabije plaćene za obavljanje istih poslova, ali i da dolaze u situaciju da dobiju bolja radna mesta.

Situaciju otežava i činjenica da su buduće majke u nemilosti poslodavaca, kao i rasprostanjeno seksualno uznemiravanje od strane nadređenih muškaraca.

E sad, ovu diskusiju možemo da usmerimo i u pravcu Ko je bolji i zašto? a možemo da budemo i konstruktivniji, kako god želite...uglavnom i ovo je taboo tema u Srbiji.

Evropski trendovi su nešto drugačiji, mada ni Evropa nije imuna na polnu neravnopravnost...

Evropska komisija nastoji da poboljša mogućnost da žene napreduju u karijeri

Muškarci moraju da pomažu u kućnim poslovima

Brisel - Evropska komisija poziva evropsko muško stanovništvo da više pomaže u domaćinstvima, kao prvi korak za poboljšanje mogućnosti da žene napreduju u karijeri i ukidanje jaza u visini plata koji vlada među polovima širom bloka.

Žene i dalje zarađuju 15 odsto manje od muškaraca i ne postoje "znaci napretka", u poređenju sa 17 odsto razlike pre deset godina, uprkos podatku da su 60 odsto diplomiranih studenata žene, navode izvršni organi EU.
"Postoji fundamentalni disbalans između profesionalnog života i ličnih obaveza", rekao je komesar EU za zapošljavanje Vladimir Spidla. On je istakao da "žene nose veliki teret i da to očigledno utiče na njihovu karijeru i visinu plate". "Nije moguće smanjiti jaz u visini plata ukoliko više ne pomažemo kod kuće", dodao je Spidla.

Evropska komisija navodi da muškarci nedeljno utroše sedam sati na neplaćeni rad, što podrazumeva brigu o domaćinstvu ili deci. Žene koje rade skraćeno radno vreme u proseku utroše 35 sati nedeljno na te dužnosti, dok one s punim radnim vremenom izdvoje 24 sata nedeljno.

Spidla je objasnio da komisija želi da ublaži socijalni pritisak koji od žena obično zahteva da se odluče između karijere i podizanja porodice, dok bi one trebalo da se bave obema sferama. Njegovi komentari povezani su sa smernicama komisije za suzbijanja jaza u iznosu plata muškaraca i žena koje su 27 komesara usvojili u sredu.

Komisija želi da suzbijanje razlika u platama postane integralni deo politike o zapošljavanju u zemljama bloka. Danski socijalistički poslanik Brita Tomsen zadovoljna je novim potezom komisije, ali ističe da jaz u platama nije jedini problem.

Ona želi da žene širom Evrope počnu više da rade na visokim položajima. U Briselu je samo 18 komesara od ukupnih 139 od 1958. bilo ženskog pola, dok su svih 12 predsednika komisije bili muškarci.
Širom Evrope žene čine samo 23,81 odsto ministara u vladama 27 zemalja EU. Dok je Finska na prvom mestu sa 60 odsto, 12 od 20 ministara su žene, Kipar je na poslednjem mestu s nula odsto, otkriva izveštaj Fondacije Robert Šuman.
Prosek žena u nacionalnim parlamentima iznosi 23,69 odsto, gde Švedska predvodi s 52,15 odsto u odnosu na Maltu s 9,23 odsto.

Izvor: Danas
Nazad na vrh Ići dole
http://www.google.rs
Sponsored content





Mars i Venera Empty
PočaljiNaslov: Re: Mars i Venera   Mars i Venera Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Mars i Venera
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Ćaskanje-
Skoči na: