Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
proso šargarepa free jogurt oraha sladoled namaz kakao sremusa sirova keks avokado tikvice tofu piramida vegane sirove majonez maslacka recepti vegetarijanci indijskih kopriva Knjige kafa puding
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 20 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 20 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Sirove klice - help

Ići dole 
+9
astalos
sinisa
samanera
eni
Alexi
Olivera
Levi Car
Luna
Helena
13 posters
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePon Nov 19, 2007 4:37 pm

Kako jedete sirove klice ?
Ja ih sirove nikako ne mogu,u sto god da ih stavim,sa cime god zacinim,imaju mi neki skrobasti okus i bas su mi onak...sirove Shocked

Da li ste se vi s vremenom priviknuli na taj okus ili ih barem malkice prokuhate i tomu slicno ili se pak samo radi o dobroj marinari ?

Jedino sto mogu zasad su alfa alfa (ali u velikoj zdjeli salate,tako da se okus izgubi a i male su pa je to i relativno moguce)
Prije sam klice obozavala,ponajvise lecine,ali sad mi puna teglica stoji i ceka neke bolje dane,ne znam sta da radim s njom Sad


Bila bih vam jako zahvalna,pozdrav ! emotions
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePon Nov 19, 2007 8:44 pm

Pozdrav

Klice svih zitarica se mogu jesti sirove kao i deteline dok se mahunarke moraju prokuvati. Nije ih zdravo jesti sirove. E sad sto se tice ukusa imas dva nacina jedan je da se priviknes na ukus. Recimo klice psenice imaju slatkast ukus. Kinoa je totalno neutralna a brzo klija. Psenicne klice mozes samleti u mlinu za kafu i tako dobijenu masu ostaviti na radijatoru ili negde drugde gde je toplo da se osuse. Obicno stavim tanji sloj u sito tako sto ispod stavim papir za pecenje i onda tanko nanosim sloj mase koja se samlela. Masu mozes malo posoliti i zaciniti po ukusu (ne stedi sa zacinima od belog luka, bosiljka, aleve paprike i svega sto volis). Ostavi tako da se susi jedno 5-6 sati i pazi da ti temperatura ne predje 45 stepeni. Sve to mozes uraditi u manjem plehu pa staviti u rernu na najmanje i paziti da ti ne predje 45 stepeni. Izgubice se ovaj slatkast ukus i bice mnogo jestivije odnosno ukusnije, veruj mi. Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePon Nov 19, 2007 9:10 pm

Znaci klice od mahunarki se ipak trebaju malo prokuhati... emotions


O kako mi je sad lakse...hvala hvala emotions
Nazad na vrh Ići dole
Luna
novi član
novi član
Luna


Broj poruka : 76
Zaposlenje : Zagreb
Datum upisa : 11.01.2008

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Jan 11, 2008 11:25 pm

Helena ::
Kako jedete sirove klice ?
Ja ih sirove nikako ne mogu,u sto god da ih stavim,sa cime god zacinim,imaju mi neki skrobasti okus i bas su mi onak...sirove Shocked
Meni imaju nekako "zemljani okus" (po zemlji). Za sada sam probala samo klice alfealfe i rotkvica. Stavljam ih u salate ili bilo što drugo gjde ih mogu pomiješati sa sirovim povrćem. Probaj staviti manje količine u obrok, tako da previše ne osjetiš okus.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.com
Levi Car
novi član
novi član
Levi Car


Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.03.2011

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeNed Apr 03, 2011 12:47 pm

Znam da sam smešan (Very Happy), ali gde d hel nabaviti svo to zrnelje od žitarica... Zdrava hrana? I da, koje se žitarice najčešće koriste kao klice za ishranu?

Btw Čuh da se prilikom samog procesa javljaju neke gljivice, koje naravno i nisu najsrećnija stvar koju možemo uneti u organizam pa me zanima da li prosto ispiranje klica može otkloniti taj problem O.o

Hvala unapred Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Olivera
Sprout
Sprout
Olivera


Broj poruka : 1162
Godina : 56
Lokacija : Beograd/Čortanovci
Datum upisa : 31.12.2006

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSre Apr 06, 2011 8:51 am

Moze da se naklijava pšenica, kamut, mung pasulj, alfa alfa, suncokret, brokoli, ma sve šta ti padne napamet....Ja sam lično veoma sklona mladicama, "bebama" suncokreta tako su hrskave i imaju intezivan ukus suncokreta.
Alfa klice su mi isto tako neutralne, mogu se dodavati u salate ili u dipove, tako da se maskira njihov ukus, a ipak da ostane veeelika korist od toga što jedemo.
Ako se naklijavanje vrši kako treba, ne znam za problem sa gljivicama. Svaki neprijatan miris, miris na budj i slično znak su da je napravljena neka greška u procesu klijanja, prema mom iskustvu obično je to ostavljanje klica bez drenaze za otok suvišne vode.
Nazad na vrh Ići dole
http://www.sirovahrana.rs
Levi Car
novi član
novi član
Levi Car


Broj poruka : 7
Datum upisa : 23.03.2011

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeČet Apr 07, 2011 9:02 pm

E hvala puno na odgovoru, svakako ću probati što više klica da klijam...

Samo još jedno pitanje, da li možda neko ima iskustva sa klijanjem badema i prosa?
Meni badem stoji već 2-3 dana i, onako, solidno je nabubrio, ali nikako da se pojavi klica :/.
Nazad na vrh Ići dole
Alexi
novi član
novi član



Broj poruka : 16
Datum upisa : 13.01.2011

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSub Sep 17, 2011 2:30 pm

Potrebna je i meni help Smile Moze neko da mi napsie kako da proklijam badem? Shocked
Nazad na vrh Ići dole
eni
Urednik
Urednik
eni


Broj poruka : 143
hobi : čitanje, ekološko vrtlarenje
Datum upisa : 16.04.2008

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSre Sep 21, 2011 12:54 pm

Bademi su često problem - uvoze se iz Kalifornije i pasterizirani su. Ako takve kupuješ vjerujem da neće proklijati. A za ostalo nisam baš sigurna jer nikada nisam imala potrebu naklijavati bademe.
Nazad na vrh Ići dole
samanera
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.05.2009

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeNed Okt 02, 2011 7:48 am

da li neko zna gde mogu da se kupe u BGD semenke alfaalfa za klijanje? pozz
Nazad na vrh Ići dole
sinisa
vegan vegan
vegan vegan
sinisa


Broj poruka : 237
Godina : 65
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : IT
hobi : cveće i sve vezano za biljke
Datum upisa : 24.07.2008

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePet Okt 07, 2011 10:19 pm

U prodavnicama "Seme". Pošto su pripremlene za sejanje na livadama i u sebi sadrže čestice metala treba ih tretirati magnetom koji će prikupiti sav metal iz semenki. Zašto ih tretiraju na ovaj način ne znam ali dobar magnet pokupi sve negativne elemente i takvo seme je savršeno za proklijavanje.
Nazad na vrh Ići dole
samanera
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.05.2009

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSre Okt 26, 2011 3:28 pm

da li sve cestice metala mogu da se odstrane i da li je takve klice bezbedno koristiti za jelo?
Nazad na vrh Ići dole
astalos
novi član
novi član



Broj poruka : 12
Godina : 55
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : nutricionista
hobi : joga,plivanje,kuvanje zdrave hrane
Datum upisa : 08.04.2012

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimePon Apr 09, 2012 9:30 am

Ko stavlja u seme metal i zasto???KATASTROFA!!!!Vise neznamo sat jedemo ista je tu zdravo??? affraid
Nazad na vrh Ići dole
http://fitnesstudioastalos.rs
samanera
novi član
novi član



Broj poruka : 8
Datum upisa : 20.05.2009

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeČet Maj 10, 2012 9:30 am

- u bgd u biospajzu ima deteline /alfalfa/ za jelo i klijanje bez metala...
Nazad na vrh Ići dole
arija5
novi član
novi član
arija5


Broj poruka : 29
Datum upisa : 11.06.2012

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeUto Jun 26, 2012 11:10 am

pozzdrav svima ..... Very Happy dali mi neko moye reci ,dati avet kako da prilagodim moju ishranu imam problem sa prekomernim oticanjem nogu. Sve pretrage kod lekara su uredu ono srce, jetra ,bubrezi itd. sve ok ali meni oticu noge mnogo ne mogu ni jednu obucu da nosim.probala sam jesti dosta persuna ali slabo ima nekog napretka do duse imam i visak kilograma ali ima jos takvih pa im noge ne oticu toliko . Bila bih mnogo yahvalna ako bi ko mogao , posavetovao me kako da uskladim ishranu da se resim tih problemema . Hvala unapred Very Happy Very Happy
cekam Basketball Basketball Basketball Basketball
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeUto Jun 26, 2012 4:07 pm

Ovo je google prvo pronasao, pogledaj...



http://opusteno.rs/zdrav-zivot-f28/zasto-noge-oti-u-kako-spre-iti-oticanje-nogu-t12239.html
Nazad na vrh Ići dole
arija5
novi član
novi član
arija5


Broj poruka : 29
Datum upisa : 11.06.2012

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSre Jun 27, 2012 7:17 pm

hvala Branko .... Very Happy sve sam to ja vec isprobala a da i vene su sasvim uredu ali noge oticu i dalje ma sve pretrage kod lekara su sasvim zadovoljavajuce ali problem stoji i dalje ..... Rolling Eyes tebi sam ipak yahvalna na tvom trudu Very Happy
Nazad na vrh Ići dole
Milanche78
novi član
novi član



Broj poruka : 9
Datum upisa : 30.03.2013

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeSub Mar 30, 2013 2:13 pm

Ne postoji magična pilula, neko celog života puši, pije, hrani se nezdravo i kad dođu problemi, "daj da probam zdravu hranu" i očekuju rezultate preko noći, žalim ali ne ide to tako...
Nazad na vrh Ići dole
St.Aleksandra
novi član
novi član



Broj poruka : 17
Datum upisa : 05.12.2012

sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitimeUto Maj 07, 2013 9:40 pm

Tačno tako, Milanche. Ne može se tek tako popraviti nešto što je godinama kvareno.
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





sirove - Sirove klice - help Empty
PočaljiNaslov: Re: Sirove klice - help   sirove - Sirove klice - help Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Sirove klice - help
Nazad na vrh 
Strana 1 od 1
 Similar topics
-
» Klice mungo pasulja sa orasastim plodovima
» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
» Radionica pripreme sirove hrane u Novom Sadu

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Sirova - presna hrana (raw food)-
Skoči na: