Zdrava ishrana
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Vegetarijanski i veganski recepti - zdravlje na vašem tanjiru!
 
PrijemPristupiRegistruj sePortalliLatest imagesGalerijaTraži
Zadnje teme
» Sokovnici
Literatura - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 23, 2023 10:26 am od Arijel5

» moj kuvar
Literatura - Page 2 Icon_minitimeNed Jun 21, 2020 2:15 pm od zugicradovan

» kolaci od soje
Literatura - Page 2 Icon_minitimeNed Apr 28, 2019 4:11 pm od zugicradovan

» Soja poreklo priprema i jos po nesto
Literatura - Page 2 Icon_minitimePon Apr 01, 2019 6:52 pm od zugicradovan

» kuhinjski aparati za pripremu sirove hrane?
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Jan 25, 2019 9:47 am od Pevaljka

» Sojino mleko
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Feb 23, 2018 5:17 pm od zugicradovan

» Novi clan
Literatura - Page 2 Icon_minitimeSub Jul 18, 2015 9:26 pm od TechnciKing

» Veganski omlet
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 11:08 am od AmonRa

» Vitamix blender
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Maj 15, 2015 10:44 am od AmonRa

» Imate li savet?
Literatura - Page 2 Icon_minitimeSre Mar 25, 2015 11:53 am od Rodman

» Totalna terapija Rudolfa Brojsa
Literatura - Page 2 Icon_minitimeNed Mar 15, 2015 9:37 pm od statomir

» Šta raditi kada su ukućani mesožderi?
Literatura - Page 2 Icon_minitimeSre Jan 28, 2015 10:00 am od Adonia

» ZAPECENE MAKARONE SA PARADAJZOM
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 8:58 pm od cmile

» Musaka od spanaca i pirinca
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 3:05 pm od cmile

» potrbni saveti novajliji....
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Dec 26, 2014 2:03 pm od jelena1gol

» Tofu - uradi sam
Literatura - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 20, 2014 6:22 pm od zugicradovan

» Koliko nas je na Facebook-u?
Literatura - Page 2 Icon_minitimePon Nov 17, 2014 6:49 am od Drama

» Biljna mleka u aparatu
Literatura - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 13, 2014 9:52 pm od Branko

» 80/10/10 Diet
Literatura - Page 2 Icon_minitimeČet Avg 28, 2014 7:56 am od Branko

» Lijek za rak ?
Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Jul 25, 2014 10:12 am od armageddon381

Ključne reči
recepti tikvice šargarepa keks oraha vegetarijanci majonez sremusa maslacka indijskih puding namaz proso jogurt sirova vegane sladoled kakao avokado kopriva kafa tofu Knjige free piramida sirove
Pristupi
Korisničko ime:
Šifra:
Pristupi automatski pri svakoj poseti: 
:: Zaboravio sam šifru
Ko je trenutno na forumu
Imamo 22 korisnika na forumu: 0 Registrovanih, 0 Skrivenih i 22 Gosta :: 1 Provajder

Nema

Najviše korisnika na forumu ikad bilo je 326 dana Sub Sep 17, 2011 2:08 pm
Čajevi za


 

 Literatura

Ići dole 
+11
Branko
zelika
Rawsasa
anett
Branislava
Doggyme
FelisDomestica
Zlatna
zanahoria
Olivera
Bambina
15 posters
Idi na stranu : Prethodni  1, 2
AutorPoruka
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeSub Nov 24, 2007 7:27 pm

Kako Kirlianova fotografija ne prikazuje bio polje?????

Koliko ja znam ona slika energetsko polje

http://www.buyamag.com/kirlian_camera_photography.php

http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.kirlian.org/kirlian/korotov/thaiouba/kirdiag.gif&imgrefurl=http://www.kirlian.org/kirlian/korotov/thaiouba/diagnos2.htm&h=800&w=500&sz=37&hl=hr&start=17&um=1&tbnid=xzlMyHVkoyRcsM:&tbnh=143&tbnw=89&prev=/images%3Fq%3Dkirlian%2Bphoto%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DX


http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.ralphticehurst.com/images/kirlian_ralph.jpg&imgrefurl=http://www.ralphticehurst.com/study.php&h=358&w=260&sz=21&hl=hr&start=11&um=1&tbnid=F40Ns4lOUKzC3M:&tbnh=121&tbnw=88&prev=/images%3Fq%3Dkirlian%2Bphoto%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DX

http://images.google.hr/imgres?imgurl=http://www.biofieldsciences.com/biofieldsciences.com/IMAGES/kirlian-hand.jpg&imgrefurl=http://www.biofieldsciences.com/biofieldsciences.com/KIRLIAN.htm&h=289&w=500&sz=42&hl=hr&start=1&um=1&tbnid=tYG6aPia90UBNM:&tbnh=75&tbnw=130&prev=/images%3Fq%3Dkirlian%2Bphoto%26svnum%3D10%26um%3D1%26hl%3Dhr%26sa%3DX

itd itd
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeNed Nov 25, 2007 11:42 pm

Kako Kirlianova fotografija ne prikazuje bio polje?????


I obican metalni novcic kad snimis, dobijes sliku "bio polja" novcica. Zar je i novcic ziv ?

Kirlianova fotografija slika KORONU koja je poznata pojava iz elektrotehnike i javlja se pri dovoljno visokom naponu (svetlo u glimarici npr.) i tu nema nikakve mistike.
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimePon Nov 26, 2007 8:59 am

Pa naravno da i novcic ima energiju,sve ju ima,ne samo ziva bica !
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeUto Nov 27, 2007 7:04 pm

A zasto bi smo energiju novcica zvali BIOenergija ?
Kako uopste mislis da novcic, tj metal ima energiju ? Kako bi energiju mogao slikati ? Kazem ti u pitanju je obicna korona i nije mi jasno zasto se od toga pravi misterija.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 29, 2007 1:07 pm

Metal kao i svi predmeti koji nas okruzuju imaju isto energiju ili zracenja. Sve je prvo nastalo od energije. Ima raznih podvrsta energije. Bio polje nije isto sto radioaktivno a kilianova kamera da tako napisem "vidi' svaku vrstu zracenja. Malo je zastarela metoda. Recimo novcic od jednog euro-centa ima veoma jako zracenje jer verovatno ima u sebi neku leguru ili metal koji malo vise zraci tako da osetljive osobe koje ga drze na dlanu mogu da osete peckanje posle kratkog vremena. Energija je svuda oko nas i to je sad citava nauka ocitavanja i razvrstavanja odredjenih podvrsta energije koje nas zanimaju. Pocev od toga da sam atom ima svoje biopolje kao i svaka celija naseg organizma pa do toga da planeta zemlja ima svoje polje zracenja. Ko udje u tu sumu ili ce da nauci da se vrati ili ce da se izgubi:D .
Nazad na vrh Ići dole
Branko
Urednik
Urednik
Branko


Broj poruka : 1735
Godina : 62
Lokacija : Novi Sad
Zaposlenje : Radio Televizija Vojvodine
Datum upisa : 21.10.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 29, 2007 4:48 pm

Metal kao i svi predmeti koji nas okruzuju imaju isto energiju ili zracenja.

Ima li nekih dokaza za to ?

Bio polje nije isto sto radioaktivno a kilianova kamera da tako napisem "vidi' svaku vrstu zracenja. Malo je zastarela metoda.

OK, nije isto sto i radioaktivno zracenje , ali sta je ono po tebi ?
Kirlianova kamera ne vidi nikakva zracenja osim "najobicnije" svetlosti, koju vide i nase oci. To ti je najobicniji foto aparat. Moj drugar koji se igra sa snimanjem kirlianove fotografije koristi sada redovan digitalni foto aparat.

Energija je svuda oko nas i to je sad citava nauka ocitavanja i razvrstavanja odredjenih podvrsta energije koje nas zanimaju.

Nauka, bez instrumenata. Ljudi, "magovi" koji kazu da vide/osecaju tu energiju. To je kao religija - ako hoces veruj. Ne bih to svrstao pod nauku. Naravno da necu kategoricki tvrditi da ne postoji neko zracenje za koje jos nemamo instrumente, mozda nesto i postoji, ali kirlianova fotografija ne spada u dokazni materijal.
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeČet Nov 29, 2007 10:42 pm

Ma nije to nikad se nisam povodio ni prihvatao raznorane magove i vidovnjake. Pricam samo ono sto je naucno dokazano. Postoji nauka koja se zove kvantna fizika koja sve to lepo i lako objasnjava samo ako je razumes. Nemoram ja da nesto tu filozofiram a i ne bih, ima dosta naucnika koji se bave tom starom filozofijom odnosa energije-materije. Prihvatili mi to ili ne tako je prvo nastane ideja pa proizvod. Sta mu je onda to? Sta je radio onaj nas jadnik Tesla koga ni dan danas 99% sveta nerazume, nego se igrao sa energijama kao i Pupin. Nego ako taj tvoj drugar uspe digitalnim fotoaparato da snimi auru skidam mu kapu. Kao snimatelj koji je diplomirao i malo vise studirao odnos “svetlosti i senki”(postoji literatura o tome), snimio sam onoliko trake da se malo opase ova planeta vise puta posle nastade ta digitalna tehnika mada jos nisam zadovoljan kvalitetom. Ipak je ona celuloidna traka bila zakon. Prvo bese Panavision (70 mm) posle smo presli na standardnu 35-icum pa sve tako redom ali auru ili energetsko polje jos nije snimila nijedna. Bavio sam se u jednom periodu snimanjem munja ali to je jedna vrsta energetskog praznjenja ili kako objasnjavaju “plazma”. Da ne filozofiram jer ne bih bas da idem u tu “sumu” jos nisam siguran da bih znao da se vratim Very Happy .
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 12, 2008 6:37 pm

Ok ja bolesnik sam danas s frendicom usla u neku krscansku knjizaru Neutral Ona je kupovala nesto nekome i ja tako svrljam bezveze ...i naletim na - sirovu hranu Shocked Shocked Shocked

Dakle prvo sam odmah kupila 2 DVIJE knjige jer nisam u tom trenu imala vise casha (iako su knjige EXTRA JEFTINE)

I odemo dalje nes obaviti,vracamo se istim putem i ja do bankomata i odem nazad u tu knjizaru i kupim njih jos 7 SEDAM Rolling Eyes
Sve skupa 9 DEVET Embarassed

Ali da stvar bude smijesnija,ima ih jos par koje nisam pocistila i po njih cu se jos vratiti... Laughing

Danas sam kupila znaci slijedece knjige :

- Helmut Wandmaker / Prijesna hrana umjesto kuhane
- Arnold Ehret / Ljekovita hrana bez sluzavosti
- Norman Walker / Sokovi od svjezeg voca i povrca
- Urs Hochstrasser / Zdrava djecja prehrana,ziva i ukusna
- Norman Walker / Zdrava probava bez zacepljenja ; nova vitalnost i zdravlje
- Norman Walker / Sjajno zdravlje
- Herbert Shelton / Ispravna prehrana prirodnom hranom
- Urs Hochstrasser /Prijesna hrana - ziva hrana
- Norman Walker / Svakodnevno svjeze salate odrzavaju vase zdravlje


Znaci bacam se na posao study Twisted Evil
Nazad na vrh Ići dole
Bed Bob
U(ne)rednik (former)
U(ne)rednik (former)
Bed Bob


Broj poruka : 747
Godina : 57
Lokacija : Beograd
Zaposlenje : ForUMaš
hobi : S one strane smokvinog lišća, grickanje zrelih neosušenih raw smokvica
Datum upisa : 10.10.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 12, 2008 7:24 pm

Helena, naslovi koje si navela, zvuče vrlo intigantno, u najmanju ruku nisi pogrešila što si se blagovremeno sporazumela s obližnjim bankomatom, te si se vrnula kupiti tu "sirovnjačku" literaturu! Laughing
Naravno, dobro sročeni naslovi, sami po sebi nisu nikakva pouzdana garantija da je i tekst dostojan "gubljenja" vremena, ali ne sumnjam da si prelistala-zvirnula pomalo i unutar, pa si našla da su dostojne pažljivog čitanja i analiziranja! Exclamation Wink Objavi nam molim Te, rezulta(n)te, te Tvoje nenadane opskrbe, from the kršćanske knjižare... emotions emotions vegi
Nazad na vrh Ići dole
Helena
raw expert
raw expert
Helena


Broj poruka : 667
Lokacija : Zagreb
Datum upisa : 12.05.2007

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeUto Feb 12, 2008 7:55 pm

Bed Bob prelistala sam i sve mi se cini ako nista vrijedno mojeg vremena a da li je vrijedno i mog razmisljanja/promisljanja/prakse nakon citanja to cu jos vidjeti ali mislim da obecava emotions

Gle jedostavno ih moram imati sve jer je to jedino sta imamo ovdje od sirovog (osim Zeleno za zdravlje) pa onda kako da to propustim...i jos tako jeftino...dozivalo me imenom tamo s polica...ozbiljno... tongue
Nazad na vrh Ići dole
Gost
Gost




Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Apr 04, 2008 5:16 pm

Najbolja knjiga na koju sam naisla do sada i koja me je zapravo i preobratila u rawist je The Live Food Factor. Procitala sam je u dahu i autorka je pokrila sve o raw movementu.
Ja sam moju kupila kod colonics lady, ali mislim da mozete da je narucite i preko amazon.com

Smile
Nazad na vrh Ići dole
Arijel5
Član
Član
Arijel5


Broj poruka : 191
Datum upisa : 10.06.2008

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimeNed Jul 13, 2008 2:33 pm

Ja imam od literature o presnoj/sirovoj hrani samo Ginterove jer samo one i imaju da se kupe u Srbiji, ali sam procitala hiljade clanaka o presnoj ishrani sa stranih raw sajtova

I Nazarov-a sam nabavila, jos nisam sve proctala, ali mi je dobar



Ali ja preporucujem svima da procitate knjigu


Vase telo vapi za vodom" - Dr. Ferejdun Batmanghelidj



To je pored knjige "Rak, leukemija" od Rudolfa Brojsa i knjiga o presnoj ishrani apsolutno najvrednija knjiga koju posedujem!!!


Izdavac je: Hema-Kheye-Neye - ima je i po knjizarama, ali 100% cete je naci u [prodavnici Hema-Kheye-Neye u Hilandarskoj 24 (trenutno se renovira radnja, ali od 17 jula pocinje sa radom) kad sam je ja kupila pre par godina bbila je 400 dinara, ali veruj te mi na rec, i da je 5000 ja bi je kupila.

A znam i da je ima na hrvatskom, jer sam na sajmu knjiga u Beogradu videla i Hrvatsko izdanje.

Ja je vise nemam jer sam je poklonila, ali cu kupiti jos par komada za poklone i jednu za sebe
Nazad na vrh Ići dole
rain021
vege majstor
vege majstor



Broj poruka : 452
Godina : 67
Lokacija : Novi Sad
Datum upisa : 01.05.2010

Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitimePet Maj 14, 2010 8:19 pm

Olivera, ovo je pre svega za tebe jer vidim da si cesto u prirodi i da volis da se setas. Mada.......videvsi sta si sve procitala mozda si i ovu knjigu Literatura - Page 2 Icon_smile .
Ljubiša Grlić - Enciklopedija samoniklog jestivog bilja
Izdavac : August Cesarec, Zagreb, 1986.
Bogato ilustrovana, kalendar branja, recnik strucnih izraza, botanicki nazivi, narodni nazivi i naravno prilicno podroban tekst o svakoj biljci uz njenu sliku.
POZ Literatura - Page 2 Icon_smile
Nazad na vrh Ići dole
Sponsored content





Literatura - Page 2 Empty
PočaljiNaslov: Re: Literatura   Literatura - Page 2 Icon_minitime

Nazad na vrh Ići dole
 
Literatura
Nazad na vrh 
Strana 2 od 2Idi na stranu : Prethodni  1, 2

Dozvole ovog foruma:Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Zdrava ishrana :: Razno :: Literatura-
Skoči na: