Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
indijskih vegetarijanci puding vegane piramida kopriva keks sirova recepti tikvice kafa Knjige sirove oraha avokado sladoled free maslacka proso tofu kakao šargarepa majonez jogurt namaz sremusa
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 39 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 39 Gosta

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?

Ići dole 
+23
jo-ce
girlsetsfire
salileo
maestral1
dorisday
mano
Sunrise
Branko
grec
mlajoo
aleksandra vreco
Olivera
mnkar
zelika
baltazar
mama3
zanahoria
TARA
eni
Nikola_subotic
anett
Bambina
Arijel5
27 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
AutorPoruka
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 08, 2010 7:23 pm

Draga moja Zelika,
sve ce polako doci na svoje ...imacete malo vise vremena i ici cete na odmor, putovacete, budi sigurna u to. Moja sestra od ujaka zivi u Torontu vec 20 godina , ona radi, muz radi na 2 mesta , deca su u medjuvremenu odrasla i zaposlila se , sada je sve u redu , ali u pocetku im nije bilo lako. Ali, obidjose oni pola Severne Amerike i neke zemlje Latinske Amerike . Nije jednostavno ni nama ; muz radi u privatnoj firmi ima samo jedan dan u nedelji slobodan, radno vreme " od jutra do sutra", a jedva ga puste dve nedelje na odmor , jednom u godini .
Za ono drugo si u pravu...sto vise salata , voca i povrca, pa , posle toga nece biti mesta za ostalo.
Srdacan pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeUto Jun 08, 2010 9:01 pm

Devojke, samo da znate da i ja jedem više sirovog i da ne "varam" puno. Naravno, i kada varam, to je samo sa kuvanom vege hranom.
Imam novu prijateljicu koju sam upoznala on line i koja se interesuje za raw,i onda me inspiriše da jedemo sirove specijalitete.
Tako spremamo i uživamo, jedemo zajedno, a to - kada imate sa kim da podelite taj doživljaj, to para vredi, makar meni.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 8:59 am

Draga moja Olivera,
ja bih rekla da smo ti i ja u neku ruku , komsinice! Ja imam vikendicu na Fruskoj Gori oko 1,5 km od skretnice na Banstolu prema Cortanovcima, a ti spominjes Cortanovce. koliko sam samo puta pre, dok sam jela hleb, dolazila u Cortanovce , kupovala divan hleb u pekari ( preko puta samoposluge), pa ga na povratku kuci , onako toplog i mirisnog vise od pola pojedemo .
Nedavno sam dovela sina u Cortanovce da ih vidi ( svidja mu se kao i meni), ali je pekara bila zatvorena.
Draga moja tvoje"prevare" u ishrani nisu tako strasne jer i one pripadaju zdravijoj hrani. A , zamisli mene, kad "zgresim", to je obavezno sa parcetom torte, pite, tulumbama , koje volim od najranijeg detinjstva , i sl. U velikoj si prednosti sto imas podrsku i drustvo za sirovu hranu. Ja to nemam i strasno je tesko, trebalo bi da imam gvozdenu volju , a moja je od mnogo mekseg materijala.
Srdacan pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
zelika
site admin
site admin
zelika


Broj poruka : 571
Godina : 53
Lokacija : Les Cedres,Canada
Zaposlenje : planer u fabrici metalnih dijelova(inace agronom po struci)
Datum upisa : 22.01.2007

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 1:38 pm

PA hajmo svi onda u sirovnjastvo skupa
mogli bi da otvorimo neki licni (moze i zatvoreni dio samo za par zainteresovanih) dnevnik-forum u kom mozemo da se potpomazemo....
sta velite na to?
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 1:42 pm

E pa jesmo komšinice! Naša kuća je kod stadiona ali sam blizu te pekare, znam tačno na koju misliš, tu bude i pijaca sredom i subotom. Pekara se inače otvara jako rano ujutru, jer svi u selu rane, i već negde do 9-10 prodaju hleb i pecivo i posle je zatvoreno.
Nama je vrlo lepo u selu - vazduh, priroda, mir, u Novi sad idem dva puta nedeljno na jogu, u Beograd po potrebi...Mogle bismo jednom da se nadjemo ovde Smile
Moj partner ne jede isto što i ja, ali sam ja dosta očvrsnula i već sam navikla na to da imam problem sa ishranom kada nisam u društvu istomišljenika. Zgrešim i ja sa tortom, ali se ne sekiram previše zato što se to ne dešava često. Navažnije je biti opušten i uživati u životu, pomislite samo kako se drugi ljudi hrane svakoga dana, kako unose velike količine otrova - naši povremeni izleti nisu tako strašna stvar affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 1:43 pm

odlična ideja zelika!!! slažem se potpuno za taj naš zajednički dnevnik! povratnici na sirovo ponovo jašu pirat
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Jun 09, 2010 2:32 pm

Kako vam ne bi bilo lepo u selu kad su Cortanovci tako lepi ; prelepa priroda,nije ravan teren vec brezuljkast sto daje posebnu car i lepotu , bujna vegetacija. Mene Cortanovci leti podsecaju na veliki park .Takodje je jako lepo u vikend naselju , gore uz put prema Banstolu. Moja ulicica je levo kad ides ka Banstolu i zove se "Dolina sunca".Vikendice se jedva vide okruzene bujnim zelenilom . Svidja mi se ideja da se nadjemo i upoznamo . Takodje mi se svidja ova Zelikina ideja da se potpomazemo i podrzavamo jedni druge , mi koji zelimo da se hranimo 100% sirovom hranom. Bog mi je svedok da mi takva podrska treba !
Bravo , Zelika, slazem se sa tvojom idejom!
Obe vas grlim i pozdravljam,
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 1:37 pm

Znam kakvi su bregovi prema Banstolu, jako živopisno. Ali ja sam zadovoljna i našom pozicijom u selu, jednako je lepo i Dunav je blizu.
Znači, sledeći put kada dolaziš u vikendicu, molim te nemoj propustiti da mi se javiš, pa da se vidimo cheers Zeliku ćemo, nadam se, jednom takodje ugostiti...
A šta kažete da otvorimo jednu temu za podršku povratku na sirovo u radionici za pripremu sirove hrane?
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Jun 11, 2010 9:37 pm

Draga Olivera,
slazem se , javicu ti se . To ce verovatno biti u Julu , posto se vratimo sa odmora .
Jako mi se dopada ideja o podrsci povratku na sirovo . Bog mi je svedok koliko mi treba podrska , posebno kad "skrenem sa puta" kao ovih dana . Jos se mucim da se vratim na sirovo 100% , ali napredujem ! Danas sam pojela samo jedan integralni keksic .
Neces mi verovati koliko mi je ovaj Forum davao snage da istrajem na 100% sirovom dok jos nisam bila clan ! Svakog dana sam "surfovala" po Forumu i osecala da nisam sama u svom poduhvatu i to mi je davalo snage .
A mozda nije ni tako lose ponekad "zgresiti"! Za mene je dosta korisno posto sam uvidela da moji nekad omiljeni zalogaji kao sto su: kolaci, torte, pite i slicne stvari nisu nista narocito i nisu mi doneli nikakvo zadovoljstvo posto sam ih pojela , vec samo nezadovoljstvo sto sam to ucinila.
Hajde onda da sprovedemo tu ideju u delo ! Zelika je , takodje javila da se udaljila od sirove hrane , a nisam duze vreme cula Rawman-a i ne znam da li je on jos na dijeti Dr. Grahama? Ni Pomidora se ne javlja . Ja, zapravo ni ne znam ko je sve na ovom Forumu na sirovoj ishrani 100% ?
Pozdrav
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 7:53 am

Draga mnkar,
ja sad upravo čekam prijateljicu da krenemo u Sanad na raw picnic kod Paprikara Very Happy
Otvoriću temu u radionici. Ljubim! love
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSub Jun 12, 2010 1:25 pm

Zelim vam divan provod ! Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Baloni
Nazad na vrh Ići dole
aleksandra vreco
Član
Član
aleksandra vreco


Broj poruka : 72
Godina : 43
Lokacija : Nis
Zaposlenje : farmaceutski tehnicar
Datum upisa : 08.04.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 1:14 pm

Presla sam na sirovu hranu pre nedelju dana. Dobro se osecam i smrsala sam 2kg. Problem mi predstavljaju sokovi od zelenog povrca, jer mi se ne dopada ukus. Inace pretezno jedem voce jer sam ljubitelj istog. Povrce obavezno jedan obrok. Od voca jedem trenutno sezonsko voce tresnje, jagode, maline, ribizle. Od povrca pravim mesane salate, takodje sezonsko povrce. Kad mi se nesto gricka uzmem sirove bademe ili semenke bundeve. Trudim se da to ne bude vise od jedne sake dnevno. Obroci su mi uglavnom jednostavni bez neke posebne pripreme. Sve sugestije i saveti od iskusnih sirovnjaka su dobrodosli.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 13, 2010 8:32 pm

Dobrodosla u sirovi svet Aleksandra Vreco !Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Wellcome
Obzirom da si tek nedelju dana na sirovoj hrani, odlicno ti ide.
Ja takodje , vise volim voce nego povrce . Posebno volim tresnje i dosta ih jedem sada kad su ih pune pijace. Medjutim, citala sam da nam je zeleno lisnato povrce jako potrebno zbog obilja minerala i vitamina , a ne mozemo da unesemo potrebnu kolicinu tokom dana u organizam , samo jeduci salate.Osim toga , korisne minerale i vitamine iz ovog povrca mozemo dobiti samo ako ga tako dobro sazvacemo da ga , bukvalno pretvorimo u tecnost vec u ustima!? Mi to nismo u stanju , jer nismo prezivari , tako da su , u ovom slucaju , zeleni kasasti sokovi od velike koristi za nas. Citala sam u knjigama Viktorije Boutenko kao na primer "Zeleno za zdravlje", da su mnogi ljudi znatno popravili svoje zdravlje samo dodajuci svojoj uobicajenoj ishrani 1 litar zelenih kasastih sokova dnevno.
Ja ih mnogo volim. Ukus doterujem dodajuci voce i kombinujuci. Imas u ovoj knjizi divne recepte pa ti preporucujem da ih probas.
Pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 10:22 am

Pozdrav svim sirovojelcima!
Htela bih i ja da kazem neka svoja iskustva posto sam tek sest dana na 100%sirovom.
Imam 45g. i puno problema sa ekcemom i blagim deficitom imunog istema , koji mi izaziva angioedeme.Obisla sam sve moguce "poznate" doktore klasicne medicine. NIsu mi pomogli u resavanju problema.Onda sam saznala za Biorezonantnu terapiju .Tu sam takodje uzaludno izgubila dve godine njihovog lecenja. I opet bez uspeha , cak mi se stanje pogorsalo. Pocela sam dobivati angioedeme koje ranije nikad nisam imala.
Onda sam dosla do saznanja o sirovoj ishrani i odlucila se da pokusam s njom u resavanju mog problema. Od 1.12.2010g. odlucila sam da prvo izbacim klasican dorucak i da uvadem vocni obrok sve do rucka , izbacim meso , mleko i secer.Inace sam bila veliki obozavatelj cokolade.Prije mesec dana izbacila sam i hleb.U ovom periodu doslo je do sledecih promena:koza mi je postala meksa , cistija. Ekcemi su mi se smanjili , iako sam ih najvise znala osecati kada se menja vreme (znate koliko je bilo promena ove zime), provokacije u grlu su se smanjile.Cokoladu vise nemogu ni pogledati , a kamoli kusati. Jedino sam imala s vremen na vreme blage kratkotrajne vrtoglavice. I mnogo ,mnogo vise energije.Ohrabrena pozitivnim efektima uvela sam vocnu veceru desetak dana. Ostao mi je jos kuhan rucak. Onda sam se odvazila da i to prekinem. Tako sam pre sest dana krenula samo sa vocem. Dva dana mi je bilo dobro , ali treci dan krecu mi problemi sa stomakom.Pocinje me boliti gornji deo stomaka, osecam tezinu , podrigujem , imam nagon na povracanje.Takve simptome mi malo ublazuju ZKsokovi.Normalno spavam , ali cim se probudim muka mi je , povracami se .Bez obzira na tegobe osecam dobru energiju i snagu.Molila bih neki savjet , kako prevazici ovo stanje.Ili , da li neko zna nekog doktora u Beogradu koji se razumje u sve ovo. Ne posustajem i ne osecam potrebu da se vratim na kuhano.,samo pokusavam da si pomognem da ovo stanje prevazidjem na najbolji moguci nacin.Svima topao pozdrav.
.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeUto Mar 08, 2011 8:56 pm

Dobro vece Mlajoo,
dobro dosla medju sirovojelce 100% ! Kazes da si pre 6 dana krenula samo sa vocem i sad su ti se pojavili problemi . Citala sam da je voce najveci i najagresivniji cistac organizma. Ako zelis da malo ublazis simptome ciscenja ( tegobe koje navodis lice na ciscenje organizma od nagomilanih toksina ) , onda dodaj u ishranu sirovo povrce. Ono takodje cisti organizam , ali znatno sporije nego voce i , u tom slucaju problemi detoksikacije su manje izrazeni. Ako ti ni to ne pomogne onda dodaj u ishranu po malo kuvanog povrca ( najbolje na pari) . kad se problemi smanje ili nestanu, onda ponovo kreni samo sa sirovom hranom ... Na ovaj nacin se sporije resavamo nagomilanih otrova u organizmu, ali i problemi ciscenja su mnogo manji i podnosljiviji. Ja sam pre oko 3 godine postepeno prelazila na sirovu hranu , a pre godinu dana sam sasvim presla na 100% sirovu hranu i opet sam imala dosta problema ali sam ih prevazilazila tako sto sam dosta citala bas o tim problemima detoksikacije i dopisujuci se sa ljudima na ovom forumu , slusajuci njihove savete, itd.
Ja ti savetujem , kad se bas osecas lose, lezi i odmaraj . Znas da nista lose ne moze da ti se dogodi , samo se telo cisti od nagomilanih otrova ( skupljali smo ih tokom citavog zivota)i sto se telo vise oslobadja tog balasta nama je sve bolje i bolje ...! Ja bih na tvom mestu i dalje ostala samo na sirovoj hrani i dodala bogate salate od sirovog povrca koje ce ublaziti simptome.
Zelim ti da uspes u ovome i srdacno te pozdravljam,
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 7:39 pm

Draga mnkar,
hvala ti na podrsci i savjetima.Nova sam u ovoj ishrani i potrebni su mi saveti ljudi koji su to vec prosi, iako sam dosta o tome citala.
Jucer za veceru sam pojela salatu i bilo mi je lakse.Jutros sam se probudila i bila mi je muka i lose sam se osjecala , pa sam duze ostala u krevetu. Kad sam ustala pojela sam krusku to mi je organizam sam trazioi mucnina mi se smanjila.Poslusat cu te i uvescu vise povrca dok mi se problemi ne povuku. Nadam se da ce to kratko trajati jer sam sa 54kg. pala na 49kg..Sad sam mrsava , a ne bi volila da jos padam u tezini jer neznam kako posle da povratim kilazu i koja bi kilaza mogla biti ugrozavajuca.
Topli i srdacni pozdravi.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 09, 2011 8:29 pm


Ja sam pre godinu dana presla na 100% sirovu ishranu i za 3-4 meseca smrsala sa 62kg na 50 kg. Na toj tezini sam ostala narednih nekoliko meseci bez obzira koliko sam jela sirove hrane. Izgleda sam organizam zna na kojoj tezini ce se zaustaviti i ne treba da se plasis da ces doci na neku malu, opasnu po zdravlje kilazu jer mi sa ovom ishranom unosimo sve sto treba za pravilan rad naseg organizma ( kako kaze Viktorija Boutenko u jednoj od njenih knjiga da je ovaj nacin ishrane najbolji i da ne postoji nista sto bi bilo jos bolje).
Ja sam sebi izgledala ( vise drugima nego sama sebi) dosta mrsava sa 50 kg , ali puna snage i energije, bila sam prosto neumorna.
Citala sam da se od povrca ne mozemo ugojiti , ali mozemo od slatkog voca, suvog voca, orasastih plodova , ali -oprez sa orasastim plodovima jer su dosta masni i jedu se samo malo . Suvo voce nije dobro ako je sumporeno prilikom susenja , a mi to ne mozemo znati , zato-oprez i sa njim.
Ja sam uverena da ce tvoje tegobe vrlo brzo proci , samo nastavi dalje i osluskuj svoj organizam. Ne znam da li si citala knjige o sirovoj ishrani sto bi ti takodje bila velika podrska i pomoc sada u ovom periodu. Ako nisi, imas ih fenomenalnih na sirovahrana.com.Moja najdraza knjiga je prva na tom spisku "Zelis li biti zdrav?Zaboravi kuvanje"! Helmuta Vandmakera.
Srdacno te pozdravljam,
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeČet Mar 10, 2011 7:53 pm

Draga mnkar,
jutros sam imala mucninu , ali od poslepodneva tegobe su vrlo slabog inteziteta kao da ce prestati. Cak sam i osetila glad veceras.Procita sam knjige Helmuta Vandmakera kao i ostale interesantne knjige s tog foruma , jer se nemogu kupiti u Srbiji.Orasastih plodova jedem malo , suho voce volim. Roditelji mi zive u inostranstvu pa mi ih salju od Alnaturine bio.Da li mozda konzulmiras proso?Ja ga sameljem i volim u kombinaciji sa bananom i jabukom, neznam da li je to ispravno?Da li mozes napisati kako ti izgleda jelovnik u jednom danu, bas bi me zanimalo jer se pitam kolicine koje jedem da li su male ili bi trebale biti vece, kako bi stalo mrsavljenje ili pocelo gojenje.Jos jednom puno hvala na savetima i na podrsci.
Srdacni i topli pozdravi.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 7:37 am


Dobro jutro, Mlajoo, upravo sad pijuckam svoj jutarnji vocni sok i citam tvoju poruku. Ja se uglavnom hranim po preporukama Helmuta Vandmakera, Normana Walkera i mnogih drugih koji kazu da je nasa hrana voce, povrce, malo orasastih plodova i semenki. Ne jedem zitarice pa ni proso iako sam citala da je to jedina zitarica koja ne stvara sluz u organizmu.
Sto se tice kolicine hrane u toku dana , imam utisak da jedem vise nego sto je potrebno mom organizmu i nisam bas u stanju da ukapiram, bar za sada, koja je to idealna kolicina. Znam samo da i najzdravija hrana skodi organizmu ako se previse jede, tj. visak hrane se pretvara u otrov . U svakom slucaju treba da budemo veoma aktivni -vezbe, dosta kretanja,...
Ja upraznjavam sangejzing ( gledanje u sunce) , kazu da nam , vremenom, treba sve manje hrane zato sto akumuliramo energiju iz sunca potrebnu za odrzavanje organizma . Sigurna sam da si vec cula za sangejzing , meni jako prija .
Sto se tice mog dnevnog jelovnika , ja ujutru prvo popijem pola litre tople vode sa limunom ili bez njega, zatim u blenderu napravim vocni sok ( pomesam nekoliko vrsta voca ) i to oko pola litre. Kasnije pojedem pomorandzu ili 2-3 banane ili malo suvog voca , kako kad osecam glad. Posle podne jedem zelenu salatu sa pola avokada , praziluk , kupus ... U toku leta to su bogate salate ( sve vrste zelenih salata) sa paradajzom, krastavcima, mladim lukom, rotkvicama , uz dodatak semenki, klica ... Ma , sve moguce kombinacije su u opticaju i to vrlo ukusne ( iako znam da je mono-obrok najzdraviji za nase organe za varenje). Izmedju obroka pijem vodu, zelene kasaste sokove ili grickam orasaste plodove. Ja jedem mnogo vise voca nego povrca jer mi je voce ukusnije.
Ja vodim dnevnik dnevne ishrane tj. upisujem sve sto sam u toku dana pojela i popila i mogu ti reci dobro posluzi za razne "korekcije"u ishrani . To sam procitala u jednoj od knjiga , primenila i dopada mi se !
Veruj mi, ne mozes mrsaviti u beskonacnost... neda se nas organizam, jak je on , posebno kad dobija najbolju hranu . jedi vise banana, slatkog voca , suvog voca ako znas da je suseno na prirodan nacin i sa lepim i pozitivnim mislima u glavi nemas cega da se plasis!
srdacan pozdrav,
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePet Mar 11, 2011 8:20 pm

Draga mnkar ,
imam mnogo pitanja koja me interesuju , ali ih nemam gde pitati.Ti si mi bas izasla u susret i hvala ti puno na tome.Pokusavala sam da pronadjem predavanja ili radionicu na ovu temu u Beogradu , ali nisam uspela.Procitala sam dosta knjiga , odslusala na YouTube intervju sa Dr. Sladjanuom, ali ja ipak volim zivu rec i iskustvo iz prve ruke.
Topli pozdravi i svako dobro.
Nazad na vrh Ići dole
mnkar
in the raw
in the raw



Broj poruka : 203
Datum upisa : 19.12.2009

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeSub Mar 12, 2011 1:30 pm


Nema na cemu, Mlajoo! Tu smo da pomognemo jedni drugima . Drago mi je da ti je poznat rad Dr. Sladjane Velkov , ja mislim da je ona sjajna osoba , puno zna i ima dosta iskustva u preventivi i lecenju sirovom hranom. Ja joj cesto pisem u vezi raznih stvari koje ne razumem u vezi ove ishrane i uvek dobijem logican i jasan odgovor.
U pravu si kad kazes da je najbolja ziva rec i iskustvo iz prve ruke. Svima nama je to najbolja podrska i zbog toga ja mnogo cenim ovaj forum i spremnost ljudi da podele svoja iskustva.
Zelim ti puno uspeha u ovom "poduhvatu"i tu sam da ti pomognem koliko mogu. Javi se kad god osetis potrebu za tim.
Srdacno te pozdravljam,
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 3:55 pm

Draga mnkar,
poslala sam ti poruku na pp., pa pogledaj
Srdacni pozdravi.
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimePon Mar 14, 2011 4:02 pm

Zelim jos da kazem , da su me problemi sa stomakom prosli , trajali su oko nedelju dana.
Medjutim sad me muci nesanica, verovatno je i to jedan od popratnih simptoma.Kilaza mi je pala , pa sad imam 48kg.Ali u sustini , ja se osecam dobro , imam snage i energije . Ovu drasticnu razliku u temperaturi nisam ni osetila , a ranije sam bila teski metereopata.Zato zelim da ohrabrim ko jos nije siguran da li moze da izdrzi i kako ce biti kad predje na sirovo , nek se odvazi i krene bit cemu mnogo bolje.
Svima srdacni pozdravi i uzivajte u pristiglom prolecu.
Nazad na vrh Ići dole
grec
novi član
novi član



Broj poruka : 12
Lokacija : okolina N.Sada
Zaposlenje : službenik
hobi : šetanje , trčanje , ribolov.
Datum upisa : 02.02.2011

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 1:34 pm

Moje iskustvo je sledeće : Za otprilike godinu , prvo sam relativno naglo izgubio na težini sa 74 kg do 54 kg što me je moram reći zabrinulo sada momentalno pokušavam popraviti kilažu za koji kilogram jedući više jer mi se čini da sam jeo malo usled čeg je došlo do navedenog gubitka kilaže. Inače osećam se lakše (normalno) , pokretljivije i nekako super , nisam se nijednom prehladio usled čega bi mi izašao herpes na usni , toga više nema. Jedino je ostala dilema oko kombinacije hrane jer što više čovek čita literaturu nailazi na sve veću raznolikost u odnosu autora na kombinovanje hrane što dovodi u nedoumicu i zbunjuje početnike.
Inače logički razmišljajući "presna ishrana" je pravi put ka zdravlju.
Nazad na vrh Ići dole
mlajoo
novi član
novi član



Broj poruka : 25
Datum upisa : 09.11.2010

Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 20, 2011 6:12 pm

Dragi grec,
knjige koje sam procitala i komentare ljudi koji se tako hrane kada je u pitanju brz gubitak tezine su skoro identicne. Svi tvrde kako su jako smrsali , a opet u knjigama pise da se treba i mrsati ,i da je to ustvari ciscenje mrtvih stanica. Sto vise smrsas u katkom roku , organizam ce se prije ocistiti i poceti stvarati nove zdrave stanice.I to je osnova za dobro zdravlje.Ipak , i ja sam kao i ti pomalo zabrinuta jer postacu kao anoreksicarka sa ovom kilazom. Nasuprot toga osecam se puna energije, pokretljivije, ma puno bolje nego ranije. Posto ja imam i dve diskus hernije , lumbalnu i vratnu, posle 5 godina sredila sam stan sama a da se nisam umorila niti me ja zabolila hernija.( to se dosad nije moglo dogoditi).
Sto se tice kombinovanje hrane , jos sam nova u tome , prakticiram mono obrok ili dva voca koja idu zajedno npr. jabuka i banana , banana i kruska, kivi , naranca i grejp.
Kostunjicavo voce jedem samo ili u kombinaciji sa suvim vocem.
Sto se tice povrca to mi je malo teze , jer dosta povrca nisam nikad jela presno i neznam kako cu se privici na taj ukus.Kako si resio taj problem , ako je postojao kod tebe.
Zelene kasaste sokova volim i tu vodim racuna da se voca koja koristim slazu.
Stize nam prolece , a s njim i pregrst raznog voca i povrca tako da ce biti mnogo lakse.
Srdacan pozdrav.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?   Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW? - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Koja su vasa ISKUSTVA posle prelaska na RAW?
Nazad na vrh 
Strana 2 od 4Idi na stranu : Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći
 Similar topics
-
» Ajruvea kozmetika.......kakva su vasa iskustva?
» Krasula-biljka koja privlaci novac
» Deficit Ca i Mg u organizmu posle operacije stitne zlezde

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: