Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
vegane kopriva Knjige jogurt tofu sirove kakao free recepti šargarepa sremusa majonez namaz vegetarijanci avokado piramida tikvice maslacka indijskih proso sladoled keks sirova oraha kafa puding
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 35 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 35 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Recepti sa okarom

Ići dole 
2 posters
AutorPoruka
runner
novi član
novi član



Broj poruka : 18
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.11.2007

recepti - Recepti sa okarom Empty
PočaljiNaslov: Recepti sa okarom   recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeUto Dec 04, 2007 2:50 pm

Dajte neki recept, kako da najbolje iskoristim okaru?
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

recepti - Recepti sa okarom Empty
PočaljiNaslov: Re: Recepti sa okarom   recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeUto Dec 04, 2007 3:33 pm

Hm, dobro pitanje....ja sam nalazila dosta toga o upotrebi okare na netu, ali se najbolje pokazala kao dodatak testu. Znači, ako sama pečeš hleb u mini pekari, uvek možeš da dodaš i okaru od pravljenja sojinog mleka. Još su dobre i pogačice od okare, kada se okar aumesi sa brašnom, sojinom mlekom, belim lukom, biovegetom bey glutaminata i peršunom, ali se one prže na ulju, bah....ali da je ukusno, jeste Smile
Ivana je već pisala o nekim upotrebama okare
https://vegan.editboard.com/veganski-recepti-f5/okara-sojina-pulpa-zamjena-za-orah-u-nadjevima-za-kolaee-t504.htm
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Gost
Gost




recepti - Recepti sa okarom Empty
PočaljiNaslov: Re: Recepti sa okarom   recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeUto Dec 04, 2007 11:47 pm

[quote="Olivera"]Hm, dobro pitanje....ja sam nalazila dosta toga o upotrebi okare na netu, ali se najbolje pokazala kao dodatak testu. Znači, ako sama pečeš hleb u mini pekari, uvek možeš da dodaš i okaru od pravljenja sojinog mleka. Još su dobre i pogačice od okare, kada se okar aumesi sa brašnom, sojinom mlekom, belim lukom, biovegetom bey glutaminata i peršunom, ali se one prže na ulju, bah....ali da je ukusno, jeste Smile
Ivana je već pisala o nekim upotrebama okare
https://vegan.editboard.com/veganski-recepti-f5/okara-sojina-pulpa-zamjena-za-orah-u-nadjevima-za-kolaee-t504.htm[/quote]


Ah da zaboravili smo sta cemo sa okarom…… Wink Bese davno otprilike na proslogodisnjoj slavi Sv. Nikole kada je na jednom velikom drvenom stolu bilo 14-18 vrsta jela pa i pita i jela sa okarom. Kakva ce biti slava ove godine videcemo Wink ? Za podsecanje evo jednog recepta: Pakovanje tankih kora za pitu. Fil: pola kilograma okare, dodati kasicicu kurkume, dve solje sojinog kiselog mleka (umesto mleka moze kasika sojinog margarina), dve solje kisele vode, pola solje nerafinisanog suncokretovog ulja, pola kasicice nerafinisane morske soli. Ostali zacini po zelji sve zavisi kakvu pitu volimo. Moze se dodati dve sake sitno seckanog spanaca ili sta se vec nadje u frizideru (malo sitno seckanog belog luka ,vezicu persuna ili mirodjije i sl..). Masu dobro izmutiti mikserom i klasicno motati pitu sa “sirom” ili gibanicu kako ko voli. U podmazan pleh sa sojinim margarinom redjati pitu i prelivati sa kasikom ulja i vode, napravi se pola solje nerafinisanog ulja i pola solje vode. Staviti u rernu da se pece na 180 stepeni oko 30 min dok kore ne porumene. U solju sipati vodu i rukom prskati vrelu koru da malo omekne, prekriti cistom krpom ceo pleh, tako ostaviti da se ohladi. Posle seci komade pite i sluziti ili jesti kako god ali nemoze biti lose probajte emotions . "Al se nekad dobro jelo bas..."
Nazad na vrh Ići dole
runner
novi član
novi član



Broj poruka : 18
Godina : 48
Lokacija : Beograd
Datum upisa : 26.11.2007

recepti - Recepti sa okarom Empty
PočaljiNaslov: Re: Recepti sa okarom   recepti - Recepti sa okarom Icon_minitimeČet Dec 06, 2007 1:41 pm

Hvala svima koji su odgovorili. Zanima me kako iskoristiti okaru u sirovoj ishrani? Opet samo prakticno iz vaseg iskustva. Da li je pogodna za namaze ili sosove uz povrce. Ja sam skoro napravila jedan namaz sa okarom i tofijem, ali me interesuju jos neka resenja.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





recepti - Recepti sa okarom Empty
PočaljiNaslov: Re: Recepti sa okarom   recepti - Recepti sa okarom Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Recepti sa okarom
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Pogacice sa okarom
» video recepti
» Recepti sa bukovacom
» Recepti protiv mamurluka
» MODIFIKOVANI SLATKI RECEPTI

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Veganski recepti :: Glavna jela-
Skoči na: